rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

rotor32    94

t-25wladek musisz czekać na nabory. Na razie projekt jest w fazie konsultacji. Z tego co masz ciężko będzie osiągnąć min. 20 tys. euro wielkości ekonomicznej które prawdopodobnie będzie wymagane. Trzeba być cierpliwym i czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Rzeczywiście niezły harmider się tu zrobił. :P

Nie liczył bym na pewne informacje nie wcześniej niż pod koniec roku (w sensie ostatni miesiąc- 1,5 miesiąca). Nawet nie wiadomo czy będzie Prow 2014 czy dopiero 2015 więc tym bardziej na razie wszystkie informacje to tylko plotki i domysły. Choć każda plotka ma w sobie ułamek prawdy. :P

Jak już tak każdy wypytuje to ja mam trochę inne pytanie odnośnie wymogów wykształcenia. Nie wiadomo jak będzie teraz ale w poprzednim Prow było coś takiego jak ubezpieczenie w Krus i rzekomo jeśli ktoś nie miał szkoły rolniczej to mógł ubezpieczyć się w Krus i po 3 latach spełniało to warunki jakby ukończył szkołę. Było tak czy się mylę? Załóżmy, że mam rację więc czy ubezpieczenie w Krus liczy się jako ubezpieczony pojedynczy osobnik czy również jako ubezpieczony domownik czyli osoba ubezpieczona przy rodzicach? Wydaję mi się, że raczej pojedyncza osoba ale wolę rozwiać wszelkie wątpliwości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Witam . mam pytanie posiadam 25 ha na własnosc i 40 w dzierzawie mam tylko produkcje roslinna czy przyznali by mi JD 120 km na te hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

JD nie przyznają bo za dużo pali na te hektary.

 

A na poważne to radzę poczytać kilkadziesiąt stron wstecz to wszystkiego się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

sorki jesli było juz pytanie, czy prawdą jest że w nowym prow na premie dla mlodego rolnika bedzie mógł starać się tylko rolnik, który ziemie ma na własnośc a nie w dzierżawie? W starym prow wystarczylo miec dzierzawę.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Dajmy narazie spokój wszelkim pytaniom, bo nawet w ARiMR nie udzielą twierdzących wskazówek tylko każą czekać. Pozostaje nam mieć nadzieje, że nie będzie przesunięcia funduszy z MGR na 'obszarówki', bo to byłaby tragedia i porażka ministerstwa. Zawsze ew. na stronie ministerstwa można zgłaszać propozycje i uwagi odnośnie projektu, zorganizowanie akcji na rzecz większych funduszy na modernizację niż dopłaty mogłoby przynieść wymierne skutki. A co najważniejsze dałoby dalszą szansę rozwoju dla rolników, którzy naprawdę chcą się rozwijać i pchać polskie rolnictwo na wyżyny światowego rynku oraz ukróciłoby proceder zbierania dotacji przez ludzi, którzy nawet czasem nie wiedzą gdzie 'ich' pole leży, o uprawie nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

jak ktoś dobrze uzasadni cel kupna ciągnika czy maszyn np. zielonkarskich to też dostanie, bo są to sprzęty wspomagające dany typ produkcji (w tym wypadku bydła mięsnego). W sumie dobrze, że kończy się okres brania "na wszystko i na nic", konkretne inwestycje to konkretny rozwój w danym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajmy narazie spokój wszelkim pytaniom, bo nawet w ARiMR nie udzielą twierdzących wskazówek tylko każą czekać.

 

ARiMR nie ma tu nic do gadania - programowanie to zadanie Ministerstwa.

Kto będzie czekał z układaniem" swojego projektu do dnia ogłoszenia naboru, obudzi się z ręką w ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

ARiMR otrzymuje informacje i wskazówki bezpośrednio z ministerstwa, więc ma wiele do gadania, a już na pewno więcej niż doradztwo opierające się o stare wytyczne. Projekt można sobie układać w głowie, bo bez określonych warunków udzielania wsparcia można sobie ułożyć wstępny plan i nic więcej. Chyba, że ktoś chce jak nasz 'kochany' minister finansów układać projekt pod coś co fizycznie nie istnieje i potem znów 'mielić' wszystko od nowa gdy okaże się, że przyjęte założenia były błędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Na farmerze czytałem że bd przychamowane kupno maszyn. Ale jeżeli ja posiadam stare 2 ciagniki , nigdy nie brałem nic na prow i abym sie rozwijał potrzebny mi jest oto ten sprzęt byłaby jakas szansa ? mam 24 ha i produkuje mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

ARiMR nie ma tu nic do gadania - programowanie to zadanie Ministerstwa.

Kto będzie czekał z układaniem" swojego projektu do dnia ogłoszenia naboru, obudzi się z ręką w ... :)

hehe ,rękę w nocniku to mają ( tu wiadomo kto kasę kroi)) ..... i będzie tak dopóki nie ogłoszą naboru ;) ...jaki projekt mamy układac wirtualny ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

O jaki ciągnik będę mógł się starać na 35 hektarów ziemi 1 i 2 klasy ? I czy będę mógł się starać o dofinansowanie na hale stalową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

na ciągnik to pewnie wcale , z halą też ciężko ...przechowalnia ,magazyn pasz , obora itp. wszystko co daje wzrost GVA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj