Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11454 odpowiedzi na ten temat

#5841 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 12 luty 2016 - 12:09

Witam. Jak już wszyscy pewnie wiedza, że od marca rusza niby składanie wniosków na młodego rolnika i na modernizajcę gospodarstw rolnych. Posiada może ktoś z użytkowników lub ma dostęp do listy maszyn z przydzielonymi do niej punktami do tego marcowego składania wniosków bo podobno takowe istnieją i maszyny bedą punktowane i od tego jakie maszyny się bedzie chciało zakupić również będzie wpływało na przyznanie dofinansowania na modernizację.

http://www.arimr.gov..._B_Plan_MGR.pdf

Link podawany był 2 dni temu. Raptem kilka stron wstecz

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 18:09
  •  

#5842 Share 6340zetor7441

6340zetor7441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 luty 2016 - 13:35

Dziękuję za pomoc i przepraszam post był pisany na szybko a nie śledzę niestety tak dokładnie postów i może mi umknęło. :)

#5843 Share kanarjus

kanarjus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 luty 2016 - 13:46

Witam, posiadam gospodarstwo 32ha swoich i 10 dzierżawy ale tylko umowa dzierżawy połowa ziemi to 6 ONW mam tez 10 byków mięsnych i w tym roku chce kupić kolejne 10 w tamtym roku dostałem MR mam 24 lata chciałbym złozyc na MGR nowy ciągnik ok 130 km + maszyny do niego Pług 4 obrotowy Głębosza  rozsiewacz do nawozów 1000l agregat uprawowy talerzowy+siewnik do poplonów jakie mam szanse ? dużo osób mówi ze z Ciągnikiem będzie problem w MGR z góry dzieki

Ja również z podobnym pytaniem, czy to prawda ze  bedzie problem z zakupem ciągnika na MGR??  Jeśli mógł by ktoś coś podpowiedzieć z góry dzięki !

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#5844 Share 6340zetor7441

6340zetor7441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 luty 2016 - 13:59

Słyszałem również ze będzie problem, obiło mi się o uszy że będą brane pod uwagę ciągniki posiadane w gospodarstwie ich wiek itp, a druga sprawa to czy we wcześniejszym programie był już brany ciągnik na PROW.

#5845 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:07

Co za bzdura.To jest dyskryminowanie małych i wspieranie dużych i bogatych.Oni sie cieszą i śmieja bo mają z czego kase wyłożyć a mały niech sobie upadnie ?

Też chciałbym kupić nowy opryskiwacz, agregat ale nie za ponad 50 tysięcy i nie "naciągany" jak tu niektórzy kombinatorzy napiszą że 10 razy zasieją i uprawia to kupią 10 x większe niż im przysługują.Mali tez chcą sobie życie ułatwić.No nic będe musiał za swoje kupić i olać ten system.

to kupujesz tyle maszyn aby uzbierało się te 50tys.

Ty musisz wydać 50, a przykładowo ja muszę wydać ponad 500 a i tak zwrócą tylko 200

#5846 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:20

Słyszałem również ze będzie problem, obiło mi się o uszy że będą brane pod uwagę ciągniki posiadane w gospodarstwie ich wiek itp, a druga sprawa to czy we wcześniejszym programie był już brany ciągnik na PROW.

Jak brałeś we wcześniejszym prow ciągnik to nawet co byś nie wymyślił to i tak teraz nie weźmiesz, osobna kwestia że wziąć ciągnik będzie bardzo ciężko i choćbyś miał jedną starą trzydziestkę na 100 ha to ci to nie pomoże

#5847 Share wojtekkmc

wojtekkmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:31

maszyn za darmo się zachciało cwaniaczku?
+1pkt za prowokowanie do kłótni

z faktami masz problem?

Gdybym znał konkretne informacje na ten temat zapewne nie starałbym się uzyskać pomocy na tym forum, jak dotąd wszędzie gdzie staram się uzyskać informację na temat łączenia jest wielka niewiadoma, niektórzy mówią, że można, inni zaś, że jest to niemożliwe. Stąd mój post na tym forum w celu uzyskania jednoznacznej informacji opartej choćby na konkretnym zapisku w rozporządzeniu.

Wydaj mi się, że wyzywanie od cwaniactwa, świadczy tylko o Tobie. Pierwszy raz staram się o dotację i chcę to w sensowny sposób połączyć, żeby ruszyć gospodarstwo do przodu w i tak trudnych czasach, także nie powinno Cię interesować czy chcę dostać maszyny "za darmo", bo nie znasz mojej sytuacji. Skoro nie potrafisz udzielić konkretnej odpowiedzi na problem stawiany w moim zapytaniu, nie udzielaj się, a na pewno nie domniemaj o chęci zdobycia maszyn "za darmo " ;)

Przepraszam forumowiczów za spam, ale nerwy puszczają na tak kolokwialne myślenie innych. Pozdrawiam !

Edytowany przez wojtekkmc, 12 luty 2016 - 16:27.

#5848 Share brodzik2207

brodzik2207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:34

a jeśli nie ma się żadnego ciągnika na siebie ? 

#5849 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:36

Ciągnik nie jest punktowany, chyba o to chodzi.

A znając życie to sporo osób nabierze tu rzeczy punktowane, także ciężko liczyć żeby ciągnik się załapał.

#5850 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 12 luty 2016 - 14:58

W doborze maszyn jest wszystko o ciągnikach rozpisane, jak moc i na ile ha. Ciągniki w gospodarstwie które mają ponad 20 lat nie będą brane pod uwage w obliczeniach (przynajmniej tak było w poprzednim PROW, a dobór maszyn chyba się nie zmienił). Całe szczęście że rok temu moja 1634 skończyła 20 lat :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5851 Share krystek09

krystek09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 luty 2016 - 15:38

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych freetaxi a może mi pomożesz. Czy aby dostać 2 ptk. za systemy jakości trzeba mieć certyfikat np. IPO czy zgłosić do ARR żeby wogóle Cię zapisali do tych systemów?

#5852 Share Karolxdd

Karolxdd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 luty 2016 - 16:21

Czy w przypadku ubiegania się o ciągnik na PROW weterynaria przyjeżdża na miejsce czy wstawia zaświadczenie na miejscu, a w razie jak przyjadą do gospodarstwa to na co kładą największy nacisk ??

#5853 Share niki24

niki24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:31

czy dostał już ktoś poprawki z modernizacji listopadowej ?

#5854 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:48

Czy w przypadku ubiegania się o ciągnik na PROW weterynaria przyjeżdża na miejsce czy wstawia zaświadczenie na miejscu, a w razie jak przyjadą do gospodarstwa to na co kładą największy nacisk ??

przy krowach najpierw musisz ich zaprosić, później przyjeżdżają, oglądają oborę,miejsce na zbiornik na mleko, mierzą wszystkie stanowiska, ilość sztuk w kojcach na m2, następnie za kilka dni(zazwyczaj na drugi dzień) możesz pojechać i odebrać papier z weterynarii

#5855 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:52

W doborze maszyn jest wszystko o ciągnikach rozpisane, jak moc i na ile ha. Ciągniki w gospodarstwie które mają ponad 20 lat nie będą brane pod uwage w obliczeniach (przynajmniej tak było w poprzednim PROW, a dobór maszyn chyba się nie zmienił). Całe szczęście że rok temu moja 1634 skończyła 20 lat :)

ok, a na jakiej podstawie mają wgląd w ciągniki które posiadam, toż chyba powinni mieć nakaz sądowy, aby wydział komunikacji udostępnił informacje co na kogo jest zarejestrowane?

Kupiłem na jesień lamborghini premium 1060 105km z 2003 roku i wahałem się czy na siebie rejestrować czy na szwagra, ale doszedłem do wniosku ,ze agencja nie będzie wiedziała o istnieniu tego ciągnika bo na jakiej podstawie? Jak jestem w błędzie to mnie poprawcie i go przerejestruje na szwagra.

#5856 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:52

przy każdych zwierzętach na starcie jest kontrola?

#5857 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 luty 2016 - 18:10

Sam będziesz musiał poprosic weterynarie o przeprowadzenie kontroli ;)

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#5858 Share brodzik2207

brodzik2207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 luty 2016 - 18:12

a co ma weterynaria do ubiegania sie o ciagnik ?????

#5859 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 luty 2016 - 18:16

Gdybym znał konkretne informacje na ten temat zapewne nie starałbym się uzyskać pomocy na tym forum, jak dotąd wszędzie gdzie staram się uzyskać informację na temat łączenia jest wielka niewiadoma, niektórzy mówią, że można, inni zaś, że jest to niemożliwe. Stąd mój post na tym forum w celu uzyskania jednoznacznej informacji opartej choćby na konkretnym zapisku w rozporządzeniu.

Wydaj mi się, że wyzywanie od cwaniactwa, świadczy tylko o Tobie. Pierwszy raz staram się o dotację i chcę to w sensowny sposób połączyć, żeby ruszyć gospodarstwo do przodu w i tak trudnych czasach, także nie powinno Cię interesować czy chcę dostać maszyny "za darmo", bo nie znasz mojej sytuacji. Skoro nie potrafisz udzielić konkretnej odpowiedzi na problem stawiany w moim zapytaniu, nie udzielaj się, a na pewno nie domniemaj o chęci zdobycia maszyn "za darmo " ;)

Przepraszam forumowiczów za spam, ale nerwy puszczają na tak kolokwialne myślenie innych. Pozdrawiam !

jeśli kiedykolwiek przyjdzie ci do głowy myśl, że w Polsce jest ch*jowo i będziesz szukał odpowiedzi na pytanie dlaczego tak jest to właśnie jedną z odpowiedzi znasz

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

7 punktów= ban na miesiąc

Edytowany przez danielhaker, 14 luty 2016 - 11:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5860 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 luty 2016 - 18:32

ta kontrola weterynaryjna  musi być już przy składaniu wniosku czy  później po ogłoszeniu listy