rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Wcale że nie może, lepiej zmień notariusza jak ci takie bajki wciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Wie ktoś może czy ciągnik będzie można wciągnąć jakoś na dofinansowanie? Np. Wezmę opryskiwacz który mi zapunktuje , a że nie mam do niego ciągnika to czy będę mógł się o niego starać ? Przejdzie takie coś ? Czy jeszcze nic nie wiadomo w tej sprawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

umowa notarialna lub podbita przez wójta jest to umowa z tzw. data pewna  czyli miedzy innymi masz parawo pierowkupu po 3 latach takiej dzierżawy, co do wypowiedzenie to jesli jest zapis ze strony moga wypowiedziec dana umowe w okreslonym terminie to moga i tyle. Jesli nie ma takiego zapisu wtedy jest problem z wypowiedzeniem bez zgody obu stron.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

czyli  jak wziąłeś ciągnik lub jakiś sprzęt  tamtym naborze to teraz nie masz szans na taki sam  ? i czy te 10% rozwoju gospodarstwa to mam ukazać  w 2015 czy 2016 ? i czy te 1,5pkt to mam uzyskać z maszyn których sie będę ubiegał  czy ilości stada które posiadam obecnej chwili składania wniosku ? 

Edytowano przez maseey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Pewni jesteście??

Zapytajcie notariusza a potem mnie oceniajcie, fakt umowa przechodzi z jednego na drugiego właściciela ale śmiało może wam wypowiedziec umowe.!!!!!!!!

 

Jak jesteś pewny tego to raz dwa nam tu wskażesz podstawę prawną tych ciekawych twierdzeń. Oczywiście pokażesz nam jak wypowiedzieć umowę na czas określony.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Czy w tym naborze co bedzie,bede mogł sie starac o wybrukowanie podwórza??


Czy w tym naborze co bedzie,bede mogł sie starac o wybrukowanie podwórza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Witam, mam takie pytanie może udzieli mi ktoś na nie odpowiedzi .Chodzi oto że jestem młodym rolnikiem a młody rolnik nie musi mieć bydła w momencie składania wniosku ale musi zdeklarować żę je uzupełni do 25 sztuk . Czy możliwe jest takie coś żę w momencie składania wniosku nie mam nic a później następuje przemieszczenie zwierząt z innego gospodarstwa np z gospodarstwa rodziców ?czy to przemieszczenie do tych 25 sztuk będzie zarówno traktowano jako wzrost produkcji ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Czy prawdą jest że jeśli skorzystam z PROW wybuduję chlewnie i mając już te wymagane 50 loch, to wszystkie wyprodukowane prosięta muszę sprzedać i nie mogę

ich wykorzystać do tuczu w układzie zamkniętym?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2286    0

581 wniosków na dzień 16 listopada,czyli zainteresowanie modernizacja jednak jest :) ale chętnych na obszar D będzie pewnie kilka razy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jakie to zainteresowanie w porównaniu do tego co przeznaczyli na ten nabór(albo poprzednich naborów), jak dojdzie dzisiejszy dzień do tej liczby+poczta będzie max 2 tys., z czego zapewne z 300-400 ludzi odpadnie po weryfikacji, przy następnym naborze na ten nabór może być więcej ludzi bo teraz dużo ludzi nie składało z racji braku jakiejkolwiek dokumentacji i przygotowania działki a jeszcze cena mleka i świń nie rozpieszcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2286    0

Masz rację,ludzie nie byli przygotowani do tego naboru. Tydzień temu nie było nawet 100 wniosków,każdy w biegu wszystko załatwiał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie tyle w w biegu. Do końca naboru kilka bardzo istotnych kwestii nadal nie było dosyć jasnych. Nie wiadomo było jakie kroki podjąć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

581 wniosków na dzień 16 listopada,czyli zainteresowanie modernizacja jednak jest :) ale chętnych na obszar D będzie pewnie kilka razy więcej

 

kilka razy więcej - dobre . W jednym powiecie będzie więcej a w całej Polsce - kilkadziesiąt tys.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie, będzie kolego dużo chętnych. W obszarze "d" duże szanse będą mieli młodzi rolnicy a w PROW 2007-2013 było ich sporo. Biorąc pod uwagę fakt, że jakaś tam część to sztuczne podziały dla wyrwania kasy to i tak sporo było wniosków tych, którzy związali przyszłość z rolnictwem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

A wiecie może jakie dokumenty są potrzebne jeśli składałbym wniosek na drzewka jabłoni? Tu też muszę mieć oferty? 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma postępowania ofertowego na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W zakończonym naborze do ARiMR wpłynęło 1028 wniosków o taką pomoc, w których rolnicy ubiegają się o przyznanie nieco ponad 424 mln zł wsparcia. Ponieważ wnioski można było składać za pośrednictwem poczty, zapewne część rolników zdecydowała się skorzystać z tej możliwości, zatem ostateczna liczba złożonych wniosków oraz wynikająca z nich kwota będzie znana za kilka dni.

 

 

To doskonale obrazuje jaki był chaos i brak wiedzy że każdy czekał do ostatniej chwili, przez prawie miesiąc złożone 200 wniosków, w przedostatnim dniu 300 i w ostatnim 500....

 

Dodam że przeznaczone na to było 1,3 mld czyli 1300 mln, więc jak dojdzie poczta zapewne z 200 wniosków to będzie z 500 mln wsparcia czyli jeszcze spora sumka zostanie... może uda się przerzucić na 500 zł na dziecko :)

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

ok 25% odrzucą, 25% sami zrezygnują i zostanie 600 wniosków

ciekawe jak będzie wiosną.

Niektórzy mają rozmach mają po 10-15 ha i marzą o  ciągnikach 100- 120 kM (chyba że mają po 50-60 ha umów dzierżawy ustnej) i gdzie tu ekonomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No własnie ja mam taki zamiar tylko może nawet 140km i czy coś w tym nie tak? Uswiadom mnie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dobrze byłoby kasę, co zostanie z obszarów a, b, c przesunąć na przyszły rok na obszar d. więcej ludzi dozbroi się w maszyny. też czaję się na ten nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na pewno tak nie zrobią, będzie podobnie jak z MR że za jakiś czas będzie następny nabór tego samego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

ja tez sie czaje podobno w marcu maja odpalic ja mam juz maszyny wybrane mam goscia znajomego w arimr co wniosek zrobi mi jak nalezy i dilera co maszyny załatwi tylko czekam az bedzie mozna składac wnioski a maszynki to:siewnik nabudowany agromasz sn-300, opryskiwacz krukowiak optimal 500/12, brona talerzowa agromasz bt30 z wałem tandem i siewnikiem do polonow sp-200. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj