Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:53

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Bez ocieplenia??? :blink: Moim zdaniem to pieniądze, które przez kilka lat zostaną wydane na ogrzewanie nieocieplonego budynku można wydać na ocieplenie... :rolleyes:
Ale to tylko moje zdanie.

Edytowany przez rower56, 15 styczeń 2012 - 15:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Dzisiaj, 09:34
  •  

#22 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:00

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk jeżeli to ma być na głębokiej ściółce to ja nie widze problemu z temperaturą w środku. ja tak mam zrobiony jeden boks na ok. 40 szt. i jedyne co muszę robić to wstawiać prosięta na wiosnę i przed zimą.

#23 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:09

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Coś podobnego znalazłem już tam kiedyś-http:// www.wesstron.pl/index.php?s=20201&pid=132&did=65&l=pl

Edytowany przez Glon, 15 styczeń 2012 - 22:37.

#24 Share MalyAdam

MalyAdam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 16:05

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Jak będzie obsada pełna.Jak będzie warchlakom zimno to można przy ścianach od środka zrobić daszki i lampy zawiesić.Boję się tych kosztów przy budowie na rusztach nie chcę brać takiego dużego kretytu

#25 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 16:21

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Lampami to można dogrzewać małe prosiaczki a nie warchlaki czy tuczniki. Jak nawet jej nie ocieplisz to będziesz musiał w zimę wentylację wyłączyć a brak wentylacji = wilgoć. Wilgoć = problemy

#26 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 16:38

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Ja to ogólnie jestem zdziwiony czego to ludzie nie wymyślą. Dla mnie projekt jest co najmniej bez sensu. W zimę będziesz miał problemy z utrzymaniem ciepła a w lato będziesz miał problem z wysoką temperaturą w środku.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#27 Share MalyAdam

MalyAdam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 16:49

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk A może by się udawało.raczej nikt nie ma to się nie wie czy by zdało egzamin

#28 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:44

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Twoje pieniądze więc rób jak chcesz. Ale myślę że nikt nie decydował by się na budowę drogich chlewni skoro wystarczyło by dać eurofale na ściany i dach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share pluto2002

pluto2002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanika,imprezy

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:00

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Witam. Tak się składa że będe budował tuczarnie na 480 sztuk (projekt w trakcie realizacji) i nie wyobrażam sobie by jej nie ocieplić. Tak jak mówi lukaczmarek rób jak chcesz. Do lukaczmarek naprawdę szacun za twoje osiągnięcia w gospodarstwie na tych parunastu ha widziałem galerię i podziwiam :rolleyes: . Ale do sedna podstawa to dobra wentylacja, izolacja bez tego to będzie syf ściany to jak by zlał wodą (znam to skądś) Ja mam w planie na podsufitkę dać płyty izolacyjne poliuretanowe powlekane folią tak by była możliwość umycia tego (wybrałem to rozwiązanie z tego powodu że odizoluje konstrukcje dachu a ma być ona drewniana. Ciepło to podstawa. tak się tylko zastanawiam jaki materiał wybrać na ściany może macie jakieś propozycje ja myślałem o suporeksie co wy na to??
Młody rolnik

#30 Share MalyAdam

MalyAdam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:10

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Nie pisałem że buduje tylko myślę i jak najtaniej.Sam nie wiem ale z tymi tuczarniami trochę jak z traktorami.Ma być ładne lśniące kupę elektroniki =duży kredyt.-naciąganie dilerów moje zdanie. Na głębokiej ściółce będzie temperatura zimą a gdzie warchlaki to można taki daszek zrobić.Proszę o opinie

#31 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 18:26

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk a jakie masz doswiadczenia z chowu tuczników na rusztach , (bo taki masz teraz system , prawda?), co cię skłania do myśli o głębokiej ściółce , dlaczego taki stan surowy budynku ?Tą obecną tuczarnię masz ocieploną czy też nie ?

#32 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 18:53

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk nie tylko zimą może być problem z temperaturą w takich warunkach, latem może być jeszcze gorzej bo jak słońce da w palnik to wewnątrz takiego "budynku" będziesz miał 65 stopni a "trupów" nie nadążysz wywozić... takie moje zdanie.

#33 Share MalyAdam

MalyAdam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:50

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk Tuczarnie na rusztach mamy już ponad 10lat ściany mamy murowane.Ciepły budynek.
Myślę o nowej tuczarni jak najmniejsze koszty ponieść boję się kredytów przy tak niepewnym rynku jak teraz jest.Boję się o tom temperaturę jeszcze myślę o płytach obornickich jakiś cienkich

#34 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:42

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk ale budynek jest po to żeby zarabiał prawda raz mniej a raz więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share vistula1995

vistula1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:30