rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

Druga MGR dotycząca inwestycji do ciągników i maszyn ma ruszyć prawdopodobnie marzec/kwiecień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialek    1

Witam dołączę się, nazywam się kamil mam 20 lat, i posiadam z dzierżawami od ojca 16ha ziemi, nie posiadam bydła, we wrześniu złożyłem na szybko wniosek na młodego rolnika, w którym zawarłem że za dotację zakupię ciągnik 120 konny ponieważ poczciwy zetor 12145 który niestety został wpisany jako maszyna użyczona od ojca, ma swoje lata i należy mu się emerytura, ale coraz bardziej wgłębiając się w warunki prow i ceny ciągników tej mocy, myślę że lepszym wyjściem będzie na młodego wziąć nowy sprzęt do uprawy do tego ciągnika za ok 130 tyś zł (nie zadłużę się na początku, kupując ciągnik potrzebuję jeszcze ok 150 tyś zł kredytu) a na modernizację 60% z 220 tyś netto wartości ciągnika 132tyś netto zwraca kochana unia ^^ ale dowiadując się dalej przeczytałem że unia przelicza ok 4km na ha gruntów, czyli na moje 16ha(do 5 lat myślę że do 20ha powiększę) mogę wziąć ciągnik ok. 64 konny który w niczym mi się nie przyda, ponieważ posiadam sprzęty do ciągnika o mocy 110km.

I tutaj mam problem zależy mi na nowym ciągniku do ciężkich zadań ale unia wie lepiej co komu potrzebne, dodam że pochodzę z woj. lubelskiego, pow. hrubieszowski, klasa ziem I, II, i mało III inaczej mówiąc strasznie ciężka gleba, robiąc w polu dym się w kominie nie mieści ;D czy jest szansa lub jakaś inna możliwość uzyskania dofinansowania na ciągnik ?

dodatkowo chcę przejść na Vat ze względu na zakup maszyn.

Dopiero zaczynam zabawę z gospodarką i chciałbym jak najwięcej wyciągnąć od unii lecz żeby tego nie trzeba było później oddać z wielkim procentem. Dlatego piszę tego posta tutaj żeby panowie z doświadczeniem doradzili mi co w tej sytuacji mogę zrobić, usługi? czy to się opłaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się, nazywam się kamil mam 20 lat, i posiadam z dzierżawami od ojca 16ha ziemi, nie posiadam bydła, we wrześniu złożyłem na szybko wniosek na młodego rolnika, w którym zawarłem że za dotację zakupię ciągnik 120 konny ponieważ poczciwy zetor 12145 który niestety został wpisany jako maszyna użyczona od ojca, ma swoje lata i należy mu się emerytura, ale coraz bardziej wgłębiając się w warunki prow i ceny ciągników tej mocy, myślę że lepszym wyjściem będzie na młodego wziąć nowy sprzęt do uprawy do tego ciągnika za ok 130 tyś zł (nie zadłużę się na początku, kupując ciągnik potrzebuję jeszcze ok 150 tyś zł kredytu) a na modernizację 60% z 220 tyś netto wartości ciągnika 132tyś netto zwraca kochana unia ^^ ale dowiadując się dalej przeczytałem że unia przelicza ok 4km na ha gruntów, czyli na moje 16ha(do 5 lat myślę że do 20ha powiększę) mogę wziąć ciągnik ok. 64 konny który w niczym mi się nie przyda, ponieważ posiadam sprzęty do ciągnika o mocy 110km.

I tutaj mam problem zależy mi na nowym ciągniku do ciężkich zadań ale unia wie lepiej co komu potrzebne, dodam że pochodzę z woj. lubelskiego, pow. hrubieszowski, klasa ziem I, II, i mało III inaczej mówiąc strasznie ciężka gleba, robiąc w polu dym się w kominie nie mieści ;D czy jest szansa lub jakaś inna możliwość uzyskania dofinansowania na ciągnik ?

dodatkowo chcę przejść na Vat ze względu na zakup maszyn.

Dopiero zaczynam zabawę z gospodarką i chciałbym jak najwięcej wyciągnąć od unii lecz żeby tego nie trzeba było później oddać z wielkim procentem. Dlatego piszę tego posta tutaj żeby panowie z doświadczeniem doradzili mi co w tej sytuacji mogę zrobić, usługi? czy to się opłaci...

 

W PROW 2014-20 obowiązują zasady doboru ciągników (załączam link do całego dokumentu Instytutu Technologiczno – Przyrodniczego Oddział w Warszawie, Zasady doboru maszyn rolniczych w ramach PROW na lata 2014-2020), o których pisałem kilka postów wcześniej i będą bazą do oceny ale przy dobrej argumentacji we wniosku i biznes planie można się trochę a nawet znacznie odchylić od tej wartości.

 

Zasady doboru maszyn do nowego PROWu są TU. W związku z pytaniem na forum o ciągnik - tabela dotycząca ciągników jest na 26 stronie.

Edytowano przez dotacja_info

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Napisany Dzisiaj, 13:22

Rozporządzenie mówi o pierwszym kwartale roku a nieoficjalnie słyszało się o styczniu albo marcu. 

 
Dziękuje za odpowiedź i jeszcze jedno pytanie, trochę nie związane z tematem. Chodzi mi o program 126 "Przywracanie potencjału po klęskach żywiołowych", chciałbym zapytać czy takowy program rusza w najbliższym czasie w PROW 2014-2020 i kiedy mniej więcej można liczyć na ruszenie tego działania?:> dziękuje i proszę o odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krs    4

Witam, ukończyłem szkołę, przejąłem gospodarstwo sadownicze i chce je zmodernizować. Mam 16 ha ziemi, wtym 5,5 ha wiśni i 10,5 ha jabłoni w młodym wieku od 1 do 15 lat. Są to sady towarowe nie jakieś ekologiczne czy  inne. Pierwszą część gospodarstwa (5,5ha) przejąłem w wieku 12 lat bo umarła moja mama i na mnie było zapisane (do czasu ukończenia pełnoletności opiekunem pola był prawnie ojciec), a w tym roku sierpień 2015 zostało na mnie przepisane przez ojca 8 ha ziemi(sadu jabłoniowego) i kupiłem 2,5ha. Chciałbym zmodernizować park maszynowy, ponieważ budynki gospodarcze i przechowalnia są jeszcze na ojca to nie mogę ich jeszcze modernizować(posiadam swoje drugie gospodarstwo ale tam jest tylko dom i dwa budynki gospodarcze(nie mieszkam tam tylko jeżdżę do sadu co jest w tej samej miejscowości wiec tam nie będę inwestował w budynki bo planuje zostać na ojcowiźnie. Posiadam 3 ciągniki-jeden stary 25 letni rolniczy, jeden 8 letni i jeden roczny(sadownicze). Chciałbym zakupić jeszcze jeden ciągnik sadowniczy o mocy ok 65 km w cenie 135-145 tys brutto, dwa opryskiwacz sadowniczy w cenie 40 tys za sztuke, dwie platformy sadownicze ciągane (w cenie ok 15 tys zł brutto) i kosiarkę sadowniczą (zwykłą za 8 tys zł nie rozdrabniacz). Zakup ciągnika spowodowany jest tym że jeden stoi na drugim gospodarstwie(5,5 ha) w odległości 14 km (8letni), a na 10,5 ha nie radze sobie tymi dwoma bo 25 letni jest już wyeksploatowany. Zakup opryskiwaczy spowodowany jest wiekiem starych i ich zużyciem,a platform usprawnieniem zbiorów. Kosiarki po prostu swojej nie posiadam wiec zakup też jest wyjaśniony. Prosze o pomoc na jakie programy mogę złożyć papiery żeby uzyskać pomoc finansową, niekonioecznie tylko prow. Na gospodarstwo nie były brane żadne kredyty ani dotacje, ja rónież nie brałem żadnych dotacji bo dopiero zacząłem swoją historie z gospodarstwem. Nie chodzi mi o zakup niepotrzebnych maszyn bo to są maszyny które pomogą mi usprawnić prace, a nie mam tyle środków żeby kupić to wszystko za swoje. Prosze o pomoc.

Edytowano przez krs

Sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Farmino22 nie ma jeszcze projektu rozporządzenia jeśli chodzi o to działanie. Trzeba czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Kurde według tego spisu doboru maszyn wychodzi że na 40 ha przysługuje ciągnik o mocy 98KM. Trochę maławo :P

 

Edytowano przez feliksio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Kurde według tego spisu doboru maszyn wychodzi że na 40 ha przysługuje ciągnik o mocy 98KM. Trochę maławo :P

 

na pewno masz na pole daleko i pod górkę - już dostaniesz kilka koni więcej . w polu same ciężkie ziemie- znowu kilka koni.. sadzisz ziemniaki wczesne masz daleko na giełde i pod górkę -następne koniki....chcesz głęboszować - i już jest ponad 200 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

No tak też myślałem gdyż w opisie jest trochę na ten temat. Wszystko się okaże podczas składania i rozpatrywania wniosków, przy tej ilości chętnych różnie może być z załapaniem się, choć może zostanie kasy z MGR na rozwój w kier. prod. zwierząt i wtedy przesuną środki na działania w sektorze D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dziwi mnie to co mówicie jak dla mnie na 28 ha przysługuje 129 Kw. moge brac albo 2 ciagniki po 80 km albo jeden 170km

Najpierw przeczytajcie od początku wytyczne a nie odrazu w tabelke, druga sprawa jest taka że jezeli ktos kupił juz jakąś maszyne 2007-2013 to o takiej samej ani podobnej nie ma mowy wiem i czytałem i pytałem, brak tłumaczenia wniosek odrazu będzie odrzucany.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wie ktoś czy do wpisania do kosztów hali udojowej potrzebuję ujęcia jej w planach budynku? Chodzi o to że chciałbym wpisać zakup hali udojowej ale oborę będę budował dopiero za min. rok więc do czasu podpisania umowy nie będę miał planów budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

czytałem w top agrar że gdy się zrealizuje inwestycje a złoży "złą" ofertę  to nie wypłacą zwrotu i koniec. Jak ktoś realizuje inwestycję za kredyt (wysoko oprocentowany) i nie dostanie zwrotu to cienko będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziwi mnie to co mówicie jak dla mnie na 28 ha przysługuje 129 Kw. moge brac albo 2 ciagniki po 80 km albo jeden 170km

Najpierw przeczytajcie od początku wytyczne a nie odrazu w tabelke, druga sprawa jest taka że jezeli ktos kupił juz jakąś maszyne 2007-2013 to o takiej samej ani podobnej nie ma mowy wiem i czytałem i pytałem, brak tłumaczenia wniosek odrazu będzie odrzucany.

 

Kolego czy ja wiem .Mój kolega w zeszłym roku zrealizował MGR i dostał do 110km ,a ma 27 ha i też ma górki gliniaste .Kupił NH T-5060 ''106km''To jak się ta moc ma do hektarów .Ja mam 35ha ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

A jeśli korzystałem z programu Odnowienie potencjału produkcji rolnej 2007-2013 i  kupiłem ciągnik to teraz w modernizacji już nie mogę. Te programy się rozdziela? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nic się nie rozdziela kupiłeś i już.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan30    0

Witam. Mam pytanie do was, koszty mozna ponosic po zlozeniu wniosku czy dopiero po podpisaniu umowy bo wiadomo to moze potrwac a tak jak w moim przypadku mam w trakcie budowy obore na krowy do ktorej chce wprowadzic bydlo jeszcze w tym roku,  a chcialbym skorzystac z wyposazenia ja w dojarke i zgarniak obornika? Podobno w poprzednim Prowie bylo tak ze po zlozeniu wniosku mozna bylo ponosic koszta na wlasne ryzyko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kiedys po ukazaniu się listy rankingowej, teraz po podpisaniu umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale np. koszt projektu (od stycznia 2014) wlicza się w koszty ogólne i takie koszty tez będą kosztem kwalifikowanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan30    0

A beda jakies kontrole przed podpisaniem umowy? Mam na mysli taka budowe lub modernizacjie budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak Arku. Koszty ogólne od 1.1.2014 będą zaliczone. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

Gdzie można znależć ten kalkulator do obliczenia wielkości ekonomicznej gospodarstwa do modernizacji kiedyś było ESU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znależć ten kalkulator do obliczenia wielkości ekonomicznej gospodarstwa do modernizacji kiedyś było ESU ?

 

tutaj https://kalkulator-so.pl/


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

Witam. Czy wie moze ktos czy w tym naborze przeszly by biny i plyta gnojowa. Bo dowiadywałem sie i mowia ze nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o kalkulator WEG to lepiej przeliczyć sobie według rozporządzenia. Ponoć są jakieś różnice ale nie potwierdzę bo nie sprawdzałem. Ja mam zrobiony kalkulator w excelu według załącznika do rozporządzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj