hans1966

Ogrzewanie elektryczne w Deutzu Agro-plus

Polecane posty

hans1966    0

witam! Koledzy mam problem z ogrzewaniem elektrycznym z alternatora w doutzu agro -plus,fachowiec sprawdzał mi alternator i jest wporzo ,przełącznik dmuchawy jest dobry ,regulator temperatury sprawny amimo to alternator się nie wzbudza i nie grzeje,stąd moja prośba może ktoś miał podobny problem(podejrzewam sterownik)może macie schemat elektryczny tego ogrzewania, polaczenia kabli,będę wdzięczny bo niestety zima idzie.pozdro.[email=jarek302@amorki.pl}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Zmień fachowca


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

W moim Same miałem ten sam problem - po wymianie szczotek awaria znikła ale niestety ostatnio znowu nie chce grzać - sprawdziłem szczotki - są OK , więc przyczyna może być ta sama - schematu nie mam niestety ale mam prośbę - jak dojdziesz co jest źle to daj znać na Forum .

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak kolega pisze zmień fachowca, sprawny a się nie wzbudza ????? To tak jak cały a nie szczelny - gdzie sens ????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

do serwisu zadzwonic i ludzie nie bojcie sie tak serwisu zrobia raz dwa a nie takie podworkowe majstry

Myślisz że w serwisie pracują starzy wyjadacze? Często pracują ludzie którzy dopiero się uczą na błędach.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Andrejus niestety masz rację - i nie było by problemu jak by uczyli się na błędach w firmowych lub swoich sprzętach ale oni uczą się na naszych - i to jest najgorsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumpers    0

Wyjmij szczotki z alternatora i luknij czy są ok.U mnie było tak że na mierniku coś tam napięcia pokazywał a po wymontowaniu okazało sie że kabelek od jednej się upalił i tak troszkę dotykał .

@lambogrand sam pracujesz w serwisie albo nigdy u nich nie byłeś.Cenami takimi atakują człowieka że nie jeden zamilkł na dłuższą chwile,sam szczotko-trzymacz coś koło 400 zł kosztował+ oczywiście usługa ze 200 na h.

Edytowano przez jumpers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ostatnio napisałem że szczotki są OK ale jednak się myliłem. Po dogłębnym sprawdzeniu okazało się że jedna była upalona a siedziała w szczotkotrzymaczu tylko przez kurz .Jak kupię szczotki to sprawdzę i dam znać.W moim Same do ogrzewania jest alternator Maggneti Marelli 63307805 A125E-14V , do szczotek idą dwa przewody - czarno-brązowy i biały a do nagrzewnicy idą dwa czarne grubości ołówka i jeden żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans1966    0

witam !dzieki za cenne podpowiedzi lecz u mnie niestety uszkodzony jest sterownik a cena jego w tzw. serwisie to ok.1500zl więc walczę z nim ,probuję go reanimować schemacik zdobyłem to moż coś wyjdzie.pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makel9    6

Witam wszystkich serdecznie

 

Czy wie któryś z kolegów jak sprawdzic ten regulator napięcia w alternatorze od ogrzewania ??Jego sprawność ??

 

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DuoSchock    0

Proponuje zapoznać się z nowym systemem ogrzewania www.infrapanel.pl w tym przypadku nie byloby żadnego prolemu z dmuchawami itp bo Infrapanele są bezserwisowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar    0

witam !dzieki za cenne podpowiedzi lecz u mnie niestety uszkodzony jest sterownik a cena jego w tzw. serwisie to ok.1500zl więc walczę z nim ,probuję go reanimować schemacik zdobyłem to moż coś wyjdzie.pozdro.

 

Cześć,

temat odkopuję, ponieważ mam także problem z elektrycznym ogrzewaniem. Udało mi się ustalić, że  alternator jest sprawny, natomiast nie wzbudza się. 

kolego hans1966 czy możesz podzielić się schematem? Zakładam, że problem leży w sterowniku.

 

Pozdrawiam

Wiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj