Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11426 odpowiedzi na ten temat

#3441 Share marcianjargit

marcianjargit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 16:20

dobra jak na mszyny teraz nie mozna,a mozna na silos zbozowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:00
  •  

#3442 Share WodzuQQ

WodzuQQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 17:35

dobra jak na mszyny teraz nie mozna,a mozna na silos zbozowy?

Silos na pasze do produkcji zwierzęcej

#3443 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 18:44

oki jeśli mam już jeden ciągnik drugi teraz nie wezmę na nowy prow ? Załóżmy że ze złożyłem na budowę obory wielostanowiskowej. Później na wóz paszowy w marcu no i przecież do wozu potrzebny jest drugi ciągnik a ja  mam jeden z 2007-2013 to nie ma możliwości przejść ? To po urwną nać mi ta obora skoro nie mogę załadować wozu paszowego !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#3444 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 18:47

ładowarka jakas wersja  moze teleskopowa moze kołowa

#3445 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 19:49

Owszem jednak wiesz ciągnik z turem to jednak w dalszym ciągu ciągnik a ładowarka jaka by nie była to nadal ładowarka chodzi mi o to że więcej można ciągnikiem zrobić niż ładowarką ale dno 

#3446 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 26 wrzesień 2015 - 19:56

oki jeśli mam już jeden ciągnik drugi teraz nie wezmę na nowy prow ? Załóżmy że ze złożyłem na budowę obory wielostanowiskowej. Później na wóz paszowy w marcu no i przecież do wozu potrzebny jest drugi ciągnik a ja mam jeden z 2007-2013 to nie ma możliwości przejść ? To po urwną nać mi ta obora skoro nie mogę załadować wozu paszowego !!!

To po co wóz paszowy kupujesz jak nie masz czym załadować? Myślenie nie boli, masz jakąś tajną umowę z unią że mają ci sponsorować wszystkie budynki i sprzęt? Jak cię nie stać na kupno ciągnika to po jakiego grzyba gospodarzysz? Unia raz cię wsparła to się ciesz a nie wielki lament że nie wstawią ci kolejnej partii maszyn...

#3447 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 26 wrzesień 2015 - 20:02

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych aster453 kolego bierz ,co dają i byle szybo ,bo za chwilę nic nie będzie za pół darmo .Ja też będę się ubiegał o sprzęt ,a że nic nie brałem do tej pory to coś chyba uczknę na 35 ha .

I love salsa

#3448 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 08:52

To po co wóz paszowy kupujesz jak nie masz czym załadować? Myślenie nie boli, masz jakąś tajną umowę z unią że mają ci sponsorować wszystkie budynki i sprzęt? Jak cię nie stać na kupno ciągnika to po jakiego grzyba gospodarzysz? Unia raz cię wsparła to się ciesz a nie wielki lament że nie wstawią ci kolejnej partii maszyn...

@daremw własnie myślenie nie boli najpierw przeczytaj mojego posta przemyśl to co napisałem dopiero pisz. Moje przemyślenia były czysto teoretyczne, nie buduje obory. Tzn nauczony doświadczeniem prow 2007-2013 wydaje mi się że czasem lepiej kupić coś samemu niż liczyć na innych (kontrole - traktowanie jak złodzieja przecież kupując coś nie ukradłem tego, jesteśmy 10 razy gorzej traktowani jeśli chodzi o przepisy niż zachód a wszelkich dotacji mamy co najmniej o połowę mniej). 

@Rafał wiesz jak masz swoje środki to bierz i nawet na całe 900 k ale jak nie masz nic to najpierw oblicz sobie  jaki kredyt będziesz spłacać a później bierz ile dają. Powiedzmy że weźmiesz 500 k na maszyny / budowę etc. vat jakieś 90 tys. (taki wkład musisz mieć bo żaden bank nie kredytuje vatu jak jesteś vatowcem, chyba że weźmiesz następny kredyt). Czyli netto to jakieś 400 tys. połowę jak piszesz daje unia czyli 200 masz do spłacenia.... Okres no cóż najrozsądniej jest na 10 lat kredyt czyli do spłacenia jakieś 300 tys. praktycznie pomoc uni to 100 tys. resztę kupujesz sobie sam a unia napycha siebie i banki żydostwa .... 

Brać 500 tys. pomoc unijną na 35 ha ? Zakładam produkcja roślinna ile masz na czysto 1-2 tys z ha (z dopłatami)? Czyli powiedzmy max 70 tys./ rocznie. Za 500 tys. lepiej kupić 2 tiry i będzie lepsza kasa ale to mój pkt widzenia. Każdy sobie powinien odpowiedzieć co jak i za ile a nie pół daje unia to biorę bo później będzie płacz zgrzyt i licytacja.

Mam znajomych co w poprzednim naborze brali bo unia dawała nakupili ciągników (Valtry,JD czyt. lepsiejsze) co z tego skoro na sprzęt już brakło a co jedynie udało się wziąć pług i co ? Ciągnik robi 100 200 mtg na rok o ile zrobi... a później stoją a na forum piszą że to smoki etc. Mnie zastanawia jedno. Nakupimy sprzętu co gospodarz to nowy ciągnik nie ważne czy ma 5,10 czy 100 ha (ten ostatni to i tak tego nie odczuje), za 5 lat skończą się dopłaty, nie wierzę że wcześniej nie dopiep...ą nam innymi przepisami, że za mało pszenicy w pszenicy że marchew za mało pomarańczowa, że mleko ma za dużo bakterii or zły stosunek białka do tłuszczu. Zaczną skupować poniżej opłacalności. Później nie będzie gdzie tego sprzętu sprzedać bo rynek jest nasycony, a małemu nie będzie się opłacać gospodarzyć, także będziemy mieć kupę sprzętu i nie będzie nam to potrzebne. 

Troszkę się rozpisałem mam nadzieje że Was nie uraziłem. Nie o to mi chodziło jeśli jednak to sorki 

Edytowany przez aster453, 27 wrzesień 2015 - 09:35.

#3449 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 10:02

A tu Aster453 z Tobą zgadam się w 100%. Sprzęt rolniczy powinien i jest tyle wart co płacimy za niego ujmując niby dotacje MGR bo cena sama wejściowa jest niewiadoma skąd wzięta i nie odzwierciedla cena które bierzemy za płody rolne, a kupywanie sprzetu na max. kwote zwrotu MGR przy średniej wielkości gospodarstw w Polsce jest nie ekonomiczne, tym bardziej jeśli rzeczywisty areał jest w niektórych niższy niż w danych ARiMR lub Banku. 

Wielka mi demokracja UE dopłaty zróżnicowane co kraj to obyczaj co do "daniny" a wymogi w Naszym Pięknym Kraju we wielku aspektach jeszcze wyżesze i urzedasy z W-wa wchodzą do d*py bRukselce i bERLINowi. 

#3450 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 27 wrzesień 2015 - 19:24

W moim przypadku nie będę szalał .Ciągnik do 110km ,bo mam góry ,3 obrotówka ,agregat uprawowo -siewny z agregatem biernym zwykłym na zębach ,,,brona talerzowa się nie sprawdza ,oraz opryskiwacz 600 litrowy zawieszany i owijarkę ..wsio :-). Budynki mam pokaźne i w dobrym stanie ,oraz magazyny .Też obstawiam ,że po tej obecnej kadencji dopłat nie będzie .

Ja mam dobry zbyt na ziemniaka jadalnego już mam sprzedane wszystko ,a ludki się pchają i jak tu wszystkich zadowolić .

Edytowany przez RafaKdziela, 27 wrzesień 2015 - 19:25.

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3451 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 06:41

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ktos sie orientuje, czy w obszarze zwiazanym z produkcja prosiat w gre wchodzi tylko porodowka z odchowalnia do wagi sprzedazowej? Czy mozna czesc budynku przeznaczyc na tuczrnie?

#3452 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 28 wrzesień 2015 - 06:46

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tego co sie orientowałem bo tez chcialem skladac to tuczarnia tez moze byc i musi byc wzrost do 50 macior

#3453 Share WodzuQQ

WodzuQQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 07:36

Ktos sie orientuje, czy w obszarze zwiazanym z produkcja prosiat w gre wchodzi tylko porodowka z odchowalnia do wagi sprzedazowej? Czy mozna czesc budynku przeznaczyc na tuczrnie?

Możesz przeznaczyć część budynku na tuczarnie ale ona nie będzie wchodzić w koszty refundowane chyba że złożysz wniosek w obszarze D wtedy za tuczarnie też zwracają.

#3454 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 07:40

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy posiadając 22ha swojej ziemi i 35 krów mając Fendta Favorita 514c z 1997r 140km, Deutza Agrofarma 100 96km z 2008r mam szanse na ciągnik 110km? Podobno zasady prowu mają być takie same jak w starym

#3455 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 10:38

a brałeś  z ARIMR dofinansowanie na te ciągniki ?

nowy

#3456 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 10:49

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie nie brałem, a co DarekD?

#3457 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 28 wrzesień 2015 - 12:23

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tu nie chodzi o to czy brał na dofinansowanie.Z tego co pamiętam to liczą te do 10lat a starszych juz nie biorą pod uwagę.Mogę sie mylic co do wieku wiec niech ktoś poprawi jak coś

#3458 Share loik92

loik92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 12:34

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 10 lub 15 lat. A jak coś to zawsze przecież można napisać umowę sprzedaży z kimkolwiek z rodziny, przerejestrowac i już oficjalnie nie jest twój

#3459 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 28 wrzesień 2015 - 12:45

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w tym prowie właśnie ma tak być ze jeśli już wcześniej brałeś jakiś sprzęt za unijna kasę nie możesz go powtórzyć wiec jeśli parę lat temu np zakspales się na ciągnik drugiego nie dostaniesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3460 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 13:46

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nic nie brałem na środki unijne.
Czyli porostu tata sprzedał by mi Agrofarma 100 i było by ok?