MalyAdam

Nowa tania tuczarnia na ok.600sztuk

Polecane posty

Avendrion    40

Ja to ogólnie jestem zdziwiony czego to ludzie nie wymyślą. Dla mnie projekt jest co najmniej bez sensu. W zimę będziesz miał problemy z utrzymaniem ciepła a w lato będziesz miał problem z wysoką temperaturą w środku.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Twoje pieniądze więc rób jak chcesz. Ale myślę że nikt nie decydował by się na budowę drogich chlewni skoro wystarczyło by dać eurofale na ściany i dach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Witam. Tak się składa że będe budował tuczarnie na 480 sztuk (projekt w trakcie realizacji) i nie wyobrażam sobie by jej nie ocieplić. Tak jak mówi lukaczmarek rób jak chcesz. Do lukaczmarek naprawdę szacun za twoje osiągnięcia w gospodarstwie na tych parunastu ha widziałem galerię i podziwiam :rolleyes: . Ale do sedna podstawa to dobra wentylacja, izolacja bez tego to będzie syf ściany to jak by zlał wodą (znam to skądś) Ja mam w planie na podsufitkę dać płyty izolacyjne poliuretanowe powlekane folią tak by była możliwość umycia tego (wybrałem to rozwiązanie z tego powodu że odizoluje konstrukcje dachu a ma być ona drewniana. Ciepło to podstawa. tak się tylko zastanawiam jaki materiał wybrać na ściany może macie jakieś propozycje ja myślałem o suporeksie co wy na to??


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyAdam    0

Nie pisałem że buduje tylko myślę i jak najtaniej.Sam nie wiem ale z tymi tuczarniami trochę jak z traktorami.Ma być ładne lśniące kupę elektroniki =duży kredyt.-naciąganie dilerów moje zdanie. Na głębokiej ściółce będzie temperatura zimą a gdzie warchlaki to można taki daszek zrobić.Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

a jakie masz doswiadczenia z chowu tuczników na rusztach , (bo taki masz teraz system , prawda?), co cię skłania do myśli o głębokiej ściółce , dlaczego taki stan surowy budynku ?Tą obecną tuczarnię masz ocieploną czy też nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

nie tylko zimą może być problem z temperaturą w takich warunkach, latem może być jeszcze gorzej bo jak słońce da w palnik to wewnątrz takiego "budynku" będziesz miał 65 stopni a "trupów" nie nadążysz wywozić... takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyAdam    0

Tuczarnie na rusztach mamy już ponad 10lat ściany mamy murowane.Ciepły budynek.

Myślę o nowej tuczarni jak najmniejsze koszty ponieść boję się kredytów przy tak niepewnym rynku jak teraz jest.Boję się o tom temperaturę jeszcze myślę o płytach obornickich jakiś cienkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj