Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11418 odpowiedzi na ten temat

#3181 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 13:40

Chyba jeszcze się nie określili, pewne jest że nie można brać maszyn takiego samego typu ale czy ciągnik np. 100 konny i 150 konny to taki sam typ jeszcze nie wiadomo :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 20:50
  •  

#3182 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 10:23

To co mam robić szkołę rolniczą jak prowadzę już od prawie 20 lat gospodarstwo mam mgr ale nie związanego z rolnictwem ? W poprzednim naborze brałem i nie było problemu a co do wielkości np obory czy są jakieś rozporządzenia ? Np. jesli posiadam 30 ha (swoje i dzierżawy 10 ha bez umownie) to jaką mogę postawić oborę na krowy np. na 50 sztuk ? 

#3183 Share RadekGawryluk

RadekGawryluk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 11:12

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W tym naborze nikt nie dostanie traktora ładowarki itd bo to co ma silnik ma 0 puktow. A jak złożysz na ciągnik to od razu cie wyzwalają z listy. Nie za na biła listę tylko całkiem i dopiero później składasz jeszcze raz wniosek na następny nabór i dopiero cie przyjmą jak nie w pisałeś tego samego co przedtem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#3184 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 17:18

Ciekawa teoria :D

#3185 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 21:20

Bardzo ciekawa :)

#3186 Share RadekGawryluk

RadekGawryluk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 21:54

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bo widziałem już wniosek na prow i punktację co i jak. Nabór rusza 15 września i potrwa miesiąc.

#3187 Share marcianjargit

marcianjargit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 07:52

ja czytalem ze nabor potrwa od 15 sierpnia do 1 wrzesnia

#3188 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 10:48

Mam pytanie odnośnie modernizacji. Czy jeśli skorzystalbym z zakupu sprzętu to moglbym zmodernizować oborę z stodoly ? ( nowe stanowiska okolo 20 do tego drzwi itd. Wycene na oko zrobilismy to 80 tys. Czy jest mozliwe skorzystac z tego ? czy za maly zwrot ? pozdrawiam serdecznie

#3189 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 13:47

Bo widziałem już wniosek na prow i punktację co i jak. Nabór rusza 15 września i potrwa miesiąc.

a czy widziałeś to czy wkładem może być młody rolnik?

#3190 Share RadekGawryluk

RadekGawryluk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 14:01

a czy widziałeś to czy wkładem może być młody rolnik?

niestety ale nie widziałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3191 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:03

jak nie dostanie jak dostanie :D diler od korbanka mi mówił że na 99 % jest pewny że będzie można brać , mówił że sawicki i reszta tych prezesów dostali w łape od właścicieli firm ,  bo to by było jasne że się firmy by nie utrzymały , jak korbanek w ubiegłym roku tylko sprzedał 12 ciągników za gotówkę a reszta to modernizacja :o a to wszystko ma ruszyć najprawdopodobniej  pod koniec sierpnia a jak jeszcze notowania PSL spadną no to trzeba czekać do 2016 bo PSL nie będzie chciało się w to bawić bo będą pewni że nie wejdą do rządu :)

#3192 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:30

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to na pewno nie dostaniesz :p

Edytowany przez tomrolnik, 15 sierpień 2015 - 20:34.

#3193 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 10:17

znów na forum pojawiło się kilku szamanów "dostaniesz, nie dostaniesz, nabór od jutra albo za miesiąc", niestety nikt nic nie wie

#3194 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 16 sierpień 2015 - 10:26

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak jest co roku nikt nic nie wie bo przy korycie sami nie wiedza ;)

#3195 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 21:52

przy tej cenie mleka i karach życzę powodzenia w nowy PROW-ie ale jeżeli ktoś ma nadwyżkię kapitału to polecam

#3196 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 20:09

Byłem dziś na szkoleniu odnośnie nowej Modernizacji...

Zapytałem jak to jest z tymi maszynami, które się wzięło w poprzednim naborze czy teraz będzie można wziąć np. drugi ciągnik?. Pracownik ARiMR odpowiedział mi że, na obecną chwilę nie będzie można wziąć ciągnika jeśli się wzięło w poprzednim ale.... rozmowy nadal trwają więc jest coś na rzeczy. Według mnie lobby producentów ciągników jest za mocne aby zablokować kupno kolejnych ciągników i coś z tym zrobią, bo uciekną im grube miliony które i tak w większości trafią do zagranicznych producentów, ale to jest tylko moja prywatna opinia.

Wracając do MGR to w pierwszej kolejności ruszą nabory na budowę obiektów dla trzody i bydła a, potem na zakup maszyn.

Według mnie ruszy we wrześniu.

#3197 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 06:34

jasne tylko jedni i ci sami powinni dostawać dofinansowanie najlepiej co roku wtedy będą mogli sprzedawać "stare" maszyny rolnikom, którzy się nie załapali bo zabrakło kasy... Ja tam jestem za tym aby nie można było kupowac następnych takich samych maszyn jakie się już kupiło bo to juz byłby czysty absurd, co to za modernizacja zmodernizowanych gospodarstw, a reszta chętnych? Dostałeś wcześniej sprzęt znaczy jesteś zmodernizowany, zrealizowałeś biznes plan - zwiększyłeś dochody gospodarstwa więc jeśli faktycznie jest Ci niezbędny jeszcze jeden taki sam cięgnik to kup ale za własne pieniądze. O dealerów bym się nie martwił nie kupią ci sami to kupią inni choć rozumie, że jest im lepiej handlować z tymi samymi najbogatszymi gospodarstwami ale do jasnej ch...y ten program nazywa się modernizacja gospodarstw, a jeszcze trochę ich w Polsce do zmodernizowania zostało.

Wracając do tego programu czy mając jakieś 38ha mam szanse załapać się dofinansowanie powiedzmy przyczepy 12t, pług, ewentualnie jakiś silos zbożowy lub czy jest szansa porwać się na ciągnik 125km? Byłem w ODR ale tam oczywiście nic nie chcą powiedzieć, tak w ogóle jak wygląda i ile trwa pisanie takiego wniosku? Czy od momentu podpisania rozporządzenia będzie jakiś czas na jego napisanie czy poprostu z dnia na dzień będą przyjmować wnioski? A bym zapomniał, jestem na Zusie ale w ODR powiedzieli mi, że z tym nie było i nie powinno być problemu

Edytowany przez grego, 21 sierpień 2015 - 06:38.

#3198 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 06:42

Samo podpisanie rozporządzenia pozwoli uruchomić ARiMR nabór. 

#3199 Share rademenez

rademenez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 06:52

jasne tylko jedni i ci sami powinni dostawać dofinansowanie najlepiej co roku wtedy będą mogli sprzedawać "stare" maszyny rolnikom, którzy się nie załapali bo zabrakło kasy... Ja tam jestem za tym aby nie można było kupowac następnych takich samych maszyn jakie się już kupiło bo to juz byłby czysty absurd, co to za modernizacja zmodernizowanych gospodarstw, a reszta chętnych? Dostałeś wcześniej sprzęt znaczy jesteś zmodernizowany, zrealizowałeś biznes plan - zwiększyłeś dochody gospodarstwa więc jeśli faktycznie jest Ci niezbędny jeszcze jeden taki sam cięgnik to kup ale za własne pieniądze. O dealerów bym się nie martwił nie kupią ci sami to kupią inni choć rozumie, że jest im lepiej handlować z tymi samymi najbogatszymi gospodarstwami ale do jasnej ch...y ten program nazywa się modernizacja gospodarstw, a jeszcze trochę ich w Polsce do zmodernizowania zostało.

Wracając do tego programu czy mając jakieś 38ha mam szanse załapać się dofinansowanie powiedzmy przyczepy 12t, pług, ewentualnie jakiś silos zbożowy lub czy jest szansa porwać się na ciągnik 125km? Byłem w ODR ale tam oczywiście nic nie chcą powiedzieć, tak w ogóle jak wygląda i ile trwa pisanie takiego wniosku? Czy od momentu podpisania rozporządzenia będzie jakiś czas na jego napisanie czy poprostu z dnia na dzień będą przyjmować wnioski? A bym zapomniał, jestem na Zusie ale w ODR powiedzieli mi, że z tym nie było i nie powinno być problemu

święta prawda 100 % się zgadzam. Jak widać niektórym apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja to bym był za tym aby ci rolnicy którzy do tej pory nie załapali się na dofinansowanie mogli byli w obecnym naborze premiowani np dodatkowymi punktami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3200 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 08:12

to jest wszystko logiczne co piszecie panowie wyżej, ale obawiam się, ze ministerstwo może postanowić inaczej