Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11518 odpowiedzi na ten temat

#261 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 16 luty 2013 - 13:10

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na czym konkretnie polega system płatnosci SPS ?
jak naliczane sa w tym systemie płatnosci ?
nie od ha ?

Edytowany przez koma666, 16 luty 2013 - 13:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 09:04
  •  

#262 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 16 luty 2013 - 13:19

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przecież przepisy UE odnośnie WPR po 2013 już dawno są znane i zaakceptowane i głównym założeniem jest wprowadzenie SPS w całej Unii. Możliwe są minimalne zmiany szczegółów na drodze Rozporządzeń np. wysokość obowiązkowego greeningu z 7% na bodajże 3%, obowiązek zmianowania 3 gatunkami roślin, ugorowania itp. Wytyczne UE są jednakowe dla wszystkich krajów członkowskich i gdyby każdy kraj chciał zmieniac sobie główne założenia WPR to cała polityka UE nie miałaby racji bytu. Oczywiście zgadzam się że jeszcze coś może się zmienić, ale kiedy mają się zmienić przepisy skoro od przyszłego roku muszą już obowiązywać.

#263 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 16 luty 2013 - 17:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Też tak myślałem że to już pewne że wejdzie nowy system ale tu masz info z 05.02.2013 że Polska ma jeszcze podejmować jakieś działania aby utrzymać obecny system
http://www.minrol.go...acji-rolniczych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#264 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:46

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja się opierałem na Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego http://ec.europa.eu/...m625/625_pl.pdf
Na stronie 60. jest napisane: "Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 1 stycznia 2014 r." oraz "Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich".

#265 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:05

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dalej sie nie zgodze z tymi dopłatami bo mnie to rozwala jednym slowem bo doplata powina być od 5 ha(na podkarpaciu) i dla tego co pracuje na polu anie dla wlasćciela co ma 70 latek i 1 ha pola i zbiera doplaty 1000 zł a placi podatku 140 zl na rok a i jedna jeszcze opcja doplaty dla tych co płacą krus a nie zus i pole to tylk czysty dochody z dopłat dopłata do wynagrocenia które dostaje co miech w pracy

#266 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:04

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja się z tobą nie zgodzę z kolei Dlaczego wrzucasz wszystkich do jednego wora? Mój ojciec wziął dzierżawę z ANR bodajże w 1996 roku w latach gdy nikomu się o dopłatach nie śniło a jego gospodarowanie wyglądało tak że po pracy obrabiał 40 ha pola ursusem c-330 ewentualnie wynajmował usługi jak już nie dał rady sam Brało się wtedy kredyty na siew i to co zarobił na ziemi to spłacał kredyt i praktycznie nic nie zostawało Dziwię się że tego nie rzucił ale warto było bo gospodarstwo się powoli rozwinęło i dziś całkiem inaczej to wygląda To że ktoś jest na ZUS-ie to nie znaczy że nie może być dobrym rolnikiem tylko cwaniakiem To nie wina pracowitych i zaradnych ludzi, że wynagrodzenie z pracy to niemal jałmużna która nie starczy nawet dla kawalera a co mówić o utrzymaniu rodziny? A cwaniacy zawsze obejdą każdy system Oczywiście ty byś wylał dziecko razem z kąpielą bo poznałeś jakieś przykłady które ci nie pasują i nie zastanowisz się że nie każdy cwaniakuje

Edytowany przez maroon, 16 luty 2013 - 21:09.

#267 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:12

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a i tu sie własnie zaczynają schody bo jeden bedzie obrabiał po pracy jak pracuje 8 godzin dzienie a drugi może tyle pracowac samo ale da pole komuś i ktoś robi a on tylko doplaty zwija inaczej jest jak pracuje na 12 godziny i ma ze 3 tys ma miecha netto ale to jest juz dwu zawodowiec jak ma prace i gospodarstwo olego ale ja mowie prawde i to nie ja tylko to widze ale duża iloś społeczenistwa że tak jest a najlepjej to widać na zagenszczonych miejscach (podkarpackie lubelskie małopolskie )

Edytowany przez maniek20, 16 luty 2013 - 21:15.

#268 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:31

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No zgadzam się z tobą - ale to że ktoś jest na ZUS-ie to wcale nie świadczy ze się nie obrabia ziemi i to kryterium nie może być decydujące Nie jest taką prostą sprawą stworzyć taką ustawę która uszczelni system i nie skrzywdzi tych uczciwych Poza tym ustawa która uniemożliwia osobom które faktycznie nie obrabiają ziemi na pobieranie dopłat obowiązuje w Polsce od ładnych kilku lat ale co z tego skoro jest to w praktyce martwe prawo i nie do wyegzekwowania Druga sprawa jest taka że nikt nikogo nie zmusza aby mu obrabiał pole bez dopłat Skoro się na to godzi to znaczy że z jakichś powodów mu na tym polu zależy i jakieś korzyści jednak z tego ma skoro się na to decyduje Dla mnie znacznie gorsze przypadki wykorzystywania innych można się doszukać w wyzyskiwaniu pracowników bądź choćby zatrudnianiu ich na czarno lub na umowy śmieciowe

#269 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:46

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tu masz racje umowy śmieciowe i na czarno powino być uregulowane prawnie a mie kazdy robi co mu sie chce i nie płaci podatków itp

#270 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 luty 2013 - 10:28

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie, od 2014 ma się zmienić to że osoby procujące poza rolnicwem będą mogły pobierać dopłaty do wysokości 5000 Euro, czyli +- do 20 ha.
I to jest wg. mnie bardzo dobre, bo raczej wątpie by osoba pracująca była w stanie po pracy obrobić więcej niż 20 ha.
Ja osobiście ma 12 ha i do tego pracuje, jest ciężko ale po pracy jeszcze daje rade, dwa tygodnie urolpu biore zawsze na żniwa.
Gdyby nie praca poza gospodarstwem ciężko było by z tego wyżyć a tak to jeszcze mogę sobie z wypłat powolić na drobne inwestycje w gospodarke.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 17 luty 2013 - 10:41

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ty wątpisz a u nas wygląda to tak że spokojnie obrabiamy ponad 60 ha - ojciec pracuje z tym że po 12 godzin i nocki i ma potem 2 dni wolne np. i przewaznie ma urlop na cąły miesiąc w sierpniu lub wrześniu, ja też od niedawna pracuję na 2 zmiany a mama tylko na gospodarstwie Dodam że mamy także ok 40 sztuk bydła mięsnego Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka Byłbym wdzięczny gdybyś podał jakieś źródło bo pierwsze o tym słyszę

#272 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:20

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a co robi twój ojciec mozna zapytac ?
bo praca pracy tez nie jest rowna
jeden mówi ze pracuje po 12 godzin, tylko prawda jest taka ze wiekszosc czasu to w tej pracy albo siedzi albo spi...
mam takiego znajomego co niby pracuje po 12 godzin w straży pozarnej :) okolica spokojna nic sie nie dzieje...

#273 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:33

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wykonuje swoją pracę do której został zatrudniony Widzę że zazdrościsz znajomemu - trzeba było tez się starać iść do straży a nie teraz obgadywać innych Czy to aż takie istotne? Zajmij się soba i swoimi problemami Co do wpisu beja to poświęciłem kilka minut na poszukiwanie info o którym pisał i nie mogę nic znaleźć A są przecież wolne zawody i takie osoby też miałyby zostać pozbawione wsparcia? Jedni plują na rolników ze płacą niski KRUS itd., a jak ktoś jest zatrudniony na ZUS-ie i jest dodatkowo rolnikiem to znowu innym nie pasuje bo przecież to cwaniak co tylko bierze dopłaty i nic nie robi w gospodarstwie Ktoś pisał na forum że tam na górze tylko zacierają ręce jak widzą skłócone grupki ludzi bo jest im to na rękę Czy naprawdę musimy być tacy zawistni wobec siebie? To musi być prawda ze tam w piekle kotła z Polakami żaden diabeł nie musi pilnować bo przecież jakby ktoś próbował z niego wyleźć to zaraz go inni ściągną na dół

#274 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:35

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych widze po twojej reakcji ze tatus w podobnej profesji HARUJE :)
wiec teraz sie nie dziwie ze ma siły na obrabianie 60 ha :)

nikogo nie obgaduje, gdyz nie podałem imienia, nazwiska ani miejsca w którym pracuje ów znajomy

Edytowany przez koma666, 17 luty 2013 - 12:39.

#275 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:54

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Beja nie wiem skąd masz takie informacje (mam nadzieję że nie od sąsiada) ale myślę że mylisz pojęcie "aktywnego rolnika" które ma zostać wprowadzone i według którego aktywny rolnik to "osoba której roczna kwota płatności bezpośrednich nie przekracza 5 % łącznych przychodów uzyskanych przez nich z działalności pozarolniczej w ostatnim roku obrotowym". Dodatkowo aktywnymi rolnikami nie są osoby których płatności bezpośrednie były niższe niż 5000EUR (na pewno to się zmieni bo w Polsce 90% gospodarstw by nie dostało dopłat)

#276 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 luty 2013 - 13:29

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych http://www.fapa.org....gislacyjnej.pdf

coś kolego pokręciłeś...kwota płatności jest większa lub równa 5%, gospodarstwa do 5000 euro maja być wyłączone z tej definicji -czyli nie muszą spełniać tego obowiązku

definicja aktywnego rolnika, definicja zakłada, iż są to rolnicy, których wysokość płatności bezpośrednich rocznie przekracza bądź jest równa 5% łącznej sumy przychodów z działalności nierolniczej albo na gruntach rolnych składających się na ich gospodarstwa jest prowadzona minimalna działalność określona przez państwo członkowskie (definicja ta nie dotyczy rolników którzy otrzymali poniżej 5 tys. euro);

Edytowany przez kozulek2, 17 luty 2013 - 13:47.

#277 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:31

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

a co robi twój ojciec mozna zapytac ?
bo praca pracy tez nie jest rowna
jeden mówi ze pracuje po 12 godzin, tylko prawda jest taka ze wiekszosc czasu to w tej pracy albo siedzi albo spi...
mam takiego znajomego co niby pracuje po 12 godzin w straży pozarnej :) okolica spokojna nic sie nie dzieje...

Idź na strażaka, zobacz jaki to dobry chleb.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#278 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:41

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie mówie ze praca strazaka to lezenie
ale praca strazaka w warszawie a praca strazaka w jakiejs pipiduwie to dwie skrajnosci

chodzi mi o to ze praca pracy nie równa i tylko o to, jezeli masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem to sie nie martw, duzo polaków tak ma :)
nie wierze w bajki ze jak ktos CIEZKO pracuje na etacie to ma jeszcze siłe i ochote na prowadzenie gospodarstwa 60 ha, co innego jak ktos w pracy odpoczywa to tak

#279 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:48

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kozulek2 błagam przeczytaj chociaż kilka pierwszych stron przytoczonego przez Ciebie dokumentu ze zrozumieniem a potwierdzisz to co napisałem. Wyłączenie z definicji aktywnego rolnika oznacza jej niespełnianie czyli osoby do 5000EUR nie są aktywnymi rolnikami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:51

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych O moje czytanie ze zrozumieniem się nie martw.
A odnośnie prowadzenia gospodarstwa po pracy to nie oceniaj wszystkich swoją miarą.

Wyłączenie z definicji aktywnego rolnika oznacza jej niespełnianie czyli osoby do 5000EUR nie są aktywnymi rolnikami.

Ta definicja ich nie dotyczy. To nie jest tożsame z niespełnieniem jej wymogów.

Edytowany przez paktofonikas1987, 17 luty 2013 - 13:54.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html