Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11460 odpowiedzi na ten temat

#3641 Share dotacja_info

dotacja_info

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 11 październik 2015 - 17:27

Jestem z mazur może ktoś polecić prywatną firmę która wypełnia wnioski na prow ? :)

Witam,

Moja firma przygotowuje wnioski. Czego ma dotyczyć inwestycja?  Proszę o kontakt na np. dotacja@dotacja.info. Oczywiście zweryfikowanie szans inwestycji nic nie kosztuje.

Pozdrawiam,

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

dotacja.info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 07:26
  •  

#3642 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 11 październik 2015 - 19:10

Czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć czy posiadając gospodarstwo 12ha i chcąc ubiegać się o dofinansowanie na zakup ciągnika mam jakieś szanse i ewentualnie jakie dokumenty muszę złożyć i pod jakie działanie zakup ciągnika się podpina? Będę wdzięczny za podpowiedzi

#3643 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 11 październik 2015 - 21:36

Witam

Mam kilka pytan co do PROW a nigdzie nie znalazłem odpowiedzi

Są jakies limity wiekowe aby ubiegac sie o dopłaty ? Jesli tak to jakie i w jakim przedziale wiekowym ile dopłacają %
Są jakies ograniczenia w ilosci ha lub w latach posiadania gospodarstwa / ziemi ?
Jakie są terminy skłądania wniosków ?

Jesli ktos ma link do jakies strony gdzie bedą odpowiedzi na te pytania to bede wdzieczny :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#3644 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 11 październik 2015 - 21:52

Z tego co wy piszecie to mogą być tylko maszyny takie jak są napisane na końcu rozporządzenia, ale tam są tylko maszyny za które dostaje się dodatkowe pkt za ochronę środowiska, chyba że tylko takie mogą być to wtedy w ogóle nie będzie można wziąć ciągnika na prow a raczej była inaczej uzgadnianie więc chyba ktoś wprowadza nas w błąd...

#3645 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 11 październik 2015 - 22:01

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych można wziąć nie tylko maszyny które są na liście i są punktowane można wziąść i np ciągnik lecz on nie na żadnych pkt przez co trudniej się załapać

#3646 Share Ulan

Ulan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 październik 2015 - 23:41

a ja tak się zastanawiam - czemu wszędzie piszą tylko o prosiakach i krowach -  jest też tam mowa o tuczarni  i to zaraz w pierwsyzch punktach, wiec czy będzie można np. wnioskowac o budowę samej tuczarni w tzw. cyklu otwartym  już w tym pierwszym naborze ? ? ? 

#3647 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 12 październik 2015 - 18:49

a ja mam pytanie o obore dla krów mlecznych   wolnostanowiskowa na śćiółce z hala udojową   .... pytanie jak się grupuje tam zwierzęta ?   np 3 boksy dla krów??  a co z dojem i halą albo z obornikiem     przecież krowy zasuszone z moze z jalowkami mogly by byc ale np takie 20-22  albo takie 40 +   to zupelnie cos innego  .... może z stacji paszowej?

#3648 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 12 październik 2015 - 21:13

to jak masz takie pytanie to je zadaj w innym temacie a nie tu

#3649 Share DumDum

DumDum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 październik 2015 - 09:11

a ja tak się zastanawiam - czemu wszędzie piszą tylko o prosiakach i krowach -  jest też tam mowa o tuczarni  i to zaraz w pierwsyzch punktach, wiec czy będzie można np. wnioskowac o budowę samej tuczarni w tzw. cyklu otwartym  już w tym pierwszym naborze ? ? ? 

Podsumowując różne pytania i uściślając to co wymyśliło MRiRW wraz z ARiMR: Są 4 obszary: a,b,c,d. Pierwsze 3 są typowo na to jaki jest tytuł obszaru. I wymagania są odpowiednie dla tych konkretnie obszarów a,b,c. Obszar d to takie ustrojstwo w którym zawiera się wszystko - łącznie z obszarami a,b,c. W obszarze d też można wybudować oborę i zwrot też będzie 500tyś.zł /inwestycja budowlana/, ale nie trzeba spełniać warunków z obszaru a czyli chociażby minimalnej ilości krów mlecznych na początek /15 lub 25/. W obszarze a musisz wykazać wzrost liczby loch do minimum 50szt. i kosztami kwalifikowanymi będzie wszystko co związane z tą produkcją. Tuczarnia - obszar d. Problem jest tylko taki że w naborze na obszar d chętnych może być od ... i ciut ciut. Dlatego warto korzystać z naborów na obszzary a,b,c ale dobrze się do nich przygotować, bo tam obłożenie będzie niewielkie.

Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

#3650 Share dotacja_info

dotacja_info

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 13 październik 2015 - 12:09

Witam

Mam kilka pytan co do PROW a nigdzie nie znalazłem odpowiedzi

Są jakies limity wiekowe aby ubiegac sie o dopłaty ? Jesli tak to jakie i w jakim przedziale wiekowym ile dopłacają %
Są jakies ograniczenia w ilosci ha lub w latach posiadania gospodarstwa / ziemi ?
Jakie są terminy skłądania wniosków ?

Jesli ktos ma link do jakies strony gdzie bedą odpowiedzi na te pytania to bede wdzieczny :)

Witam,

Jest kilka ograniczeń m.in. wielkość ekonomiczna gospodarstwa pomiędzy 10 a 200 tys. euro. Dotacja do 50% kosztów kwalifikowanych. Młody rolnik (do 40 l.) 60%. Poza tym,  w tym naborze trzeba osiągnąć odpowiednią liczbę zwierząt. W następnym naborze odpowiedni wynik ekonomiczny.

Tu są linki do istotnych informacji i samego rozporządzenia http://dotacja.info/...row-2014-2020-1

Pozdrawiam,

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

dotacja.info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3651 Share pupeq

pupeq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 październik 2015 - 15:43

Młody rolnik to nie tylko wiek ale także musi prowadzić gospodarstwo nie dłużej jak pięć lat. Zmienili to niedawno, sk***ysyny.

#3652 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 13 październik 2015 - 18:45

Dobrze że tylu jest hobbistów do budowy lub modernizacji budynków,u mnie zainteresowanie zerowe ,wszyscy czekają na marzec

#3653 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:12

Młody rolnik to nie tylko wiek ale także musi prowadzić gospodarstwo nie dłużej jak pięć lat. Zmienili to niedawno, skurwysyny.

jakies potwierdzenie? bo obecnie mamy kilka definicji mlodego rolnika, wiek, ten ktory dostał premie na MR i ten, ktory nie prowadzi gospodarstwa nie dlzej jak 5 lat

KS Falubaz

#3654 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 13 październik 2015 - 19:42

Dobrze że tylu jest hobbistów do budowy lub modernizacji budynków,u mnie zainteresowanie zerowe ,wszyscy czekają na marzec0

To są indywidualne sytuacje, w mojej okolicy też niewielu pozwoli sobbie na budowy bo i tak mają wyżyłowane ilości krów, z tego co sie orientuje to w swojej wsi dość dużej będę jedynym który w modernizację budynków idzie bo mam potencjał (dzierżawy nowe i 2x tyle ziemi co do tej pory). Jednak mi chodzi głównie o ulżenie sobie w pracy. Przebudowa płytkiej, przewodówka nowa, wóz paszowy i linia do produkcji pasz wraz z ich automatycznym zadawaniem. Także tylko ulżenie sobie w pracy.

#3655 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 13 październik 2015 - 19:43

Młody rolnik to nie tylko wiek ale także musi prowadzić gospodarstwo nie dłużej jak pięć lat. Zmienili to niedawno,  sk***ysyny jak to zmienili to leżę ,bo mam 12 lat gospodarkę :blink:

I love salsa

#3656 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:53

A ja bym tam oddał te 10% z tego że jestem młody rolnik według przepisów byle by załapać się na MGR i dostać jakiś ciągnik w przedziale 120-130km - ale czarno to widzę bo ma za mało "hektarów na papierku" niż w rzeczywistości i będzie dużoooooooooo chętnych mimo że niby susza dotknęła polską wieś

#3657 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:55

Chętnych to będzie bardzo dużo ale na park maszynowy. Nie ma dnia u mnie żeby ktoś nie dzwonił nowy. 

Edytowany przez freetaxi, 13 październik 2015 - 19:55.

#3658 Share HANK

HANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:57

młody rolnik do 5 lat to tylko w dopłatach obszarowych, w PROW wiek się nie zmienił, jeżeli się mylę to niech ktoś poprawi

#3659 Share malkol8

malkol8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 październik 2015 - 20:15

Mam pytanie, czy projekt budowlany w tytule może być zatytułowany jako "Projekt budowlany budynku gospodarczego", a w opisie jest że jest to chlewnia przeznaczona do hodowli trzody chlewnej? Czy mogą się doczepić że w tytule nie ma że "Projekt budowlany budynku inwentarskiego"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3660 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 13 październik 2015 - 20:18