Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwroty za materiał siewny

94 odpowiedzi na ten temat

#81 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:58

i znowu nas wydymaja. niedosc ze ponad rok trzeba czekac na kse to jeszcze dostanie sie jakies grosze bo mysle ze na wiecej nie ma co liczyc jak 50 zl/ha zboza. pisiory szybko wymyslily jak tu zaoszczedzic na rolnikach i mamy mine. dobre jest tez to ze ponad 3 miesiace wielce szanowne ministry beda wydawac rozporzadzenie o wysokosci stawek. żenada. to chyba bedzie ostatni rok obsiewania kfalifikowanym materialem siewnym. jak tu kupowac siew nie wiedzac ile sie zwrotu dostanie-a moze sie okazac ze tylko 25 zl/ha wyjdzie, a gruba kase za siew trzeba zaplacic. swoj wyjdzie o polowe taniej przy niewielkim nakladzie pracy bez łaski rzadu. co rok tylko troche materialu na rozmnozenie  i jechane.   chory kraj sie robi i tyle. doplaty obszarowe tez mialy co roku wzrastac a jakims cudem sa ciagle nizsze. tegoroczne to juz calkiem smieszne wyjda. tu tez nas wydymaja i zaoszczedza miliony dla ojca dyrektora na haracz.

Edytowany przez crazy29, 05 luty 2016 - 22:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwroty za materiał siewny Dzisiaj, 02:36
  •  

#82 Share Fagro

Fagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 luty 2016 - 22:52

Zwroty za materiał siewny Oszczędzają na 500+. Pewnie zejdą do ok 5 dych za ha. A tak swoją drogą to czy do nasion kukurydzy przysługują dopłaty do materiału siewnego?

#83 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 06 luty 2016 - 20:18

Nie przysługują :) 

#84 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 luty 2016 - 12:15

...to chyba bedzie ostatni rok obsiewania kfalifikowanym materialem siewnym....

U mnie podobnie. Nie warto.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#85 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 luty 2016 - 12:36

Tylko żeby zaprawiać sobie samemu ziarno, potrzebna będzie zaprawiarka z atestem (coś jak w przypadku opryskwiacza), PIORIN będzie tego wymagał.

#86 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 07 luty 2016 - 12:40

Zwroty za materiał siewny Może lepiej się przyjrzeć jaki materiał siewny się kupuje. Jednak wzrost plonowania i zdrowotnosci jest.
Dodatkowym czynnikiem przy wyborze powinna być użyta zaprawa oraz jakość wykonania zabiegu naprawiania

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#87 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 luty 2016 - 12:45

Ja tak liczę chociaż na skromną jałmużnę w postaci 60zł/ha :wacko:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#88 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 07 luty 2016 - 12:59

Zwroty za materiał siewny Kwestia dopłat to już inną bajka, bo powinna być wyższa niż to było. Tylko w Polsce tak to jest że jak coś się sprawdza to zaraz się to zabiera bo chce się zrobić na tym interes

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share andrzej62

andrzej62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 luty 2016 - 13:48

czyli moge zglosic działki które nie ja zgłaszam do dopłat bezpośrednich ?? a ich własciciel , oczywiscie ja ich uprawiam :) i jest wszystko ustalone z włascicielem . 

Tak praktycznie możerz zgłosić działki które nie zgłaszasz do doplat a które użytkujesz.

#90 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 07 luty 2016 - 14:39

Tylko żeby zaprawiać sobie samemu ziarno, potrzebna będzie zaprawiarka z atestem (coś jak w przypadku opryskwiacza), PIORIN będzie tego wymagał.

A jak w ewidencji nie wpiszę że zaprawiałem?

Faktur za zaprawę też im nie pokażę?

No właśnie.

Może lepiej się przyjrzeć jaki materiał siewny się kupuje. Jednak wzrost plonowania i zdrowotnosci jest....

Odpowiednie zmianowanie, agrotechnika, ochrona + wymiana materiału co 3 - 4(max) lata starczy niż kupowanie co roku tego co firmy napłodziły abyśmy my rolnicy pisali do arr o dopłatę o wartość której wzrosła cena materiału siewnego w stosunku do okresu gdy takiej dopłaty nie było.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#91 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 07 luty 2016 - 14:40

no dzieki :) , doczytałem sie własnie w instrukcji wiec jestem wdzieczny :) , co  do tematu to ja praktykuje tak że kupie materiał na powierzchnie 1-2 ha około , na rozmnożenie i potem obsiewam 2 rok rozmnożkiem i dokupie na hektar swierzego ;) w ten sposób mam co 2 lata nowy materiał ;) i nie są aż tak duze koszta , jedynie słusznie że co do zaprawienia to jest problem bo bez zaprawiarki nie zrobi sie tego aż tak dobrze :) oraz ten czas ale sieje o wiele mniej niz większość ludzi w okolicy 100-130 kg /ha wiec nie są to duze ilosci aby przewiać i zaprawic materiał na 13 hektarów :) 

#92 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 07 luty 2016 - 14:46

Tylko ta robota. Wyczyścić, zaprawić to są pieniądze na energie fungicyd, oraz własny czas. 160 zł / 180 zł odjąć dopłata, zejść z normą wysiewu co ostatnio często z powodzeniem jest praktykowane to wychodzi na jedno i to samo.

EDIT: A ja praktykuję tak że kupuje na 80 % pola z centrali a resztę poprzednim zasiewam. I dzięki temu nie walają mi się nasiona z centrali zeszłoroczne których nie wysiałem.

Edytowany przez damianzbr, 07 luty 2016 - 14:48.

#93 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 07 luty 2016 - 14:53

Nie wiem czy jedno i to samo. Swój materiał max 70zł , czyszczenie niech 10zł/100kg zaprawa za 105zł na 1000kg. i tak samo możesz siać 150kg i mniej. U mnie kupuje na 1-2ha każdego roku, reszta swoja. A i ta dopłata , za rok może jej nie być. już w top agar był artykuł o materiale siewnym i można z tego wnioskować , że firmy nasienne boją się , że sprzedaż spadnie i to sporo. 

#94 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 07 luty 2016 - 16:37

w moim przypadku jest tak że zostawiam część zbóż na okres wiosenny które leżą na magazynie na górze.

Są tam wciągane żmijką, kwestia zamiast zaślepek założyć sita - 30minut i samo się czyści bo śmieci na dole a grube na górze.

Do zaprawiania czy sprzedaży i tak muszę zwalić z góry więc czy podstawię przyczepę czy wialnię jedna cholera bo jedno zwalanie.

Spod wialni żmijką na bok.

Jedyne co to zostaje zaprawienie a to akurat lubię bo trochę potrzebuję ruchu i fizycznej pracy. No i koszt zaprawy a czasem nawozu z mikroelementami.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#95 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 07 luty 2016 - 20:41

i znowu nas wydymaja. niedosc ze ponad rok trzeba czekac na kse to jeszcze dostanie sie jakies grosze bo mysle ze na wiecej nie ma co liczyc jak 50 zl/ha zboza. pisiory szybko wymyslily jak tu zaoszczedzic na rolnikach i mamy mine. dobre jest tez to ze ponad 3 miesiace wielce szanowne ministry beda wydawac rozporzadzenie o wysokosci stawek. żenada. to chyba bedzie ostatni rok obsiewania kfalifikowanym materialem siewnym. jak tu kupowac siew nie wiedzac ile sie zwrotu dostanie-a moze sie okazac ze tylko 25 zl/ha wyjdzie, a gruba kase za siew trzeba zaplacic. swoj wyjdzie o polowe taniej przy niewielkim nakladzie pracy bez łaski rzadu. co rok tylko troche materialu na rozmnozenie  i jechane.   chory kraj sie robi i tyle. doplaty obszarowe tez mialy co roku wzrastac a jakims cudem sa ciagle nizsze. tegoroczne to juz calkiem smieszne wyjda. tu tez nas wydymaja i zaoszczedza miliony dla ojca dyrektora na haracz.

Pierwsi to ucięli Twoi pupile czyli banda PO-PłSL ze 100 na 80 zł, w zeszłym roku jakbyś zapomniał.

Nowego rozporządzenia nie ma to sie tak na zapas nie żołądkuj, choćby i dali 50zł to i tak choć połowę zasiewów trzeba co rok zasiewać kwalifikatem, bo i tak to się lepiej kalkuluje.

Swoja droga ciekawy masz nick "crazy" ze słownika ang.  'pomylony' , 'szalony'