rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gramgro    14

Ale najmniejszy jest z tej firmy 3,6m to w takim wypadku wgl nie moge kupic?

Tam są widełki od tego co w tabeli, 10 lub 20% w zależności od warunków.

Ja w tamtym rozdaniu kupiłem agregat 5m na 28ha. Nie chcieli dać, ale pisałem oświadczenie że po kukurydzy sieję poplon żyta i dali bez problemu. Mam nadzieje że w tym naborze też można tak uzasadniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Dlaczego nikt nie liczy 2 pkt które można uzyskać za:

 

"2) w przypadku operacji związanej ze zwiększeniem skali produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zwiększenie uczestnictwa w rynku, przyznaje się 1 punkt; 

3) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;"

 

ja liicze 1 pkt za zwiekszenie skali produkcji rolnej bo mysle ze zakup maszyc pod to podchodzi

natomiast nie wiem jak mozna zmienic profil produkcji rolnej,  mam sama ziemie i u mnie hodowla odpada. co jeszze mozna pod to podciagnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

3. Uznaje się, że rolnik będący osobą fizyczną prowadzi działalność rolniczą w celach zarobkowych, jeżeli w okresie
12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy uzyskał przychód ze sprzedaży produktów
rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł, udokumentowany fakturą VAT lub fakturą VAT RR, lub wydrukiem paragonu
fiskalnego kas rejestrujących, lub dokumentacją podatkową podatku dochodowego od osób fizycznych. Wystarczy faktura z miesiąca poprzedzajacego ten w ktorym skladam wniosek xzy z przed 12 miesięcy musi byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Witam kolegów ja tez składam na mod mam 24 ha, 11ha własne, 13ha dzierżawa na 10 lat. 14ha orne 10 ha łąki. będę skladał na:

-opryskiwacz ciąganay 2000l  12 pkt

-rozsiewacz nawozu 2 talerzowy z ogranicznikiem wysiewu 7 pkt

-pług 8pkt

-brona talerzowa z wałem rurowym 3m 8pkt

-agregat sprężynowy uprawno siewny z siewnikiem 8 pkt

- kosiarka dyskowa

-roztrząsacz pokosów

-zgrabiarka siana

-mieszalnik pasz z śrutownikiem

-przyczepa do przewożenia bel sianokiszonki 5 pkt

- mam dodatkowe punkty bo mam magistra inżyniera rolnictwa  do 40 lat mody rolnik 2pkt

JAk myślicie jest szansa to wszystko dostać wyliczy ktoś ile punktów będę miał

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Napisano (edytowany)

jak masz mniej jak 40 lat to masz 3pkt

zastanawiam sie czy agregat z siewnikiem nadbudowanym z brona aktywna jest 8 pkt czy to dotyczy tylko  dla siewnika poplonów?

 

Pytanie czy

"Urządzenia do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł energii na potrzeby prowadzonej działalności rolniczej:

1) panele słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne – nie dotyczy budynków inwentarskich; małe elektrownie wiatrowe o mocy do 40 kW 15

dotyczy tylko tych montowanych na budynkach mieszkalnych?

czyli mogę takowe zainstalować w na budynku oddalonym o 300 m od budynków inwentarskich a wykorzystać do produkcji rolniczej i prywatnej?

 

Edytowano przez machtomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

mam 28 lat. pytałem się to cały zestaw wchodzi agregat uprawno siewny na 8 pkt

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

 

natomiast nie wiem jak mozna zmienic profil produkcji rolnej,  mam sama ziemie i u mnie hodowla odpada. co jeszze mozna pod to podciagnac?

 

Dopytaj jeszcze gdzieś, ale np w sadownictwie zmiana profilu może polegać na dosadzeniu innego gatunku. Np. jak mamy same jabłonie to dosadzamy wiśnie lub truskawki.

W Twoim wypadku przy produkcji zbożowej wydaje mi się że może to być np powiększenie produkcji o ziemniaki , buraki, czy też warzywa, truskawki, porzeczki. Nie wiem jak ma się np wprowadzenie roślin oleistych, czy też kukurydzy do produkcji zbóż. Musisz o to dopytać.( bo właściwie można zainwestować w suszarnię, stół do rzepaku, kose boczną i takie tam...ale to moje gdybanie)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Ciekawe kiedy dokładne wytyczne moder się ukażą, zawsze były miesiąc przed naborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przecież jest już rozporządzenie. Znamy warunki i zasady udzielania pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Witam kolegów ja tez składam na mod mam 24 ha, 11ha własne, 13ha dzierżawa na 10 lat. 14ha orne 10 ha łąki. będę skladał na:

-opryskiwacz ciąganay 2000l  12 pkt

-rozsiewacz nawozu 2 talerzowy z ogranicznikiem wysiewu 7 pkt

-pług 8pkt

-brona talerzowa z wałem rurowym 3m 8pkt

-agregat sprężynowy uprawno siewny z siewnikiem 8 pkt

- kosiarka dyskowa

-roztrząsacz pokosów

-zgrabiarka siana

-mieszalnik pasz z śrutownikiem

-przyczepa do przewożenia bel sianokiszonki 5 pkt

- mam dodatkowe punkty bo mam magistra inżyniera rolnictwa  do 40 lat mody rolnik 2pkt

JAk myślicie jest szansa to wszystko dostać wyliczy ktoś ile punktów będę miał

Panie mgr inżynier sam weź się pan za liczenie i nie przynoś wstydu innym inżyniera ;D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Miałem to samo napisać. Skoro już jakoś zdobyłeś tytuł mgr inż. to wstyd zadawać takie śmieszne pytania  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Każde województwo ma swoją pulę na ten rok. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Przecież jest już rozporządzenie. Znamy warunki i zasady udzielania pomocy. 

 

freetaxi mógłbyś powiedzieć czy jak posiadam fakture VAT z lutego zeszłego roku to czy ona przejdzie czy mam kombinować drugą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Jeżeli  nabór będzie np. 20 marca 2016 i w tym dniu złożymy wniosek to faktura musi być najdalej z 20 marca 2015

co tu kombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

mam problem chce kupić traktor, tylko jak wyliczyć maksymalną moc jaki jest przelicznik na ha. w rozporządzeniu pisze ze kw/gospodarstwo wynosi 214.9kW na 70 ha. Czyli co główny ciągnik może mieć te 214.9kW?


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzisiejsza świerza informacja tak ze słyszenia w ARIMR nabór w marcu będize tylko na MR, MGR będzie maj czarwiec.
Nie było jeszcze szkoleń a wiec z 2 miesiące do tyłu będzie całośc. niby.......


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29
Napisano (edytowany)

No to PiS by się popisał

te 215 kw to masz na wszystkie ciągniki, a nie na jeden

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

no to ok 215kW to mniej wiecej 300 km, to jakbym sprzedał mój główny ciągnik, to zostaje mi traktor 60 km, wiec ten główny może mieć 240km?


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

chowasz ciągniki przed komisją i możesz brać 215kw tylko abyś we wniosku posiadał odpowiednie maszyny w swoim gospodarstwie do tylu kw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

...Nie było jeszcze szkoleń a wiec z 2 miesiące do tyłu będzie całośc. niby.......

Nie do końca to tak, gdyż przykładowo szkolenie na OSN było u nas w ostatnich dniach stycznia a nabór zaczyna się lada dzień. Także nie wyciągał bym takich wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj