Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11537 odpowiedzi na ten temat

#281 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 luty 2013 - 13:57

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dZejk -nie są i nie musza spełniać tego obowiązku i o tym pisał kolega BEJA wyżej , porównaj to co napisałeś z cytatem który podałem ze strony min. rol..

Edytowany przez kozulek2, 17 luty 2013 - 14:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 20:27
  •  

#282 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:13

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ok nie będę się spierał bo i tak ta definicja ulegnie zmianie

#283 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 17 luty 2013 - 14:31

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koma nie widzę obowiązku aby opisywać co kto robi ale zapewnię cię że ani on ani ja w pracy sobie nie leżymy Ojciec jak napisałem pracuje dzień po 12 godzin następny ma wolny więc dlaczego miałby nie mieć sił aby pracować w gosp., po nocce ma 2 dni wolne, a na żniwa ma urlop więc gdzie widzisz problem? Tym bardziej ze nie obrabia sam tylko są jeszcze 2 osoby pracujące w gospodarstwie (ja i mama) Gdyby pracował sam to ok - nie dałby rady Ja pracuję na wózku widłowym - pewnie powiesz że to też nie praca bo cały dzień się siedzi Apeluję aby nie zazdrościć i nie opluwać innych tylko zająć się rozwiązywaniem swoich problemów i tym żeby nam żyło się lepiej a nie innym gorzej Poza tym dla mnie ta praca w gosp. wcale nie jest ciężka - mimo że gnój wywozimy ręcznie taczką i to nawet kawałek od chlewa to nie narzekam - lubię pracować przy zwierzętach - a jak się lubi to co się robi to się wtedy nie pracuje Mogę też dodać że to co zarabia ojciec miesięcznie to prawie w całości idzie na spłacanie kredytu za ciągnik - nie korzystaliśmy z żadnych PROW ani kredytów preferencyjnych tylko normalny kredyt komercyjny więc mierzi mnie sytuacja w której ktoś wrzuca wszystkich do jednego worka - czasem warto się zastanowić czy aby kogoś nie krzywdzimy takim myśleniem i uogólnianie
Aaaaaa już wiem o co wam chodziło - ktoś tu nie zrozumiał założeń aktywnego rolnika i wprowadza innych w błąd - to już wiem o co biega i jestem spokojny

Edytowany przez maroon, 17 luty 2013 - 14:34.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#284 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 luty 2013 - 14:35

Ok nie będę się spierał bo i tak ta definicja ulegnie zmianie

,
wszystkie państwa to krytykują - jest propozycja jakieś,, listy negatywnej ,, jak ostatecznie będzie zobaczymy.

#285 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:19

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Te doplaty bezposrednie to powinni zlikwidowac wp***u. Pieniadze powinny isc na programu typu modernizacja gospodarstwa. Za duzo jest pseudo rolnikow ktorzy biora doplaty a nawet nie widzieli pracy w polu. A tak widzac po mojej wiosce to wiekszosc siedzi za granica wiekszosc roku a pola w dzierzawie i kase bierze za nic nie robienie na polu. Czy to nie jest chore? I gdzie tu jest mozliwosc rozwiniecia sie, dokupienia ziemi jak nikt nie chce sprzedac bo co niektorzy maja dodatkowe pensje.
Druga sprawa dofinansowanie do mlodych. Wielu z moich znajomych nie miala szansy wziac tego dofinansowania bo akurat tak sie zlozylo ze wzieli gospodarsto po rodzicach rok lub dwa przed wejsciem tego programu. Ja np nie dostalem gdyz po smierci matki w 96 roku niby zaczalem prowadzic gospodarstwo(mialem wtedy 8 lat) w tym czasie uczylem sie i pracowalem. I juz nie moglem sie ubiegac bo wedle przepisow od smierci rodzica odziedziczylem powyzej 1ha. Czy to jest sprawiedliwe?

Po trzecie. Ciekawe jak bedzie wygladac modernizacja od 2014. Pewnie znowu ci sami sie najedza pieniedzmi co w poprzednich latach. A taki jak ja nawet sie nie zalapie na dofinansowanie. Bo a to do krow mlecznych albo juz kasy nie ma albo za malo punktow zeby dostac. I jak sie ma tu czlowiek rozwinac.

#286 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:01

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to jakby zlikwidowali doplaty to kase braliby ciagle ci sami, najwieksze gospodarstwa tylko a tak to ma kazdy, to badz tez takim pseudo gospodarzem, zazdroscisz im? kazdy robi jak chce, jestesmy w wolnym panstwie, jesli chcesz dostac pieniadze z unii to trzeba myslec i kombinowac jak masz male gospodarstwo a nie czekac i narzekac, ze mi nie dali i nie dadzą, wez sie do pracy to rozwiniesz sie,

#287 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:18

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Thor wiec to co napisałeś to całkowita nieprawada gdyż taka sytuacja jak twoja nie wylkuczała cię od wzięcia premii Młody Rolnik. Jestem pewien tego co napisałem bo sam miałem podobną sytuacje zmarł mi tata i przejąłem w spadku połowe jego ziemi i dalej się uczyłem dofinansowanie dostałem w 2010 roku.

#288 Share barosz

barosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:21

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z tymi dofinasowaniami to będzie bajzel jak zwykle... Cali ci niby rolnicy co maja do 15 hektarów i ich główne maszyny to 30 i 60 oraz jakies starocie z zachodu będą się pchać żeby wyrwać jak najwięcej bo bez uni nic nie sa w stanie zrobić. Własnie tacy sa teraz rolnicy przejmą te 15 hektarów po rodzicach i nie chce im sie robić i madrze gospodarować tylko sadzą maliny czy truskawki ekologiczne żeby dopłaty dostac a nie zbierać aż żal o tym pisać... A ci co mają prawdziwe gospodarstwa na tym cierpią.

to jakby zlikwidowali doplaty to kase braliby ciagle ci sami, najwieksze gospodarstwa tylko a tak to ma kazdy, to badz tez takim pseudo gospodarzem, zazdroscisz im? kazdy robi jak chce, jestesmy w wolnym panstwie, jesli chcesz dostac pieniadze z unii to trzeba myslec i kombinowac jak masz male gospodarstwo a nie czekac i narzekac, ze mi nie dali i nie dadzą, wez sie do pracy to rozwiniesz sie,

Właśnie jaby zlikwidowali dopłaty to byłoby bardzo dobrze dopłaty biorą w większości kombinatorzy z małymi i średnimi gospodarstwami którzy mają mały dochód i potrafią tylko kombinowac jak wyrwać pieniadze z uni. Prawdziwi gospodarze z rozwiniętymi gospodarstwami włąsnie przez takich tracą jak napisałem wyżej np. ci co maja truskawki ekologiczne czy więcej niż 10 krów.

Edytowany przez barosz, 17 luty 2013 - 18:26.

#289 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:23

Te doplaty bezposrednie to powinni zlikwidowac wp***u. Pieniadze powinny isc na programu typu modernizacja gospodarstwa. Za duzo jest pseudo rolnikow ktorzy biora doplaty a nawet nie widzieli pracy w polu. A tak widzac po mojej wiosce to wiekszosc siedzi za granica wiekszosc roku a pola w dzierzawie i kase bierze za nic nie robienie na polu. Czy to nie jest chore? I gdzie tu jest mozliwosc rozwiniecia sie, dokupienia ziemi jak nikt nie chce sprzedac bo co niektorzy maja dodatkowe pensje.

Każdy z nas chciałby mieć po 100ha i więcej. Wielu ma pretensje do tych co oddają w dzierżawę za dopłatę (a często i jakiś czynsz) albo ponasadzali orzechów czy innego badziewia i nic nie robią a kasa płynie. Nie widzę w tym problemu. Ci ludzie tej ziemi nie ukradli, często są to spadki po rodzicach. Winić kogoś za to że korzysta z możliwości? No bez przesady... To tak jakby mieć pretensje do pracownika np urzędu gminy że tam pracuje i przez to dla mojego syna czy córki nie ma tam stanowiska.

A Ty będąc na miejscu tych co oddali w dzierżawę co byś zrobił?? Pozbyłbyś się 10ha wiedząc że co rok dostaniesz 10 tys czystych pieniędzy? No chyba nie jesteś na tyle głupi...

#290 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:25

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A czy napisalem ze im zazdroszcze? Wlasnie takim mysleniem jak twoje bedziem dalej zacofanym spoleczenstwem, gdzie liczy sie tylko przekret. I zamiast byc konkurencyjni wobec zachodu. to za parenascie lat bedziesz podcieral tylek niemcowi. A co do roboty to mnie nie oceniaj jak mnie nie znasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share barosz

barosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:29

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Całkowicie się zgadzam bo w Polsce powinno się stawiać na prawdziwych gospodarzy z prawdziwymi gospodarstwami i powinno się im dać rozwijać a nie stawiać na pseudorolników co tylko kombinować potrafią

#292 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:30

Thor wiec to co napisałeś to całkowita nieprawada gdyż taka sytuacja jak twoja nie wylkuczała cię od wzięcia premii Młody Rolnik. Jestem pewien tego co napisałem bo sam miałem podobną sytuacje zmarł mi tata i przejąłem w spadku połowe jego ziemi i dalej się uczyłem dofinansowanie dostałem w 2010 roku.

Tyle ze sie uczyles pewnie w systemie dziennym. Ja jednak bylem na studiach zaocznych, po skonczeniu szkoly sredniej i to mnie wyeliminowalo z ubieganiu sie o ta premie

#293 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:32

A czy napisalem ze im zazdroszcze? Wlasnie takim mysleniem jak twoje bedziem dalej zacofanym spoleczenstwem, gdzie liczy sie tylko przekret. I zamiast byc konkurencyjni wobec zachodu. to za parenascie lat bedziesz podcieral tylek niemcowi. A co do roboty to mnie nie oceniaj jak mnie nie znasz.

Jaki Ty tu przekręt widzisz? Coś ma miejsce bezprawnie? Wszystko jest uregulowane przepisami. Nie będę nikomu tyłka podcierał bo z UE będę dostawał dopłatę i pracował w mieście - wiesz jakie to wygodne życie? Kapcie na nogi, piwko w rękę i przed telewizor...
O jaką robotę Ci chodzi?

Z tymi dofinasowaniami to będzie bajzel jak zwykle... Cali ci niby rolnicy co maja do 15 hektarów i ich główne maszyny to 30 i 60 oraz jakies starocie z zachodu będą się pchać żeby wyrwać jak najwięcej bo bez uni nic nie sa w stanie zrobić. Własnie tacy sa teraz rolnicy przejmą te 15 hektarów po rodzicach i nie chce im sie robić i madrze gospodarować tylko sadzą maliny czy truskawki ekologiczne żeby dopłaty dostac a nie zbierać aż żal o tym pisać... A ci co mają prawdziwe gospodarstwa na tym cierpią.

Właśnie jaby zlikwidowali dopłaty to byłoby bardzo dobrze dopłaty biorą w większości kombinatorzy z małymi i średnimi gospodarstwami którzy mają mały dochód i potrafią tylko kombinowac jak wyrwać pieniadze z uni. Prawdziwi gospodarze z rozwiniętymi gospodarstwami włąsnie przez takich tracą jak napisałem wyżej np. ci co maja truskawki ekologiczne czy więcej niż 10 krów.

Czyli mały bez dotacji zdechnie... ale jeśli przez to że mały bierze dotacje dużemu dzieje się krzywda to świadczy o tym że i duży nie jest w stanie sobie poradzić bez dotacji...
Zawistny jesteś strasznie... na cudzym karku byś się chciał rozwinąć. Masz pretensje do ludzi że sobie potrafią poradzić...

#294 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:40

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych paweloo111 ten post co zacytowales to nie byl do ciebie. A o jakich przekretach mowie mozesz sobie tu przeczytac. http://forsal.pl/art...przed_nami.html

To sa przypadki o ktorych jest glosno a pomysl sobie ile urzednikow. poslow i innych ludzi roznej masci tak robilo. Ciekawe jak bedziesz mowil gdy jakas duza doplata przeleci ci kolo nosa wlasnie przez takich ludzi .Mozesz mowic ze ludzie maja leb, ale ty tez na tym tracisz. Dzieje sie tak bo w polsce jest burdel na kulkach. Pozdrawiam

#295 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:43

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pawelol - przekręt jest bo według przepisów to własnie nie może brać dopłat osoba która sama nie prowadzi gospodarstwa tylko wydzierżawia Jednak to że to martwy przepis to inna sprawa A jeszcze kolejna to taka że nikt nikogo nie zmusza aby obrabiał komuś pole bez dopłat Jeśli się ktoś na to decyduje to tylko i wyłącznie dla swojej korzyści - ja bym np. chętnie wpuścił swoje bydło na czyjeś łąki bez dopłat i podatków jeśli jeszcze miałbym to blisko domu i wcale bym nie narzekał - są różne sytuacje które uzasadniają czasem takie obrabianie pola I wcale bym nie narzekał że to cwaniak itd. Trudno - przepisy są jakie są, mam dopłaty ze swojej ziemi i przynajmniej wiem że ta kasa na pewno do mnie trafi - czy będzie urodzaj czy nieurodzaj, czy powódź czy susza, czy mi się spali magazyn ze zbożem itd. i mi pasują takie warunki a że istnieją cwaniaki to w każdym systemie się tacy odnajdą i nic nie poradzisz na to

#296 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:53

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Thor
Ale Ty też mogłeś sobie orzechów posadzić... Głóg czy inne ścierwo uprawiać, kosić i mieć wyższe dopłaty. Nie da się ściśle określić kto jest rolnikiem a kto nie jest. Jak zabierzesz dopłatę tym co mają poniżej 10ha to wielu skrzywdzisz bo np kolega uprawia 8ha ziemniaka, wymienia się z innym ziemią żeby przedplon był dobry. Osiąga większe zyski niż nie jeden z 30ha. Tak samo gospodarstwo 5ha - warzywa mają. I co? Zabrać im dopłatę? Zabierzesz Ziutkowi spod budki z piwem to i temu pracowitemu musisz zabrać...

maroon
Do dzierżawienia nikt nie zmusza, miałem propozycję 12ha za stodołą za dopłatę + podatek+ 200zł z ha. Ziemia głownie 5 klasa, gnoju 25 lat nie widziała. Wyśmiałem propozycję. Myślisz że nikt się nie trafił? Z innej wioski koleś wziął i po pierwszym roku wątpię czy mu na czysto słoma została ale tyra zawzięcie - jego prawo.

#297 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:00

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Osobiście zgadzam się z userami Thor i barosz. Obecnie w Polsce o dopłaty biją się rolnicy z małymi gospodarstwami i powszechnie uwarza się że do nich powinny trafic dopłaty i oni są najmądrzejsi. A rolnicy z prawdziwymi duzymi gospodarstwami na poziomie Europejskim ponad powiedzmy tych 100 hektarów nie czekali na unię tylko juz przed 2004 rokiem dynamicznie się rozwijali i kupowali różnego rodzaju maszyny. Gdy weszła unia i te całe dopłaty do koryta dorwali się prymitywni polscy gospodarze ze swojimi 10 krowami 10 świniami i 60- tkami.... I jak mają się rozwijać prawdziwi rolnicy z dobrym zapleczem jeżeli ziemie sprzątają im sprzed nosa rolnicy co mają 10 h i na siłe chcą się rozwijać zadłużają się a później i tak upadaja. Dopłaty powinny być rozdzielane duzo rozsądniej i powinna być granica między prawdziwymi rolnikami a takimi co maja troche ziemi pracują w warszawie czy poznaniu i jeszcze dopłaty biorą.

Edytowany przez dezmond_, 17 luty 2013 - 19:03.

,,Zima, lato but gumowy"

#298 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:12

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych pawelol111
To jest moje zdanie i kazdy ma prawo do niego. I wolalbym zeby twoj kumpel zamiast dostawac 5 czy 6 tysi doplaty wzial jakis porzadny program na rozwoj gospodarstwa np 200 tys na lepszy sprzet.

#299 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:23

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dezmond
Jeszcze nie widziałem żeby ktoś kto ma 10 ha przebił takiego co ma 100ha - nie bądź śmieszny. Jak mają się rozwijać mniejsi skoro chcesz im zabrać wszystkie dotacje? Dlaczego oni nie mają mieć możliwości rozwoju? Skoro ktoś ma 100ha to znaczy że się rozwinął i wystarczy. Gdy weszła Unia to właśnie im większy rolnik tym miał większe możliwości wzięcia dofinansowań...

Thor: a po co mu lepszy sprzęt? 8ha wykopie Anną, zaorze i ma święty spokój. Po co ma kupować sprzęt którego nie wykorzysta? To jest idiotyczna inwestycja bo na amortyzację nie wyrobi. Kumpel ma 6 tys dopłaty i czasem po 5-7 tys z ha za ziemniaka. Jak uzbiera grosza to sobie przystąpi do programu ale na chwilę obecną to nie jest priorytet. Ważniejszy jest zakup ziemi.

Edytowany przez pawelol111, 17 luty 2013 - 19:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:29

Osobiście zgadzam się z userami Thor i barosz. Obecnie w Polsce o dopłaty biją się rolnicy z małymi gospodarstwami i powszechnie uwarza się że do nich powinny trafic dopłaty i oni są najmądrzejsi. A rolnicy z prawdziwymi duzymi gospodarstwami na poziomie Europejskim ponad powiedzmy tych 100 hektarów nie czekali na unię tylko juz przed 2004 rokiem dynamicznie się rozwijali i kupowali różnego rodzaju maszyny. Gdy weszła unia i te całe dopłaty do koryta dorwali się prymitywni polscy gospodarze ze swojimi 10 krowami 10 świniami i 60- tkami.... I jak mają się rozwijać prawdziwi rolnicy z dobrym zapleczem jeżeli ziemie sprzątają im sprzed nosa rolnicy co mają 10 h i na siłe chcą się rozwijać zadłużają się a później i tak upadaja. Dopłaty powinny być rozdzielane duzo rozsądniej i powinna być granica między prawdziwymi rolnikami a takimi co maja troche ziemi pracują w warszawie czy poznaniu i jeszcze dopłaty biorą.

dezmond a jaką ty byś tą granicę zaproponował? Jak odróżnić twoim zdaniem "prawdziwego rolnika" od "farbowanego lisa" ?