Skocz do zawartości

Zdjęcie

Holmere, Ropa

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share uBiskupa

uBiskupa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 październik 2007 - 19:00

Holmere, Ropa Witam.
Chciałbym poznac wasza opinie na temat tych kombajnów ich uzytkowania, awaryjnosci, zalet itp. Przymierzam sie do kupna ktoregos z nich aby swiadczyc usługi, jak wam sie wydaje czy to jest dobry pomysł, czy bedzie zapotrzebowanie na tego typu usługi, wydaje mi sie że coraz wiecej plantatorów woli wynajc taki kombajn niz meczyc sie samemu. Czekam na wasze spostrzezenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Holmere, Ropa Dzisiaj, 16:04
  •  

#2 Share MATIS

MATIS

Zaawansowany

• userphoto
  • Banned
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 23 październik 2007 - 22:18

Holmere, Ropa skąd jestes

#3 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 24 październik 2007 - 06:22

Holmere, Ropa

skąd jestes

Przecież to pytanie nie jest wogule związane z tematem

#4 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 24 październik 2007 - 18:30

Holmere, Ropa Po pierwsze ile masz hektarów do kopania unie był na wiosce Holmere i mówił żeby sie opłacał robić taki czymś to 1000 hektarów trzeba wykopać

#5 Share uBiskupa

uBiskupa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2007 - 15:21

Holmere, Ropa jestem z dolnosląskiego, z tym 1000ha to chyba lekkie przegięcie, wydaje mi sie że jak bym kopał rocznie 200 do 300ha byłoby dobrze, pozdrawiam

#6 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 październik 2007 - 17:36

Holmere, Ropa u nas właściciel Ropy wspominał żeby ją odrobić, musiał by wykopać na usługach po 1000ha rocznie, wtedy zwróci mu się w ciągu 3 lat
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#7 Share uBiskupa

uBiskupa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2007 - 20:25

Holmere, Ropa Własnie ,,zeby ja odrobic w ciagu 3 lat'' czyli to jest bardzo krotko, gdyby kazdy biznes tak szybko sie zwracał i przynosił przychod byloby super

#8 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 październik 2007 - 21:38

Holmere, Ropa no ja bym nie powiedzial ze malo -ja stollem swiadcze uslugi i mi sie dwa razy w sezonie zwraca Dodany obrazek
no ale chyba bedzie na sprzedanie Dodany obrazek

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#9 Share uBiskupa

uBiskupa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2007 - 23:22

Holmere, Ropa zgodze sie z toba tylko ile jest wart stoll(kilka tys zl), a kombajn typu Holmer kilkaset tys.

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 październik 2007 - 19:40

Holmere, Ropa wlasnie, w tym roku oglądalem prace holmera to poprostu bez komentarza Dodany obrazek
pewnie efektem jego pracy byla wina operatora.
w cukrowni Glinojeck musieli czyszczarce nagle zmienic kurs bo rolnikom sie pryzmy grzały Dodany obrazek

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share chrismo

chrismo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 13 grudzień 2007 - 17:01

Holmere, Ropa Roamawiałem z gościem z pod Janowa Lubelskiego ma dwa Holmery jednego starszego z czarną kabiną a drugiego nowszgo Terra Dos. Bardzo je sobie chwalił. Oczywiscie oba sprowadzone z zagranicy. Nie wiem ile kopie rocznie, ale po kwocie jaką operował za swoje zbiory to wynika że oddaje kilka tyś ton. Jako ciekawostkę powiedział, że sprzedano w tym roku w kraju tylko jedną nową ROPĘ.

#12 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 11:39

Holmere, Ropa Tak się skład, że u mnie w tamtym roku kopał ten gościu z pod Janowa co o nim mówisz i fakt kombajniki laleczki,j eden trochę starszy i liście rozrzuca na boki po sieczkarni, drugi nowszy bierze je pod spód i liści nie ma wcale na polu ;) W tym roku kopali u mnie ROPĄ kolesie z Łukowej i powiem wam , że Ropa to też świetna maszyna, szczególnie na długie pola bo zaj... zbiornik i nie ma problemu z tym że może się nie zmieścić buraków w drodze do pryzmy. A to jak kopie kombajn to jednak zależy od wielu warunków, jego stanu technicznego, umiejętności operatora, pola, samych buraków... Ale ogólnie uważam ,że Ropa to kombajn na większe areały, A Holmer to taki kompaktowy kombajnik na mniejsze pola.

#13 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 20:35

Holmere, Ropa W sumie nie wiem czy teraz się opłaca taki kombajn kupic. Jestem z dolnośląskiego i niby coraz więcej jest rolników którzy najmują kombajn, ale jeszcze więcej myśli o zrezygnowaniu z uprawy buraka, zresztą Polska ma zdaje się jakieś ograniczenia z UE i z roku na rok buraków ma byc sianych mniej. Dodatkowo nawet spora konkurencja jest przynajmniej w moich stronach, Holmer Ropa do wyboru, także chyba musiałbyś miec ugadane z właścicielami większych areałów, wtedy to można pomyślec. No i jeszcze oprócz ciebie jednego albo i dwóch operatorów żeby maszyna chodziła ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#14 Share MASEY8160

MASEY8160

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO AGROTECHNIKA<br />TECHNIKA ROLNICZA

Napisany 22 grudzień 2007 - 20:10

Holmere, Ropa Widze że chwalicie mojego wójka kombajny chłopaki to ja bratanek jestem Gawronia tego właśnie spod Janowa

#15 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 01 styczeń 2008 - 00:03

Holmere, Ropa

Witam.
Chciałbym poznac wasza opinie na temat tych kombajnów ich uzytkowania, awaryjnosci, zalet itp. Przymierzam sie do kupna ktoregos z nich aby swiadczyc usługi, jak wam sie wydaje czy to jest dobry pomysł, czy bedzie zapotrzebowanie na tego typu usługi, wydaje mi sie że coraz wiecej plantatorów woli wynajc taki kombajn niz meczyc sie samemu. Czekam na wasze spostrzezenia.

w tym roku facet kopał nam buraki Holmerem jak na mój gust to fajna maszyna tyle że nie cza chodzić z ogławiaczem po polu i kopać jakąś tam kopaczką albo rydlem czy jakoś tak jak to było dawniej tato mi opowiadał roboty od za...... a tu maszynka wpada na pole i dawaj tylko traktorem podjerzdżasz jak we żniwa podoba mi sie taka robota hehe

#16 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 09:44

Holmere, Ropa Masey w tym roku twój wujek kopał Holmerem u mojego brata pod Hrubieszowem, ja dla odmiany skorzystałem z Ropy, kopal u mnie w okolicy jeszcze jeden gościu też Holmerem spod Łukowej, ale nie bardzo bo trochę buraki gubił i nie bardzo miał klienta. A kombajniki twojego wuja i ci z Ropy to naprawdę zaj.. kopią. Mam tu jeszcze kilka Holmerów w okolicy, ale ci kopią najlepiej zdecydowanie.

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 10:11

Holmere, Ropa

Polska ma zdaje się jakieś ograniczenia z UE i z roku na rok buraków ma byc sianych mniej.

bez przesady bedzie jeszcze jedna obnizka limitu tj. o 25% ;) w 2009 roku i to wszystko, natomiast niewiadomo jaka bedzie w przyszlosci cena, nawet nie wiadomo jak mniej wiecej sie moze zachowywac.

Zastanawia mnie dlaczego ten temat jest wciaz nie w tym dziale co powinien.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#18 Share ropa2010

ropa2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 maj 2011 - 11:56

Holmere, Ropa

Witam.

ja mam ropę i jestem z niej zadowolony jest mało awaryjna co roku kopię 400ha buraków

#19 Share kondzio250499

kondzio250499

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , fotografia

Napisany 14 październik 2012 - 09:31

Holmere, Ropa Ja mam Holmera, bardzo dobra maszyna, nie gubi buraków, przez sezon wykopie 300 ha

Edytowany przez kondzio250499, 25 listopad 2012 - 09:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share patryk373

patryk373

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 luty 2013 - 11:16

Holmere, Ropa Ja jestem z pod Hrubieszowa z gminy Uchanie mam 12ha buraka, Od 6 lat wynajmuje HOLMERA z Chełma, ten rok zaś u mnie ROPA była pana Kusza z Wierzbicy elegancki sprzęt.