rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arturektdi    5


200tyś. do 2020. co do sredniej to 3pkt mlody ma.Po 40tce 0pkt wiec srednio 1.5pkt przyznane.Chyba proste :P[/quote
Ale ze względu na ograniczony budżet to na pierwszy ogień pójdą Ci z ok.4 i w gore punktami tak podejrzewam. Choć pytajac w odr to zainteresowanie jest srednie.

john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

Skąd informacja, że potrzebny jest dyplom? U mnie mówią, że wystarczy szkoła zawodowa lub technikum z tytułem technik rolnik i jakaś tam specjalizacja i że nie ma konieczności posiadania dyplomu. W rozporządzeniu nie jest to zbyt klarownie wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kwalifikacje muszą zgodne z tymi, które są w rozporządzeniu dotyczącym "Premii dla młodych rolników". 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

A jeżeli chodzi o uzyskanie 60% zwrotu trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje, czy trzeba mieć egzamin zawodowy czy wystarczy świadectwo ukończenia szkoły "technik rolnik" i ewentualnie zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły?

 

Przepraszam za ponowienie pytania, ale chyba nie zostało zauważone, a chciałbym uzyskać odpowiedź, może ktoś coś.

nie czytaj głupot dzwoniłem do centrali agencji i pan jasno i wyraźnie powiedział że nie trzeba mieć dyplomu ukończenia szkoły wystarczy świadectwo ze szkoły średniej z wykształceniem np technik rolnik i  masz 60% a ci co nie wierzą niech sami ruszą tyłek i zadzwonią zapytają a nie sieją propagandę

wcześniej podobnie twierdził mój doradca tylko że po przeczytaniu postów zastanawiałem sie czy ma racje i postanowiłem go sprawdzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

Kiedy ja składałem nie było to konieczne i w agencji zatwierdzili mi samo świadectwo, z tym , że składałem w 2014 i dostałem z puli poprzedniego PROWu nie wiem jakie wymagania są w nowym na MR. Jak myślisz to się będzie liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zajrzyjcie koledzy w ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu "Premie dla młodych rolników" w ramach poddziałania "Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Tam jest wszystko na tacy :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

2. Wykaz zawodów rolniczych na poziomie kwalifikacji technika:
1) technik rolnik;
2) technik ogrodnik;
3) technik architektury krajobrazu;
4) technik hodowca koni;
5) technik pszczelarz;
6) technik weterynarii – w przypadku gdy w gospodarstwie są prowadzone chów lub hodowla zwierząt;
7) technik agrobiznesu;
8) technik mechanizacji rolnictwa;
9) technik turystyki wiejskiej.

5. Dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe jest:

2) w zawodzie wymienionym w ust. 2:
a) świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem zawodowym albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego
lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,

 

Czyli raczej wystarczy bo mamy świadectwo lub dyplom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego ten prow 2014-2020 ma dużo niejasności np składając wniosek obszarowy nie mając gospodarstwa 5 lat i nie mając 40 lat  też jestem traktowany jako mlody rolnik i dostaje za to dodatkowe pieniądze


alexq5v 

w pełni cie popieram i sie z tobą zgadzam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To teraz kolega Alexq5v przeczyta dalej w rozporządzeniu co jest dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

przecież może być np hydraulik co zrobił zaocznie drugi zawód zdobył dyplom np rolnik a taki człowiek ma 2 zawody i on morze przedstawić dyplom rolnika a nie ma świadectwa ukończenia technikum rolniczego tylko hydraulicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

To teraz kolega Alexq5v przeczyta dalej w rozporządzeniu co jest dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. 

 

Nie rozumiem co dalej miałbym przeczytać? Chodzi Ci o podpunkt b bo jak dla mnie dotyczy on posiadania świadectwa dowolnej szkoły średniej np. liceum i jak mówi rozporządzenie świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie czyli np. odpowiednie kursy. Nie jestem do końca tego pewny ale wydaje mi się, że inaczej podpunkt a) i b by się wykluczały.

 

Edytowano przez alexq5v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Skończyłeś technikum rolnicze, tak?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Mam pytanie

 

Co do punktacji maszyn chodzi mi o prasę zwijającą  czy jeśli zakupie ja do prasowania sianokiszonki ,siana ,słomy czy dostane punkty

Bo w wykazie pisze ,,urządzenie do zbioru skoszonej biomasy" ( prasy rolujące ) jak to rozumieć ?

 

co do opryskiwacza jeśli zakupie opryskiwacz który będzie wyposażony w głowice wielorozpylaczowe  czy będą mu przysługiwały punkty

 

Freetaxi może ty wiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

za głowice wielorozpylaczowe masz dodatkowe punkty do ochrony środowiska

 

Zasady doboru maszyn rolniczych w ramach PROW na lata 2014-2020   -   poczytaj sobie, dla mnie niektóre normy są śmieszne jak wielkość opryskiwacza albo ciągniki i ich moc zwłaszcza przy gospodarstwie do 40ha

 

 

 

Ponawiam pytanie. Na 22 ha gospodarstwa przewidziane jest 140KM jakoś z wskaźnika podstawowego, czy podając za przyczynę zapotrzebowanie maszyn w moc i ciężkie gleby oraz położenie na obszarze nizinnym I gospodarstwa mogę wnioskować chęć zakupu ciągnika 115KM choć w zaleceniach jest chyba 96KM?  Ktoś mi odpowie?

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To już wszystko będzie zależało w dużej mierze od osoby, która będzie weryfikować Twój wniosek w Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Czy do doboru wielkosci maszyn liczona jest tylko powierzczhnia gruntow wlasnych i dzierzawionych na min 7 lat, czy umowy ustne i krotkoterminowe tez, jezeli pobieram na nie płatnosci bezposrednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Trudno napiszę wniosek na taki, jak nie przejdzie to będziemy zmieniać na mniejszy. Z Case'm całe szczęście tą różnicę się robi na pompie paliwowej inaczej przeplanowanej


umowy ustne dłuższe niż 3 lata do tyłu z wnioskami + dzierżawy na 7 lat i grunty własne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Są sprzeczne informacje na ten temat. Jak cofniesz się do wczorajszych wieczornych wypowiedzi to zobaczysz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Za gotówkę nie przejdzie wiem coś o tym bo nie raz byłem żyrantem.....Mniej więcej 1/4 inwestycji musi być na kredyt oczywiście nikt się nie pyta jak go spłacić można ze skarpety wyjąć a z buta na odsetki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dokładnie. Jeśli we wniosku zadeklarujesz się, że jest Cię stać na realizację inwestycji za własne pieniądze to masz odmowę przyznania pomocy z automatu. 

 

Czyli to jednak banki (zachodnie) mają zarobić na tym!!! Bezsens.

 

Jaki najkrótszy okres kredytowania przejdzie przy 450 tys brutto inwestycji??!!

Edytowano przez paweljrfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Żeby była jasność. Zaznaczenie pola na TAK w 8.A skutkuje odmową przyznania pomocy 

 

e9eeb874af52168bmed.png


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo234m    0

Punkty za wiek będziecie mieli arytmetycznie podzielone. 

 

a słuchaj a nie bedzie w niczym przeszkadzało ze przechowalnia będzie wybudowana na mojej działce a wnioskowac bedziemy wspólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nie wiem jak jest w nowym prow i szczególnie w Mgr, ale na kolektory słoneczne w starym rozdaniu też nie było możliwości finansowania ze środków własnych, a najkrótszy okres kredytowania wynosił 3 mies... Takich info musisz szukać chyba w banku...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ale nie posiadam dyplomu tylko swiadectwo

 

na koniec technikum jest państwowy egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe i o to właśnie chodzi (w dwóch wersjach: po polsku i po angielsku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj