rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

daromen89    0

Aha... wszystko jasne a będzie modernizacja w której będzie możana złożyć maszyny? Coś czytałem tu że w marcu ale nigdzie takiej info na stronie arimr nie widział ani nie słyszałem jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma konkretnej daty. Mówi się o marcu przyszłego roku ale nic pewnego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Czy dobrze zrozumiałem. Młody rolnik ma 60% dofinansowania, ale żeby być uznanym młodym rolnikiem potrzeba miec kwalifikacje? Co w przypadku jeżeli nie ma sie kwalifikacji (trwa szkoła)? Dokumenty na premie młodego złożone i deklaracja uzupełnienia też.

Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kwalifikacje muszą być zgodne z załącznikiem do rozporządzenia z "Premii dla młodych rolników". 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Ci co mówią o załatwieniu formalności w miesiąc sa śmieszni. Zezwolenia środowiskowe 6 tygodni, warunki zabudowy 6 tygodni, plany, co najmniej 2 tygodnie, a pozwolenie na budowe do 65 dni. Jeśli ktoś juź wcześniej tego nie załatwiał to szanse są marne. Bede budował obore na 80 djp więc wiem co mówie.

Nie wszystkie inwestycje wymagają decyzji środowiskowej, a pozwolenie na budowę powinno być wydane w ciągu miesiąca, tylko w skomplikowanych przypadkach organ ma na to do 65 dni. Także w wielu przypadkach 2 miesiące to nie jest termin w którym niemożliwe jest zdobycie dokumentów. Tak na dobrą sprawę, jak ktoś planuje dużą inwestycję to o takich formalnościach myślał wcześniej. Koszty ogólne są kwalifikowalne od 1 stycznia 2014, czyli można już wtedy było np. kupić projekt, czy kosztorys. Analogicznie jak w starym PROW 2007-2013, też koszty ogólne liczyły się od początku okresu PROW. A na samo rozpoczęcie budowy są 3 lata. 


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Kwalifikacje muszą być zgodne z załącznikiem do rozporządzenia z "Premii dla młodych rolników".

Wszędzie w rozporządzeniu mowa o działaniu ułatwienie startu młodym rolnikom 2014-2020, a jak jest z młodym z 2007-2013? Bo nie umiem się tego doszukać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Czyli skoro od 10 lat prowadzę gospodarstwo, a od 8 lat pracuje zawodowo (ZUS), wykształcenie wyższe nie rolnicze to nie będę mógł sie starać o ten PROW? W młodym rolniku trzeba niby mieć 3 lata KRUSU, więc mi brakuje chociaż go opłacałem ale potem mi zwrócili pieniądze :ph34r:. A jak jest z tym domownikiem bo do czasu ukończenia studiów zdaje się nim byłem dopiero potem przejąłem gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Prowadzisz działalność rolniczą w celach zarobkowych więc możesz składać wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

według mojej interpretacji to i w tym naborze można skąłdac na maszyny tylko jesli ma sie prodkukcje mleka, opasy czy świnie z tym że na maszyny jest 200 max a 300 na budynki zwiazane z produkcja. 

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

http://www.agrofoto.pl/finanse/wspolne-uzytkowanie-a-wlasnosc-i-vat-w-modernizacji,59881.html

 

tu jest odpowiedź na pytanie które wcześniej zadałem, czy ktoś ogarnia czy można jak się we 2 wnioskuje posiadać np ciągnik w udziałach 90% i 10%, czy jak we dwóch to musi być po 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Takie pytanie... Czy opasając bydło rasy HF od cielaka do byka, i odchowując jałówki mogę się ubiegać o dofinansowanie z tego naboru? Chodzi o budowę jałownika i bukaciarni. Niby jest opas i jałówki (powiązanie z mlekiem), ale jak to interpretuje agencja? Żeby dostać dodatkowe punkty liczą się tylko krowy mamki i krowy mleczne. Także wg mnie musiałbym czekać na ogólny nabór, ale może ktoś coś wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Trzymając bydło opasowe ale nie utrzymując krów mamek nie mam szansy na załapanie się na wsparcie? Ile trzeba mieć minimalnie pkt aby wniosek był ropatrzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam pytanie czy koszty remontu budynków inwentarskich  poniesione od 1.stycznia 2014 będę mógł rozliczyć w ramach nowej modernizacji z obszaru D?

Czy te budynki musza byc moja wlasnoscia czy wystarczy jezeli mam umowe użyczenia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Od 1 stycznia 2014 można kwalifikować tylko koszty ogólne, natomiast koszty kwalifikowalne mogą być ponoszone po podpisaniu umowy. Inwestycja budowlana musi być na gruncie stanowiącym własność lub współwłasność.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie wszystkie inwestycje wymagają decyzji środowiskowej, a pozwolenie na budowę powinno być wydane w ciągu miesiąca, tylko w skomplikowanych przypadkach organ ma na to do 65 dni. Także w wielu przypadkach 2 miesiące to nie jest termin w którym niemożliwe jest zdobycie dokumentów. Tak na dobrą sprawę, jak ktoś planuje dużą inwestycję to o takich formalnościach myślał wcześniej. Koszty ogólne są kwalifikowalne od 1 stycznia 2014, czyli można już wtedy było np. kupić projekt, czy kosztorys. Analogicznie jak w starym PROW 2007-2013, też koszty ogólne liczyły się od początku okresu PROW. A na samo rozpoczęcie budowy są 3 lata. 

 

To że pozwolenie powinno być wydane w ciągu miesiąca wcale nie oznacza że dostaniesz je w ten miesiąc, z pozwoleniem na rozbudowę domu bujałem się 3 miesiące więc to nie takie hop siup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Także wyraźnie napisałem że w wielu przypadkach, co nie znaczy że zawsze uda się to w ciągu dwóch miesięcy załatwić. 


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Na 10ha da rade zapalac sie na ciagnik 80km a moze wiecej? , uprawiam 25ha ursusem 47km ktory ma juz 26 lat ale udokomentowane mam 10ha

Edytowano przez mf25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie w naborze obszaru D. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam ogólnie ok. 40szt bydła w tym 13szt krów dojnych i jestem Młodym Rolnikiem z 2011r. i z umową dzierżawy na 10lat areał 15ha udokumentowane.

A pytanie:

-chcem dopełnić zabowiązania MR 2011 i całkowicie zlikwidować krowy dojne i pozostawić ok 30szt bydła opasowego jak to napisac we wniosku?

-jakie są kryteria oceniania wniosku?

-czy mogę składać na maszyny rolnicze typu pług, agregat,kosiarka,opryskiwacz,siewnik qq, Głównie chodzi mi o takie maszyny

-również chciałbym utwardzić obejście jak i również po głowie mi chodzą kolektory słoneczne z których produkowałbym prąd a jak jest prąd to mozna juz duzą podgrzać wode oświetlić budynek wew. jak i zew.  sa na to szanse aby sie staram z taką obsadą i areałem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

mam ogólnie ok. 40szt bydła w tym 13szt krów dojnych i jestem Młodym Rolnikiem z 2011r. i z umową dzierżawy na 10lat areał 15ha udokumentowane.

A pytanie:

-chcem dopełnić zabowiązania MR 2011 i całkowicie zlikwidować krowy dojne i pozostawić ok 30szt bydła opasowego jak to napisac we wniosku?

-jakie są kryteria oceniania wniosku?

-czy mogę składać na maszyny rolnicze typu pług, agregat,kosiarka,opryskiwacz,siewnik qq, Głównie chodzi mi o takie maszyny

-również chciałbym utwardzić obejście jak i również po głowie mi chodzą kolektory słoneczne z których produkowałbym prąd a jak jest prąd to mozna juz duzą podgrzać wode oświetlić budynek wew. jak i zew.  sa na to szanse aby sie staram z taką obsadą i areałem.?

Poprawcie mnie ale wydaje mi się że maszyny to dopiero na wiosnę ! Kolektory słoneczne przecież to chodziło po gminach ! Nie wiem ile masz lat ale chyba poczytaj jak działają kolektory słoneczne ... chyba że też się mylę ale raczej kolektory słoneczne przeznaczone są do podgrzewania wody przynajmniej takie dofinansowywali a co do prądu hm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

czy wyciąg obornika i płyta gnojowa to w którym naborze będzie można składać ? w tym czy w przyszłym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj