Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11534 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3186 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 12:56

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych O możliwych zmianach w nowym PROW, było trochę w topagrar. I tak co do rent strukturalnych to ma ich nie być. Będzie tylko coś takiego, że rolnik kończący 55lat może przekazać tymczasowo w użytkowanie na 10 lat gospodarstwo na dzieci, czy sąsiada a w zamian będzie otrzymywał powiększone dopłaty bezpośrednie. Jesli chodzi o inne programy to ma być kładziony większy nacisk na ochronę środowiska. Więcej nie pamiętam musiałbym jeszcze raz to przeczytać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 18:53
  •  

#22 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 15:13

A dostajemy marne parę złotych za których nic nie można kupić konkretnego ropa prawie po 6zł to jak mamy funkcjonować?

Kolego gdzie ty kupujesz paliwo po prawie 7 złotych, zgrozo chyba nie umiesz szukać taniego paliwa...

Sawicki coś kombinował żeby wyrównać dopłaty ale mu się nie udało że pieniędzy nie ma dla nas czy coś takiego ale mają wzrastać co rok o ileś złotych do 1ha niby to ale i tak nie dogonimy Niemców
Bo to sami barani a nie posłowie pracują w tym sejmie od rolnictwa nie wiadomo co oni robią szkoda gadać poprostu żal i nic więcej.

Nie możemy przecież dostawać taki samych dopłat jak Niemcy gdyż nie będzie to sprawiedliwe... Jak już to im powinni obniżać a nam podwyższać do poziomu około 273 euro/ha...

A ja wyczytałem też że, będą zachęcali młodych rolników (do 40 lat) oraz dopiero rozpoczynających działalność. Ponoć mieliby obowiązkowo dostawać nawet o 25 proc. dopłat więcej, niż średnia krajowa

Najpierw aby w ogóle dostawać dopłaty będziesz musiał wyłączyć 7% gruntów z upraw rolniczych na cele środowiskowe tzn. zazielenienia... Pozdrawiam

#23 Share MasseyFerguson255

MasseyFerguson255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim to Rolnictwo
    Samochody i sprzęt car audio

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:15

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja muszę polskie paliwo kupować bo jetem na wacie Bo teraz ciągnik na PROW brałem i maszyny później się z tego rozliczam muszę nazbierać faktury przez miesiąc a później mi zwracają za dany miesiąc a ruska po 4.10zł to jeszcze mam zwrot za akcyzę 96groszy na litrze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#24 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:54

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego wyżej słabo czytałes jak piszesz że Niemcy dostają 100euro dopłat do hektara, dostają jakieś ponad 300euro a najwięcej 500euro grecja i malta. A koszty produkcji czy to w Niemczech czy Polsce to są na jednym poziomie, gdzieś to gadali że w traktacie ue pisze że każdy obywatel UE powinien być traktowany na równi, a jeśli chodzi o kasę z dopłat to juz tego nie przestrzegają. Ale z drugiej strony, jak by Polacy mieli więcej to też by nie chcieli żeby niemce miały więcej :D

#25 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:06

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moim zdaniem to dopłaty w nowym PROW powinny być podzielone ze względu na klasy ziemi. Łatwiej jest gospodarzyć tym co mają 2, 3 klasę a gorzej tym co mają 5. Powinni to jakoś bardziej sprawiedliwie podzielić. A i powinni wspierać tych mniejszych co maja gospodarstwa małe bardzo często są to gospodarstwa z tradycją rodzinną gdzie syn przejmuje ziemię po ojcach a nie tylko wspierają tych co mają i tak już dużo.

#26 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:14

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moim zdaniem najbardziej rozdrobnione zostały gospodarstwa w pierwszej turze młodego rolnika :mellow:
A co do dopłat to nie wiem czy to tak szybko przeszło żeby młodzi dostawali więcej :huh:
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#27 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:26

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiesz Kamis2010, nie zamierzam ja jak i inni sponsorować ze swoich podatków tobie zabawę w rolnika bo chcesz przewracać 5ha piasków swojego ojca gdzie dopłaty i inne subwencje będą większe niż twój cały przychód.

#28 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:47

A nie lepiej pisać o tym tutaj niż w tamtym wątku bo tam jest często poruszanych zbyt wiele spraw.

Tutaj zaraz bedzie tak samo, jeden zapyta a za 2 strony znowu o to samo beda pytac
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#29 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:48

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ludzie jeszcze budżetu nie ma. Zamieszanie w strefie euro a wy chcecie wnioski składać.

#30 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:05

A koszty produkcji czy to w Niemczech czy Polsce to są na jednym poziomie,

Nie wiem dokładnie ale nie masz do końca racji... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:07

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a co uważasz że w niemczech są większe koszty produkcji niż w plsce, jesli tak to bardzo sie mylisz. wystarczy choćby porównać cene ropy która w polsce jest już praktycznie taka sama jak w niemczech

#32 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:35

Wiesz Kamis2010, nie zamierzam ja jak i inni sponsorować ze swoich podatków tobie zabawę w rolnika bo chcesz przewracać 5ha piasków swojego ojca gdzie dopłaty i inne subwencje będą większe niż twój cały przychód.

A czym Ty jesteś lepszy ode mnie że my akurat mieszkam w takim rejonie gdzie są słabe ziemie ?? tzn że tam gdzie są słabe ziemie to już ludzie mają iść kraść albo żebrać ?? moim zadaniem wszyscy powinni mieć równe szanse.

Edytowany przez Kamis2010, 16 styczeń 2012 - 22:36.

#33 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 23:22

Wiesz Kamis2010, nie zamierzam ja jak i inni sponsorować ze swoich podatków tobie zabawę w rolnika bo chcesz przewracać 5ha piasków swojego ojca gdzie dopłaty i inne subwencje będą większe niż twój cały przychód.

@StasiekS - a co ci to przezkadza pieniadze na dopłaty i tak daję UE.

Edytowany przez rolnik22, 16 styczeń 2012 - 23:22.

#34 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 00:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A co wam przeszkadza, że Niemcy mają wyższe dopłaty? Przecież to nie idzie z naszych pieniędzy tylko niemieckich czy francuskich.

A czym Ty jesteś lepszy ode mnie że my akurat mieszkam w takim rejonie gdzie są słabe ziemie ?? tzn że tam gdzie są słabe ziemie to już ludzie mają iść kraść albo żebrać ?? moim zadaniem wszyscy powinni mieć równe szanse.

W tym, że jak nie opłaca się uprawiać piasków to ich nie uprawiam i na siłę nie próbuję kombinować aby ktoś inny mi to za sponsorował.

Edytowany przez StasiekS, 17 styczeń 2012 - 00:06.

#35 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 10:30

a co uważasz że w niemczech są większe koszty produkcji niż w plsce, jesli tak to bardzo sie mylisz. wystarczy choćby porównać cene ropy która w polsce jest już praktycznie taka sama jak w niemczech

Czy na koszty produkcji składa się tylko cena paliwa... Pozdrawiam

#36 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 11:31

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie nie tylko, podałem tylko jeden z przykładów który pokazuje że w niemczech nie ma (a jeżeli są to napewno nie jakoś bardzo się różniące) jakich wielkich różnic w cenach jak to sie niktórym wydaje, ze niemiec musi za wszystko płacić ze 2 razy wiecej. wiec powiedz jak można konkurowć z innymi krjami uni jeżeli one mają lepsze warunki do gospodarowania niż my. ale tobie pewnie to nie przeszkadza, widocznie taki stan rzeczy ci odpowiada

Edytowany przez robercikj100, 17 styczeń 2012 - 11:33.

#37 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:29

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to kolega może wspomnie coś o kosztach produkcji? Nie pamiętam jaka cena wtedy była ale w 2011 roku znajomy przywiózł chyba 30litry randapu z niemiec gdzie cena w niemczech jaka było to u nas by kupił około 15litrów, nie pamietam dokładnie ceny a na forum juz o tym pisałem :lol:

#38 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:45

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych gdyby celem Unii była jak największa produkcja i eksport (bo rynek wewnetrzny jest przepełniony), to faktycznie dopłacałaby by dalej do produkcji. Widzicie sami, ze od kilku lat UE odchodzi od dopłat do produkcji na rzecz dopłat obszarowych, dlatego, że UE traktuje rolnika jako tego, który ma oprócz wytworzenia żywności zrobić mieszczuchom ładny krajobraz. Wiadomo, że wtedy właściciel gruntu, a nie użytkownik chce położyć łapę na dopłatach, ale to wina rolników, że zamiast produkowac mniej, bija się o każdy ar żeby wyprodukować jak najwięcej i w efekcie sprzedać tanio i się narobic, a przy często nawet nie dostać kasy z dopłat.
A co do PROW to w grudniu 2012 dopiero ma byc poruszany ten temat przez ministrów rolnictwa (wywiad z Sawickim z TopAgrar).

#39 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:27

No to kolega może wspomnie coś o kosztach produkcji? Nie pamiętam jaka cena wtedy była ale w 2011 roku znajomy przywiózł chyba 30litry randapu z niemiec gdzie cena w niemczech jaka było to u nas by kupił około 15litrów, nie pamietam dokładnie ceny a na forum juz o tym pisałem :lol:

ale nie mówie że różnic w cenach nie ma wogóle, tylko są one w nie takim stopniu zrużnicowane jak to niektórzy myślą. A skoro wspomniałeś o cenie randapu który był ponoć dwa razy droższy niż polski ( swoją drogą czy był to produkt tego samego producenta z którym porównywałeś cene w Polsce ??) to ja moge powiedzieć o cenie nawozów . przeciesz byl taki okres w którym polskie nawozy można bylo kupić taniej w niemczech niż w polsce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:39

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do kosztów musicie dodawać również poziom życia społeczeństwa bo jeśli ludzie tam z miasta stać na nowe BMW, mercedesa to ludzie ze wsi muszą im dorównywać, to tak w skrócie... :rolleyes: Pozdrawiam