rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

DanielFarmer    1377

do wykorzystania na to 200tyś dofinansowania ale punktow za to całe 0 :) punkty jedynie za budynki do produkcji i maszyny pro ekologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    73

 

Koledzy możecie wypowiedzieć się na temat zmiany profilu produkcji. Czy posiadając teraz tylko produkcje roślinną a w następnym roku rodzice przepiszą mi bydło mleczne to będzie przysługiwał mi ten punkt za zmianę.

Edytowano przez Pawel29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

koledzy ma może ktoś pod rękom tabelki lub wytyczne co do wielkości za kupywaych maszyn w prow  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

dołączam się do pytania wyrobi się z tymi pozwoleniami na utwardzenie terenu czy sobie wgl głowy nie zawracać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podleć u Siebie zapytaj. Co Urząd to obyczaj.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

co do pozwolenia na budowe, niech zapyta znajomych w u.gminy o szybkiego goscia co sie bawi pozwoleniami i nadzorem, ja tak załatwiałem pozwolenie na garaż w miesiąc sie wyrobił a inni kręcili nosem i mowa była nawet 6 miechów dzieki freetaxi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Utwardzenie się robi na zgłoszenie. U mnie się czepiali, co zrobię ze spływającą wodą. Ale akurat mam spadek terenu na dalszą cześć mojej działki, i tam sobie spokojnie wsiąka. Jakby było na drogę, to by był gorszy problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Jeżeli wymiana starego 40 letniego ciągnika na nowy to nie innowacyjność to jak to inaczej uzasadniać, czy np. wpływ na środowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Utwardzenie się robi na zgłoszenie. U mnie się czepiali, co zrobię ze spływającą wodą. Ale akurat mam spadek terenu na dalszą cześć mojej działki, i tam sobie spokojnie wsiąka. Jakby było na drogę, to by był gorszy problem...

Kolego a jakie dokumenty trzeba miec przy zgłoszeniu? Opiszesz całą drogę urzędnicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

najpierw mapka działki ze starostwa nie pamiętam skali, gmina wniosek i opłata, później wydanie decyzji o warunkach zabudowy, starostwo wydział budownictwa jakieś tam papierki

Tak było przy zgłoszeniu wiaty więc tu powinno być podobnie jeśli nie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Co do zgłoszenia to musisz narysowac ( szkic) jak to utwardzenie ma wygladac na twojeje działce, możesz to zrobic na mapce do celów projektowych jesli taka masz nawet stara aby były budynki aktualne i narysowac jak bedzie wygladało to utwardzenie nie musisz miec aktualnej mapki do celów proj. która kosztuje 800zł i sie czek 2 tygodnie, opisac z czego i jaki metraż, wypełnic wniosek i to tyle bardzo prosta procedura. Kosztorys uproszczony najlepiej zlecic komus kto ma do tego uprawnienia nie jest to wielki koszt.  Koszt utwardzenia u nas na podbudowie cementowej około 80-100zł/m2 netto przy kostce 8cm.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

już nie jest potrzebne zgłaszanie do starostwa , Kostkę możesz zakładać kiedy chcesz (zmiana prawa budowlanego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

w gminie okazyjnie się dowiedziałem. Na 100% nie jestem pewny.      Znalazłem w internecie . nie jest wymagane zgłoszenie

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Jak wygląda sprawa zakupu przyczepy wywrotki rolniczej, są za to punkty?

Na stronie arimr jest wykaz gdzie jest :

Urządzenia do zbioru skoszonej biomasy:prasy, prasoowijarki, sieczkarnie z osprzętem, przyczepy    

Natomiast w dzienniku ustaw jest to już inaczej ujęte w skrócie :

urządzenia do zbioru biomasy  z trwałych użytków zielonych i są wyszczególnione przyczepy zbierające 

Nie mam trwałych użytków zielonych, ale będę miał biomasę ( kukurydza na zielonkę)

 

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Co do kostki cytat z forum radcow poywierdzony przeze mnie odszukaniem tego w ustawie:

Po ostatniej nowelizacji, która zacznie obowiązywać 28.06.2015 r., utwardzenie powierzchni gruntu na działkach budowlanych nie będzie wymagało ani pozwolenia ani zgłoszenia (zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 5 oraz art. 30 Prawa budowlanego

Wiec pytanie czego zechce agencja.Na pewno jakiejś mapki i kosztorysu

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ma może ktoś jakieś info co do takich sprzętów jak pompa ciepła i fotowoltanika  – dotyczy budynków inwentarskich, mają one być wykorzystywane np do podgrzewania wody lub oswietlenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79
 bialy2005 a przy kontroli nic się nie czepiali , nie mierzyli, czy nie patrzyli czy  dobrze ułożona ? czyli firma  która tym się zajmuje po dostarczeniu im tej mapki  powinna wszystko to ogarnąć ? :) pozdrawiam kolegę z okolic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek111    1

Czy ktoś wie kiedy wejdzie rozporządzenie dotyczące modernizacji D -zakup sprzęty rolniczego.W jaki sposób można nazbierać jak najwięcej punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie jest bodajże od września dostępne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj