Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11562 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 16:59

no dobra ale jak ci potrzebny to kup za wlasna kase. niektorzy zadnego nie dostali i zyja, pomysl w ten sposob. gdyby nie bylo tego warunku to 200 hektarowe gospodarstwo ktore w poprzednim prowie kupilo za maksymalna kwote fendta w tym prowie tez kupuje za maksymalna kwote fendta drugiego. gdzie tu sens?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:07
  •  

#2242 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 17:16

Więc dlatego mówię, że można byłby jakoś inaczej uregulować te zasady. Tak aby każdy był zadowolony. Można zrobić jakiś zapis co do kosztu maszyny. Brak możliwości zakupu ciągnika o tej samej mocy.

Aczkolwiek zostało zapisane, że gospodarstwa ponad 300ha nie będą miały możliwości skorzystania z modernizacji.

#2243 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 17:32

wszystkim nie dogodzisz. Wyszli z założenia: skorzystałeś to starczy z Ciebie teraz sam działaj ;) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#2244 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 17:41

Więc dlatego mówię, że można byłby jakoś inaczej uregulować te zasady. Tak aby każdy był zadowolony. Można zrobić jakiś zapis co do kosztu maszyny. Brak możliwości zakupu ciągnika o tej samej mocy.

Aczkolwiek zostało zapisane, że gospodarstwa ponad 300ha nie będą miały możliwości skorzystania z modernizacji.

300ha nie, ale 299ha juz tak :) wiesz ile jest w polsce gospodarstw o pow. wiekszej niz 300ha? promil... mysle ze to nie przypadek :)

#2245 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 17:53

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja Cię rozumiem, ale tak jak w moim przypadku nie chodzi o to żeby jak najwięcej wyciągnąć kasy. zapewne jak kupie nowy ciągnik to już będę użytkować go przez 10 lat. chodzi o to że dla mnie przydałby się maszyny którymi będę mógł pracować, a nie zarabiać na nich i co chwilę zmieniać ;)

#2246 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 18:01

Ok, ale nie zmienia to faktu że inni też chcą coś dostać a nie ciągle ci sami bo jeszcze to czy tamto by się przydało.

#2247 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 19:24

Ja Cię rozumiem, ale tak jak w moim przypadku nie chodzi o to żeby jak najwięcej wyciągnąć kasy. zapewne jak kupie nowy ciągnik to już będę użytkować go przez 10 lat. chodzi o to że dla mnie przydałby się maszyny którymi będę mógł pracować, a nie zarabiać na nich i co chwilę zmieniać ;)

ok ale skad oni beda wiedziec czy tym ciagnikiem nie robisz tez u sasiada albo nie wziales go tylko po to zeby po 5 latach sprzedac?

#2248 Share damianlat

damianlat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 20:16

wydaje mi się , że niektórzy po prostu zazdroszczą , że np. ktoś coś ma a on nie . Oczywiście nie mówię tu o wszystkich bo ja tez jestem tego zdania , że jak dostał to już drugi raz nie powinien dostać :)

Edytowany przez Matey, 03 styczeń 2015 - 11:56.
chaos

#2249 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 20:30

zróbcie narodowy protest jedźcie do KE powiecie im że chcecie dostać a tamtym co brali to nie dawać może was posłuchają.

Prawda jest taka że ich wszystkich gówno obchodzi że ktoś bierze a ktoś nie. Liczą tylko ile zarobią i czy ten ktoś rozwija dzięki temu gospodarstwo ;) 

#2250 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 20:31

jestem zszokowany niektórymi postami na tym forum. To się chyba nazywa zazdrość. Moi rodzice w naborze z 2011 roku złożyli wniosek na MGR i po trzech latach dostalismy pieniądze, wykorzystaliśmy 120 tyś z przysługujących 300 tyś i jestem zły na nich ze nie złożyli na więcej. Przyznali nam ciągnik 95 km (mamy 31 ha i ponad 50 wszystkich sztuk bydla) .w obecnym naborze, gdy by się dało, to złożylibyśmy na drugi ciągnik 65-75 km, żeby zastąpił wysłużoną trzydziestke z 1975 roku, bo jest po prostu za mała i bardzo przez nią tracę na zdrowiu(wdychanie oprysków, hałas, brak wspomagania). I teraz jak tak czytam te posty to zastanawia mnie to co kogo obchodzi czy ja te pieniądze wydam na drugi, potrzebny ciągnik, czy na inne maszyny. Bo to ze złożymy wniosek na cała pule jest pewne, bo w obecnych czasach trzeba korzystać z tych pomocy żeby się cały czas rozwijać i unowocześniać. A jak tak czytam posty wrogo nastawione na osoby które już dostały prow no to aż się we mnie gotuje. Nasuwa się pytanie : 'czy ktoś wam bronił wcześniej skorzystać z prowu ?' wydawało mi się że ta pomoc była dostępna dla wszystkich, w 2009 roku nawet nabór odbywał się na zasadzie losowania, więc mogliście składać i cieszyć się nowym sprzetem i tym że wasze gospodarstwa się rozwijają. Przecież pieniędzy jest dużo , więc czemu nie podoba wam sie, że inni dalej chcą sie rozwijać,  są kreatywni, innowacyjni, kochają rolnictwo i chcą mieć nowoczesne gospodarstwa ? Ta sąsiedzka zazdrość mnie przeraża. Wiem że wielu sie nie spodoba to co napisałem, ale jest wolnośc słowa i takie jest moje zdanie na ten temat. Kiedyś w agrobiznesie pokazywali pana, który rozwinął swoje gospodarstwo z 20 ha do 100 ha, a podaczas wywiadu w tle na stodole widniało 6 tablic z programów pomocowych. Podziwiam i szanuje takich rolnikow :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 20:36

tym, którzy są za tym żeby nie dawać już tym którzy wzięli pewnie chodzi o to, że boją się że dla nich wtedy braknie

#2252 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 20:46

ci co wzięli poprzednie programy pomocowe wezmą je i teraz a ci co nie wzięli może coś dostaną a sprawiedliwości się nie doczekamy

#2253 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 20:50

co wy z tą sprawiedliwością. nie długo to tu powstanie zaplecze PIS. Nikt nikomu nie zabraniał i nie zabrania składać kryteria są podane więc nie wiem o co wam wszystkim chodzi 

#2254 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 21:41

dla uściślenia mimo to że mamy krowy wniosek nie był na nie składany, mimo to przyznali nam wsparcie.

#2255 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 23:46

jestem zszokowany niektórymi postami na tym forum. To się chyba nazywa zazdrość. Moi rodzice w naborze z 2011 roku złożyli wniosek na MGR i po trzech latach dostalismy pieniądze, wykorzystaliśmy 120 tyś z przysługujących 300 tyś i jestem zły na nich ze nie złożyli na więcej. Przyznali nam ciągnik 95 km (mamy 31 ha i ponad 50 wszystkich sztuk bydla) .w obecnym naborze, gdy by się dało, to złożylibyśmy na drugi ciągnik 65-75 km, żeby zastąpił wysłużoną trzydziestke z 1975 roku, bo jest po prostu za mała i bardzo przez nią tracę na zdrowiu(wdychanie oprysków, hałas, brak wspomagania). I teraz jak tak czytam te posty to zastanawia mnie to co kogo obchodzi czy ja te pieniądze wydam na drugi, potrzebny ciągnik, czy na inne maszyny. Bo to ze złożymy wniosek na cała pule jest pewne, bo w obecnych czasach trzeba korzystać z tych pomocy żeby się cały czas rozwijać i unowocześniać. A jak tak czytam posty wrogo nastawione na osoby które już dostały prow no to aż się we mnie gotuje. Nasuwa się pytanie : 'czy ktoś wam bronił wcześniej skorzystać z prowu ?' wydawało mi się że ta pomoc była dostępna dla wszystkich, w 2009 roku nawet nabór odbywał się na zasadzie losowania, więc mogliście składać i cieszyć się nowym sprzetem i tym że wasze gospodarstwa się rozwijają. Przecież pieniędzy jest dużo , więc czemu nie podoba wam sie, że inni dalej chcą sie rozwijać,  są kreatywni, innowacyjni, kochają rolnictwo i chcą mieć nowoczesne gospodarstwa ? Ta sąsiedzka zazdrość mnie przeraża. Wiem że wielu sie nie spodoba to co napisałem, ale jest wolnośc słowa i takie jest moje zdanie na ten temat. Kiedyś w agrobiznesie pokazywali pana, który rozwinął swoje gospodarstwo z 20 ha do 100 ha, a podaczas wywiadu w tle na stodole widniało 6 tablic z programów pomocowych. Podziwiam i szanuje takich rolnikow :)

Tak masz rację co do tematu to trochę w złym kierunku idzie bo strasznie wychodzi zazdrość na wsi. Ja do tej pory nie korzystałem z żadnych funduszy w ciągu 6 lat od 2 ha doszedłem do 70 większość w dzierżawach nie za wszystko biorę dopłaty. Kredytów nie mam łatwo nie jest Ale jak się chce to można. teraz będę składał wniosek na młodego i na modernizację na ciągnik 125km i mam nadzieje że przejdzie bo trzeba się zmodernizowac wkońcu a nie patrzeć że inni mają i płakać. A co i jak dopiero będzie wiadomo po ogłoszeniu warunków polskich dat naborów itp zobaczymy co wymyślą i wtedy będzie trzeba się do tego dopasować i brać co się da a nie teraz gdybac. 

A co do warunków pracy to i tak źle nie masz bo tylko 31ha masz do oprysku ja teraz mam t 25 i musi opryskac 70ha i nie narzekam jeszcze jak mus to mus :-P 

#2256 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 02:47

Jak tak czytam co niektóre posty z cyklu "bo mi się należ, bo ja się rozwijam.." ludzie w miastach nie mają dofinansowania na modernizacje gospodarstw domowych i jakoś żyją. Jak ktoś już skorzystał to niech się cieszy, bo nie zawsze będzie żył na garnuszku podatników czyli z dotacji. Bardzo dobrze, że nie można już kupić tych samych maszyn jak się brało już wcześniej na MGR. Dostałeś dotacje na ciągnik spoko kołchoz europejski Ci pomógł ale kolejny kup sobie za swoje i daj innym się rozwijać ;) Ja rozumiem, że w gospodarstwie są potrzebne 2-3 ciągniki ale nie wymagajmy żeby wszystko UE nam dała. 

#2257 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 08:57

a czy ja zabraniam sie innym rozwijać? przysługuje mi prawo do tych 200 tys jak wszystkim co złożą wniosek na MGR.  I nie wymagam żeby wszystko dała mi unia, ale skoro wyciąga do mnie rekę z pomocą to z niej skorzystam, chyba tj logiczne.

#2258 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 10:15

Kolego masz 100 procentową rację ale mój post się tyczy tych co marudzą,  że wzięli ciągnik a teraz im trzeba drugi. 

#2259 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 12:05

przepis o zakazie kupna takich samych maszyn jest bdb, nie będzie kupowania nowych ciągników i sprzedawania "starych" z poprzedniego prowu, a te argumenty w stylu "był poprzedni prow trzeba było korzystać" zostawie bez komentarza, bo nie każdy mógł z tego prowu skorzystać

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 12:09

przecież jest program restrukturyzacji jak wam nie dadzą modernizacji to walcie tam