Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11419 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka, podróże, motocykle, samochody, sporty walki, historia

Napisany 20 luty 2013 - 13:31

Mam prośbę do ludzi bardziej wtajemniczonych w nowy PROW na lata 2014-2020. Co sądzicie o mojej sytuacji i co mi radzicie bym zrobił? Otóż moja sytuacja przedstawia się następująco: Prowadzę z rodzicami średnie gospodarstwo, ok 20ha + dzierżawy. Utrzymujemy się z krów mlecznych, dodatkowo chowamy trochę młodzieży. Jestem uczniem 1 klasy technikum rolniczego. Mój ojciec ma 54 lata. Chciałbym, jak wielu, skorzystać z dotacji unijnych. Możecie określić jakie mamy szanse i co powinniśmy zrobić, by starać się o jakąkolwiek dotację? PS: Możliwe, że były już takie zapytania, lecz nie bardzo mam czas na prześledzenie wszystkich postów na naszym forum, także proszę o wyrozumiałość... Pozdrawiam...

To jak jesteś w 1 klasie to znaczy że masz 16/17 ale żeby tata mógł ci przepisać to musisz skończyć szkole i wtedy może się starać o coś w stylu strukturalnej ;) A co do młodego rolnika to sam nie wiem czy będzie bardzo bardzo dużo chętnych sporo osób już przecież wzięło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:21
  •  

#342 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 luty 2013 - 14:04

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Szkołę to można w trakcie kończyć,przynajmniej tak było,można było uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat od przyznania decyzji o pomocy z działania MR.Starczało policealne 2 letnie,bądź dzienne technikum zakończone egzaminem potwierdzający nabyte kwalifikacje,lub zawodowe rolnicze + 3 letni staż w KRUS-ie albo sam 5 letni staż w KRUS.To,że sporo osób załapało się tobym akurat się tak tym nie pocieszał.Przecież z każdym rokiem kolejni ludzie kończą szkoły i kierują swoja przyszłość w stronę rolnictwa a co za tym idzie zainteresowanie zapewne będzie jeszcze większe niż we wcześniejszych naborach.Ludzie się obudzili i jak jest jakaś okazja to chcą ją wykorzystać i wcale się temu nie dziwię,wręcz przeciwnie popieram.Pamiętacie jak wchodziliśmy do UE w 04' i po raz pierwszy wypełniano wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich...Trafiali się i tacy co wtedy nie składali bo jak to kasę za darmo dają.Dziś taki stan jest wręcz nie do pomyślenia.
Marcin

#343 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 luty 2013 - 21:33

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Właśnie także chciałem to napisać że słyszałem, że na uzupełnienie szkoły są 3 lata, także chyba jest dla mnie szansa dzięki za pomoc!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 luty 2013 - 02:07

No widzisz, dla Ciebie to nic trudnego. A ja podałem średnie plony w Polsce. W Belgii zbiera się średnio 46t ziemniak z ha. Wiesz ja nie chciałem w tamtym poście twierdzić ze każdy rolnik polski tyle uzyskuje, a że taka jest średnia. No dobra ale to koniec OT.

pies ma 4 nogi...człowiek na 2 średnio wypada że obaj mamy po 3 nogi.... zgodzisz się z tym?
Zanim zaczniesz wydawań mylne osądy o wydajności naszego rolnictwa weź poprawkę że dane na których się opierasz są w większości zafałszowane... duże oraz średnie rolnictwo z łatwością osiąga plony w wys 6t/ha...natomiast małe gospodarstwa....cóż tu jest problem bo nikt tak naprawdę nie policzy ich plonów...bo oni nie handlują ziarnem w skupach....(większość ich produkcji idzie na własne potrzeby) a jeśli już to wszystko na "czarno"

#345 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 luty 2013 - 08:41

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bo ja kto mówią są 3 poziomy kłamstwa: małe kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#346 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 luty 2013 - 08:56

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jest 3 prawdy ,,prawda,,cała prawda i gówno prawda,,

#347 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 25 luty 2013 - 12:24

Zanim zaczniesz wydawań mylne osądy o wydajności naszego rolnictwa weź poprawkę że dane na których się opierasz są w większości zafałszowane... duże oraz średnie rolnictwo z łatwością osiąga plony w wys 6t/ha...natomiast małe gospodarstwa....cóż tu jest problem bo nikt tak naprawdę nie policzy ich plonów...bo oni nie handlują ziarnem w skupach....(większość ich produkcji idzie na własne potrzeby) a jeśli już to wszystko na "czarno"

Wydajności mamy różne - nie porównuj ziemi w Holandii z ziemią np na Podlasiu czy wschodnim Mazowszu. U mnie są miejsca gdzie pszenica da i 7 t z ha ale są takie gdzie trzeba dobrze kombinować żeby 3t żyta wyciągnąć.
Co rozumiesz pod pojęciem: większość produkcji idzie na własne potrzeby?

#348 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:40

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie nie powino tak być jak teraz jest bo dowiedzialem sie że taki jeden cwany bamber w mojej oklicy kupuje pola ludziąm pod nosa nawet jak niema pierwo kupu i ma juz 2 nowe kombajny NH
3 nowe traktory po 200konikow i teraz bedzie 3 kombaj i 4 traktor z prow rozpisał gospodarke po na 3 osby i takiemu dadzą a iny ma duzo mniej nie bral nic to jemu nie dadzą i jak ma wyglondać tak nowy prow to jest bez prawie jednym słowem coto to za punktacja kalemba mądru z tuskiem a wczoraj w tvr bylo i prawda taka że jest o 10 miljardów mniej na ten prow nisz na 7-13

#349 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2013 - 19:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zawiść i zazdrość,potrenuj nad ortografią,a skoro ma duże gospodarstwo to kiedyś on lub jego przodkowie musieli w to zainwestować i teraz to procentuje,a ty cały czas siedziałeś mając te swoje kilka ha i teraz płacesz,że innym dają,a tobie nie.

#350 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mi to lata bo ja mam co chcialem juz tylko taka jest jak byś miał takiego sąsiada jak on co ora drogi i cepki graniczne a wracając do tematu to chodzi oto że ten co nie skladał nigdy i nic niebrał jest na szarym konicu listy a ten tyle razy brał i jeszcze inych bare gratów nowych to on dostanie a tamten nie i sie odwal od mojego pisania bo to nie odemnie zależy i klawiatura sie wali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:13

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ci co "sprzątają ziemie sprzed nosa" komuś to raczej mają duże plecy i wiedzą co się bedzie działo z danym terenem na kilka lat do przodu. Nie ma sprawiedliwości, trzeba kombinować, taki jeden zrobi przekręt za setki tysięcy, a Ciebie będą z błotem mieszać jak wyciągniesz kilkaset złotych więcej za poplony czy jakieś maliny. Takie czasy, kto kombinuje ten żyje :)

KS Falubaz

#352 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a z kabinacją to racja ale niewiesz kiedy wpadniesz co naj lepsze do ziemi sobie nie wezniesz tylko brdzie kazdy wąchał kwiatki od korzeni bedzie ale wracając do prow 14 -20 to rent nie bedzie psełdo ekologów tez i coś jeszcze czegoś niema być a dla porównania w 7-13 było 18 miljardów teraz na 14-20 jest tylko 8 na programy to teraz co 2 dostanie jak dostanie na MR MGR itpd

#353 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:15

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych możecie powiedzieć jakie były w prow wymagania powierzchniowe gospodarstwa na zakup przyczep 8-10T?? zalezy od prod, czy np rzepak czy kukurydza?
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#354 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 luty 2013 - 00:13

Wydajności mamy różne - nie porównuj ziemi w Holandii z ziemią np na Podlasiu czy wschodnim Mazowszu. U mnie są miejsca gdzie pszenica da i 7 t z ha ale są takie gdzie trzeba dobrze kombinować żeby 3t żyta wyciągnąć.
Co rozumiesz pod pojęciem: większość produkcji idzie na własne potrzeby?

i tu jesteś w błędzie...bo Holandia też ma różne gleby i nie wszędzie osiąga się super plon...tak samo jest w PL... Ty piszesz że w twoich stronach to tak ok 4 t... (nie wiem czy to wina kiepskiej ziemi czy słabej technologi) ale w moim regionie pomimo gruntów raczej średnich, plon to ok 5-7 t (zależy też od roku) lecz są także gospodarstwa które średnio uzyskują wynik 10-11t/ha!!!(pszenicy)
Pisząc o "własnych potrzebach" miałem namyśli iż te zboże zostanie przeznaczone na paszę dla hodowli jaką najczęściej ci mali utrzymują...

#355 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 26 luty 2013 - 00:45

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Co do pierwszej części postu: zgodzę się - różnie ludzie operują nowymi technologiami albo i wcale ich nie stosują. O 10 t z ha można u mnie zapomnieć. Poszukać trzeba danych na temat gruntów w Holandii i w Polsce. U nas przewaga gleb bielicowych - na tym rewelacji nie będzie.
Co do własnych potrzeb - równie dobrze można powiedzieć o gospodarstwie 60ha 100sztuk bydła - tu też zboże idzie na paszę dla hodowli. Nawet ten mały mimo że produkuje mniej musi gdzieś tą produkcję sprzedać.

#356 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:11

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych chyba tematy Wam sie pomieszały :P

A co do MGR to bedzie on wygladał na podobnych zasadach jak obecnie czyli 40% 50% 60% i czas realizacji bedzie mozna równiez podzielic na kilka etapów?

#357 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:15

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nigdy nie miałem do czynienia z MGr jak wyglada np. postawienie budynku na taki program. Jak wygladają kryteria. Najlepiej wszystko co jest przydatne przy składaniu wniosku. jesli posiadam tylko uprawy ogrodnicze to z czego wylicza sie to ESU,

#358 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:29

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ESU wyliczało się z wszelakiej uprawy, także ogrodniczej. Postawienie budynku na taki program to była droga przez mękę, ale nie ma rzeczy nie możliwych. Nie są znane kryteria jakie będą panować w przyszłych naborach.

#359 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:52

Co do pierwszej części postu: zgodzę się - różnie ludzie operują nowymi technologiami albo i wcale ich nie stosują. O 10 t z ha można u mnie zapomnieć. Poszukać trzeba danych na temat gruntów w Holandii i w Polsce. U nas przewaga gleb bielicowych - na tym rewelacji nie będzie.
Co do własnych potrzeb - równie dobrze można powiedzieć o gospodarstwie 60ha 100sztuk bydła - tu też zboże idzie na paszę dla hodowli. Nawet ten mały mimo że produkuje mniej musi gdzieś tą produkcję sprzedać.

Kolego przeznaczenie zbiorów z 10 ha na własne potrzeby (np 10-20 szt bydła) to nie to samo co przeznaczenie zbiorów z 200ha...bo jak duża by musiała by być hodowla...Druga sprawa to rachunkowość....duzi najczęściej ją prowadzą mali nie (a więc inne możliwości :D)
Jak już pisałem Ci mniejsi sprzedają na "lewo" swoje produkty- bazarach czy pokątnych skupach...Duży sprzedaje swe produkty sprzedaje w bardziej oficjalny sposób (z pełną dokumentacją).

ESU wyliczało się z wszelakiej uprawy, także ogrodniczej. Postawienie budynku na taki program to była droga przez mękę, ale nie ma rzeczy nie możliwych. Nie są znane kryteria jakie będą panować w przyszłych naborach.

Postawienie budynku z naszymi urzędasami jest po prostu niemożliwe...sam chciałem stawiać halę magazynową ze wsparciem PROW. Pracownik ARiMR (taki znajomy:D) powiedziałby bym dał sobie spokój...bo przy zakupie maszyny nikt się nie doczepi.... natomiast przy budowie budynków zawsze coś wynajdą...a to poddają w wątpliwość koszt projektu, a to czepiają się że budowla nie spełnia wymogów... itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 17:48

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy ktoś w dopłatach bezpośrednich za rok 2012 dostał mniej kasy z racji wprowadzenia modulacji bo w tym roku ma być tak samo a dodatkowo jeszcze mają całkowicie zabrać płatności do owoców miekkich. Złodzieje!!!