patryk90

Pronar 82SA II problemy z WOM

Polecane posty

patryk90    5

Witam. mam taki problem podczas pracy wyłącza mi sie wałek, a teraz w paszowozie jak sie wyłączył to niechce sie włączyć:( słyszałem ze można go jakos podciągnąc czy cos w tym rodzaju? czy ktoś wie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

bo pronar ma wom na taśmę i jest specjalan śruba że można podciągnąć ale podciąganie pomaga jak wom staje to znaczy zwalnia a nie wyłącza się a ty piszesz że całkiem się nie włączył może to wina przycisku bo podobno te nowe mają na przycisk :)

Edytowano przez cichy84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sam mechanizm w tylnym moście jest raczej taki sam jak w mtz jedynie jego włączanie może być ręczne lub hydrauliczne. Jak jest hydrauliczne to sprawdz czy to ustrojstwo działa. Włącznik, elektrozawór, czy jest ciśnienie i prąd. Regulacja mechanizmu bedzie raczej idento jak w instrukcji.

 

http://zapodaj.net/6...3328b6.jpg.html

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

moim zdaniem cos dzieje sie z elektrozaworem i puszcza i wtedy walek calkiem sie wylacza regulacja raczej nic nie da sprawdz elektrozawor na poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Pytanie czy jest załączany elektrochydraulicznie?

I czy wałek się kręci bez żadnego obciążenia czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

no właczanie jest na przycisk. na pusto bez opciążenia wałek sie kręci a jak dostanie troche cieżej to sie wyłącza. a jak sprawdzic ten elektrozawór? a jak sie dobrać do tych regulacji pokazanych wyrzej na zdjęciach?

Edytowano przez patryk90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

ślizga ci sie taśma

to regulacji tej podstawowej to jest problem bo jest ona pod bakiem (w starym typie podnośnika jest ona pod siłownikiem między dwoma bakami)

Proponuję spróbować najpierw tą śrubką która jest koło końcówki wałka

i ewentualnie jeszcze przestawić tą dźwigienkę od siłowniczka

elektro zawór raczej odpada no chyba że masz zaniki napięcia na alternatorze


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Tak tam. Pod tą pokrywą znajdują się śruby regulacyjne. Zrób tak jak jest w instrukcji albo poczytaj jeszcze na forum bo jest pare tematów o tym. Zajrzyj do mtz-tów bo wszedzie jest taki sam wom tylko sposów włączania może być różny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

Faktycznie SA ->II<- to dużo zmienia

nie doczytałem ;)

ale sposób regulacji taki sam (ruski :P )


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

podkręciłem tymi płetwami i cos pomogło ale w paszowozie podczas pracy wyłączył mi sie i sam włączył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

to jeszcze się pewnie zaślizgał podkręć jeszcze

jak nie pomoże to sprawdź czy nie ma spadku napięcia przy elektro-zaworach


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Mechanicy nam mówili że może byc tak że są spadki ciśnienia w chydraulice i ten siłownik nie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

no zobacze jak znów mi sie bedzie trzepać to popracuje nad nim ale narazie to już mi sie nie chce przy nim grzebać:P

 

Dzięki wszystkim za dobre rady:)

Edytowano przez patryk90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ridock100    0

Witam. mam taki problem podczas pracy wyłącza mi sie wałek, a teraz w paszowozie jak sie wyłączył to niechce sie włączyćsad.gif słyszałem ze można go jakos podciągnąc czy cos w tym rodzaju? czy ktoś wie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios_pl    0

witam mam problem tak jak w temacie tylko że ummie poprzez wciśniecie przycisku za akumulatorem i trzymaniu jego bez przerwy, wom działa po puszczeniu przestaje? jaka może być przyczyna tego, kiedyś po wciśnięciu jednego lub drugiego chodziło a teraz ani myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Ja mam pronara 82a i tez sie wyłacza wom, dzieje sie to w prasie john deere 590... co zrobic zeby chodzilo dobrze?? nie moge beli zbic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. KOLEJNY WAŁ z WOM........

 

Doczytałem to i owo, posiadam też polską instrukcję i teoretycznie po przeczytaniu tego wszystkiego proste ......

 

w moim 952.2 przy pracy z belarką ze słomą zaczęły się problemy z poślizgiem wałka i czytam w instrukcji odkręcić śrubę 4 i zdjąć płytkę ustalającą z mimośrodu ale u mnie się nie da nawet nie mogę jej przesunąć ...

Dalej.. odkręcam dekielek i mogę pokręcić tylko jednym motylkiem i może ktoś wie czy ten bliżej tyłu odpowiada za taśmę napędową czy hamującą ???

Zdjołem siłownik ze sworznia naciągnąłem, zabezpieczyłem i tak kręciłem tymi motylkami aby zgadzały się wymiary podane w instrukcji czyli przy wył WOM ok.45 a przy wł 65 ale nadal mam poślizgi.

Którym motylkiem mam dokręcić aby bardziej dociskała taśma, a może odkręcić któryś ?

 

Sianokicha w toku a ja bez wałka. Proszę o pomoc.


Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj