rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

DanielFarmer    1377

Zeby tak bylo...to bym całą pulę brał i w tym kostkę a tak jedynie punktowane cisne i to nie wszystkie...trudna sprawa.W podlaskim duza konkurencja zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zobaczymy ile będzie złożonych wniosków. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Wielka niewiadoma. A czasy mamy trudne, opłacalność daje dużo do myślania a zadłużać się teraz,hm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

wtedy przesuwali na koniec z niewykorzystanych działań a teraz to dopiero początki

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wielkość ekonomiczną liczy się z wniosku o dopłaty z 2015 roku czy z 2016?

jeśli z 2015 a ja jeszcze wtedy nie prowadziłem gospodarstwa będą liczyć z tego co składał mój ojciec?

wszystkie działki się liczą czy tylko te na które są umowy na piśmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

a kiedy bedzie mozna składac papiery na sprzety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

niby tak a jaka pewność ze na ten nabór dołożą?na następny za rok znow na kilkaset wniosków rzucą a reszta do kosza.

chyba wszystkie złożone wnioski w tym  naborze zostaną rozpatrzone i przesunięte na następne lata . Bo coroczny nabór to nie porozumienie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

to bedzie pierwszy i zarazem ostatni nabor trzeba miec ta swiadomosc i skladac na max zrezygnowac za 3 lata zawsze mozna a w druga strone juz nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

jak ktos ma powyzej 40 lat to i tak nie ma szans w obszarze d , a jeśli nawet to chyba iluzoryczne , niezależnie czy maszyny będą punktowane czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Zobaczymy ile będzie złożonych wniosków. 

 

Kolego podaj link do punktacji od maszyn i na podział środków na województwa  bo niestety nie mogę poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

czytać już nie potraficie stronę wcześniej wszystko jest

nie potraficie znaleźć rozporządzenia na stronie ARiMR a chcecie ubiegać się o dofinansowanie? 

proszę o nie pisanie pierdół i plotek zasłyszanych przy piwie z kolegami bo temat traci na wartości 

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek04741    0

Czy to prawda że będzie przeprowadzany przetarg w przypadku kupna maszyn rolniczych? Czyli że np. nie będzie można kupić maszyny konkretnie takiej jaką się chce kupić tylko taką na którą dostanie się najkorzystniejszą ofertę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Skad taka pewność ze dołożą i ze ostatni nabór?od dawna bylo wiadomo ze maja być cyklicznie nabory.Po co bylby przepis ze jeden wniosek w ciągu roku mozna złożyć.Poza tym w dzienniku ustaw wyraźnie pisze o środkach na 2016 rok.Wiec wynika z tego ze srodki rozłożono równomiernie na lata aby nie zawalic sie robotą i po kilkaset wnioskow w województwie obrobic z kazdego poddziałania.Trzeba tez pamiętać ze roznych dzialan i poddzialan w tym rozdaniu jest dużo wiecej niz w 2007-14 a pieniedzy relatywnie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nikt nie mówi, że to pewne. Gdybamy sobie tylko. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

a czy przed złożeniem wniosku musze mieć ofertę agencyjna na ciągnik czy tylko musze wiedzieć za ile chce kupić ciągnik? i czy musze juz podać konkretny model i parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma postępowania ofertowego na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

czyli teraz musze tylko napisać w jakim przedziale mocy i ceny chce kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davmix    1

A jak to jest z tymi systemami jakości?
Jeśli nigdy nie uczestniczyłem w systemie np. Integrowanej Produkcji ani żadnym innym systemie i teraz zgłoszę się do jednostki certyfikującej że chcę przystąpić do programu to będą zaliczane 2 punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie tak fulton.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

A może ktoś dokładnie napisać o plac manewrowy-utwardzenie kostka co jest potrzebne? Czy jakieś pozwolenia(starostwo) czy samemu można zrobić wstępny kosztorys,plan bo co za problem wyliczyć metry i podać cene tym bardziej że ofert tez nie będzie się składać na maszyny tylko wstępnie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Kolego freetaxi powiedz mi czy wzrost gva trzeba wykazać juz w tym roku czy np dopiero po zrealizowaniu inwestycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wielkość ekonomiczną liczy się z wniosku o dopłaty z 2015 roku czy z 2016?

jeśli z 2015 a ja jeszcze wtedy nie prowadziłem gospodarstwa będą liczyć z tego co składał mój ojciec?

wszystkie działki się liczą czy tylko te na które są umowy na piśmie?

podpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

Ma ktoś numer na jakąś infolinie lub coś w tym stylu gdzie można byłoby się o wszystko zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wzrost GVA o10 % w odniesieniu do roku bazowego w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj