rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

To już jego sprawa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego kobra, tak sie składa ze obore zbudowalem 2 lata z własnych środków trzymam opasy, i pzydałby sie paszowoz

 


A jeżeli chodzi o wzrost GVA to zwiekszenie sztuk bydla co powoduje wieszy dochod.

A jak dobrze zrozumiałem, to dopłata do ekologi wchodzi do wzrostu gva, jednoczesnie zmniejszaja sie koszty bo nie bedzie zakupu nawozów i środków ochrony

 


mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

to na ekologie chcesz przejsc ? żeby tylko te 4 pkt załapac ?? to dobrze że masz bydło ale teraz powiedz sobie o ile sztuk zwększysz stado nie mając paszy bo zero nawozów wiadomo co rośnie zioła i trzciny, plony Ci doradca wpisze normlane w roku bazowym po przejsciu na ekologie spadną min 2 razy i teraz GVA ile Ci wywinduje do góry bydłem o to zapytaj, bo podjąc decyzje jest łatwo ale potem się wywiązac z zobowiązań to nie powiem że tak fajnie czasami bywa
Także zastanów się dobrze i podejmij mądrą decyzje..........


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego kobra w ekologi byłem juz 5 lat tylko w tym roku zrobilem przerwe zeby troche oczyścić pole, bo z braku czasu troche zaniedbalem. a jeżeli chodzi o plony i jak to nazwaleś zioła i trzciny, to chyba za bardzo nie wiesz o czym mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

A jak z podziałem środków na województwo na dzień dzisiejszy można by liczyć że kwota na Rok to teraz już by było razy 3 prawda ? Bo już 3 Rok PROW tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybrava    0

no ale przeciez nie musi być wcale budowa budynku, można także na modernizacja czy wyposaenie np. w hale udojową. Paszowoz jest przecież wyposażeniem obory

Zdaje sie, ze masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oj wydaje mi się, że nie. Ze strony ARiMR.

 

 

39.    Czy możliwe jest złożenie wniosku o przyznanie pomocy na operację polegającą tylko na zakupie wozu paszowego?
Zgodnie z wcześniejszymi wyjaśnieniami w każdym przypadku, gdy Wnioskodawca rozważa zakup wyposażenia budynku inwentarskiego, konieczne jest ustalenie, czy w danym przypadku operacja dotyczy:
- budowy budynku inwentarskiego - np. wykonania obiektu budowlanego w określonym miejscu,
- modernizacji budynku inwentarskiego - np. przebudowy obiektu budowlanego bądź przystosowaniu budynku inwentarskiego do innego przeznaczenia albo nowej funkcji, jego ulepszenie (unowocześnienie) i usprawnienie, 
- adaptacji budynku - przystosowania budynku do innego użytkowania niż był przeznaczony wcześniej. 
Pojęcia „budowa”, „modernizacja”, „adaptacja” odnoszą się do efektu jaki ma być osiągnięty w związku 
z inwestowaniem w dany budynek.
Operacja polegająca wyłącznie na zakupie wozu paszowego, nie połączona z pracami związanymi np. z budową, przebudową, modernizacją budynku inwentarskiego lub adaptacją na budynek inwentarski, może zostać zrealizowana w obszarze D.
Jednocześnie należy pamiętać, że obszary A-C nakierowane są na rozwój produkcji zwierzęcej i operacja ma zapewnić odpowiedni wzrost GVA w gospodarstwie  – w tym kontekście również istotny jest zakres operacji, tj. czy przyczynia się do osiągnięcia celu, przy założeniu, że operacja jako całość spełnia pozostałe wymagania określone w przepisach.

 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybrava    0

Sami sobie zaprzeczaja, przeciez to ewidentnie wyposazenie wprowadzajace element modernizacji. Zreszta w pyt 2 go wymieniaja obok zgarniaczy, automatow paszowych itd. Jesli z d toi tak powinien isc z puli 500 a nie 200.

Edytowano przez johnybrava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pyt. nr 2 no jest wymieniony woz paszowy, takze juz sam nie wiem.

Pomijając juz ten paszowóz to przy połączeniu obszaru C i D jaki ma byc wzrost GVA o min. 10% czy jak dwa obszary to o 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ponawiam pytanie 

 

Jak wygląda sprawa zakupu przyczepy wywrotki rolniczej, są za to punkty?

Na stronie arimr jest wykaz gdzie jest :

Urządzenia do zbioru skoszonej biomasy:prasy, prasoowijarki, sieczkarnie z osprzętem, przyczepy    

Natomiast w dzienniku ustaw jest to już inaczej ujęte w skrócie :

urządzenia do zbioru biomasy  z trwałych użytków zielonych i są wyszczególnione przyczepy zbierające 

Nie mam trwałych użytków zielonych, ale będę miał biomasę ( kukurydza na zielonkę )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Sami sobie zaprzeczaja, przeciez to ewidentnie wyposazenie wprowadzajace element modernizacji. Zreszta w pyt 2 go wymieniaja obok zgarniaczy, automatow paszowych itd. Jesli z d toi tak powinien isc z puli 500 a nie 200.

 

Ale oni napisali że można złożyć na same wyposażenie tylko musisz udowodnić że samo wyposażenie zwiększy ci GVA, bo dla tych czubków z agencji tylko budowa budynku czyli większa liczba zwierząt to zapewnia... Osobiście składałem na jesieni na samo wyposażenie budynku bez jego budowy, tzn. budowa we własnym zakresie a z modernizacji tylko wyposażenie czyt. hala i kilka innych bajerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

Witam. Mam takie pytanie odnośnie naboru na modernizacje, który ruszy prawdopodobnie w połowie marca. Otóż chce przeprowadzić inwestycje za ok. 84 tyś netto (pług,przyczepa, wóz asenizacyjny i podajnik ślimakowy tj. żmijka). I teraz tak, czytałem rozporządzenie parę razy i forum rpzeglądam od trzech dni ale nie mogę znaleść wszystkich iformacji. Jako że jestem młodym rolnikiem dostanę 3pkt , za maszyny wyliczyłem 0,69pkt - to możliwe? i czy jak kupuje wóz asenizacyjny z aplikatorem to dostanę coś za ochronę środowiska? i czy jak mam zwierzaki 29,5 DJP to za to też mogę coś dostac? aaa no i czy przenośnik ślimakowy mogę dostać wogóle na MGR....dzięki jak ktoś mi pomoże. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

moja prowadząca wniosek stwierdziła że wybudowanie płyty obornikowej  i zgarniacz zaliczyć do obszaru D i z tego co patrzę w rozporządzeniu wynika że ma rację , czy się nie mylę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Nurtuje mnie takie pytanie:

 

Planuję m.in. budowę silosów na zboże. Nie przysługują do nich punkty z tytułu realizowania inwestycji ochrony środowiska.

 

Czy jednak za taką budowę przysługuje 5 lub 3 punkty?

 

1) w przypadku operacji dotyczącej budowy lub modernizacji budynków inwentarskich lub magazynu paszowego,
punkty przyznaje się w następujący sposób:
a) jeżeli operacja obejmuje wyłącznie inwestycje dotyczące budowy lub modernizacji budynków inwentarskich lub
magazynu paszowego, przyznaje się 5 punktów,
b) jeżeli koszty budowy lub modernizacji budynków inwentarskich lub magazynu paszowego stanowią co najmniej
50% wszystkich kosztów operacji, przyznaje się 3 punkty
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Jesli rozporzdzenie sie nie zmieni to silosy zbożowe nie sa traktowane jako budowa dofinasowanie z puli na maszyny.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Hmmm... Budowa silosów wymaga:

- złożenia wniosku o ustalenie warunków zabudowy,

- wykonanie mapy do celów projektowych,

- wykonanie projektu,

- uzyskania pozwolenia na budowę,]

- nadzoru budowlanego,

- odbioru geodezyjnego

 

I wg ARiMR to nie jest budowa...

 

Takie rzeczy tylko w Polsce !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Zależy jakie duże silosy chcesz budować, ja na swoje 13t potrzebowałem tylko zgłoszenia, ponieważ nie przekraczały iluś tam metrów, chyba 3,80 ale pewny nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Mówię już o konkretnej inwestycji wymagającej zezwolenia na budowę.


Biały, ale gdzie jest tak napisane, odnośnie tych silosów?

 

 

Dobra... Już znalazłem. trzeba trochę polatać między rozporządzeniem i wyjaśnieniami....

 

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ze strony ARiMR

 

Czy magazynem paszowym są także silosy zbożowe oraz silosy przejazdowe na kiszonkę?
Za magazyn paszowy, o którym mowa w § 7 ust. 3 Rozporządzenia MRiRW z dnia 21.08.2015 r. (Dz. U., poz. 1371) uznaje się silos na pasze treściwe oraz silosy kiszonkowe (silosy przejazdowe jedno- i wielokomorowe oraz silosy płaskie (płyty betonowe), inaczej silosy poziome) w gospodarstwie, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, o pojemności adekwatnej do prowadzonej/ planowanej produkcji zwierzęcej. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

kolego kubox9876 wszystkie terminy są w roz.: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/D2015000137101_1_.pdf


ma może ktoś jakieś info co do takich sprzętów jak pompa ciepła i fotowoltanika  – dotyczy budynków inwentarskich, mają one być wykorzystywane np do podgrzewania wody lub oswietlenia?

ponawiam pytanie

Edytowano przez Piteriiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wg. mnie można to zaliczyć do budowy i wyposażenia.

Sam się zastanawiam nad panelami bo przy dofinansowaniu 60% szybko by się zwróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj