Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone]

275 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 24 październik 2007 - 22:37

Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone] darO no niezły argument aby nie kupować ciągnika bo ma za słabe oświetlenie. Kwestia wyposażenia zawsze można domówić lampy dodatkowe jeżeli się uważa że standard to za mało. Z tego co wiem to Mc i MTX mają po trzy lampy z tyłu i dwie z przodu na dachu mówię o roboczych oczywiście. Trzeba zdać sobie sprawę że każdy dodatkowy odbiornik energii to koszty dodatkowego zużycia paliwa. Jeżeli porównywać to MTX 120 byłby najodpowiedniejszy i ciągnik o unikalnej konstrukcji ramowej silnika jeżeli już z JD mamy porównywać zresztą w Top Agrar był test spalania ciągników nie tak dawno no i wyszło że McCormick MTX 135 był jednym z oszczędniejszych ciągników. 1,5 l na ha mniej niż JD o porównywalnej mocy oczywiście przy obrotach optymalnych w podłogę na maksa to już spalanie wychodziło w każdych ciągnikach zdecydowanie wyższe.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone] Dzisiaj, 19:47
  •  

#22 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 październik 2007 - 08:29

darO no niezły argument aby nie kupować ciągnika bo ma za słabe oświetlenie. Kwestia wyposażenia zawsze można domówić lampy dodatkowe jeżeli się uważa że standard to za mało. Z tego co wiem to Mc i MTX mają po trzy lampy z tyłu i dwie z przodu na dachu mówię o roboczych oczywiście. Trzeba zdać sobie sprawę że każdy dodatkowy odbiornik energii to koszty dodatkowego zużycia paliwa. Jeżeli porównywać to MTX 120 byłby najodpowiedniejszy i ciągnik o unikalnej konstrukcji ramowej silnika jeżeli już z JD mamy porównywać zresztą w Top Agrar był test spalania ciągników nie tak dawno no i wyszło że McCormick MTX 135 był jednym z oszczędniejszych ciągników. 1,5 l na ha mniej niż JD o porównywalnej mocy oczywiście przy obrotach optymalnych w podłogę na maksa to już spalanie wychodziło w każdych ciągnikach zdecydowanie wyższe.

nie wiesz ile kosztuje MTX120? bo za MC 120 to 195 tys netto ode mnie chcieli w kwietniu

#23 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 25 październik 2007 - 13:26

Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone] Obecnie masz rewelacyjny kurs euro. Aktualna cena jaką uzyskałem telefonicznie od dealera to 53.480,-euro netto czyli przy kursie 3,8 daje 203.224,-zł netto to wydaje mi się że cena ok jak za taki ciągnik.
Pozdrawiam

#24 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 październik 2007 - 17:36

Obecnie masz rewelacyjny kurs euro. Aktualna cena jaką uzyskałem telefonicznie od dealera to 53.480,-euro netto czyli przy kursie 3,8 daje 203.224,-zł netto to wydaje mi się że cena ok jak za taki ciągnik.
Pozdrawiam

TO nieźle jak za ciągnik z ramą ciekawe czy bym dostał duży upust gdybym brał tez od niego pług 4 skibowy i agregat upr-siewny 3m. Z losowaniem SPO mi nie wyszło to może na PROW mi sie uda tylko zanim mi sprawdzą i podpisze umowę to też cena może się zmienić :P
A ze światłami to nie problem bo z takim sprzętem na 30 ha to po nocach bym nie musiał robić.

#25 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 26 październik 2007 - 16:05

Zetor 11441 fortera tez bardzo fajny ciągniczek mój znajomy ma taki ciągnik na 200ha

http://allegro.pl/it...ata_wersja.html

to od tego pronar lepszy :P lepiej wygląda więcej do zaofetowania i tańszy a do tego mniej chla :D

oczywiście mówie o seri P5 np. Pronar 5135
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#26 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 26 październik 2007 - 17:27

to od tego pronar lepszy :P lepiej wygląda więcej do zaofetowania i tańszy a do tego mniej chla :D

oczywiście mówie o seri P5 np. Pronar 5135

Nie no Pronar to mnie raczej nie interesuje. Jak na razie to byłby DF Agrotron K110-120 albo McCormick MC120 lub MTX120. Dzisiaj byłem u kolesia który posiada Agrotrona 150.7 Super maszyna! Wszystko okaże się jak pojadę do dilerów tych ciągników i jakie oferty mi przedstawią

#27 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 30 październik 2007 - 09:08

Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone] DF trzeba przyznać to porządne maszyny u nas jest k130 i robi wrażenie
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#28 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 30 październik 2007 - 13:09

DF trzeba przyznać to porządne maszyny u nas jest k130 i robi wrażenie

nie ma K130 jest tylko 130 bez K na razie byłby K110 za ok 190 tys netto cena będzie jeszcze negocjowana po podpisani umowy z Agencja.
Od nowego roku ciągniki mają zdrożeć o ok 10 tys zł bo wchodzą nowe normy spalania i każdy ciągnik będzie musiał mieć common rail. Dzisiaj ma jeszcze do mnie wpaść przedstawiciel McCormick i mi złożyć ofertę ale raczej pozostanę przy DF K110 bo i kredyt pomostowy mają 3% tylko

#29 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 październik 2007 - 13:36

Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone] znalazłem MC 120 za 233 brutto jak będziesz znał swoja cene daj znać. Sprzedaje to mój znajomy to mogę Ci pomuc w kontakcie i nie tylko. pozdrawiam
<blockquote>
</blockquote>

#30 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 30 październik 2007 - 21:58

znalazłem MC 120 za 233 brutto jak będziesz znał swoja cene daj znać. Sprzedaje to mój znajomy to mogę Ci pomuc w kontakcie i nie tylko. pozdrawiam

Przedstawiciel McCormick z Kalchemu za Brodnicą ma do mnie wpaść jutro bo dzisiaj się nie wyrobił nie wiem jaką mi ofertę złoży ale ja raczej jestem przekonany do DF K110. MC mało jeździ w moich okolicach sam przedstawiciel twierdził że w mojej okolicy ma ma żadnego MC120 ani MTX120 tylko bliżej dilera jeździ ale 135 znaczy że mało tych ciągników im schodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 30 październik 2007 - 22:27

Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone] Witam!
Przemo85 no bo nie jest to tak rozpowszechniona marka jak DF i nie taka masowa produkcja jak DF. Mało to nie znaczy że źle ale każdy ma swój wybór. Dla mnie K110 jest za lekki i za krótki. MC 120 waży prawie tonę więcej od K110 a w polu przekłada się to na dużo lepszą sprawność uciągu. No i w zwrotności MC 120 bije na głowę DF ale trzeba samemu się przejechać aby porównać. Ale nie będę Cię przekonywał jak dokonasz wyboru to daj znać.
Pozdrawiam

#32 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 30 październik 2007 - 22:54

Witam!
Przemo85 no bo nie jest to tak rozpowszechniona marka jak DF i nie taka masowa produkcja jak DF. Mało to nie znaczy że źle ale każdy ma swój wybór. Dla mnie K110 jest za lekki i za krótki. MC 120 waży prawie tonę więcej od K110 a w polu przekłada się to na dużo lepszą sprawność uciągu. No i w zwrotności MC 120 bije na głowę DF ale trzeba samemu się przejechać aby porównać. Ale nie będę Cię przekonywał jak dokonasz wyboru to daj znać.
Pozdrawiam

DF K110 bym brał z przednimi obciążnikami w sumie ponad 700kg także jeśli chodzi o masę do dużo mu nie będzie brakowało a poza tym wybór będzie zależał od tego co mi zaproponuje ten przedstawiciel bo w sumie do MC bym miał dużo bliżej niż do DF a to też ma jakieś znaczenie. K110 już jeździłem i prowadzi się całkiem przyjemnie a MC nawet diler nie ma na placu także jakbym brał to dopiero bym się mu przyjrzał u mnie na podwórzu

#33 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 30 październik 2007 - 23:02

Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone] Witam!
Ok spoko mi osobiście nie podoba się w DF że obciążniki są tak wysunięte do przodu ale to kwestia gustu. Ja mam swoją teorię na ten temat. Przy obecnym kursie EURO MC 120 wychodzi coś około 187.000,-tys netto z tego co wiem od Romanowskiego dzwoniłem do nich się zapytać o cenę. A jaka jest skrzynia w DF K110? W MC 4 zakresy po 4 półbiegi.
Pzdr

#34 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 30 październik 2007 - 23:21

Witam!
Ok spoko mi osobiście nie podoba się w DF że obciążniki są tak wysunięte do przodu ale to kwestia gustu. Ja mam swoją teorię na ten temat. Przy obecnym kursie EURO MC 120 wychodzi coś około 187.000,-tys netto z tego co wiem od Romanowskiego dzwoniłem do nich się zapytać o cenę. A jaka jest skrzynia w DF K110? W MC 4 zakresy po 4 półbiegi.
Pzdr

Jak dzwoniłem do dilera to za MC120 chcieli 195 tys netto ale myślę że tez zejdą do 190 tys tym bardziej że mam zamiar też brać pług 4 obrotowy i agregat upr-siewny 3m tylko ciekawe czy będą mieli to co będę chciał bo ostatnio mieli chyba tylko overum na hydraulicznych zabezpieczeniach a tych w DF mi nie polecali bo parę reklamacji już mieli po kilku dniach. Skrzynie ma z 4 zakresami i 3 półbiegi a i nie ma półbiegów do tyłu ale chyba półbiegi do tyłu nie mają znaczenia podczas pracy w polu

#35 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 31 październik 2007 - 10:16

nie ma K130 jest tylko 130 bez K na razie byłby K110 za ok 190 tys netto cena będzie jeszcze negocjowana po podpisani umowy z Agencja.
Od nowego roku ciągniki mają zdrożeć o ok 10 tys zł bo wchodzą nowe normy spalania i każdy ciągnik będzie musiał mieć common rail. Dzisiaj ma jeszcze do mnie wpaść przedstawiciel McCormick i mi złożyć ofertę ale raczej pozostanę przy DF K110 bo i kredyt pomostowy mają 3% tylko

Uważaj na ten kredyt 3%-jeżeli jest to kredyt fabryczny to cię tanio nie wyniesie!(ok8%)+AC ciągnika.

#36 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 31 październik 2007 - 12:41

Uważaj na ten kredyt 3%-jeżeli jest to kredyt fabryczny to cię tanio nie wyniesie!(ok8%)+AC ciągnika.

Z tym kredytem pomostowym to jest tak że to realizuje bank, który jest współudziałowcem DF i on dopłaca do tego kredytu że z tych 8% zostaje niby 3%. Dzisiaj byłem w ARiMR w Toruniu i okazuje się że już od niedzieli zawiązał się komitet kolejkowy. Ja jestem na 558 pozycji mam nadzieję żę tym razem nie zbraknie dla mnie pieniędzy

Był u mnie przedstawiciel McCormick i za MC120 wołają 190 tys netto oczywiście cena do negocjacji po podpisaniu umowy z Agencją. W sumie jakby porównywać parametry to MC120 wydaje się lepszy od DF K110 bo ma parę koni więcej i większą masę o prawie tonę z tym że w DF dorzucali 700kg obciążników ale i MC120 jest też większy i ma to samo wyposażenie co K110. Sam nie wiem co wybrać w piątek mam jechać do kolesia który ma MC135 niby to samo co 120 tylko moc zwiększona zobaczę jak to w ogóle wygląda w środku i popytam jak mu się sprawuje. Jedno wiem na pewno do MC mam prawie 40 km bliżej niż do DF

#37 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 31 październik 2007 - 20:44

Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone] Sory że tak nie w temacie a co to za kolejka przed ARiMR w toruńu mogę się dowiedzeć ??

#38 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:00

Ciągnik o mocy 110-120 KM do 200 tys netto [połączone] cze na twoim miejscu rozważył bym kupno MF w tej mocy bo są to porządnie wykonane trwałe maszyny w adekwatnej cenie pozdrawiam :D

#39 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:07

Sory że tak nie w temacie a co to za kolejka przed ARiMR w toruńu mogę się dowiedzeć ??

Od poniedziałku działa komitet kolejkowy który ustala kolejność składania wniosków 9 listopada na "Modernizację gosp rolnych" ja się wczoraj dowiedziałem i dzisiaj zapisałem się na 558 pozycji teraz już jest pewnie z 650 osób

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:13

cze na twoim miejscu rozważył bym kupno MF w tej mocy bo są to porządnie wykonane trwałe maszyny w adekwatnej cenie pozdrawiam :D

Nie Korbankom podziękowałem na samym początku. MF to są dobre ciągniki ale ich diler z tego co słyszałem to kawał Skur...... nie wiem czy to prawda ale jak zajechali do sąsiada to podobno sie za głowę złapał jak usłyszał ile za przegląd. Dlatego nie chcę ryzykować żebym musiał bulić później za serwis