Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11543 odpowiedzi na ten temat

#3541 Share marysrybak

marysrybak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 październik 2015 - 20:00

hala namiotowa jako magazyn na slome.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 08:07
  •  

#3542 Share Dariusz1234

Dariusz1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 październik 2015 - 21:16

to raczej na pewno nie bo "namiot" to nie budynek więc nawet przy następnym naborze w 2016 roku pkt "d" ciężko do czegoś to dopisać 

ja mam bydlo opasowe i wlasnie chcialbym kupic woz paszowy i nigdzie nie moge uzyskac konkretnej odpowiedzi czy w tym naborze jest na to szansa.

Ja pytałem i jak chcesz tylko to bez rozbudowy to nie dostaniesz na pewno, ale jak będzie część "d" to tak 

Ja tu niektórych nie rozumiem, maszyny fajna sprawa nowe super z tym że są dużo za drogie bo kupując np kombajn za 400 000 zł netto dotacji 200 000 zł i wpłata 200 000 zł lecz używany 1 -2 lata będzie kosztować 150 000 zł 120 000 zależy oczywiście od stanu itp 

Do tych którzy pisali wcześniej że firmy dużo biorą, pewnie tak z tym że np u mnie się dogadałem świetnie że po budowie jeszcze środków mi zostało na maszynę nie nową bo to jak z samochodami tylko wyjeżdża z salonu i cena 20  w dół. 

Kwestia odpowiedniej firmy a wiadomym jest że zawsze taniej będzie samemu ale ma to minusy jak np brak gwarancji, reklamacji itp a budynki w okresie dwóch lat lubią wady pokazywać

#3543 Share marysrybak

marysrybak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 październik 2015 - 08:03

Dzwonilem dzis do agencji i hala namiotowa na slome moze byc jak najbardziej tak samo woz paszowy w tym naborze przejdzie. Jest to informacja od pracownika agencji

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#3544 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 06 październik 2015 - 08:47

Oczywiście że przejdzie gdyż jest to budynek przeznaczony do przechowywania paszy czyli ściśle związany z produkcją zwierzęcą. A tego powyżej nie słuchaj bo reklamuje firmę budowlaną, prawdopodobnie swoją, dlatego też zwodzi tekstami że zakup nowego kombajnu za 200 000 zł jest gorszy niż zakup 5 letniego tego samego kombajnu też za 200 000.

Po drugie, farmazony że firma mu zawyżyła fakturę za budowę budynku, do którego dostał dotację może sobie włożyć między bajki. Lub zapłacił im VAT + podatek dochodowy od zawyżonej kwoty i wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle.

#3545 Share Dariusz1234

Dariusz1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 październik 2015 - 09:03

To proponuje zatem przedmówcy wszystko wiedzącego poczytać dokładniej i zapoznać się trohę lepiej bo piszesz głupoty i wprowadzasz   w błąd ludzi. Nie wiem jakie sprzęty kupujesz że 5 lat i tyle samo kosztuje ale gratuluje wiedzy. 

Ja jestem rolnikiem a nie właścicielem firmy budowlanej, a widzę że Ciebie coś boli i żale wylewasz na innych. O firmie wspomniałem raz i nie jest to firma tylko budowlana. 

A ja byłem dzisiaj w ODR i powiedział mi pracownik  że nie ma szans żeby takie coś przeszło bo musisz mieć dzięki tej inwestycji wzrost wartości dodanej w gospodarstwie a trudno zwiększyć produkcje po przez namiot na słomę. Ale jak widać co region to inna interpretacja. 

#3546 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 06 październik 2015 - 10:49

Z głupotami to do mnie czy pracownika ARiMR który udzielił informacji zwanej przez ciebie głupotą, użytkownikowi marysrybak?

Co do kupowania maszyn, jeśli nie zrozumiałeś że nowy z dotacją będzie kosztował tyle samo co używany pięcioletni lub więcej letni to albo masz spore problemy z czytaniem, lub rżniesz głupa bo brak ci argumentów.

No i co to ma do rzeczy, że firma jest nie tylko budowlana? Tu był już nie jeden z zalogowaniem od przedwczoraj i pierwszym postem nakierowującym na konkretne przedsiębiorstwo jako rzekomy zadowolony klient. Śmieszą mnie takie podchody bo to świadczy o nieudolności danego przedsiębiorstwa skoro używa tak wyimaginowanych opowieści pisanych w sieci przez anonimowe osoby.

Porządna firma klienta zdobywa wysoką jakością wykonanej usługi, miłą współpracą, czy atrakcyjną ceną - nie podchodami z udziałem kłamstw.

Ty się lepiej zajmij budowaniem wizerunku przedsiębiorstwa zamiast latać po ODR-ach bo tam nawet rolnicy nie chodzą gdyż sami posiadają większą wiedzę od owej instytucji.

#3547 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 06 październik 2015 - 11:27

odnośnie tego namiotu to niewiem czy jest sens brać go na PROW skoro koszt (12 na 20 m wysokość 6m) to 38 tyś

#3548 Share Dariusz1234

Dariusz1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 październik 2015 - 13:37

odnośnie tego namiotu to niewiem czy jest sens brać go na PROW skoro koszt (12 na 20 m wysokość 6m) to 38 tyś

Jedno co mogę powiedzieć to powinieneś się zastanowić czy będzie Ci się to poprostu opłacać bo jak mówisz nie spełnia to wymogów minimalnej kwoty. Nawet jak coś tam naciągniesz cenę może okazać się że to gra nie warta świeczki ale nie sugeruj się forum tylko porozmawiaj w ODR lub w ARIMR 

Z głupotami to do mnie czy pracownika ARiMR który udzielił informacji zwanej przez ciebie głupotą, użytkownikowi marysrybak?

Co do kupowania maszyn, jeśli nie zrozumiałeś że nowy z dotacją będzie kosztował tyle samo co używany pięcioletni lub więcej letni to albo masz spore problemy z czytaniem, lub rżniesz głupa bo brak ci argumentów.

No i co to ma do rzeczy, że firma jest nie tylko budowlana? Tu był już nie jeden z zalogowaniem od przedwczoraj i pierwszym postem nakierowującym na konkretne przedsiębiorstwo jako rzekomy zadowolony klient. Śmieszą mnie takie podchody bo to świadczy o nieudolności danego przedsiębiorstwa skoro używa tak wyimaginowanych opowieści pisanych w sieci przez anonimowe osoby.

Porządna firma klienta zdobywa wysoką jakością wykonanej usługi, miłą współpracą, czy atrakcyjną ceną - nie podchodami z udziałem kłamstw.

Ty się lepiej zajmij budowaniem wizerunku przedsiębiorstwa zamiast latać po ODR-ach bo tam nawet rolnicy nie chodzą gdyż sami posiadają większą wiedzę od owej instytucji.

Powiem Ci że staram się Ciebie zrozumieć i jakoś nie mogę pojąć tego co głosisz tutaj. Dwie twoje wypowiedzi jednoznacznie świadczą że nie masz pojęcia co piszesz ale nie Ja jestem od tego żeby dokształcać kogo kolwiek. 

Nie rozumiem również dla czego się sadzisz do mnie że coś reklamuje i to ukrywam skoro od tego jest forum żeby własne zdanie wyrazić a jak widzę to Ty tutaj reklamę robisz w stopce każdego postu. Wiele osób pyta o to samo, wiele osób nie wie więc poleciłem firmę która mi zrobiła inwestycję jak również ODR gdyż tam dużo informacji uzyskałem, a Ty masz widocznie problem z czymś lub świadczysz usługi podobne i masz z tym problem obrażając ludzi. 

Wybacz ale szkoda mojego czasu żeby Ci tłumaczyć różnicę w podatkach i maszynach używanych a tym bardziej plusy inwestycji w których to twierdzisz że nie sensu. Pisałem z własnego doświadczenia gdyż od tego jest forum a to jak widzę nie zgadza się z Tym co reklamujesz i dla tego mnie atakujesz. 

Jeżeli masz jakiś problem nie ma problemu mogę nie być anonimowy wówczas powiesz mi to w twarz. A dla twojej informacji nie jest się anonimowym w internecie a nie którzy o tym nie pamiętają i nie liczą się z konsekwencjami. 

#3549 Share Paliwoda

Paliwoda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 październik 2015 - 15:54

I jak koledzy z tym dofinansowaniem narazie tylko na budowy a jak np z paszowozem i co innego można wziąć

Edytowany przez Matey, 06 październik 2015 - 18:28.

#3550 Share Dariusz1234

Dariusz1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 październik 2015 - 16:23

Tutaj wcześniej ktoś pisał że można i teraz wziąć na maszyny związane z produkcją. Ja się pytałem bo sam będę robił modernizacje teraz i mi trochę inaczej powiedzieli tzn. że przy budowie owszem jako dodatek można maszynę wziąć ale jak samą maszynę to dopiero w następnym naborze dla tego że musi być spełniony ten wymóg który mówi o tym że wartość dodana musi być zwiększona a ciężko to zrobić zakupem maszyny. 

Jak pisałem wcześniej lepiej skontaktuj się z ODR lub ARIMR bo jak widać po postach wcześniej co region to inna interpretacja a dwa to tylko forum wiec każdy może się mądrzyć. 

Edytowany przez Matey, 06 październik 2015 - 18:27.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3551 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 październik 2015 - 16:44

Ja pierdziele niektóre rzeczy na tym forum jak czytam to jak by 15latek pisał a przecież tak dużo w Agrobiznesie mówili i na stronie ARiMR jest wystarczy poczytać. Ale mimo tego sam zadam pytanie bo może ktoś dorosły coś wie. Czy składając na bydło mięsne musi ono być typowo rasy mięsnej czy mogą to być opasy i czy można dostać zwrot na budowę hali w której trzymało by się te opasy???

#3552 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 06 październik 2015 - 17:11

Mieszance tez .Tylko liczy sie mamki min,25 szt A hala jak najbardziej potrzebna i z pierwszego naboru na budynki

#3553 Share marysrybak

marysrybak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 październik 2015 - 18:24

Jedno co mogę powiedzieć to powinieneś się zastanowić czy będzie Ci się to poprostu opłacać bo jak mówisz nie spełnia to wymogów minimalnej kwoty. Nawet jak coś tam naciągniesz cenę może okazać się że to gra nie warta świeczki ale nie sugeruj się forum tylko porozmawiaj w ODR lub w ARIMR 

ale ja nie chce samej hali namiotowej ale tez woz paszowy a to juz razem kolo 100tys

#3554 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 06 październik 2015 - 18:59

Ja tu niektórych nie rozumiem, maszyny fajna sprawa nowe super z tym że są dużo za drogie bo kupując np kombajn za 400 000 zł netto dotacji 200 000 zł i wpłata 200 000 zł lecz używany 1 -2 lata będzie kosztować 150 000 zł 120 000 zależy oczywiście od stanu itp

Jeśli nie będzie to rostelmash tylko jakaś markowa maszyna to po 5 ciu latach będzie warta 250-300 tysi.

#3555 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 październik 2015 - 19:38

Mieszance tez .Tylko liczy sie mamki min,25 szt A hala jak najbardziej potrzebna i z pierwszego naboru na budynki

Kolego to muszę mieć 25sztuk mamek na opasy dobrze Cię rozumiem, a nie 25 cieląt z przeznaczeniem na ubuj??

#3556 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 06 październik 2015 - 19:46

Mamki do rodzenia cieląt, a nie mamki na opas

#3557 Share HANK

HANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 październik 2015 - 20:16

Teraz musi być 25 mamek, przy składaniu wniosku w marcu już tego wymogu ma nie być a budować też można

#3558 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 06 październik 2015 - 20:37

Składam na nową oborę wolnostanowiskową. do tego utwardzenie placu manewrowego. myślę że powiienem się załapać.

#3559 Share rafalsport

rafalsport

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 październik 2015 - 06:30

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Freetaxi czy jak skladajac na bydlo miesne to musze miec 25 szt bydla opasowego czy mamek jak ta sprawa wyglada i przez jaki okres tzzeba je utrzymywac . Odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3560 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 październik 2015 - 09:10

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie do freetaxi.skladalem wniosek na MR w wrześniu 2015. Czy mogę składać wniosek na MGR teraz w październiku? Dodam ze w 2016 będę miał zapis całego gospodarstwa. Bo w tej chwili posiadam 2 ha .a chcial bym wybudować nowa oborę z wyposażeniem. Jesli niemogl bym sie ubiegać w tym roku na MGR to czy mogl bym w następnym naborze w 2016?