Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11421 odpowiedzi na ten temat

#2521 Share LukaszNowak1983

LukaszNowak1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 luty 2015 - 09:28

wlasnie mi nie chodzi o jakies duże rolnictwo slyszalem ze dla obszarów wiejskich mozna dostac 300 tys zl ja nie chce bawic sie w rolnictwo ja podchodze do tematu powaznie wychowywalem sie w terenie wiejsko-leśnym miasto mi wychodzi bokiem fakt pisze sie muł ale dla mnie muł to swietny nawóz na słabe ziemie co musze zrobic zeby dostac te 300 tys zl 

czy opłaca sie prowadzic uslugi dla rolników np dot koszanie zboza kombajnem 

chciałbym przenies sie na wieś i na poczatku miec jakieś male gospodarstwo hodowac jakies warzywa .. sam wychowalem sie w terenie wiejsko-leśnym i chce na taki teren wrócic wprowadzic jakies uslugi itp od czego zacząć 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:03
  •  

#2522 Share sucredo

sucredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 luty 2015 - 11:13

mam pytanie, jeżeli będe chciał z korzystać z modernizacji toi będe musiał przejść na Vat?

#2523 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 13 luty 2015 - 11:17

Na vat nie musisz  przechodzić. Jedynie jest mowa o prowadzeniu rachunkowości przez pewien okres.

Tylko spokój może nas uratować....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#2524 Share sucredo

sucredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 luty 2015 - 11:40

nurtuje jeszcze mnie sprawa z tą mocą ciągnika na  ha. Mam 22 ha i np mam grubera 3 m to przecież ciągnik z 80 KM nie poradzi ale myśle że to można jakoś obejść żeby udało sie taki kupić powyzej 100 km , ja nigdy nie korzystałem z modernizacji bo od pół roku jestem młodym rolnikiem i skorzystałem tylko teraz z młodego rolnika wiec moze mi ktoś objasni jak to jest w praktyce?;)

#2525 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 13 luty 2015 - 11:55

W praktyce kolego to jest ekspertyza dotycząc doboru maszyn w MGR. Możesz sobie poczytać i wstępnie zaznajomić. Być może będą jakieś zmiany w nowej perspektywie finansowej ale zawsze masz jakiś punkt zahaczenia. Poczytaj tutaj http://www.arimr.gov..._rolniczych.pdf

#2526 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 13 luty 2015 - 13:08

tak tylko uksztaltowanie terenu tez ma znaczenie ja mam gory i ciezka ziemie  to i 80km ma co robic a majac malo ziemi dadza 60km wiec gdzie logika 60 km starczy na proste pola i lekkie ziemie wiec powinni to zmienic

#2527 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 13 luty 2015 - 13:10

Nowy PROW, nowe przepisy i zasady to i w tej kwestii może się coś zmienić. 

#2528 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisany 13 luty 2015 - 13:32

Na usługach w rolnictwie to możesz zbankrutować a nie zarobic ,a wiesz ile kosztuje dobry kombajn

#2529 Share Marzycielxxx

Marzycielxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2015 - 13:54

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie zabraniaj gościowi z miasta wrócić na wieś...Dwa lata i będzie kolega w mieście drogi blokował jak zakupi sprzęt i podeprze się kredytem...A jak
'Pana"swędzą własne pieniądze to bardzo szybko przestaną.

#2530 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 luty 2015 - 14:15

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zacząć od zera bez wiedzy i doświadczenia z rolnictwie przy tych cenach to co najmniej niezbyt dobry pomysł a nawet głupota. Chcesz wrócić na wieś to kup dom z ogródkiem uprawiaj sobie warzywa dla siebie ale pracuj w mieście żeby mieć na chleb pola coś też możesz kupić ale zobaczysz po roku już że z kawałka pola bez pensji nie wyzyjesz. A sprzęt to ogromna kasa która ciężko potem odzyskać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2531 Share LukaszNowak1983

LukaszNowak1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 luty 2015 - 15:58

własnie chce zaczac od zera oczywiscie jak narazie nie bede chcial rezygnowac z pracy w miescie lubie wies i uwarzam że  mimo calej tej sytuacji że na wsi jest przyszłość mam kilka pomyslów bo ludzie dzis w miescie sa spragnieni dobrych ziemniaków itp. a ostatnio kupuje i nie mam ochoty ich jesc bo sa okropne ( nawet nie wiem dlaczego) ale widze że dajecie mi mądrę rady żebym wszystko robił krok po kroku. moze zamleduje sie u jakiegos znajomego na wsi i moze dostane dotacje dla obszarów wiejskich zobaczymy jak to wyjdzie w kazdym razie do 300 tys to nie jest mało ani duzo ale na poczatek wystarczy moze zaczne hodowac byki 900 kg albo owce kozy zobacze na poczatek dosc malo wymagagajce zwierze chodz wiem szczerze ze wszystkie sa wymagajace moze króliki ;)

s

jak juz wspomnialem chce wrocic na tereny lesno wiejskie wiec bede sie skupial na 3 kategoriach les wies i miasto moze uda mi sie cos sprzedac ;) z hodowli kaczek kuz albo królików 

#2532 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 luty 2015 - 16:07

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jakie dotację chcesz dostać? Nie ma tak łatwo że hop i dostaniesz 300 tys. Na moderniznamy jestt 200 ale trzeba mieć sporo ha i dochód powyżej 10 tys euro i drugie 200 tys musisz sam włożyć znaczy najpierw musisz wszystko potem ci zwrócą dopiero połowę. Na młodego rolnika wiek wykształcenie dochód powyżej 13 tys euro i nie można potem rok co najmniej pracować. A modernizacja małych gospodarstw to 60 tys i trzeba dojść do dochodu 10 tys euro według przelicznika którego ostatecznej wersji jeszcze nie znamy więc w twoim przypadku każde z dofinansowania będzie ciężkie do uzyskania i bardzo ryzykowne. Dostać pieniądze nie jest tak prosto ludzie mają dużo lat gospodarstwa i mają problem żeby dostać dotacje.

Edytowany przez pablo21, 13 luty 2015 - 16:30.

#2533 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 13 luty 2015 - 17:26

wlasnie mi nie chodzi o jakies duże rolnictwo slyszalem ze dla obszarów wiejskich mozna dostac 300 tys zl ja nie chce bawic sie w rolnictwo ja podchodze do tematu powaznie wychowywalem sie w terenie wiejsko-leśnym miasto mi wychodzi bokiem fakt pisze sie muł ale dla mnie muł to swietny nawóz na słabe ziemie co musze zrobic zeby dostac te 300 tys zl 

czy opłaca sie prowadzic uslugi dla rolników np dot koszanie zboza kombajnem 

chciałbym przenies sie na wieś i na poczatku miec jakieś male gospodarstwo hodowac jakies warzywa .. sam wychowalem sie w terenie wiejsko-leśnym i chce na taki teren wrócic wprowadzic jakies uslugi itp od czego zacząć 

Najpierw musisz pokazać czy umiesz protestować. Jak zdasz egzamin to idziesz do agencji i dostajesz 300 tys oraz weksel do podpisania. 

#2534 Share adameo111

adameo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 luty 2015 - 19:56

Możesz. Na maszyny jest 200 tyś a reszta na budynki.

200 tyś w jednym naborze na całe gospodarstwo czy na cały program ?

#2535 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 13 luty 2015 - 21:43

własnie chce zaczac od zera oczywiscie jak narazie nie bede chcial rezygnowac z pracy w miescie lubie wies i uwarzam że  mimo calej tej sytuacji że na wsi jest przyszłość mam kilka pomyslów bo ludzie dzis w miescie sa spragnieni dobrych ziemniaków itp. a ostatnio kupuje i nie mam ochoty ich jesc bo sa okropne ( nawet nie wiem dlaczego) ale widze że dajecie mi mądrę rady żebym wszystko robił krok po kroku. moze zamleduje sie u jakiegos znajomego na wsi i moze dostane dotacje dla obszarów wiejskich zobaczymy jak to wyjdzie w kazdym razie do 300 tys to nie jest mało ani duzo ale na poczatek wystarczy moze zaczne hodowac byki 900 kg albo owce kozy zobacze na poczatek dosc malo wymagagajce zwierze chodz wiem szczerze ze wszystkie sa wymagajace moze króliki ;)

s

jak juz wspomnialem chce wrocic na tereny lesno wiejskie wiec bede sie skupial na 3 kategoriach les wies i miasto moze uda mi sie cos sprzedac ;) z hodowli kaczek kuz albo królików 

według mnie myślę że chcesz "gibnąć" arimr na kasę będzie ciężko ale wszystko jest możliwe

#2536 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 14 luty 2015 - 15:37

Z VATem to też nie dokonca takie wszystko jasne i trzeba bedzie poczekac na szczegóły ale jest zapis w PROW 14-20 

Podatek od wartości dodanej (VAT), którego nie można odzyskać na mocy prawodawstwa krajowego VAT, może być kosztem kwalifikowalnym w ramach Programu (zgodnie z art. 69 ust. 3, lit. c rozporządzenia ramowego). - str 145 

To jak jest z tym Vatem?

Jestem na ryczałcie więc vatu nie odzyskam. Czy w tym przypadku mogę liczyć na zwrot do kwoty brutto a nie netto?

#2537 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 luty 2015 - 15:44

zwrot jest od kwoty netto czy to jestes na vacie czy na ryczałcie

#2538 Share LukaszNowak1983

LukaszNowak1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 luty 2015 - 11:45

Jakie dotację chcesz dostać? Nie ma tak łatwo że hop i dostaniesz 300 tys. Na moderniznamy jestt 200 ale trzeba mieć sporo ha i dochód powyżej 10 tys euro i drugie 200 tys musisz sam włożyć znaczy najpierw musisz wszystko potem ci zwrócą dopiero połowę. Na młodego rolnika wiek wykształcenie dochód powyżej 13 tys euro i nie można potem rok co najmniej pracować. A modernizacja małych gospodarstw to 60 tys i trzeba dojść do dochodu 10 tys euro według przelicznika którego ostatecznej wersji jeszcze nie znamy więc w twoim przypadku każde z dofinansowania będzie ciężkie do uzyskania i bardzo ryzykowne. Dostać pieniądze nie jest tak prosto ludzie mają dużo lat gospodarstwa i mają problem żeby dostać dotacjearrow-10x10.png.

czy musze jakis egzamin zdac zeby zostac rolnikiem jesli tak to gdzie i jak mam to zalatwic prosze was o pomoc pozdrawiam 

według mnie myślę że chcesz "gibnąć" arimr na kasę będzie ciężko ale wszystko jest możliwe

rozumiem ze mam sie udac do Arimr czy mam jeszcze jakies dokumenty zalatwic ?

nie wiem !! mam isc do Soltysa do urzedu Gminy czy cos w tym stylu ?

#2539 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:03

Gibnąć swoją drogą. Najpierw trzeba będzie spełniać warunki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2540 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 15 luty 2015 - 17:55

czy musze jakis egzamin zdac zeby zostac rolnikiem jesli tak to gdzie i jak mam to zalatwic prosze was o pomoc pozdrawiam

rozumiem ze mam sie udac do Arimr czy mam jeszcze jakies dokumenty zalatwic ?
nie wiem !! mam isc do Soltysa do urzedu Gminy czy cos w tym stylu ?

Nie masz pola kwalifikacji ani doświadczenia. MaSz pieniądze na zakup sprzętu i jakiś 10-15 ha pola? Czyli jakieś co najmniej 300 tys zł na wejście ci trzeba gotówka więc jak tyle masz to możesz próbować szczęścia ale naprawde to co piszesz tomarzenia i Bajki rzeczywistość taka piękna nie jest I na dotacje nie licz naprawdę bo na ładne oczy nikt nic ci nie da. Też bym chciał dostać od tak na wejscie 300 tys ale tak nie ma!
Wybacz że cię obrażę może ale robisz sobie tutaj jaja z nas wszystkich bo za darmo nic nie dostaniesz bo w tv powiedzieli że można tyle kasy za nic dostać, kasę dostać ciężko trzeba na to ciężko pracować i dużo wymogów spełnić a żeby wystartować od niczego trzeba mieć ogromne nakłady gotówki a rolnictwo to niekończące się dokładnie do uprawy rok w rok bo i nawozy opryski i sprzęt a nie bajka że na wsi samo rośnie samo się robi unia daje dopłaty do pola i kasę za darmo na nowe maszyny za 300 tys Bo tak nie jest zrozum to nic nie masz nic nie dostaniesz bo warunków nie spełnisz.

Edytowany przez pablo21, 15 luty 2015 - 18:07.