Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11532 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 luty 2015 - 19:52

jak będziesz fałszował wszystkie dokumenty które wymaga arimr to może ci się uda :D ale będziesz musiał uciekać z kraju bo za oszustwa trochę posiedzisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 17:13
  •  

#2542 Share LukaszNowak1983

LukaszNowak1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 luty 2015 - 11:01

rozumiem że krok 1 to  zameldowanie sie na terenach wiejskich

prosze powiedzcie mi bo ja patrzalem ze w tym programie młody rolnik trzeba uzyskac jakies 20-23 punkty za co dostaje sie te punkty czy ktos moze mi wskazac

nie interesuje mnie falszowanie papierów ale produkcja dobrej żywnosci nie koniecznie na dużą skale wiec mysle ze na poczatek mi wystarczy 3000m2-4000m2 potem jako firma zatrudnie sie w jakiejs pracy co tym myslicie

Na usługach w rolnictwie to możesz zbankrutować a nie zarobic ,a wiesz ile kosztuje dobry kombajn

dobry kombajn hm czy masz na mysli New Holand za 250 000 zł albo jakis inny ?

Zacząć od zera bez wiedzy i doświadczenia z rolnictwie przy tych cenach to co najmniej niezbyt dobry pomysł a nawet głupota. Chcesz wrócić na wieś to kup dom z ogródkiem uprawiaj sobie warzywa dla siebie ale pracuj w mieście żeby mieć na chleb pola coś też możesz kupić ale zobaczysz po roku już że z kawałka pola bez pensji nie wyzyjesz. A sprzęt to ogromna kasa która ciężko potem odzyskać.

tak rozumiem cie dobrze tylko że ja mhm potrzebowałbym jakiesgos funduszy na poczatek min jakies 100 000 zl ale mysle ze 60 000 zl zupelnie mi wystarczy chce zalozyc hodowle królików albo kur niosek gesi w koncu oprócz miesa maja tez pierze

a z pracy zakupie im pasze tylko narazie mam wolne od pracy z z tego co wiem zeby dostac ta dotacje na obszary wiejskie trzeba byc bez pracy

ja narazie jestem bez ;)

Edytowany przez LukaszNowak1983, 16 luty 2015 - 11:04.

#2543 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 16 luty 2015 - 11:02

Kwestia meldunku nie była obowiązkowa jeśli chodzi o warunki skorzystanie z dofinansowań inwestycyjnych (oprócz różnicowania i mikroprzedsiębiorstw). Widzę, że kolega dopiero ma zamiar zacząć przygodę z rolnictwem i ewentualni połączyć to z możliwością pozyskania jakichkolwiek środków. Z mojej strony mogę jedynie nadmienić, że w tej chwili nie pozostaje Ci nic więcej jak poczekać na przepisy krajowe i terminy naborów.

Edytowany przez freetaxi, 16 luty 2015 - 11:03.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#2544 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 luty 2015 - 11:08

gosciu nie ma zielonego pojecia o rolnictwie pisze jakies bzdety  co by chcial co w ogóle jest nie realne. Kup sobie chłopie ogródek  tam sobie uprawiaj swoje warzywka zdrowa zywnosc. Bo to co piszesz to jakbys z Marsa przyleciał  zero znajomosci tematu. I pewnie jeszcze bez kasy na start :)

#2545 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 luty 2015 - 13:06

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Popieram Cię biały z 100%. Niech sobie wybije ten pomysł z głowy raz a dobrze bo nawet 60 tys dla małych gospodarstw nie dostanie bo w życiu nie dojdzie do 10 tys euro dochodu potem bo na to trzeba masę kasy. Marzyć to każdy sobie może ale wykonać ciężko chyba że ma się tatę biznesmena. A unia to nie fundacja charytatywna która da pieniądze żeby zacząć sobie żyć na wsi bez swojej kasy na star i bez perspektyw.
Kolega na wieś może wrócić ale tylko ogródek sobie uprawiać bo kasy z Unii nie wyciągnie bo aż tacy głupi nie są żeby dawać każdemu.

#2546 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 luty 2015 - 16:58

LukaszNowak1983-to pewnie twoja data urodzin. Już taki młody nie jesteś. Skąd u ciebie taki pomysł na rolnictwo

#2547 Share LukaszNowak1983

LukaszNowak1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 luty 2015 - 17:57

LukaszNowak1983-to pewnie twoja data urodzin. Już taki młody nie jesteś. Skąd u ciebie taki pomysł na rolnictwo

skąd? kiedy mialem jakies 6-7 lat rodzice postanowili że przeprowadza sie do miasta zreszta ojcu skonczyla sie praca tam na miejscu w nadlesnictwie  

rodzice zwlaszcza mama upeirala sie ze jej dzieci w miescie beda miec lepsze życie ja zawsze miałem odmienne zdanie po wielu latach to pragnienie zwiekszylo sie .. nie wiem co bede robic moze bede hodowac osly( nadal mysle i wnikam w szczególy) najpierw musze pojechac do wujka pogadac z nim o meldunku 

potem dotacja moze sie uda 

może mi ktos wyjasnic o co chodzi z tymi punktami ? i za co sie je uzyskuje ?

gosciu nie ma zielonego pojecia o rolnictwie pisze jakies bzdety  co by chcial co w ogóle jest nie realne. Kup sobie chłopie ogródek  tam sobie uprawiaj swoje warzywka zdrowa zywnosc. Bo to co piszesz to jakbys z Marsa przyleciał  zero znajomosci tematu. I pewnie jeszcze bez kasy na start :)

masz racje nie mam kas :) dlatego pytam sie o dotacje na obszarach wiejskich  jesli chodzi o mikroprzedsiebiorstwa swoja  chyba zaczne hodowac osiolki i zajme sie moze onoterapia 

pytanie skąd no mam wiele pomyslów i chce je zrealizowac kazdy ma swoje marzenia i koniec kropka 

#2548 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 luty 2015 - 17:59

jesli nawet tak usilnie bedzes sie w to pchał to o dotcjach możesz zapomniec chyba że dopłaty bezposrednie jak bedziesz miał conajmniej 1ha. Zeby nawet na młodego rolnika strtowac to musiałbys mies srednia wojewódzka powierzchnie lub ja osiagnac po 5 latach a to jest kilkaset tysiecy złotych na sama ziemie a gdzie maszyny ??  W twoim wypadku to raczej zostaje pograc w SIMtractor :)   

#2549 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 luty 2015 - 18:00

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ty dalej z dotacjami za nic.
Musisz mieć przynajmniej 1 ha pola żeby być rolnikiem ubezpieczonym w Krus. Ale tyle pola nie wystarczy do funduszy. Ile masz pieniędzy na start? 10, 20 100 tys czy może nic bo to jest ważne. Jak nie masz nic na start to żadnego dofinansowania nie weźmiesz.

#2550 Share NieszkowickiAgriculture

NieszkowickiAgriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja,Hodowla zwierząt

Napisany 16 luty 2015 - 18:05

Podobno ten PROW będzie bardziej pod rozbudowę chlewni czy budowa wiat,szop. Prawdopodobnie ciężko będzie dostać na maszyny dofinansowanie. Ale to tylko przypuszczenia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 luty 2015 - 18:42

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Będzie można będzie dostać na maszyny bez problemu raczej na pewno tylko na budynki będzie więcej kasy porostu. Budować chlewnie przy tych cenach to naprawdę pomysł średni jak na to kredyt jeszcze się bierze

#2552 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 16 luty 2015 - 18:59

Troche nie na temat ale może i tak  , Jest masakryczna nagonka w mediach na rolników  ile to my kasy dostajemy te prowy  ,młode rolnikii inne

- ale prawda jest taka  że można isc z zonądo roboty za 2 kafle osobno  na rękę  i się nie martwic  że  ciągnik się zepsuła lbo wyeksplatowłl po 20 latach  bo chalupa się nie  amortyzuje po takim czasie cos trzeba zrobić no ale rolnik tez mieszka w domu  i  też musi  cos go remontować  :), miastowemu co najwyżej się zamortyzuje długopis , zeszyt ,  dojazd autem do pracy  , pewnie buty też  , - zanim wzielismy te prowy   lata 2003 to  wtedy robiliśmy po łokcie w gnoju  i tak według  miastowych miało być,  

#2553 Share zalewski3060

zalewski3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 luty 2015 - 19:17

Mając trochę ponad 20 ha pola i i zwierzęta mianowicie bydło , jest szansa na dofinansowanie na 100 konny traktor ?

#2554 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 luty 2015 - 19:39

Oczywiście, że masz szansę :D Hehe, nikt tego nie wie jeszcze dopóki nie będzie naboru i wytycznych. Swoją drogą to bardzo mnie ciekawi fakt, że większość pisze coś w stylu "na sprzęt będzie bardzo ciężko, prawie niemożliwe dostać dofinansowanie", a 99,99% pytających o środki z nowego PROW chce właśnie ciągniki i inne maszyny :D. No to jak to jest, kto te obory i chlewnie przede wszystkim będzie stawiał? Mogliby zrobic jakąś sondę wśród rolników, którzy są zainteresowani skorzystaniem z przyszłego naboru na co chcą go wykorzystać. Wyszłoby pewnie tak jak na tym forum, garstka na obory i chlewnie, gdzie ceny za świnie są "mega opłacalne", a już niedługo mleko też będzie prawdziwym "rajem" do produkcji hahaha. Beka z rządu, debili w ministerstwie, którzy chcą zniszczyć polskie rolnictwo. Po co robić PROW na rozwój produkcji skoro oni skutecznie ją eliminują? f*ck logic. To jest celowe działanie UE, zniszczyć i przejąć, a potem wpierdzielać ich produkty importowane za gruby hajs. Ciekawe tylko za co my będziemy je kupować. Chyba za pieniądze zarobione na myciu d*p ich starych matek i zbieraniu w obozach warzyw i owoców.  

#2555 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 16 luty 2015 - 19:47

ktoś ci Każe brać te kredyty i korzystać z tych programów? dla ciebie to może "f*ck logic" ale dla kogoś innego to szansa - jak wszędzie trzeba umieć liczyć...

#2556 Share norbi9032

norbi9032

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 luty 2015 - 20:57

Mając 15 ha prowadzić hodowlę bydła mięsnego (20szt) jest szansa na dofinansowanie na maszyny rolnicze typu prasa brona talerzowa itp.

#2557 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:45

Wstępnie szanse są. A z konkretną oceną możliwości poczekaj do momentu kiedy pojawią się przepisy krajowe. 

#2558 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 luty 2015 - 22:18

ziomster - nie nikt mi nie każe ;) Ciekawi mnie tylko kto przy tych cenach i niepewnej przyszłości pójdzie w setki tysięcy żeby wybudować oborę albo chlewnię kiedy w tym momencie nie ma zbytu na to co jest aktualnie wytworzone, a co mowa o zwiększaniu produkcji. To jest owe f*ck logic kumasz? Dlatego absolutnie nie dziwię się ludziom, że chcą maszyny i o to tylko się tu pytają. Maszyny są tańsze, można je także potem sprzedać, a postawionej obory/chlewni to raczej ciężko, chyba że komornik sprzeda :D. Sam prowadzę hodowlę bydła mlecznego i wiem, że jeśli mleczarnie nie wprowadzą kontraktacji to po zniesieniu kwot znajdą się chętni do powiększania produkcji "by żyło się lepiej" i tym samym doprowadzą do problemów z nadprodukcją i spadkiem cen (tak jak to miało miejsce w przypadkach krajów UE, które kwoty zniosły). Dlatego trzeba chyba być niezłym baranem albo mega odważnym żeby inwestować w coś o czym wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że będzie nieopłacalne. A nie wspomniałem o trzodzie, bo to jest sprawa jasna i oczywista, ceny już teraz leżą. Jeśli Ci mało argumentów z kanonu f*ck logic to masz kolejny. Rolnicy teraz strajkują (i słusznie) bo ceny trzody są na tak niskim i nieopłacalnym poziomie, ale zadaj sobie pytanie czy dlatego, że mają kredyty to nie akceptują tych śmiesznie niskich cen? Przecież to jest skandal żeby za świnie płacili takie ochłapy. I wychodzi Sawicki ze słowami, że niedługo rusza PROW i wypełniajcie wnioski i ubiegajcie się o dofinansowania. O co tu chodzi? Jak już powiedziałem wcześniej, to jest celowy zabieg prowadzący do zniszczenia polskiego rolnictwa. Ale polski chłop nie głupi (przynajmniej większość :)) i znów złożą na traktory hehe.

#2559 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 16 luty 2015 - 22:18

Oczywiście, że masz szansę :D Hehe, nikt tego nie wie jeszcze dopóki nie będzie naboru i wytycznych. Swoją drogą to bardzo mnie ciekawi fakt, że większość pisze coś w stylu "na sprzęt będzie bardzo ciężko, prawie niemożliwe dostać dofinansowanie", a 99,99% pytających o środki z nowego PROW chce właśnie ciągniki i inne maszyny :D. No to jak to jest, kto te obory i chlewnie przede wszystkim będzie stawiał? Mogliby zrobic jakąś sondę wśród rolników, którzy są zainteresowani skorzystaniem z przyszłego naboru na co chcą go wykorzystać. Wyszłoby pewnie tak jak na tym forum, garstka na obory i chlewnie, gdzie ceny za świnie są "mega opłacalne", a już niedługo mleko też będzie prawdziwym "rajem" do produkcji hahaha. Beka z rządu, debili w ministerstwie, którzy chcą zniszczyć polskie rolnictwo. Po co robić PROW na rozwój produkcji skoro oni skutecznie ją eliminują? f*ck logic. To jest celowe działanie UE, zniszczyć i przejąć, a potem wpierdzielać ich produkty importowane za gruby hajs. Ciekawe tylko za co my będziemy je kupować. Chyba za pieniądze zarobione na myciu d*p ich starych matek i zbieraniu w obozach warzyw i owoców.

Nie mówisz się martwić za co będziemy kupować. 99 proc banków jest zachodnich - dadzą kredyt, pod hipotekę oczywiście.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 16 luty 2015 - 22:35

ktoś ci Każe brać te kredyty i korzystać z tych programów? dla ciebie to może "f*ck logic" ale dla kogoś innego to szansa - jak wszędzie trzeba umieć liczyć...

Szczególnie pewnie ty umiesz liczyc .....niech zgadne jestes doradca w BCC... zdradz nam tajniki liczenia bo my skrajnie niedouczeni rolnicy ledwo do 10 umiemy liczyc .A tak na poważnie to pewnie kolega Padalec jest od Ciebie ze 2 razy starszy i wie co znaczy spadek opłacalnosci w trzodzie i mleku a ty zobaczyłes jedna kanapke ze stówami i myslisz ze głowa mur przebijesz