Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwroty za materiał siewny

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 03 luty 2012 - 19:45

Ja chcialbym zasiac mieszanke zbozowo straczkowa tylko teraz nie wiem jak to ugryzc. Moze wy mi pomozecie. Ma to byc wyka + pszenzyto oraz duga mieszanka wyka + owies tylko teraz mam problem poniewaz warunkaiem przyznania pomocy z http://www.arr.gov.p...1490&Itemid=177 jest zasianie pola kwalifikatem albo straczkowym albo zbozem i teraz nie wiem czy w ogole by mi przyznano te pomoc do wysiania wyki poniewaz pszenzyto i owies mam swoje w zeszlym roku zakupione nowe.
Oczywiscie to co podam im ARR to musialoby sie zgadzac z tym co podam do ARiMR. Jak myslicie jak to ugryzc zeby nie wpasc w tarapaty? Starac sie o doplate do wyki o potem przy siewie dodac zboze do tego czy nie probowac z nimi zadzierac:)
Mial ktos kontrole od nich? A ARiMR by sie przyczepilo do tego ze podaje straczkowe a wysiewam straczkowo zbozowe?

Jeśli zasiejesz wykę kwalifikat wszystko będzie dobrze .Do ARR składasz o zwrot za strączkowe , zboże to roślina podporowa w tym przypadku i ARR nie powinno to interesować . We wniosku o dopłaty(jednolita ,uzupełniająca + na strączkowe ) do ARiMR składasz na wykę , zboże też jest tutaj rośliną podporową. Tylko przy uprawie wyki może być roślina podporowa inne strączkowe tylko w czystym siewie (żeby otrzymać dopłatę do strączkowych).Oczywiście w mieszance tej wyki powinno być w miarę sporo . :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwroty za materiał siewny Dzisiaj, 11:37
  •  

#22 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 03 luty 2012 - 20:19

Zwroty za materiał siewny Dzieki bardzo:)

#23 Share mimi

mimi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 10:18

Zwroty za materiał siewny wszystko spoko tylko najgorsze jest to, że niestety się te wszystkie przepisy lubią zmieniać, ale warto jest trzymać rękę na pulsie. Nie wiem czy zaglądacie na stronę Agencji Nasiennej? Bo z tego co zawuażyłam tam wszystko jest na bieżąco wrzucane, co się zmienia, wszelkie potrzebne informajacje.

#24 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 13:04

Zwroty za materiał siewny A może ktoś mi powiedzieć ile jest tego zwrotu bo nie wiem czy składać czy dać sobie spokój
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 13:57

Zwroty za materiał siewny 100 zł/ha do zbóż są propozycje 150 zł/ha a dokładniej masz w linku : http://www.arr.gov.p...id=36&Itemid=41

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#26 Share kwantyfikator

kwantyfikator

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:szerokie.....

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:28

Zwroty za materiał siewny jeśli ktoś ma pytania i wątpliwości- chętnie pomogę w wypełnieniu wniosku
=============================================
"Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać"
(Dionisios Solomos)

#27 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:53

Tylko jak weźmiesz materiał siewny i to zgłosisz a później we własnym zakresie będziesz rozmnażał dla siebie jakimś cudem może dowiedzieć się o tym PIORIN lub jakaś inna agencja. Możesz wtedy mieć problemy w związku z odstępstwem rolnym. Moim zdaniem jak raz weżmiesz to dofinansowanie to już zawsze będziesz musiał brać kwalifikowany materiał z centrali.
Takie jest moje zdanie. Jeżeli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu

To nie jest tak.
Producent materiału siewnego jest zobowiązany wysyłać zestawienia do m in. Agencji Nasiennej zestawienie odnośnie ile i komu sprzedał taki materiał siewny więc samo złożenie wniosku nie ma wpływu na opłaty hodowlane.
Jeśli ktoś nie chce płacić może stosować odmiany, które nie są chronione prawem hodowlanym. Lista odmian chronionych (wymagającym uiszczania opłat dostępna jest na stronie coboru.pl

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#28 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 styczeń 2013 - 11:19

Zwroty za materiał siewny ten tego i tamtego.
Coś tam pozmieniali nasi rządzący i info jest tutaj:
http://www.arr.gov.p...id=36&Itemid=41

stary wniosek jest z grudnia 2012 roku a po zmianach jest wniosek ze stycznia 2013 roku.

Ściągnijcie więc nową wersje wniosku.

Całość wniosku najlepiej wypełnić przy pomocy tego https://elf.arr.gov.pl/ bo tutaj jest aktualny wniosek, zapisuje się całość w formacie PDF i potem drukuje a kopie w PDF zostawia się sobie na dysku (xml też sobie zostawiłem). Ładnie się wypełnia, prosto drukuje itp.

Faktury VAT - dołącza się oryginały a na oddzielnej kartce napisać że prosi się o zwrot faktur i przesłanie ich wraz z decyzją.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#29 Share kwantyfikator

kwantyfikator

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 luty 2013 - 14:59

Zwroty za materiał siewny chetnie pomoge w wypełnieniu wniosku- prosze o szczegóły na priv
(Dionisios Solomos)

#30 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 luty 2013 - 15:39

Zwroty za materiał siewny Od kukurydzy nie ma żadnego zwrotu ? Bo czytałem na tej stronce i nie była wymieniona ale pytam dla pewności :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kwantyfikator

kwantyfikator

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 luty 2013 - 12:05

Od kukurydzy nie ma żadnego zwrotu ? Bo czytałem na tej stronce i nie była wymieniona ale pytam dla pewności :)

nie ma dopłaty do kukurydzy
(Dionisios Solomos)

#32 Share agro146

agro146

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 październik 2013 - 18:09

Zwroty za materiał siewny Chcę złożyc wniosek o dopłate do materiału siewnego , kupiłem przenżyto i wiem ze trzeba składac po 1 stycznnia 2014 roku . Wiem że trzeba podac we wniosku numer działki , tylko jest problem posiałem ten materiał na polu który dzierzawie od sasiada , czy trzeba załacznik umowy dzierzawy miedzy nami , lub przez rejenta czy wcale nie trzeba .

#33 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 październik 2013 - 18:04

Zwroty za materiał siewny a nie siałeś pszenżyta na jakimś polu na które bierzesz dopłaty?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 11 październik 2013 - 18:14

Zwroty za materiał siewny Ja składałem na działki na które nie składałem o dopłaty i nie było żadnych problemów.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#35 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 29 październik 2013 - 19:07

Chcę złożyc wniosek o dopłate do materiału siewnego , kupiłem przenżyto i wiem ze trzeba składac po 1 stycznnia 2014 roku . Wiem że trzeba podac we wniosku numer działki , tylko jest problem posiałem ten materiał na polu który dzierzawie od sasiada , czy trzeba załacznik umowy dzierzawy miedzy nami , lub przez rejenta czy wcale nie trzeba .

nie trzeba umowy dzierżawy. jak nie masz nr działki to wejdź na geoportal.gov.pl i tam znajdziesz potrzebny ci nuer :)

#36 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 05 marzec 2014 - 20:50

Zwroty za materiał siewny poszukuję materiału siewnego owsa <<BINGO>> jęczmienia<<ELLA>> lub <<KWS OLOF>> woj lubelskie.

#37 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 09:52

Zwroty za materiał siewny Żeby dostać dopłatę muszę wysiać daną rośliną na minimun 1ha czy 0,1ha?

#38 Share ORZMO

ORZMO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 09:54

Zwroty za materiał siewny Musisz mieć w sumie co najmniej 1ha upraw podlegających dopłacie, nie musi być obsiany kwalifikatem. 0,1ha to powierzchnia minimalna działki rolnej(tak samo jak w dopłatach bezpośrednich). Czyli wystarczy obsiać 10a kwalifikatem np. pszenicą i dostaniesz 10PLN dopłaty.

#39 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:00

Zwroty za materiał siewny Jaki kurs euro jest przyjmowany podczas przeliczania zlotych na euro we wniosku o doplaty do materialu siewnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share borek12

borek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 20:54

Zwroty za materiał siewny Witam dostał może już ktoś decyzję właśnie ze zwrotu za materiał siewny bo jeszcze nic nie dostałem, wniosek składałem na początku czerwca czy to normalne że tyle czasu to trwa ??