Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa

52 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 02 październik 2006 - 20:48

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa to u was drogo jak cholera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa Dzisiaj, 13:58
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 październik 2006 - 20:58

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa I żeby było śmieszniej piootr-ja tu nie pisałem o 3-4 klasie tylko 5-6.Ja osobiście posiadam 1 (słownie jeden ha 4 klasy-wesoło nie-a reszta to 5 i 6-no może gdzieś się jeszcze kawałeczek znajdzie-a z dzierżawą mam ponad 60)

#23 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 02 październik 2006 - 21:03

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa TO u mnie tanio jest

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Korekcja racic zobacz »

•  

#24 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 październik 2006 - 21:07

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa ja tez ma ale ze 0,5 ha IV klasy reszt to V i VI i mam piach (nietypow bo monkol słabo bardzo wode trzyma) i glina... czasami jest problem z dopasowaniem sprzetu... łoka torfowa to chyba nie tak zle? u mnie w okolicy sa Grady Woniecko (biele) to sie normalnie bija o te łaki jak rocznie zbierają z ha 40 bel (I pokos do 28bel) :P

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 październik 2006 - 21:11

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa Tam nad Wizną macie lepsze torfy :)-ja mam parę kilometrów do Biebrzy i nie jest najlepiej-wolałbym mineralne
Znaczy miałem na myśli Narew-raz,czy dwa tam byłem w Szlasach (Mieczkach ?)

#26 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 03 październik 2006 - 14:31

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa aha to ja kierynek Gać pod Zambrowem aż-ale niektórzy rolnicy az z tad i jeszcze dalej jezdzą zeby zdobyc te łąki bo naprawde sa urodzanje-na nie chyba mozna takze wziąsc ONW bo sa zalewowe

#27 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 03 październik 2006 - 19:10

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa to panowie macie wielki problem z ziemia wam głód ziemi doskwiera. u mnie az tak szalenie to nie jest. jak bym wyszedł na wioske i krzyknoł ze daje po 15 za ha to by sie zbiegli a jak bym powiedział ze po 20 to hoho juz mógł bym nawet w II i III kupic przy moim polu. ale w połódniowej wlkp ceny takie jak u was. miedzy innymi przez sasiedztwo z wlkp cenu u nas sa takie a nie inne. moga dac wiecej niz miejscowi. ja dałem dokładnie po 9150zl to ojciec był zły ze po tyle mu daje a to przy moim bylo!nie chciał ze mna rozmawiac ani mi pomóc załatwic dobrze ze mi wogole kredyt podrzerował:) za 4,5 roku bedzie po kredycie a ziemie zostanie.
Nawozice swoje wszystkie pola co roku organicznie tj gnojowica albo obornikiem?skoro macie malo hga a duza hodowle to chyba tak jest co?:)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#28 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 03 październik 2006 - 19:54

TO  u mnie tanio jest

To kupuj u mnie wołają narazie koło 20 000 za ha 4 kasy. Ale z 20 km dalej to juz znacznie ponad 20 000.
The Truth Is Out There

#29 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 październik 2006 - 20:21

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa Kupiłem 10 ha w tym roku jak będzie okazja to się jeszcze kupi

Ja obornikiem naworze z 15-20 ha co roku

#30 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 03 październik 2006 - 21:18

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa to tak jak ja
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 03 październik 2006 - 21:34

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa a no wasnie ja to niemam za duzo obornika trchę gnojowicy niemam jeszcze swojego hadziajstwa przełdowanego ale okoliczni to makabra maja łak duzo i obornik a wiecie jak zagospodarowac obornik nałace.. :P ja to miedzy innymi dla naworzenia zaczołem uprawiac kukurydze na ziarno i sieje gorczyce na worywke i zamieniam sie z niektórymi rolnikami na słome
zabieraja z pola i nawazą je
... raz pojechałem na pole zobaczyc czy zebrane i nawieczione to sie przestraszyłem jak ojciec to wora... innego razu gorczyca tak urosla po gnojowicy zerówna by z maska 914 był tylko sie przewaliła :) ale niewspominając ilu było chetnych na wypas... :P

luki jakbys u mnie na wiosce tak krzyknol pewnie by Cie wysmiali :P Pozdrawiam szczesciazy:)

#32 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 03 październik 2006 - 21:40

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa To zacznij nawozić gnojowica kukurydzę w międzyrzedzia. Widziałem jak to robią na zachodzie. Kukurydza ponad kolana a tam wjeżdża beczkowóz z wozlewaczami (takie wężyki co się ciagną po ziemi aby gnojowica szła na ziemię a nie na roślinki) i leje. Podejrzewam że mozna sobie wtedy podarować nawożenie N.
The Truth Is Out There

#33 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 październik 2006 - 06:40

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa tez jestem z podlaskiego i nigdy nie slyszalem zeby w okolicy ktos sprzedawal ziemie powyzej 10000 zl u nas jak trafisz na okazje to mozesz za 5000 tys juz miec hektar moze u was jest taka cena bo lepsze ceny macie za plody i i wszyscy duzo inwestuja i brakuje ziemi unas na 120 gospodarstw tylko 3 ma powyzej 10 krow
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 październik 2006 - 07:38

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa U nas na 10 gospodarstw,żadne nie ma poniżej 10 krów-a tak raczej wszystkie powyżej 20 (oczywiście nie licząc młodzieży i opasów)-a gdyby mieli więcej ziemi -to by nie spali :)(taka jest praca przy krówkach)

#35 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 październik 2006 - 10:51

U nas na 10 gospodarstw,żadne nie ma poniżej 10 krów-a tak raczej wszystkie powyżej 20 (oczywiście nie licząc młodzieży i opasów)-a gdyby mieli więcej ziemi -to by nie spali :)(taka jest praca przy krówkach)

a ile u was za litr mleka jesli mozna wiedziec bo u nas 78gr-86gr to max o ile mozna wiedziec i to nie jest tajemnica (troche zboczylismy z tematu)
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

#36 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 04 październik 2006 - 17:49

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa pewnie ze 1-1,1zł napewno:) OSM ZAMBRÓW FILIA MLEKPOL GRAJEWO

#37 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 październik 2006 - 19:16

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa To już raczej SM MLEKPOL-a Zambrów to tylko filia-cena się zgadza

#38 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 06 październik 2006 - 14:58

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa niom wiem przeciez macierzysty zakład :P

#39 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 09 październik 2006 - 18:49

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa A ja mam takie pytanko:
ile moze kosztowac wybudowanie chyba nieduzej chlewni w metrazu 30x15m liczxac wentylacje ruszta sciany z pustaka 9 + 2x5sterpbpian + 6postak
i z stelazem zelaznym dachu i blacha jak najtansza? a co polecacxie stelaz na dach zelazny czy drewniany no i oczywiscie cale wyszykowanie i ocieplanie dachu. jak myslicie 200tys starczy?a i jeszcze ze zbiorniki na gnojowice pod budynkiem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 09 październik 2006 - 18:54

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa to ja taka planuje postawic tuczarnie tylko ze krokwie drewniane bo stalowe to hoho niewiem czy sie zmiescisz w takiej kwocie... ja licze ze do 200tys to sie ogrodze i 2 paszalnie wyposarze tak porzadniej :)