andrzej2910

Jaki gps kupić

Polecane posty

andrzej2910    0

Witam!

Chciałbym kupić gps. Ale nie wiem jaki będzie dobry. Potrzebny mi będzie głównie do pryskania i do siania nawozów. Wie ktoś może ile kosztuje taki gps?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Tak co ja się rozglądałem, to proponowałbym Trimble. Kolega Przepiorek może CI wszystko wyjaśnić, bo tym handluje i często gdzieś tam atakuje w różnych wątkach, a może i da mi upust na nnarajenia klienta, bo niedawno u niego zamówiłem :D Żarcik oczywiście. Teraz tylko mnie ciekawi praktyka! Ja na dzień dobry chcę zastosować GPS w opryskiwaczu i rozsiewaczu. a w przyszłości jazda równoległa w uprawach. Też się zastanów nad tym co teraz i w przyszłości chcesz tym robić.

Tak moje subiektywne zdanie rolnika, bo myślę ze o to w tym chodzi:

Wybierałem pomiędzy Mullerem (bo w moim opryskiwaczu Dammanna takie mątują fabrycznie), TeeJet a Trimble. Muller ma kosmiczne ceny , to odpadł.

Trimble jest o krok do przodu od TeeJet (tak mi sięwydaje ;) ). Ma na przykład zmienne dawkowanie (VRA), a w TeeJet dopiero o tym myślą, a czy bedzie można to zastosować przyszłościowo w już zakupionym sprzęcie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Garmin eTrex 10 lub 20 ? interesuje mnie to do mierzenia powierzchni


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja u siebie testowalem chyba juz wszelkie liczace sie nawigacje na rynku. akrualnie jezdze z S3 z claasa, podlaczenie pod hydraulike. bardzo fajnie dziala ale drogie i nie ma mozliwosci przeniesienia. jezdzilem na topconie 110 i 150. doskonale dziala, mozna przenosic miedzy maszynami, jazda automatyczna poprzez kierownice to bardzo dobre rozwiazanie. jednak troche za ciemny wyswietlacz i brak VRA. z reszta w claasie tez brak VRA. co do trimbla, jasne dosc fajne wyswietlacze, opcja VRA chyba tylko w 750ce a automatyczne prowadzenie poprzez roleczke obracajaca kierownica beznadzieja. z reszta jesli chodzi o VRA to wcale nie potrzeba nawigacji, wystarczy zwykly palmtop z zainstalowanym FarmWorksem i wyjsciem rs 232 do laczenia sie z kompem rozsiewacza. wtedy za stosunkowo male pieniadze mamy VRA natomiast teejet wygrywa z tymi wszystkimi nawigacjami tylko cena. ale wykonanie, jakosc prowadzenia i mozliwosci rozbudowy, czy o sygnal lepszy od EGNOS cz o jazde automatyczna pozostawiaja wiele do zyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

A jaki GPS wskaże mi współrzędne na mapie? Potrzebuję odnaleźść działkę w terenie. Możliwie najtańszy i dokładny. Może coś z samochodowych lub używanych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Dziwnie troszkę pytanie a w zasadzie wymaganie :D Mam Mio spirit 870 i na pewno ta funkcja jest co Cie interesuje. To jest troszkę droższa nawigacja. Na dziś poleciłbym coś z Larka +AM to i w samochodzie się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gjanicki    0

Zobacz nawigacje Modecoma. Są całkiem szybkie i niedrogie. Kupiłem jakieś 2 lata temu, do dziś działa bardzo wydajnie. Mam na nim automapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do kontaktu z naszą firmą: http://www.polski-agrofoto.pl/content.sale/index/11

 

Przedyskutujemy jakiego dokładnie rozwiązania Pan potrzebuje. A do końca roku mamy bardzo ciekawą akcję zimową :)http://www.polski-agrofoto.pl/akcja-zimowa

 

W razie pytań proszę śmiało dzwonić: 534 841 555. Postaram się pomóc najlepiej jak potrafię.

 

Koniec reklamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj