rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kobra89    71

ziemi sobie morzesz dobrac ile chcesz wszystko zależy od rodzaju uprawy (zasiewu) zboże czy co innego, ja np swoim gruncie zasieje smieszną rzecz nawet zbierac nie bede aby była
Co do maszyn to teraz tak we wniosku wpisujemy tylko nieliczne parametry maszyny np.ciągnika i arimr wybiera nam maszyny, wiadomo czym się będą kierowac


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
898    0

Witam;-) wie ktos cos nowego na temat 60tys dla malych gospodarstw???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

z agencji? oferty przy podpisaniu umowy dopiero umieszczasz na stronie internetowej ale jakiej nie wiem, i d*pa na maszyny jest tylko 200tys


Powiedzcie mi jak to było z zakupem ładowarki teleskopowej od ilu ha i zwierzat przechodziły ?? czy byly jakies problemy z przepchnięciem ? prosze o pomoc

Edytowano przez kobra89

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No tak 200 tys jest czyli za 400 można kupić sprzęt jednak mniej niż ostatnio ale zawsze coś. Gadałem o tych ofertach z dilerem new Holland to mówi że problemu nie ma i oni to odejdą i wezmę to co chce także tym bym się nie martwił. A agencja nie wybierze mi Ursus zamiast Case wkońcu to też moja kasa więc bez przesady tak źle nie będzie.

Jesli we wniosku wpisujemy nieliczne dane maszyny i to bez marki i wogole to jak teraz okreslic ile bedzie kosztowac i jaki sprzet do tego dobrac mozna zeby caly zwrot wykorzytac ?

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek512    1

Też tak nad tym myślałem. Sami możemy zaplanować co nam potrzeba i za ile żeby zwrot cały wykorzystać a jak agencja wciśnie nam wszystko najtańsze to z 50-80tyś zostanie jeszcze nie wykorzystanego. Dla mnie to bez sens!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

agencyjnej, przetarg będą normalnie jawnie na kraj oglaszali z maszynami będzie brak bonusów od dileró to juz wiadomo ale moze to i dobrze niech się biją o klienta :D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
womir    127

Nie będzie można marki wybrać , tylko parametry określić ?? 

Wiadomym że za jakością idzie cena i musi być trochę wyższa. A chytry dwa razy traci ..znaczy sie kupuje.

Myślę że wielu chętnych zrezygnuje jak mu się każe dziadostwo kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. W zapytaniu ofertowym nie będzie można określać marki.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ci co się wypowiadają na temat ofert chyba coś o tym czytali - proszę napiszcie gdzie i na której stronie - z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poszukaj czegoś takiego jak zasady konkurencyjności na stronie ARiMR odnośnie MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

A co z wypełnianymi wnioskami w centrum np Polagra Płońsk ? która oferuje wypełnianie wniosków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Beda wypelniac dalej i zrobia tak ze umowia sie z dilerami z okolicy zeby ich oferta przeszla i tyle to jest Polska kazdy przetarg jest pisany pod dany model i tego nie upilnuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Ale tu chodzi równiez o ciągniki ? bo nw czy dobrze rozumiem. Składam wniosek na 82 KM Case a dostaje z modernizacji  Belarusa ? :D gdzie sens i logika ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można na etapie postępowania ofertowego określać marki urządzenia. Tyczy się również ciągników.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dominującą kwestią ma być cena.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

No ale to się mija z celem . Bo np Pol Agra Płońsk oferuje wypełnianie wniosków na ich ciągniki. Wypełnią a zostanie przyznany powiedzmy Belarus i wtedy jak ? jesli dobrze rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

 

 

jeżeli wzrost o 10% to wystarczy Ci 2,2ha dzierżawy

 

 

 

Chyba nie tak łatwo z tym. Zwłaszcza jak ktoś ma jeszcze produkcje zwierzęcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może prościej udać się do nich i zapytać :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

A i jeszcze jedno to agencja będzie wybierała markę czy ja bedę mógł przedstawić wtedy oferte przy podpisywaniu już  umowy ? najkorzystniejszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ale w postepowaniu ofertowym przeciez bedzie trzeba okreslic moc wyposazenie np miekka os kabina, przedni tuz, rodzaj przekladni, dany przedzial masy, rozstawu osi, wysokosci, a nawet ogumienia wiec bedzie sie w wiekszosci dalo ciagnik do swoich potrzeb dobrac bez wyznaczenia na papierze marki, to przeciez oczywiste, aczkolwiek w pewnych przedzialach finansowych np ursus/zetor/farmtrac itp a wyzej NH Case i reszta zachodnich bedzie pewnie wiecej wybieranych ofert tanszych producentow o tym samym wyposazeniu np NH tanszy do Case mimo tego samego wyposazenia i przejdzie NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

No mi sie też tak wydawało że agencja może szukać oferty tańszej ale ciagnika o takiej samej mocy i wyposażeniu. Np masz oferte case 125 za 200 netto a oni znajduja za 190 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj