rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Piwo111    4

@krilan06 Wpisujesz aby specyfike ciągnika a postępowanie ofertowe będzie dopiero po podpisaniu umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

Głupoty? to dlaczego ktoś ma ci dawać kasę jeżeli cię na coś stać i wszystko ci gładko idzie.....Naucz się człowieku czytać ze zrozumieniem dopiero oceniaj innych.

Zgadza się

mi tez tak pracownik ar. pow. ze jak ma pan kase to po co pan składa wniosek , nawet nie potrafili odpowiedziec ze czy jak pożyczę od sąsiada legalnie kasę to czy to się będzie kwalifikować ,

.pow. im wyrazie ze agencja bedzie naganiac kase bankom ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

właśnie a jak to jest z ta specyfikacja co ma zawierać???? podam przykład:

new holland t6 165 taki bym chciał ale niby o tej mocy 6-cio cylindrowego za rok już nie będzie w produkcji tylko o większej mocy i co wtedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

przecież aby otrzymać refundację, trzeba najpierw wydać 100% na maszyny. wtedy albo dadzą, albo nie dadzą. jak jest wszystko ok, to dają. choć jakby chcieli źle zrobić rolnikom, to mogliby powiedzieć - przecież zapłaciłeś jeden z drugim 100% ceny maszyn, to znaczy że was stać na nie. tak na szczęście nie ma.

 

znam przypadek, że chłopak wnioskował o 500 000 zł zwrotu za zakup kombajnu (za 1 mln zł). z jakiegoś powodu dealerowi milion przelał jego ojciec - wystarczyło to Agencji do odmowy refundacji... także wszelkie przelewy róbcie ze swoich kont. przez drobiazg 0,5 mln poszło.

wystarczyło by zeby miał upoważnienie do konta ojca i po sprawie , ja miałem podobny przypadek za mniejsza sume ale załatwiłem z bankiem upoważnienie do ojca konta bez daty od kiedy i wszystko poszło dobrze , co prawda nie miałem kontroli us, a on przy takim kupnie napewno miał to ciekawe jak sie z tego wytłumaczył ze tatus zapłacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek161    0

Witam,
Mam pytanie odnoscie arealu ziemi. Czy jesli ojciec odpisze mi 10 ha na Mlodego to czy bedzie mial szanse uzyskac fundusze na Modernizacje ? (Bral fundusze z poprzedniego prowu) z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zobowiązanie jest jeszcze ze starej modernizacji?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Witam, jak to jest z działkami dzierżawionym na słowo, czy wystarczy tylko ze znam powierzchnie dzierżawioną, czy muszę znać powierzchnie całej działki? Bo mam dużo dzierżaw gdzie tylko część działki sieję a reszta to łąki i inne rzeczy, no i znam powieszanie tylko tego co sieje i piszę do dopłat to wystarczy?                  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowall99    0

właśnie a jak to jest z ta specyfikacja co ma zawierać???? podam przykład:

new holland t6 165 taki bym chciał ale niby o tej mocy 6-cio cylindrowego za rok już nie będzie w produkcji tylko o większej mocy i co wtedy???

Arku3060, też ostatnio nad tym myślałem, ja mam w zamiarze t6 155 (mniej koni mi przysługuje)....

A innego ciągnika 6-cyl o mocy około 115 km nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

u mnie 32 do dopłat a obrabiam znacznie więcej.

a co wpisać w specyfikacji w takiej sytuacji????

Edytowano przez arku3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

witam, jeśli przejmę gospodarstwo załóżmy na początku kwietnia a znajomy wystawi mi fakturę z datą np do 31 marca czy to przejdzie, czy muszę mieć na siebie gospodarstwo do 31 marca? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Witam,mam takie pytanie, czy nie orientuje się ktoś jaki rozrzutnik przysługuje mi na 30 sztuk dojnych plus młodzież? Wszystko trzymane uwieziowo na płytkiej sciolce. Wien że jest podane w rozporządzeniu ale padł mi komp a telefon nie chce mi tego otworzyć. Pola są dość blisko, max 1 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin6    0

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy dmuchawa ssąco tłocząca przejdzie we wniosku?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Witam,mam takie pytanie, czy nie orientuje się ktoś jaki rozrzutnik przysługuje mi na 30 sztuk dojnych plus młodzież? Wszystko trzymane uwieziowo na płytkiej sciolce. Wien że jest podane w rozporządzeniu ale padł mi komp a telefon nie chce mi tego otworzyć. Pola są dość blisko, max 1 km

 

między 8 a 10 ton, zależy też jaki masz ciągnik bo poniżej 100 km to mogą ci 10-tonowego nie przyznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Jeszcze nie mam ale planuje kupić i nie wiem jak to dokładnie ująć we wniosku, bo inne maszyny też chciałbym brać pod ten traktor. Doradzca z odr mówił że wystarczy umowa użyczenia z kimś ale czy ktoś to potwierdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Wóz paszowy TMR – przyczepiany bez frezu do załadunku 8 m3, 12 m3, 18 m3,24m3 punktowany jest 15pkt z tego wynika że 7m3,9m3,11m3 nie będą punktowane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

wszystkie wozy beda punktowane - jest to napisane w odpowiedziach arimr


ma moze ktoś namiary na nowe rozporządzenie (projekt) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Wie ktoś czy maszyny z PROW 2007-13 są przypisane do działek czy do beneficjenta? MGR 2007-13 tata kupił ciągnik, przepisał mi dwie działki, które były w tamtym wniosku.  Mam teraz swoje gosp, więc  mogę wnioskować o ciągnik czy nie? Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A przejąłeś zobowiązanie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Pkt 12 w załącznikach - Dokument potwierdzający osiągnięcie przychodu

 

Jestem młodym rolnikiem, gospodarstwo prowadzę od początku września ubiegłego roku i nie mam na siebie faktur gdyż wszystko sprzedawane było na konto ojca, ale myślę że ktoś wystawiłby mi fakturę tylko jaka musi być jej wysokość ? Jestem na ryczałcie.

 

Faktura to bzdura wczoraj sobie w skupie załatwiłem na 10 tyś zł za zmyślone towary. Za miesiąc dostanę tą kasę na konto i oddam właścicielowi w gotówce bo podobno sprawdzają konta i przelewy...tak że z fakturami jest spoko oczywiście FV na ryczałcie niech ci ktoś wystawi a i ważne info: nie podajemy nr nip w naszych danych,  tylko ze względu że jesteśmy osobą fizyczną to tylko pesel bo jeżeli będzie nip to się skarbówka nami zainteresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Nie przejmowałem zobowiązań. Tata dalej ma swoje gosp. Na te maszyny, które brał na MGR hektarów ma wystarczająco. Do tej pory pytałem się wszystko ODR'u. Poradźcie czy mam pisać jakieś podania czy czekać na wezwanie ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memonic    0

Wie ktoś może czy faktura vat rr musi być opłacona przelewem na konto czy może być gotówką? nie mam konta w banku dodadkowo okazało sie że mam nieważny dowód osobisty i nie moge założyć konta, paszport to samo 

 

Edytowano przez memonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj