rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

prowA1    0

teoretycznie tak, ale faktycznie i logicznie wygląda to tak:

każdy pracownik będzie drukował Twoje poprzednie lata z dopłat

zobaczy że w tym roku ich nie masz

poprosi Cię o wyjaśnienia na piśmie

a potem zapyta Cię o te powiększenie, dlaczego jest w takiej samej ilości ha

potem w 2017 złożysz na te same grunty,

czy Ci to nie pachnie stworzeniem sztucznych warunków??

nie możesz pomyśleć o zmianie struktury uprawy w części lub zastosowaniu jakiejś maszyny

takie kombinowanie nigdy na dobre nie wychodzi

a jak chcesz to zadaj zapytanie na piśmie do centrali, nawet mailem, zobaczysz co Ci odpiszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcin87

jeżeli do tej pory brałeś na to dopłaty to nie uda Ci się pokazać wzrostu

jak z tej dzierżawy zrezygnujesz, to będziesz miał problem, żeby wykazać GVA,

na dzień składania wniosku pokazujesz jak wygląda Twoje gospodarstwo, to co własność to księga wieczysta, to co nie umowa dzierżawy czy użyczenia

a i jeszcze jedno, umowa dzierżawy powinna być albo w formie aktu notarialnego albo z datą pewną, pomyśl o tym, bo to jest tańsza forma

 

możesz, bo kredyt to nie prow 2007-2013

ale weź pod uwagę, że kredyt z dopłatami im w systemie wyskoczy, że taki ciągnik masz

nie ukrywaj tego ciągnika tylko pokaż go w parku maszynowym

no i się zastanów, czy jest ekonomicznie uzasadnione to, żeby w Twoim gospodarstwie były dwa

bo to że maszyna jest inna niż z prow 2007-2013 to nie wszystko,

logika też tu ma zastosowanie

 

hej

niestety, musisz wpisać 2016

dla tego naboru bazowym jest 2016

 

patrz instrukcja do biznesplanu strona 6 z 19 

okresem bazowym jest rok w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy

 

Wiem ze musi być w tym jakaś logika ten drugi ciągnik miał by być z turem i do tego agregat uprawowo siewny do uproszczonego siewu. To rozumiem kredyt CSK nie będzie wliczany pod prow.Dzieki za odpowiedz!


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumiblos    0

 Koledzy zastanawia mnie jedno. Maszyn z poprzedniego PROW nie wolno powielać a jak sprawa wygląda z obiektami budowlanymi na pozwolenie budowlane w obszarze D nie związane z produkcją zwierzęcą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowA1    0

 Koledzy zastanawia mnie jedno. Maszyn z poprzedniego PROW nie wolno powielać a jak sprawa wygląda z obiektami budowlanymi na pozwolenie budowlane w obszarze D nie związane z produkcją zwierzęcą ???

 

hej

rozporządzenie stanowi, że

par. 7 ust 2 pkt 2

pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyn i urządzeń tego samego rodzaju lub przeznaczenia jak rzeczy nabyte w prow 2007-2013

 

o budynkach nie ma mowy

ale budowa budynków też musi być uzasadniona rodzajem i wielkością produkcji w Twoim gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

teoretycznie tak, ale faktycznie i logicznie wygląda to tak:

każdy pracownik będzie drukował Twoje poprzednie lata z dopłat

zobaczy że w tym roku ich nie masz

poprosi Cię o wyjaśnienia na piśmie

a potem zapyta Cię o te powiększenie, dlaczego jest w takiej samej ilości ha

potem w 2017 złożysz na te same grunty,

czy Ci to nie pachnie stworzeniem sztucznych warunków??

nie możesz pomyśleć o zmianie struktury uprawy w części lub zastosowaniu jakiejś maszyny

takie kombinowanie nigdy na dobre nie wychodzi

a jak chcesz to zadaj zapytanie na piśmie do centrali, nawet mailem, zobaczysz co Ci odpiszą

Tak tylko zmienia sie właściciel gruntów (z tej kobietą co do tej pory miałem umowe ustną na córkę z którą mogę mieć umowę notarialną od razu chce by ta ziemia którą i tak i tak uprawiam była uwzględniona jako wzrost) więc z wyjaśnieniami to nie bedzie problemu jak się dobrze kombinuje, a zwiększania GVA nie chce za pomocą mleka poprzez zwiększenia wydajności np. za pomoca wozu paszowego (wiadomo jaka sytacja jest na rynku), a zmiana z uprawy orkowej na bez nie wchodzi w gre- nie kalkuluje mi się przy tym areale- a wiem że też można uwzględnić to jako wzrost 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumiblos    0

Dzięki a chodzi mi dokładnie o tunele foliowe w sensie rozbudowa (zwiększenie skali produkcji) o kolejny tunel taki sam jak wziąłem w poprzednim prow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowA1    0

Tak tylko zmienia sie właściciel gruntów (z tej kobietą co do tej pory miałem umowe ustną na córkę z którą mogę mieć umowę notarialną od razu chce by ta ziemia którą i tak i tak uprawiam była uwzględniona jako wzrost) więc z wyjaśnieniami to nie bedzie problemu jak się dobrze kombinuje, a zwiększania GVA nie chce za pomocą mleka poprzez zwiększenia wydajności np. za pomoca wozu paszowego (wiadomo jaka sytacja jest na rynku), a zmiana z uprawy orkowej na bez nie wchodzi w gre- nie kalkuluje mi się przy tym areale- a wiem że też można uwzględnić to jako wzrost 

 

no ja rozumiem Twoje argumenty,

teoretycznie możesz, ale jak dla mnie, wszystko zleży od osoby do której trafisz na ocenę

Dzięki a chodzi mi dokładnie o tunele foliowe w sensie rozbudowa (zwiększenie skali produkcji) o kolejny tunel taki sam jak wziąłem w poprzednim prow 

 

pewnie że możesz

im więcej tym lepiej, i więcej GVA

te tunele najlepiej zlecić jakiejś jednej firmie, co by wykonała całość i dała gwarancję, bo czasami krzywo patrzyli na finansowanie folii, że nie wytrzyma 5 lat związania z celem:)

chyba że jakieś haygrove robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumiblos    0

Dokładnie tak jedna firma i kompleksowe wykonanie, może nie haygrove ale coś w ten deseń, Szkoda tylko że nie ma tylko punktów za środowisko no ale tego sie nie przeskoczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Czyli teoretycznie każdy kto jest przed 40 załapie się na ten program? Bo przeglądając ten temat widziałem że minimum to 1,5pkt?

A z samych maszyn to np mi cieniutko wychodzi.

Musisz mieć 1.5 punkta ale z samych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie z samych inwestycji w środowisko i klimat. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowA1    0

dokładanie

może coś w tych tunelach zamieszasz,

nie tak jak to było do tej pory

może zróżnicujesz swoją produkcję, trochę papryki trochę cukinii może sałaty albo ogórek:)

weź to pod uwagę bo punkty ważne,

chyba że masz mniej lat niż 40, to możesz mieć wszystko w ...głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Liczę sobie wielkość SO i kompletnie nie wiem jak obliczyć ten stan średnioroczny trzody? załóżmy że w zeszłym roku sprzedałem 62 tuczniki i w tym pewnie podobnie. A tam jest z podziałem na poszczególne grupy wiekowe tucznik, warchlak, prosiak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

jak mam wpisać dopłaty ilość dopłat w roku bazowym jeśli dopiero od lutego posiadam gospodarstwo? wpisać tyle ile ojciec dostał za poprzedni rok i czy wpisać na oko ile może być w 2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wartości dopłat w roku bazowym przyjmujesz wedle stawek z ostatniego roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hej

rozporządzenie stanowi, że

par. 7 ust 2 pkt 2

pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyn i urządzeń tego samego rodzaju lub przeznaczenia jak rzeczy nabyte w prow 2007-2013

 

o budynkach nie ma mowy

ale budowa budynków też musi być uzasadniona rodzajem i wielkością produkcji w Twoim gospodarstwie

Czyli jeśli poprzednio pobudowano silosy na zboże to teraz bez przeszkód można wnioskować o magazyn płodów rolnych którym będzie hala?

Na czym trzeba się opierać przy uzasadnianiu budowy takiego magazynu? Są jakieś konkretne wytyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

 

W nowym PROWie jest pozycja punktowana " urzadzenie GPS pozwalajace mapować pola" Jak myslicie , czy zestaw do jazdy równoległej da radę pod to podciagnać? Nie jest wspomniane o mapowaniu zasobności więc może funkcja mapowania przeszkód wystarczy.  :P  Wszak mapowanie to mapowanie

 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam pytanie kieruje do tych którzy zakładali kostki jaki był koszt założenia jednego metra2 kostki ze wszystkim łącznie z kostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Witam. Czy aby otrzymać premię na modernizację muszę mieć dochód min. 10 tys. euro w roku bazowym czy w docelowym,?
i z którego roku  wpisuje uprawy do kalkulatora SO? z 2015 czy obecnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

aby złożyć wniosek i został on rozpatrzony musi być 10tyś euro w roku bazowym czyli 2016

w biznesplanie wpisujesz uprawy w plonie głównym na ten rok ( czyli wszystko to co będziesz składał na dopłaty 2016)

 

Polecam wszystkim instrukcje wypleniania BP 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2016/Instrukcja_uzytkownika_do_skoroszytu_B_Plan_MGR.pdf

 

Witam. Czy aby otrzymać premię na modernizację muszę mieć dochód min. 10 tys. euro w roku bazowym czy w docelowym,?
i z którego roku  wpisuje uprawy do kalkulatora SO? z 2015 czy obecnego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowA1    0

zależy od podbudowy ale od 115 do 150 zł netto

witam pytanie kieruje do tych którzy zakładali kostki jaki był koszt założenia jednego metra2 kostki ze wszystkim łącznie z kostką.

 


nie ma problemu

chodzi o to by pokazać jakiś sens, logikę w Twoim działaniu

jeżeli masz zwierzaki to jest to inne uzasadnienie

jeżeli produkujesz zboża, zawsze możesz chcieć przechować dłużej, żeby sprzedać za lepszą cenę

chodzi przede wszystkim o pojemność tych silosów i na co one są, a co będzie przechowywane w hali

nie jest to takie problem

Czyli jeśli poprzednio pobudowano silosy na zboże to teraz bez przeszkód można wnioskować o magazyn płodów rolnych którym będzie hala?

Na czym trzeba się opierać przy uzasadnianiu budowy takiego magazynu? Są jakieś konkretne wytyczne?

 


GVA  w roku bazowym ma być powyżej 10 tyś czy ESU? Bo GVA podawane jest w zł a ESU w Euro?

 

w roku bazowym wielkość ekonomiczna gospodarstwa nie może być mniejsza niż 10 tys euro

GVA niech Cię interesuje tylko w zakresie roku docelowego aby było 10% większe od bazowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

to do wyliczenia GVa biorą wszystkie działki co bede składał o dopłaty czy tylko te własne i dzierżawione na dłużej niż 7 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

mam pytanie: czy jak gospodarstwo jest przepisane na mnie i na żonę, a w ewidencji agencji widnieje tylko ja (numer gospodarstwa jest tylko na mnie), to w celu złożenia wpisuję indywidualnie, czy wspólnie-osoba wiodąca w grupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowA1    0

z żoną to tylko indywidualnie:)

mam pytanie: czy jak gospodarstwo jest przepisane na mnie i na żonę, a w ewidencji agencji widnieje tylko ja (numer gospodarstwa jest tylko na mnie), to w celu złożenia wpisuję indywidualnie, czy wspólnie-osoba wiodąca w grupie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj