rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Zico99    4

Freetaxi jest sens składania wniosku w wielkopolsce na ciągnik mając te 3 punkty za młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

Czyli z tej punktacji wynika, że składając wniosek np na ciągnik, pług, talerzówkę, rozsiewacz nawozu - punkty będą przyznane na 3 ostatnie maszyny, chyba dobrze dedukuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a tam panowie może akurat te 3 starczy  ja składam w najgorszym wypadku strace 1000zł a w najlepszym zyskam 200tys i nowe maszyny na podkarpacie jest sporo kasy chyba ze dalej zrobi sie bum jak ostatnio 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

biorąc rozsiewacz 7pkt , zestaw do siewu bez 13 pkt, pług 8 pkt opryskiwacz max 17 pkt + 3 za wiek daje to 48 pkt a to ok 90% całej inwestycji , podstawiając do wzoru to 48*0,9*10/41 to 10pkt , chyba że coś źle liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

zle liczysz :) Przeczytaj opis do wzoru. Musisz kazda maszyne liczyc osobno tzn jej prcentowy udział w wartosci całej inwestycji i dopiero te poszczególne punkty z kazdej maszyny zsumowac i do tego za wiek, za budowe, za inne cuda preferowane. 

 

np. rozsiewcz 30tys a całą inwestycja to 400 to on stanowi  7,5% całej inwestycji i ta cyfre podstawias do wzoru jak wspólczynnik udziału.

 

dokłądniej to wyglada tak 7x0,075x10/41=0.12pkt - tyle ma rozsiewacz o takiej wartosci przy inwestycji 400tys

 

opryskiwacz za 150tys przy inwestycji 400tys  bedzie to tak : 17x 0,375x10/41=1.55pkt

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

a rozumiem :) to np za opryskiwacz ok 100tys przy 17pkt to tylko 1 zostaje :( to będzie lipa , ciekawe ile pkt musi być minimalnie

Edytowano przez mareczek525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

słuchajcie czy do obliczenia tego GVA  to jest brana powierzchnia tylko tych gruntów, które są moją własnością lub tych które dzierżawię i mam na to umowę spisaną?? czy będą brane pod uwagę wszystkie grunty, które były zgłoszone do dopłat w roku 2015? bo mam taką sytuację że w zeszłym roku składałem o dopłaty na ziemię dzierżawioną beż żadnej umowy tylko ustna i w tym roku już tam nie robię bo sąsiad dał sporo więcej za to więc już tego nie będę miał do dopłat. Czy to oznacza że jakby rokiem bazowym był rok 2015 i tamte dzierżawione pole też będzie się wliczać do wielkości ekonomicznej mojego gospodarstwa a teraz w 2016 zamiast próbować o 10% podnieść to mi jeszcze spadnie? czy ta działka się nie liczy bo nie mam na nią umowy??

u mnie jest tak samo . Też jestem ciekaw  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Minimalnie w obszarze D to 1,5pkt ale to tylko jesli chodzi o wymogi a ile wyjdzie w praktyce ile beda mieli ludzie i dla ilu starczy kasy tego nie wie nikt. Ale na pewno zainteresowanie bedzie ogromne, ale wymogi tez ciut wyzsze niz ostatnio i nie wiadomo pod jakim kątem beda sprawdzane wnioski. Wszystko to loteria teraz bo wiadomo malo, trzeba zlozyc czekac i nie robic sobie wielkich nadzieji co bedzie to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

rokiem bazowym musi być rok 2015 bo tylko to jest pewne .Przecież nikt nie jest do końca pewny w 100% co i w jakiej ilości będzie uprawiał (mogą być wymarznięcia , susza powódz) upr. mogą się zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Pytanie czy program MGR będzie powtarzany? Tzn czy będą nabory wniosków co roku 2016,2017,2018,2019,2020? Czy tylko 1? Interesuje mnie MGR na obszar D - maszyny rolnicze. Jeżeli były by nabory co roku czy można wnioskować co roku?

Łączna kwota jaką chce zainwestować to około 400tyś brutto. Gospodarstwo nie brało żadnego sprzętu z programów unijnych zarówna jak i Saprad jak i ogółem PROW. Tylko były brane pieniądze z dopłat bezpośrednich. Niektóre maszyny są bardzo wyeksploatowane (co roku awarie/remonty - tragedia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nabory będą również w kolejnych latach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Najpierw była mowa że nie moga byc brane maszyny takie same jak w poprzedniej modernizacji a teraz czytam że nie mogą byc brane takie same jak w PROW 2017-2013, czyli jak skożystałem z premi młody rolnik w 2008r i kupiłem opryskiwacz to teraz kupno opryskiwacza odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

witam składałem wniosek na mr i jeżeli mi przyznają i ojciec mi odpisze w marcu gospodarstwo to czy od razu bd mógł składać wniosek  na mgr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Na Województwo Łódzkie ile jest przewidziane środków ? Na ile wniosków wystarczy funduszy zakładając że większość będzie składać za całość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

moim zdaniem bedzie to pierwszy i ostatni nabor , kto juz korzystal wczesniej z prow i wie o co chodzi to napewno na max zlozy.

Nie sadze aby byly nabory co roku np. w podlaskiem bedzie 4 tys wnioskow i co 500 dostanie a 3.5tys do kosza i coroku powtorka??  przesuna kase jak w prow 2007-2013 i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Też tak myślę że będzie jeden nabór nie więcej i będą przesuwać kasę teraz ludzie czekali po ponad dwa lata to i my będziemy czekać i wszyscy pewnie dostaną którzy nie zrezygnuja wcześniej jak to miało miejsce w poprzednim naborze ale to tylko moje luźne przemyślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafeq    6
" jeżeli wnioskodawca ma nie więcej niż 40 lat, przyznaje się 3pkt  "  jak to się odnosi do wspólnego wniosku osób z których jedna ma poniżej 40 a druga powyżej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Witam. Dostałem dofinansowanie z prow 2007-2014 na grubera i agregat uprawowo-siewny łapkowy. Czy będę się mógł ubiegać o jakąś maszenę do uprawy ciężkiej rędziny, którą niedawno wydzierżawiłem np.  bronę talerzową, albo wirnikową? I pytanie z innej beczki dla posiadaczy ciężkiej rędziny- czym najlepiej rozbić bryły przed siewem na takich glebach (ciężkim wałem, broną wirnikową, czy może ciężką talerzówką). W tym roku już przy orce ziemia była tak sucha nie można było tego rozbić agregatem z wałem packer? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    73

słuchajcie czy do obliczenia tego GVA  to jest brana powierzchnia tylko tych gruntów, które są moją własnością lub tych które dzierżawię i mam na to umowę spisaną?? czy będą brane pod uwagę wszystkie grunty, które były zgłoszone do dopłat w roku 2015? bo mam taką sytuację że w zeszłym roku składałem o dopłaty na ziemię dzierżawioną beż żadnej umowy tylko ustna i w tym roku już tam nie robię bo sąsiad dał sporo więcej za to więc już tego nie będę miał do dopłat. Czy to oznacza że jakby rokiem bazowym był rok 2015 i tamte dzierżawione pole też będzie się wliczać do wielkości ekonomicznej mojego gospodarstwa a teraz w 2016 zamiast próbować o 10% podnieść to mi jeszcze spadnie? czy ta działka się nie liczy bo nie mam na nią umowy??

@freetaxi mógłbyś Ty wypowiedzieć się na ten temat bo tak w rozporządzeniu jest napisane że do obliczenia wielkości ekonomicznej są brane pod uwagę grunty z wniosku z roku wstecz przed naborem ale jest też napisane że uwzględniane grunty muszą być własnością lub dzierżawami na 7 lat potwiedzonymi umowami notarialnymi?? napiszesz jak jest dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

 

" jeżeli wnioskodawca ma nie więcej niż 40 lat, przyznaje się 3pkt  "  jak to się odnosi do wspólnego wniosku osób z których jedna ma poniżej 40 a druga powyżej?

 

 

średnia arytmetyczna kolego podobno czyli 1,5 punkta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

witam mam pytanie   mam wysrubowana ilosc cebul i tak na mój areał  to 20 ha cebuli  , chce postawic ,,hale stalową(przechowalnie),,  i zmniejszyc produkcje tak na 18 ha  cebuli  , ale tu jest problem czy wykaże po tych 5 latach wzrost gva o te 10 %????,   czy te gva ? można uzyskac poprzez wyższa cene sprzedawanej cebuli  po przechowaniu jej w styczniu czy lutym ???.Wiem że wieksza ilosc ludzi ma podobne problemy poprzez poprzedni nabór gdzie i tak juz sobie wysrubowała  zasiewy do maxa

 

Edytowano przez pronto1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

witam a jeśli wspólnie wnioskujacymi był bym ja. i Tata. każdy ma. oddzielone. akty notarialne.

 

Witam, a jeśli wspólnie wnioskującymi był bym ja i tata? Każdy ma oddzielone akty notarialne.

 

Chyba tak powinien wyglądać Twój post. Staraj się pisać poprawnie i zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj