rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

pupeq    0

Młody rolnik to nie tylko wiek ale także musi prowadzić gospodarstwo nie dłużej jak pięć lat. Zmienili to niedawno, sk***ysyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Dobrze że tylu jest hobbistów do budowy lub modernizacji budynków,u mnie zainteresowanie zerowe ,wszyscy czekają na marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Młody rolnik to nie tylko wiek ale także musi prowadzić gospodarstwo nie dłużej jak pięć lat. Zmienili to niedawno, sk***ysyny.

 

jakies potwierdzenie? bo obecnie mamy kilka definicji mlodego rolnika, wiek, ten ktory dostał premie na MR i ten, ktory nie prowadzi gospodarstwa nie dlzej jak 5 lat


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Dobrze że tylu jest hobbistów do budowy lub modernizacji budynków,u mnie zainteresowanie zerowe ,wszyscy czekają na marzec0

To są indywidualne sytuacje, w mojej okolicy też niewielu pozwoli sobbie na budowy bo i tak mają wyżyłowane ilości krów, z tego co sie orientuje to w swojej wsi dość dużej będę jedynym który w modernizację budynków idzie bo mam potencjał (dzierżawy nowe i 2x tyle ziemi co do tej pory). Jednak mi chodzi głównie o ulżenie sobie w pracy. Przebudowa płytkiej, przewodówka nowa, wóz paszowy i linia do produkcji pasz wraz z ich automatycznym zadawaniem. Także tylko ulżenie sobie w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Młody rolnik to nie tylko wiek ale także musi prowadzić gospodarstwo nie dłużej jak pięć lat. Zmienili to niedawno,  sk***ysyny jak to zmienili to leżę ,bo mam 12 lat gospodarkę :blink:


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A ja bym tam oddał te 10% z tego że jestem młody rolnik według przepisów byle by załapać się na MGR i dostać jakiś ciągnik w przedziale 120-130km - ale czarno to widzę bo ma za mało "hektarów na papierku" niż w rzeczywistości i będzie dużoooooooooo chętnych mimo że niby susza dotknęła polską wieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chętnych to będzie bardzo dużo ale na park maszynowy. Nie ma dnia u mnie żeby ktoś nie dzwonił nowy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

młody rolnik do 5 lat to tylko w dopłatach obszarowych, w PROW wiek się nie zmienił, jeżeli się mylę to niech ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkol8    0

Mam pytanie, czy projekt budowlany w tytule może być zatytułowany jako "Projekt budowlany budynku gospodarczego", a w opisie jest że jest to chlewnia przeznaczona do hodowli trzody chlewnej? Czy mogą się doczepić że w tytule nie ma że "Projekt budowlany budynku inwentarskiego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko wyjdzie na etapie weryfikacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a niby taka bieda na wsi słuchając rolników czy to w telewizji czy sąsiadów to nie ma z czego żyć, susza, strajki, odszkodowania rządowe bo nie ma pieniędzy na ubezpieczenie własnych upraw ale jak po nowe maszyny za kilkaset tysięcy to chętnych będzie multum i z pieniędzmi jakoś problemu nie ma, nawet widzę że kilku-kilkunostohektarowe gospodarstwa chcą się ubiegać o nowe ciągniki i maszyny. Pewnie ktoś powie, że kredyty wezmą owszem ale na kredyt to dopiero trzeba mieć dochody aby oddać bankowi jeszcze raz tyle ile się wzięło. Sam mam trochę odłożonych pieniędzy ale jak się wszyscy tak rzucą wiosną to pewnie nawet nie dam rady wniosku złożyć bo będzie takie obłożenie. Rozmawiałem z jednym sąsiadem i on mi szczerze powiedział, że gdyby nie Prow to by tych maszyn nie kupował bo są mu do niczego nie potrzebne ale jak jest taka możliwość to bierze co się da choćby miało to stać pod szopą :wacko:nawet nie chcę mówić czego to on już nie kupił taki stary wyga obcykany w przepisach, a dla reszty którzy naprawdę coś potrzebują kasy już nie starcza. Bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no wiesz to zależy od punktu widzenia, są tacy którym właśnie jak napisałeś maszyny nie są potrzebne a biorą a są tacy którzy ich potrzebują i chcą zwiększać produkcję i mają ku temu możliwości, sam gospodarstwo mam nieduże 17 ha, w tym roku mam nadzieję  że przyznają MR i inwestycje jak najbardziej sensowne z tego idą a wprost podstawowe, z tym że w chwili obecnej wziąłem 3,5 ha dzierżaw, kolejne osiem obiecał mi ten sam człowiek bo dzierżawca obecny rezygnuje, dodatkowo u jego sąsiada prawdopodobnie na wiosnę 7 ha i kto wie czy nie doleci kolejne 13 ha u kolejnego czy twierdzisz że w takim przypadku (skok z 17 na około 50 ha) nie trzeba i czy wprost nie wypadało by zainwestować w maszyny? moim zdaniem było by to jak najbardziej wskazane, a że akurat jest możliwość a i  areał robi się spory to jest to jak najbardziej uzasadnione- zwłaszcza że w gospodarstwie pracuję praktycznie sam. ja również suszę trochę odczułem ale nawet papierów nie składałem bo nie było aż tak tragicznie poza trawą, produkcja już zdecydowanie zwiększona, na cenę mleka nie narzekam (wystarczy poszukać w temacie "ceny mleka" chociaż mogła by być większa i nie miał bym nic przeciwko). to że mam chęci i tylko 17 ha własności to miało by mnie dyskwalifikować z kupna nowych maszyn? o ciągnik też będę składał tak dla jasności- widzisz w ty konkretnym przypadku coś dziwnego? bo ja nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jak zakup nowego ciągnika w obszarze D poprawi wzrost  dochodu gospodarstwa o min. 10 %? jak to uzasadnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

Młody rolnik to nie tylko wiek ale także musi prowadzić gospodarstwo nie dłużej jak pięć lat. Zmienili to niedawno,  sk***ysyny jak to zmienili to leżę ,bo mam 12 lat gospodarkę :blink:

NO niestety, rozczarowań część dalsza: Aby uzyskać zwrot 60% trzeba spełnić wymagania definicji Młodego Rolnika która zmodyfikowana na cele MGR to: Wiek do 40lat, Gospodarstwo nie dłużej niż 5lat, oraz wykształcenie rolnicze lub staż Jako domownik w KRUS wg wytycznych Rozporządzenia MR_2015. Jeśli tych wymagań nie spełniamy to na chwilę obecną zwrot 50%.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

liczę na nie :)

 

z bratem mamy w sumie 86 ha, a do roboty tylko 40-letniego Jumza bez konkretnych maszyn...  kupę paszy oddaliśmy za usługi nam świadczone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

Jesli wykształcenie wg wytycznych rozporzadzenia to rozumiem, ze mozna je uzupelnic.

Warunki muszą być spełnione na dzień składania wniosku... Możliwość uzupełnienia tylko w MR niestety.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

skoro jest tak dobrze to po co te PROWY, kupowac za własne pieniądze i tyle. Pozatym nie oszukujmy się może jakiś niewielki procent takich naprawdę rozwijających się gospodarstw, którzy mają bardzo stare parki maszynowe się załapie albo i nie bo wymagania będą pewnie większe ale i tak zdecydowana większość wniosków będzie od krezusów gospodarstw już dobrze rozwiniętych, którzy najpewniej już korzystali z Prowu i spokojnie mogli by się bez niego obejść ale skoro będzie okazja kupić kolejny sprzęt za połowę kasy to penie to zrobią bo widzę, że dla większości pieniądze są akurat najmniejszym problemem, a wręcz co niektórzy mają nadmiar i problem z ich spożytkowaniem jak ten mój sąsiad, a takich jest wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

Kolejna garstka pytań:

 

- jak złoże teraz na "b" (2015) to będę mógł w marcu, kwietniu czy tam (bliżej) kiedyś składać na "d" (2016) czy muszę odczekać równo 12 miesięcy.

 

- wiadomo coś o max puli pomocy w "d" Znam dwie wersje, max 500 i 200 tyś, jak to jest?

 

 

Off topowo co do stanu polskiego rolnictwa. 

 

Są jeszcze gospodarstwa gdzie bieda aż piszczy i które pewnie głownie z powodu niedoboru wody niedługo padną. Jednak w większości przypadków to od dobrobytu w d*pach się już poprzewracało i jak słucham tych narzekań to aż niedobrze mi się robi.

Edytowano przez pupeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

Jeśli D zostanie uruchomiony w 2016 to będziesz mógł skorzystać również z niego /poza B teraz/. W rozporządzeniu jest zapis: W jednym roku, a nie w okresie jednego roku. W D jest możliwy również zwrot do 500tyś. zł na inwestycje budowlane, 200tyś przy zakupie maszyn. Przykład: Możesz wybudować budynek gospodarczy za 600tyś. netto - zwrot 300tyś, i jednocześnie kupić maszyn za 400tyś. netto - zwrot 200tyś. = 500tyś. Oczywiście jeśli będzie to Młody Rolnik spełniający warunki to te wyliczanki będą deko inne.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak to jest w końcu z tym obszarem b, co jest kosztami kwalifikowanymi, jest to dokładnie określone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj