Zaloguj się, aby obserwować  
Pavel

Duze jednostki Przeliczeniowe-Norma azotowa

Polecane posty

Pavel    12

-Duze Jednostki Przeliczeniowe potrzebne o utrzymania normy azotowej, czyli odpowiedniej obsady na 1ha (1,5DJP/ha)

-Norma azotowa wynosi 170kgN/ha

-rocznie na 1ha mozna wylac 30tys.litrów gnojowicy,

-można by sie bawic w obliczanie DJP swojego stada np. swin, bo krów jest duzo łatwiej-ja sie bawiłem (i sie troche nameczyłem) ale doszłem do tego jak to sie robi... ale koncowy ofekt hektarów dla gospodarstw majacych hodowle swin w cyklu zamkniętym jest niewiele wiekszy ilosc macior zarodowych (przy ok. 20szt. naleze dodac 1ha) a dla niecierpliwych podaje tabele rozkładu DJP w hodowli swin

knur 0,3

maciora 0,3

warchlaki 2-4miesiace 0,1

prosieta do 2 miesiecy 0,02

tuczniki 0,25

bekony 0,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

hmm skad masz te przeliczniki nie z jakies szkoły bo chyba sa troche inne niz te co ma ARiMR

knur 0,4

tucznik 0,14

warchlak 0,05

prosięta 0,03

i gnojowicy chyba wychodzi 45tys litrów a obornika 40 ton na ha


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

mnie sie jeszcze nikt tego nie czepil w kartach pola zawsze pisze 40 ton bo tyle moge wpisac to o co im chodzi?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

sorki luk pomyłka tamte info z top agrar i cos mi tez niepasowało gdzies tez sie spotkałem z takimi jak ty podałes-a co was juz kontrolowali pod kontem normy azotowej? mnie jeszcze nie-ja leje ok. 45tys.l na ha mimo ze w normie jest 30 a obornika mam mało toniewiem zawsze gdzies pujdzie,w okolicy jednak widze jak gospodarstwa mleczne posiadajace mało ilosc ziemi ornej co roku jesienia (czasami wiosna) stosuja takie ilosci obornika ze ledwo da sie zaorac-tylko czasami woza na łaki ale to zima-a to chyba troche niezgodne z ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

masz racje od 1 grudnia do 1 marca zakaz!!! ja daje 40 ton obornika a gnojowicy nie mam. a gnojówke róznie wpisuje na karcie a gsdzie wylewam? gdzie bliżej:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

nie:) ja prowadze dokumentacje każdego pola tj system uprawy uproszczona czy konwencjonalna. nawożenie organiczne mineralne siew opryski wapnowanie miedzyplony. zapisuje daty wykonania dawki zastosowane preparaqty czy nawozy i inne jakies moje spostrzeżenia. musze to miec bo u nas sie tego czepiaja juz to 4 rok robie wrazie jakies kontrolo z ARiMR w sprawie dopłat moga cie za to sćignąć.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

no to dobrze widzisz moje gosp położone jest na obszarach ONW i OSN wiec mam dodatkowo nawożenie zwłaszcza N


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

jasne:) mam duzy zapas ale zastanawiam sie czy mi starczy na hodowle 300 loch plus prosieta?na 85ha?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a co budujesz sie? bedziesz sprzedawał tylko prosiaki? na oko starczy ale to trzebaby obliczyc... (matma-fiza LO Zam. rzadzi :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

takie plancy odległa dopóki gospodarstwo na Ojca i matke stoi to nie pozwola:)matka sie boi takiej inwetycji ale moje zdanie na ten teamat zna i wie ze jak przpeisze to bedzie...sie działo:) na prosiaki tak myslalem. tuczu dobudował bym pózniej. Narazie tylko plany.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jak masz siedlisko... :) ja planuje juz tuczrnie na 350stanowisk na rzut budowac zeby w starych chlewach było z 56 macior i cykl zamkniety i to byłoby maxymalnie siedlisko zabudowane :0 ale rodzice tez niechca narazie sie karza uczyc (matma-fiza w ogólniaku :/ ) a pozatym sie boja o norme azotowa i czy wykarmimy je bo mało ziemi... ae j juz sobie wyliczyłem ze z kupnego zboza by jeszcze na swoje wyszedł no tylko ta unia i norma azotowatez do mury pryciska i niemam argumentów przecwko temu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

jak znasz kogos kto ma duzo ziemi i a mało albo wcale zwierzaków sprawa jest prosta podpisz z nim umowe na odbiór obornika czy gnojowicy i zgłowy norma azotowa spełniona! i on bedzie zadowolony bo bedzie miał pola organicznie nawiezione a i ty bedziesz miał spokój. bo jezeli chodzi o pasze to nie ma co sie martwic zboze albo gotowa mozna kupic. Ja siedlisko mam działke poza wioska 8,5 ha cos sie tam zmiesci:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

heh napewno ;) no tak wiem ze jest takie rozwiazanie ale czy to na dłuzszą skale? w okolicy sa przeładowane (jesli chodzi o obsade) obory kazdy maksymalnie wykorzystuje swoje pole i dokupuje paszy hodujac jak najwiecej i jest jedno popegeerowskie gospodarstwo ok. 200ha ale własciciel niejest zbytnio ugodowy (kosiłem u niego to cos o tym wiem...) i jesli ci na rok podpisze a póxniej sie rozmysli i zostae z chlewnia a na 10 lat to niepodpisze zabezpiecza sie "chytruse" jak tylko moze (niemóiwąc na niego niekulturalnie... :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

no to faktycznie u ciebie jest problem. ja o to zadbałem troszke wczesniej bo wiedziałem ze jak nie bede miał odpowiedniej ilosci ha to nici z hodowli dlatego nawet po 9 tys dałem za 1 ha VI.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

hahaha... wiesz ale u mnie co to za cena?! ja daje za hektar p 20tys. hodowcy krów juz teraz sie przebijaja i daja po 30 tys... ten smiech to tylko ironia.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zgadza się Pavel tak u nas niestety jest-byle jaka łąka 15 tys/ha(żeby nie było niedomówień-do tego w połowie torfowa)-pozazdrościć Lukowi cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I żeby było śmieszniej piootr-ja tu nie pisałem o 3-4 klasie tylko 5-6.Ja osobiście posiadam 1 (słownie jeden ha 4 klasy-wesoło nie-a reszta to 5 i 6-no może gdzieś się jeszcze kawałeczek znajdzie-a z dzierżawą mam ponad 60)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja tez ma ale ze 0,5 ha IV klasy reszt to V i VI i mam piach (nietypow bo monkol słabo bardzo wode trzyma) i glina... czasami jest problem z dopasowaniem sprzetu... łoka torfowa to chyba nie tak zle? u mnie w okolicy sa Grady Woniecko (biele) to sie normalnie bija o te łaki jak rocznie zbierają z ha 40 bel (I pokos do 28bel) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tam nad Wizną macie lepsze torfy :)-ja mam parę kilometrów do Biebrzy i nie jest najlepiej-wolałbym mineralne

Znaczy miałem na myśli Narew-raz,czy dwa tam byłem w Szlasach (Mieczkach ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj