Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

13441 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1499 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego źle zrozumiałeś, w niemczech mozna było kupić 30litry a w Polsce za tą samą cene tylko 15lirtry. O cenie nawozu to wiem, nawet niektórzy chcieli ściągać ale koszty transportu spore i wychodziło praktycznie na zero.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 00:59
  •  

#42 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:07

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a to sorki myślałem że odwrotnie, a to tylko potwierdza mają teze że jesteśmy bardzo dyskryminowani przez unie a nasz rząd ma nas daleko w .....
@daniel 28 nie rozumiem co chciałeś wyraźić przez swoją wypowiedz. Nikt tu nie mówi zeby każdy musiał kupować sobie nowe mercedesy czy bmw, chodzi tylko ze jezeli unia obarcza nas wszystkimi podatkami po równo (np akcyza na on) to niech daje takie same, równe dla wszystkich profity z dopłat i innych, bo to coteraz robi to nie jest zadna róność ( tak na marginesie to w miastach nie wszystkich stać na nowe bmw czy mercedesa)

Edytowany przez robercikj100, 18 styczeń 2012 - 18:12.

#43 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 20:25

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @robercikj100 Zgadzam się z tobą w s 100% procentach, nasz rząd nie robi praktycznie nic w sprawie rolnictwa oni tylko robią tak aby to oni mieli jak najlepiej ;[
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 20:46

chodzi tylko ze jezeli unia obarcza nas wszystkimi podatkami po równo (np akcyza na on) to niech daje takie same, równe dla wszystkich profity z dopłat i innych, bo to coteraz robi to nie jest zadna róność

Powtarzam to po raz kolejny nie będziemy mieć dopłat nigdy wysokości 300 euro/ha bo ta wartość nie była by sprawiedliwa w UE... Aktualnie maksymalna kwota to 273 euro/ha i taka kwota powinna być w całej UE... Po pierwsze zanim zaczniecie jęczeć, że gdzieś są większe dopłaty zastanówcie się ile % stanowią one krajowego budżetu PROW danego kraju... U nas I i II filar wynosi po około 50% w innych krajach jest to stosunek 80% do 20%... Kiedyś były podane dane które pokazywały, że polski rolnik z UE dostaje około 320 euro/ha, Niemiec i Francuz kilkanaście euro więcej... Można u nas też tak działać ale zapomnijcie wtedy o pieniądzach na modernizacje... Pozdrawiam

#45 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:31

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ciekawe czy wolelibyście dopłaty do sprzętu i modernizacji czy dopłaty do ha. Tylko nie zapominajcie o tym, że im większe dopłaty tym większa cena ziemi.

#46 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:36

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ten artykuł dużo wyjaśnia

http://www.obserwato...lecz-dochodowe/

#47 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2870 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 19 styczeń 2012 - 09:04

Ciekawe czy wolelibyście dopłaty do sprzętu i modernizacji czy dopłaty do ha. Tylko nie zapominajcie o tym, że im większe dopłaty tym większa cena ziemi.

Na to samo wychodzi w sensie jeśli masz dopłatę do ha, to cena ziemi wzrasta, znów jeśli masz do sprzętu to i sprzęt też jest w cenie.

#48 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 09:37

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolega @rolnik22 podał link w którym wszystko jest wyjaśnione o czym mówiłem, ale oczywiście powiecie, że to kłamstwo bo robił to ktoś z mieszczuchów... Pozdrawiam

#49 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:37

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @stasiekS, często w przypadku dopłat do ziemi dopłaca się do małych nietowarowych gospodarstw i w ten sposób ci ludzie trzymają się tej ziemi, choć nie daliby rady się z niej utrzymać , a w przypadku PROW często doinwestowuje się nietrafione inwestycje (na wyrost). Moim zdaniem nie powinno byc żadnych dopłat, a rolnicy poszliby sami po rozum do głowy i produkowaliby tyle (mniej), że cena dawałaby gwarancję zysku. Problem w tym, że przy takim rozdrobnieniu łatwo żeby ktoś się wyłamał :/

#50 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1945 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 19:26

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w top agrar za każdym razem jest jakiś kraj opisany i nie wiem na ile to prawda ale w większości kraji cena mleka jest na poziomie 1.3zł a koszty około 1zł wzwyż. z tym że u nas kwota nie kosztuje tyle co u nich czyli 1kg kwoty co 1kg mleka. co do dopłat i różnych programów to ja jestem za tym aby młodzi dostawali więcej na rozwój i przebranżowienie się na jedną produkcję a nie wszystkiego po trochu. z tego co czytałem to ma być 70tys euro na start ale ma być rozłożone na 5lat po równo co roku a nie jak teraz 75tys zł tylko na start. do tego 130% dopłat dla młodego. I to jest zachęta. Ale jestem również za zwiększeniem kontroli odnoście crossa i tego kto obrabia ziemię aby skończyło się dawanie kasy tym z marszałkowskiej. Moim zdanie powinno się stawiać na rozwój w jednym kierunku produkcji dla gosp a nie kilku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9425 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 20:50

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 70 tys euro?? Przecież to przy obecnym kursie jest ponad 300 tys zł. Aż tak by podnieśli?? No ja bym się nie obraził bo bym miał za co oborę budować i się rozwijać :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#52 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 21 styczeń 2012 - 21:20

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to by była konkretna kasa :) Wtedy można by modernizować i kupować co rok jakieś nowe sprzęty :rolleyes:

#53 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 21:29

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 70 tys euro. Pomarzyć możesz o takiej kwocie. Wyobrażasz sobie jaki budżet musiał by być po 2014 roku aby taka premię wypłacić??

Edytowany przez atech, 21 styczeń 2012 - 21:32.

#54 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 styczeń 2012 - 22:11

@robercikj100 Zgadzam się z tobą w s 100% procentach, nasz rząd nie robi praktycznie nic w sprawie rolnictwa oni tylko robią tak aby to oni mieli jak najlepiej ;[

Chcesz równych dopłat? Więc zacznij produkowac jak niemiecki rolnik. Zamiast 4t pszenicy zbieraj 7( ciut zmniejszam plon bo mamy gorsze gleby i klimat), zamiast 19t ziemniaka z ha zbieraj 40. Co 8 lat kupuj traktor a nie co 25, wymieniaj co 3 lata materiał siewny a nie co 15 lat. Wiesz nie chce Cie urazić bo może gospodarujesz już bardziej nowocześnie, ale średnio polska strasznie odstaje od zachodu. I jak mamy żądać takich dopłat jak w Niemczech są kawały ile polski rolnik zbiera ziemniaka z ha :P
Zacznijmy gospodarować na lepszym poziomie to te dopłaty będą zasłużone, bo obecnie dopłaty głównie nabijają kasę szarej strefie, która ma parę ha, siedzi w fotelu i zgarnia dopłaty.

Post napisałem dlatego że denerwuje mnie że nikt nic nie robi( niech każdy pomyśli czy sam zrobił by więcej)

Co do tematu to ludzie zacznijcie pisać z sensem, bo jak dalej będziecie płakać ze jest źle to temat zamknę. W sumie do następnej edycji PROW jeszcze sporo czasu( o ile ona będzie).
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#55 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6427 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 styczeń 2012 - 22:53

Chcesz równych dopłat? Więc zacznij produkowac jak niemiecki rolnik. Zamiast 4t pszenicy zbieraj 7( ciut zmniejszam plon bo mamy gorsze gleby i klimat), zamiast 19t ziemniaka z ha zbieraj 40. Co 8 lat kupuj traktor a nie co 25, wymieniaj co 3 lata materiał siewny a nie co 15 lat....

4tony pszenicy? Jak zbierzemy poniżej 5 to jestem w plecy z nawożeniem/chemią i uprawkami. 6 jest OK. Max bywało sporo ponad 8. Ziemie lekkie, żadne czarnoziemy.
Ziemniak? Obecnie nie sadzony ale te 40 ton uzyskać to też nie jest problem. Wiem bo kiedyś tato sadził sporo tego na sprzedaż.
Gosp. przejąłem 2003 z C330M i C-385. Od 2003 C-385 zastąpił używany ale młodszy zetor10145 a niedawno doszedł nówka MTZ952.3.
Materiał siewny? Rzepak co roku brany, na zasiewy tegoroczne wezmę chyba hybrydę, pszenica-co dwa latka się coś weźmie nowego (w sumie to co roku bo raz jarą a raz ozimą) no i jęczmień i pszenżyto też jednego roku jęczmień a drugiego pszenżyto. Oczywiście nie na całość powierzchni ale do sprawdzenia i jak się spisze to wtedy się obsieje więcej (np w zeszłym roku piękna pszenica z wyglądu, łan zwarty, dość krótka słoma, kłos piękny ale już na przyczepie kiepsko wyglądała więc poszła won).

Ogólnie twoje wymagania łatwo spełnić ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#56 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 12:08

z tego co czytałem to ma być 70tys euro na start ale ma być rozłożone na 5lat po równo co roku a nie jak teraz 75tys zł tylko na start. do tego 130% dopłat dla młodego. I to jest zachęta. Ale jestem również za zwiększeniem kontroli odnoście crossa i tego kto obrabia ziemię aby skończyło się dawanie kasy tym z marszałkowskiej. Moim zdanie powinno się stawiać na rozwój w jednym kierunku produkcji dla gosp a nie kilku

To przeczytaj to jeszcze raz, tyle może wynosić maksymalne dofinansowanie na premie młodego rolnika... Każdy kraj ustala inny poziom tej pomocy więc o 70 tys. euro zapomnijcie... Po pierwsze za dużo jest u nas młodych ludzi którzy zostają na jeszcze na wsi, po drugie kolejne szerzenie szarej strefy każdy by wyciągnął tą kasę... Myślę jednak, że kwota ta wzrośnie ale ewentualnie w granicach 100-125 tys. złotych, bo w przyszłej polityce WPR spotkamy się niżem demograficznym, a jak jeszcze gospodarka znowu zacznie się rozwijać ludzie będą uciekać do miasta...

zwiększeniem kontroli odnoście crossa

Najpierw zobacz co to jest a później dopiero się wypowiadaj bo możesz tego żałować... Pozdrawiam

#57 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 12:22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak jak zwykle wszyscy oszukują kradną wykorzystują państwa ile wlezie, a Polski biedny rolnik nie umie tego zrobić..........
a kto nam wszystkim broni oszukiwać państwo i ciagnnąc od nich pieniądze..... jaki to problem przejśc na vat a brata czy siostrę czy ojca zostawić na ryczaucie przeciez srednią z ha pszenicy według gus mamy 4 a można zebrac i 8-10 ton ......więc całe nadwyżki mozna sprzedawać na .......
kto bronił brać rolnika po 100-200 ha ziemi gdzieś tam..... i sadzić orzecha jak były z tego darmowe pieniądze .. czemu przedsiebiorcy umieli brać na to kredyty i miec jeszcze z tego dość znaczny zysk.......
albo zgłaszać po 100-200 ha ziemi jako uprawnej a nic tam nie robić ..... myslecie,że ilu tak zrobiło ....dodac jeszcze trzeba, że 90% tych biznesmenów z maista nie ma żadnej wiedzy rolniczej ani żadnego przygotowania merytorycznego pod względem uprawy itd umieją tylko liczyć .....
a Rolnicy tylko na gotowe ma byc 300 to tak chca i koniec tematu... juz to pisałem dopuki na Polskiej wsi będzie taki ciemno gród to zawsze będą nas wszyscy robic w ch.... bo jak ktos sie boi ubrac jak czlowiek do urzędu pod krawat ..... i nie umie wypelnic polecenia przelwu to zawsze tak bedzie.......

Edytowany przez 1piotr1, 22 styczeń 2012 - 12:24.

#58 Share jaro1975

jaro1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 12:38

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych święte słowa a my rolnicy tylko płaczemy a miastowi biznesmeni tylko się z nas śmieją i biorą kase należącącą do nas(mam takigo sąsiada)...

Edytowany przez milanreal1, 23 styczeń 2012 - 15:50.
cytowanie poprzedniego posta

#59 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:38

tak jak zwykle wszyscy oszukują kradną wykorzystują państwa ile wlezie, a Polski biedny rolnik nie umie tego zrobić..........
a kto nam wszystkim broni oszukiwać państwo i ciagnnąc od nich pieniądze..... jaki to problem przejśc na vat a brata czy siostrę czy ojca zostawić na ryczaucie przeciez srednią z ha pszenicy według gus mamy 4 a można zebrac i 8-10 ton ......więc całe nadwyżki mozna sprzedawać na .......
kto bronił brać rolnika po 100-200 ha ziemi gdzieś tam..... i sadzić orzecha jak były z tego darmowe pieniądze .. czemu przedsiebiorcy umieli brać na to kredyty i miec jeszcze z tego dość znaczny zysk.......
albo zgłaszać po 100-200 ha ziemi jako uprawnej a nic tam nie robić ..... myslecie,że ilu tak zrobiło ....dodac jeszcze trzeba, że 90% tych biznesmenów z maista nie ma żadnej wiedzy rolniczej ani żadnego przygotowania merytorycznego pod względem uprawy itd umieją tylko liczyć .....
a Rolnicy tylko na gotowe ma byc 300 to tak chca i koniec tematu... juz to pisałem dopuki na Polskiej wsi będzie taki ciemno gród to zawsze będą nas wszyscy robic w ch.... bo jak ktos sie boi ubrac jak czlowiek do urzędu pod krawat ..... i nie umie wypelnic polecenia przelwu to zawsze tak bedzie.......

Dobrze to wszystko opisałeś, zgadzam się z tym wszystkim. Ja też wiem o kilku takich pseudo biznesmenach z miasta co pokupowali ziemię i nic na niej nie robią poza braniem dopłat.

Edytowany przez rolnik22, 22 styczeń 2012 - 13:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:49

4tony pszenicy? Jak zbierzemy poniżej 5 to jestem w plecy z nawożeniem/chemią i uprawkami. 6 jest OK. Max bywało sporo ponad 8. Ziemie lekkie, żadne czarnoziemy.
Ziemniak? Obecnie nie sadzony ale te 40 ton uzyskać to też nie jest problem. Wiem bo kiedyś tato sadził sporo tego na sprzedaż.
Gosp. przejąłem 2003 z C330M i C-385. Od 2003 C-385 zastąpił używany ale młodszy zetor10145 a niedawno doszedł nówka MTZ952.3.
Materiał siewny? Rzepak co roku brany, na zasiewy tegoroczne wezmę chyba hybrydę, pszenica-co dwa latka się coś weźmie nowego (w sumie to co roku bo raz jarą a raz ozimą) no i jęczmień i pszenżyto też jednego roku jęczmień a drugiego pszenżyto. Oczywiście nie na całość powierzchni ale do sprawdzenia i jak się spisze to wtedy się obsieje więcej (np w zeszłym roku piękna pszenica z wyglądu, łan zwarty, dość krótka słoma, kłos piękny ale już na przyczepie kiepsko wyglądała więc poszła won).

Ogólnie twoje wymagania łatwo spełnić ;)

No widzisz, dla Ciebie to nic trudnego. A ja podałem średnie plony w Polsce. W Belgii zbiera się średnio 46t ziemniak z ha. Wiesz ja nie chciałem w tamtym poście twierdzić ze każdy rolnik polski tyle uzyskuje, a że taka jest średnia. No dobra ale to koniec OT.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)