Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11562 odpowiedzi na ten temat

#4401 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 11:04

Wielkość ekonomiczna będzie ustalana na podstawie upraw i produkcji zwierzęcej. Jeśli chodzi o dobór maszyn zapoznaj się z tym - http://www.arimr.gov...W_2014-2020.pdf .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:38
  •  

#4402 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 12:05

Wiem że na podstawie upraw, zwierząt i tego linku co wstawiłeś, ale chodzi mi o to że dochód ustalać będą na podstawie tych hektarów i zasiewów co podałem do dopłat niezależnie od tego czy są w moim posiadaniu czy nie?

#4403 Share oniak

oniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne :)

Napisany 16 grudzień 2015 - 12:45

Wiem że na podstawie upraw, zwierząt i tego linku co wstawiłeś, ale chodzi mi o to że dochód ustalać będą na podstawie tych hektarów i zasiewów co podałem do dopłat niezależnie od tego czy są w moim posiadaniu czy nie?

to że podałeś to nic nie znaczy,  ostatecznie przy wniosku i tak poproszą Cię o akt własności ewentualnie umowę dzierżawy długoterminową 

a świnie jeśli zarejestrowane na matkę no to sorry ale Ty nie masz zwierząt ... 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#4404 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 14:36

Czyli teoretycznie nie da się przekroczyć limit 200 tys. euro dochodu bo wystarczy nie podawać wszystkich własności i dzierżaw?

#4405 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 16:09

to że podałeś to nic nie znaczy,  ostatecznie przy wniosku i tak poproszą Cię o akt własności ewentualnie umowę dzierżawy długoterminową 

a świnie jeśli zarejestrowane na matkę no to sorry ale Ty nie masz zwierząt ... 

Wiem kolego że nie mam zwierząt, tylko opisałem ogólną sytuacje mojego gospodarstwa, żebyście mi doradzili jak to rozgryźć i abym nie czytał złośliwych komentarzy że chcę 140km traktor na 8 ha, Zwierząt nie brałem na siebie ze względu na Młodego rolnika i VAT złodziejskie 8%.

-Czyli dzierżawy długoterminowe to jakie, na ile i gdzie podpisane?

-A co z krótkoterminowymi, np. 20 grudnia w anr jest przetarg na 1,2ha dzierżawy na 3 lata, to jak mam taką dzierżawe to rozumiem że jej do wniosku nie podaje? 

-A współwłasność muszę oddzierżawić od rodziny ich udziały aby przeszło?

Ogólnie sprawa wygląda tak jak wczesniej opisałem z moim gospodarstwem a chcę aby mi przeszedł po najmniejszej lini oporu traktor około 120km (230 tys.netto) opryskiwacz 2000L 15m (50 tys. netto) i 53 tys (agregat talerzowy, siewnik talerzowy, pługi 5x40, agregat bezorkowy) coś aby limit dopełnić do 333tys. netto.  Da się to jakoś poukładać do mojego gospodarstwa?

#4406 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 17:59

Koledzy jak wyglada sprawa z ankietą monitorująca  jeżeli  ktos w tym roku skorzystał z MGR? kiedy ją trzeba złożyc?

podpinam się pod pytanie ;-)

#4407 Share d132

d132

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 18:47

Witam wiadomo kiedy bedzie mozna składac papiery na zzwroty na maszyny ?

#4408 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.

Napisany 16 grudzień 2015 - 20:27

nie wiecie koledzy jak załatwić taką fakture na 5 tys czy jest jakis sposób mam 22 ha łąk no moge z nich sprzedac kiszonkę ale komu zeby mi fakturę wystawił ale i wgl wszystko krowy wcinają :P 

#4409 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 16 grudzień 2015 - 20:48

Na jakiej podstawie arimr będzie liczyć powierzchnie gospodarstwa w celu:

-wyliczenia dochodu?

-doboru maszyn?

Prowadze gospodarstwo około 60 ha ornego, 5 ha łąk i 60 loch w cyklu zamkniętym, tylko w rzeczywistości swinie sprzedaje i są zarejestrowane na matkę, pola na siebie mam coś około 8 ha, współwłasność z matką i 2 siostrami (jedna nieletnia) około 8 ha i tutaj stoją wszystkie budynki, współwłasność z tesciową 1,5 ha dzierżawy poswiadczone przez gmine zapisane w geodezji około 13 ha, dzierżawy międzysąsiedzkie na papierze nigdzie nie poswiadczone około 20 ha, a reszta to umowy ustne.

Dodam jeszcze że w tym roku złożyłem dopłaty na około 45 ha właśnie z myślą aby na modernizacje wziąć 120-140km ciągnik.

Da się to jakoś ugryźć? 

Z tego ,co czytałem na forum to wszelkie dzierżawy powinny być poświadczone najlepiej notarialne .Od osób prywatnych bodaj na 10 lat ,czy jestem w błędzie ? Ja mam od ANR na 6 lat ,ale mi wystawią pismo ,jak będę składał wniosek ,że przeciągną ,na ile trzeba lat ..dogadałem się z nimi  i można :-) Natomiast mam łąki z lasów na umowę bez terminową i chyba też mi zaliczą do wniosku  ARiMR?.

Możecie podesłać link do przelicznika hektarów na moc  ciągnika ?.

I love salsa

#4410 Share dotacja_info

dotacja_info

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 20:59

Z tego ,co czytałem na forum to wszelkie dzierżawy powinny być poświadczone najlepiej notarialne .Od osób prywatnych bodaj na 10 lat ,czy jestem w błędzie ? Ja mam od ANR na 6 lat ,ale mi wystawią pismo ,jak będę składał wniosek ,że przeciągną ,na ile trzeba lat ..dogadałem się z nimi  i można :-) Natomiast mam łąki z lasów na umowę bez terminową i chyba też mi zaliczą do wniosku  ARiMR?.

Możecie podesłać link do przelicznika hektarów na moc  ciągnika ?.

Str. 26

https://www.arimr.go...W_2014-2020.pdf

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

dotacja.info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4411 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 16 grudzień 2015 - 21:14

Dzięki :)

I love salsa

#4412 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2015 - 21:55

nie wiecie koledzy jak załatwić taką fakture na 5 tys czy jest jakis sposób mam 22 ha łąk no moge z nich sprzedac kiszonkę ale komu zeby mi faktu
rę wystawił ale i wgl wszystko krowy wcinają :P

dolaczam sie do tego pytania.mam taka sama sytuacje

#4413 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 22:04

Popdobno przy RMG juz nie beda żądali faktur Może w MGR tez odpuszczą

#4414 Share androproteam

androproteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 22:22

mozna jakos działke wyłaczyc w Modernizacji ze np na modernizacje chce złozyc 70 ha a na dopłaty składam 75 i tu Moje pytanie czy mozna wyłaczyc jedna działke o powierzchni 5 ha zeby była w dopłatach a nie była brana do liczenia wielkosci ekonomicznej w naborze do Modernizacji??

#4415 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 23:11

nie wiecie koledzy jak załatwić taką fakture na 5 tys czy jest jakis sposób mam 22 ha łąk no moge z nich sprzedac kiszonkę ale komu zeby mi fakturę wystawił ale i wgl wszystko krowy wcinają :P

Rozumiem że jesteś rolnikiem ryczałtowym, czyli szukasz kogoś w okolicy kto jest na vacie, jak nie wiesz kto to szukasz takiego kto ma nowe maszyny na placu, idziesz do niego, wystawia ci fakturę RR w twoim imieniu,robicie przerzut pieniędzy, ty mu dajesz 5 tysięcy a on przelewa ci na konto jako płatność za fakturę, on ani ty nic nie tracicie a on nawet zyskuje bo odlicza sobie vat czyli jemu na rękę i na pewno ci wystawi fakturę

#4416 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 15:18

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mi się nasuwa taka refleksja-ludzie wy nie ogarniacie skąd wziąść fakrure vat czy rr obojętnie na 5 tys zl a myślicie o dotacjach na kilkaset tysięcy??? Jak dla mnie jest to żenujące i zasadne jest w waszym przypadku przemyślenie jeszcze raz tej decyzji bo nie jeden już sie porwał z motyką na słońce..a skutki tego różne później są. Też taka uwaga do kolegi wyżej kupuję nowe maszyny i park maszynowy u mnie dość spory a nigdy na vat nie byłem więc uwierz kolego ze nie tylko za unijne pieniądze można kupować mozna też za swoje bez kredytów!

#4417 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.

Napisany 17 grudzień 2015 - 16:55

a ch.j ci do tego nie korzystałem z prowu wiec chce skorzystać jesli jest taka mozliwosc tez mam wszystkie maszyny za swoje zarobione pieniądze i nie jestem na vacie i chyba jest po to forum aby sie spytac teraz mniej roboty to usiadłem i kartkuje caly prow i wczuwam sie w temat co jak kiedy ile dlaczego . Jak złoże i mi nie przyznaja to po prostu bede dalej pracował ale spróbowac przecież mozna 

#4418 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 17:36

dolaczam sie do tego pytania.mam taka sama sytuacje

Haha Koledzy jacyś śmieszni są albo Ja tu czegoś nie zrozumiałem... Chcecie fakturę że sprzedaliście sianokiszonkę i żeby ktoś wam wystawił no JAK pytam JAK?? Jak sprzedajesz to Ty wystawiasz kupującemu a jak byś tą kiszonkę kupował od kogoś kto jest na Vacie to mógł by Ci wystawić fakturę ale po co skoro musiał by odprowadzić podatek. Więc jak jest Ci potrzebna faktura że sprzedałeś kiszonkę to musisz Ty ją wystawić nawet nie sprzdając taką fikcyjną po prostu:P

#4419 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 18:21

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 18bamber też nie opowiadaj głupot no na większość postów w tym temacie po prostu nie da się patrzeć, jeśli sprzedajesz coś będąc na VAT to ty wystawiasz fakture kupującemu jednak jeśli jesteś na ryczałcie to kupujacy wystawia fakture RR rolnokowi ryczałtowemu..o ile kupujący jest vatowcem jeśli transakcja jest miedzy dwoma rolnikami ryczałtowymi wtedy nie ma faktury w ogóle

Edytowany przez 20CBR12, 17 grudzień 2015 - 18:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4420 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 19:51