Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!!

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:42

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! Witam wszystkich panowie mam problem w swoim Masseyu 38 a mianowicie nie chce opuscic hederu . Próbowałem juz chyba wszystkiego guziki w kabinie na przyspieszaczu sprawne pompa sprawna bezpieczniki wszystkie sprawdziłem także OK nie wiem sam co robic kupiec we wtorek przyjezdza na ogledziny i chce zebym mu zalozyl heder . Proszę o pomoc pozdrawiam Mariusz .

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! Dzisiaj, 09:34
  •  

#2 Share maciejk76

maciejk76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:50

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! ja bym ci proponował poluzować przewody hydrauliki spuścić ojej i spróbować jeszcze raz

#3 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 21:13

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! Jeden z mechanikow mowił mi tez jeszcze o jakimiś elektro magnesie ale nie wiem w ktorym miejscu sie to znajduje i nie wiem czy cos takiego wogole jest w tych modelach bo on to raczej zna sie lepiej na bizonkach .

#4 Share benekbks1990

benekbks1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i piłka nożna

Napisany 14 styczeń 2012 - 21:37

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! Miałem taki problem w bizonie: wina dławików w siłownikach - jeden z nich był przy pchany :)

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 22:00

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! Kolega miał podobnny problem w 38 na polu. Z tego co wiem to jak podnosił heder to motowidła się podnosiły. Jakieś cuda się działy. Już pompy chcieli zmieniać, ale narobili się przy nim dużo. Jak się okazało to pękł oring w jakimś zaworze. Wymienili i jest dobrze. Ale tam się działo trochę więcej niż u ciebie.

Ja bym sprawdził czy elektro zawór działa od opuszczania hederu. Czy prąd dochodzi jak się sterowanie włączy.

#6 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:32

Witam wszystkich panowie mam problem w swoim Masseyu 38 a mianowicie nie chce opuscic hederu . Próbowałem juz chyba wszystkiego guziki w kabinie na przyspieszaczu sprawne pompa sprawna bezpieczniki wszystkie sprawdziłem także OK nie wiem sam co robic kupiec we wtorek przyjezdza na ogledziny i chce zebym mu zalozyl heder . Proszę o pomoc pozdrawiam Mariusz .

Jak będziesz bawił się elektryką to uważaj żebyś nie narobił więcej szkód ,ojciec w naszym MF40 jak niechcący dotknął kabelki gdzie nie trzeba to też był problem z opuszczaniem hederu,elektryk głowił się pół dnia zanim znalazł wyjście z tego problemu ale udało mu się zrobić kilka obwodów i wszystko działa jak trzeba,więc sądzę że to może być problem z elektryka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:28

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! Mi sie raz zawiesił ten głowny elektrozawór przy silniku , tyle że wogole cała hydraulika nie chodziła .
A podnosi czy też nie ??

#8 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:02

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! Podnosi wszystko elegancko a nie opuszcza ..

#9 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 20:02

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! A jeszcze mam takie pytanie gdzie znajduje sie ten elktro zawór ?

Bo dokladnie nie wiem ale wiem ze jakies sa pod gardzielem .

Edytowany przez Massey38, 18 styczeń 2012 - 20:03.

#10 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:36

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! to musisz kolego lecieć od początku czyli sprawdzić przełącznik góra dól , przekaznik , a nastenie elektrozawór . Tak jak piszesz znajduje się on raczej pod gardzielą ( Jeszcze jutro zerkne ) :D

#11 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 maj 2012 - 12:42

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!! Kombajn Sprzedany zamykamy temat ! :)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share masseyfendt

masseyfendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 14:50

Gdyby ktoś potrzebowal pomocy w przyszłości to zawory od podnoszeni/opuszczenia znajdują się po prawej stronie przenidniej osi-patrząc od tyłu.

Najprościej póść po przewodach od siłowników podnoszenia do zaworu:)

W trzpieniach tych zaworów znajdują się wgłebienia np na mały torx można nacisnąć i mechanicznie wyzwolić to do co robi za normalnie elektryka.

Jeśli chodzi o opuszczanie to aktywowany jest tylko zawór na dole.

Przy podnoszenie jednocześnie zawór na dole przy osi oraz zawór przelewowy(u góry przy silniku). Układ hydrauliki tutaj to "open center".

Uwaga tylko nie opuście na siebie hederu!!!