Kris5

Usługi lesne

Polecane posty

Kris5    1

Witam,

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat swiadczenia usług leśnych? Mam tutaj na mysli zrywke drzewa itd ale nie bardzo się orientuje w cenach usług lesnych może ktoś co nieco wie.

Jak by tak na poczatek zakupić jakąś przyczepę leśną np coś takiego http://allegro.pl/przyczepa-lesna-afa-4001-i2039692849.html i do tego jakiś ciągnik typu MTZ lub inny za niewielkie pieniądze czy idzie na tym zarobić? Wiadomo napoczatku tżeba odrobić koszty poniesione na zakup sprzętu a później mówić o zysku;) Co o tym myślicie?

 

P.S nie wiem czy dobry dział jak nie to proszę o przeniesienie tematu

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

na usługach leśnych można zarobić wiem z doświadczenia ale począdki napewno niebędą łatwe ta przyczepa to jest zamała do pracy zarobkowej to tak po pierwsze po drugie jak już kupisz maszyny to trzeba mieć front robót zapewniony a to nie takie łatwe pewnie jako podwykonawca będziesz musiał najpierw pracować przyczepe polecam fao far ja jestem zadowolony a stawki to zależą głównie od terenu na jakim prowadzisz pracę ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Przede wszystkim sprawdź najpierw czy masz jakieś szanse w przetargu w nadleśnictwie-no chyba,że od razu nastawiasz się na podwykonastwo...o co do stawek to tak jak pisze @ racha zależą od rejonu kraju... u mnie w okolicy dzieli i rządzi jeden gościu,który zgarnia wszystkie przetargi na dwóch nadleśnictwach i rozdziela robotę na podwykonawców a za to pobiera sobie skromne 40% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Na początku muszę się nastawić na podwykonawstwo ale myśle że na przyszy rok nie bedzie problemu z przetargiem gdyż w moich rejonach jest mała konkurencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

A sprawdzałeś już +- ile mógłbyś uzyskać za metr czy kubik zerwanego drewna:

-papierówki

-opału

-zrąbków

-tartaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ale żeby moc wystartować do przetargu musisz wykazać się sprzętem i referencjami przynajmniej w moim regionie tak jest a ze stary mtz i przyczepką to nie jesteś w stanie całe leśnictwo obskoczyć ja startuje ze znajomymi w 3 firmy jako konsorcjum i jest ok ale trzeba wszystko dobrze obgadać żeby potem nie było wojny o kasę i o to co kto ma robić ja na przykład od razu powiedziałem że nie bawię się w sadzenia i nie chcę z tego żadnej kasy bo nie mam czasu z ludzikami się użerać pisać umów i rozdzielać całej kasy za sadzenie za 3 miesiące znajomy miał na czysto jakieś 25 tys. i wiedziałem o tym i mnie to pasuje ja zarabiam na czym innym ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

U nas nikogo nic nie interesuje czy masz sprzęt czy ni, najważniejsze żeby robota była zrobiona i oczywiście cena!!!! I co najważniejsze jak masz przetarg to masz na całą robotę beż wyjątku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

u nas jest dokaładnie tak samo nikogo nie interesuje czym ty to bedziesz robił byle było zrobione. Przetarg zawsze wygrywa jeden gość który wogle nie ma żądnych maszyn tylko wynajmuje kogoś do pracy i mu płaci tak żę można by mu bylo zrobić jaką konkurencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

Koledzy widzę u was jest tak jak u mnie jeszcze 10 lat temu czyli wielki jeden syf i wyzysk . U nas jest tak ze wygrywa się przetargi samemu i pracuje na leśnictwie które się wygrało za godziwe pieniądze. Inwestując w sprzęt i każdy jest zadowolony. A co do przetargi to żeby wystartować w nim trzeba mieć jakiś przerób, referencje, zabezpieczenia majątkowe , ubezpieczenia cywilne i jeszcze sporo jest wymogów bynajmniej u mnie nie wiem jak u was, Ale interes jest dobry tylko trzeba myśleć z głowa i nie zadzierać z innymi firmami. Ja można powiedzieć mało robię w lesie bo 5 lat ale mój ojciec robi już 30lat i dobrze wie z czym to się je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

u nas jakieś 3 lata zaczynamy to zmieniać ale w tym roku tak poszli po cenach że szok ja niewie kto im bedzie robił przy tych cenach paliw ale jak niemają sprzętu tylko podwykonawcami orają to im dobrze leśnicy wściekli bo mieli robotę dobrze zrobioną a teraz to pewnie jakieś pijaczki im będą robić jak kiedyś ;)) powodzenia życzę a w przyszłym roku znowu przetargi będą to się będzie robić ;) byle za dobre pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj