rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

grzesiek5672    53

Moim zdaniem najbardziej rozdrobnione zostały gospodarstwa w pierwszej turze młodego rolnika :mellow:

A co do dopłat to nie wiem czy to tak szybko przeszło żeby młodzi dostawali więcej :huh:


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wiesz Kamis2010, nie zamierzam ja jak i inni sponsorować ze swoich podatków tobie zabawę w rolnika bo chcesz przewracać 5ha piasków swojego ojca gdzie dopłaty i inne subwencje będą większe niż twój cały przychód.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A nie lepiej pisać o tym tutaj niż w tamtym wątku bo tam jest często poruszanych zbyt wiele spraw.

 

Tutaj zaraz bedzie tak samo, jeden zapyta a za 2 strony znowu o to samo beda pytac


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
A koszty produkcji czy to w Niemczech czy Polsce to są na jednym poziomie,

 

Nie wiem dokładnie ale nie masz do końca racji... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

a co uważasz że w niemczech są większe koszty produkcji niż w plsce, jesli tak to bardzo sie mylisz. wystarczy choćby porównać cene ropy która w polsce jest już praktycznie taka sama jak w niemczech


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Wiesz Kamis2010, nie zamierzam ja jak i inni sponsorować ze swoich podatków tobie zabawę w rolnika bo chcesz przewracać 5ha piasków swojego ojca gdzie dopłaty i inne subwencje będą większe niż twój cały przychód.

A czym Ty jesteś lepszy ode mnie że my akurat mieszkam w takim rejonie gdzie są słabe ziemie ?? tzn że tam gdzie są słabe ziemie to już ludzie mają iść kraść albo żebrać ?? moim zadaniem wszyscy powinni mieć równe szanse.

Edytowano przez Kamis2010
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Wiesz Kamis2010, nie zamierzam ja jak i inni sponsorować ze swoich podatków tobie zabawę w rolnika bo chcesz przewracać 5ha piasków swojego ojca gdzie dopłaty i inne subwencje będą większe niż twój cały przychód.

 

@StasiekS - a co ci to przezkadza pieniadze na dopłaty i tak daję UE.

Edytowano przez rolnik22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A co wam przeszkadza, że Niemcy mają wyższe dopłaty? Przecież to nie idzie z naszych pieniędzy tylko niemieckich czy francuskich.

 

A czym Ty jesteś lepszy ode mnie że my akurat mieszkam w takim rejonie gdzie są słabe ziemie ?? tzn że tam gdzie są słabe ziemie to już ludzie mają iść kraść albo żebrać ?? moim zadaniem wszyscy powinni mieć równe szanse.

W tym, że jak nie opłaca się uprawiać piasków to ich nie uprawiam i na siłę nie próbuję kombinować aby ktoś inny mi to za sponsorował.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
a co uważasz że w niemczech są większe koszty produkcji niż w plsce, jesli tak to bardzo sie mylisz. wystarczy choćby porównać cene ropy która w polsce jest już praktycznie taka sama jak w niemczech

 

Czy na koszty produkcji składa się tylko cena paliwa... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

nie nie tylko, podałem tylko jeden z przykładów który pokazuje że w niemczech nie ma (a jeżeli są to napewno nie jakoś bardzo się różniące) jakich wielkich różnic w cenach jak to sie niktórym wydaje, ze niemiec musi za wszystko płacić ze 2 razy wiecej. wiec powiedz jak można konkurowć z innymi krjami uni jeżeli one mają lepsze warunki do gospodarowania niż my. ale tobie pewnie to nie przeszkadza, widocznie taki stan rzeczy ci odpowiada

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

No to kolega może wspomnie coś o kosztach produkcji? Nie pamiętam jaka cena wtedy była ale w 2011 roku znajomy przywiózł chyba 30litry randapu z niemiec gdzie cena w niemczech jaka było to u nas by kupił około 15litrów, nie pamietam dokładnie ceny a na forum juz o tym pisałem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

gdyby celem Unii była jak największa produkcja i eksport (bo rynek wewnetrzny jest przepełniony), to faktycznie dopłacałaby by dalej do produkcji. Widzicie sami, ze od kilku lat UE odchodzi od dopłat do produkcji na rzecz dopłat obszarowych, dlatego, że UE traktuje rolnika jako tego, który ma oprócz wytworzenia żywności zrobić mieszczuchom ładny krajobraz. Wiadomo, że wtedy właściciel gruntu, a nie użytkownik chce położyć łapę na dopłatach, ale to wina rolników, że zamiast produkowac mniej, bija się o każdy ar żeby wyprodukować jak najwięcej i w efekcie sprzedać tanio i się narobic, a przy często nawet nie dostać kasy z dopłat.

A co do PROW to w grudniu 2012 dopiero ma byc poruszany ten temat przez ministrów rolnictwa (wywiad z Sawickim z TopAgrar).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

No to kolega może wspomnie coś o kosztach produkcji? Nie pamiętam jaka cena wtedy była ale w 2011 roku znajomy przywiózł chyba 30litry randapu z niemiec gdzie cena w niemczech jaka było to u nas by kupił około 15litrów, nie pamietam dokładnie ceny a na forum juz o tym pisałem :lol:

ale nie mówie że różnic w cenach nie ma wogóle, tylko są one w nie takim stopniu zrużnicowane jak to niektórzy myślą. A skoro wspomniałeś o cenie randapu który był ponoć dwa razy droższy niż polski ( swoją drogą czy był to produkt tego samego producenta z którym porównywałeś cene w Polsce ??) to ja moge powiedzieć o cenie nawozów . przeciesz byl taki okres w którym polskie nawozy można bylo kupić taniej w niemczech niż w polsce.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Do kosztów musicie dodawać również poziom życia społeczeństwa bo jeśli ludzie tam z miasta stać na nowe BMW, mercedesa to ludzie ze wsi muszą im dorównywać, to tak w skrócie... :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Kolego źle zrozumiałeś, w niemczech mozna było kupić 30litry a w Polsce za tą samą cene tylko 15lirtry. O cenie nawozu to wiem, nawet niektórzy chcieli ściągać ale koszty transportu spore i wychodziło praktycznie na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

a to sorki myślałem że odwrotnie, a to tylko potwierdza mają teze że jesteśmy bardzo dyskryminowani przez unie a nasz rząd ma nas daleko w .....

@daniel 28 nie rozumiem co chciałeś wyraźić przez swoją wypowiedz. Nikt tu nie mówi zeby każdy musiał kupować sobie nowe mercedesy czy bmw, chodzi tylko ze jezeli unia obarcza nas wszystkimi podatkami po równo (np akcyza na on) to niech daje takie same, równe dla wszystkich profity z dopłat i innych, bo to coteraz robi to nie jest zadna róność ( tak na marginesie to w miastach nie wszystkich stać na nowe bmw czy mercedesa)

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

@robercikj100 Zgadzam się z tobą w s 100% procentach, nasz rząd nie robi praktycznie nic w sprawie rolnictwa oni tylko robią tak aby to oni mieli jak najlepiej ;[


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
chodzi tylko ze jezeli unia obarcza nas wszystkimi podatkami po równo (np akcyza na on) to niech daje takie same, równe dla wszystkich profity z dopłat i innych, bo to coteraz robi to nie jest zadna róność

 

Powtarzam to po raz kolejny nie będziemy mieć dopłat nigdy wysokości 300 euro/ha bo ta wartość nie była by sprawiedliwa w UE... Aktualnie maksymalna kwota to 273 euro/ha i taka kwota powinna być w całej UE... Po pierwsze zanim zaczniecie jęczeć, że gdzieś są większe dopłaty zastanówcie się ile % stanowią one krajowego budżetu PROW danego kraju... U nas I i II filar wynosi po około 50% w innych krajach jest to stosunek 80% do 20%... Kiedyś były podane dane które pokazywały, że polski rolnik z UE dostaje około 320 euro/ha, Niemiec i Francuz kilkanaście euro więcej... Można u nas też tak działać ale zapomnijcie wtedy o pieniądzach na modernizacje... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ciekawe czy wolelibyście dopłaty do sprzętu i modernizacji czy dopłaty do ha. Tylko nie zapominajcie o tym, że im większe dopłaty tym większa cena ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ciekawe czy wolelibyście dopłaty do sprzętu i modernizacji czy dopłaty do ha. Tylko nie zapominajcie o tym, że im większe dopłaty tym większa cena ziemi.

Na to samo wychodzi w sensie jeśli masz dopłatę do ha, to cena ziemi wzrasta, znów jeśli masz do sprzętu to i sprzęt też jest w cenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kolega @rolnik22 podał link w którym wszystko jest wyjaśnione o czym mówiłem, ale oczywiście powiecie, że to kłamstwo bo robił to ktoś z mieszczuchów... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

@stasiekS, często w przypadku dopłat do ziemi dopłaca się do małych nietowarowych gospodarstw i w ten sposób ci ludzie trzymają się tej ziemi, choć nie daliby rady się z niej utrzymać , a w przypadku PROW często doinwestowuje się nietrafione inwestycje (na wyrost). Moim zdaniem nie powinno byc żadnych dopłat, a rolnicy poszliby sami po rozum do głowy i produkowaliby tyle (mniej), że cena dawałaby gwarancję zysku. Problem w tym, że przy takim rozdrobnieniu łatwo żeby ktoś się wyłamał :/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

w top agrar za każdym razem jest jakiś kraj opisany i nie wiem na ile to prawda ale w większości kraji cena mleka jest na poziomie 1.3zł a koszty około 1zł wzwyż. z tym że u nas kwota nie kosztuje tyle co u nich czyli 1kg kwoty co 1kg mleka. co do dopłat i różnych programów to ja jestem za tym aby młodzi dostawali więcej na rozwój i przebranżowienie się na jedną produkcję a nie wszystkiego po trochu. z tego co czytałem to ma być 70tys euro na start ale ma być rozłożone na 5lat po równo co roku a nie jak teraz 75tys zł tylko na start. do tego 130% dopłat dla młodego. I to jest zachęta. Ale jestem również za zwiększeniem kontroli odnoście crossa i tego kto obrabia ziemię aby skończyło się dawanie kasy tym z marszałkowskiej. Moim zdanie powinno się stawiać na rozwój w jednym kierunku produkcji dla gosp a nie kilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj