Skocz do zawartości

Zdjęcie

Padniecia prosiat(chudniecie i zgon)

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sylwia88888888

sylwia88888888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 19:44

Padniecia prosiat(chudniecie i zgon) witam ja również mam problem z prosiętami w ciągu paru dni padło mi 7 prosiat dzień po dniu. objawami jakie zauważyłam było nagłe chudnięcie, czerwone, uszy, podbrzusze i łapy.
niewiem co to może być i jak to leczyć proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Padniecia prosiat(chudniecie i zgon) Dzisiaj, 20:08
  •  

#22 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 03 listopad 2012 - 20:59

Padniecia prosiat(chudniecie i zgon) Koleżanko a w jakim wieku są te prosięta? Te zaczerwienienia uszu, kończyn i podbrzusza mogą świadczyć o zakażeniu App. Czy Twoje prosięta kaszlały ?

Edytowany przez Krzynio257, 03 listopad 2012 - 21:19.

#23 Share lew-aleks

lew-aleks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 17:52

Padniecia prosiat(chudniecie i zgon) Walczyłem z taką partią prosiąt pisze krótko ; lekarz antybiotyk 2 tygodnie przerwa 3tygodnie i tak do gdy waga 110kg i zgoda lekarza na sprzedaż, oprócz tego badanie na azot w oborze, który walczyłem słoma wapno słoma (do tuczu dołożyłem )

Edytowany przez lew-aleks, 04 listopad 2012 - 21:46.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 18:16

Padniecia prosiat(chudniecie i zgon) Witam posiadam podobny problem, warchlaki 40-50 kg robią się cienkie i dostają sinych wybroczyn na uszach, zadzie i kończynach, wet stwierdził że to zespół skórno-nerkowy. Dodam posiadam je w dwóch oddzielnych budynkach w jednym była 1 szt i padła i tam jest spokój w drugim budynku w jednym kojcu było siedem podejrzanych z czego 3 już padło i dwa ma jeszcze kropki i dwa jest cienkie wszystkie podejrzane dostały po trzy zastrzyki ??? a i tak cztery wyjechały już do zakopanego. Moje pytanie jak z tym walczyć, jaka jest przyczyna tego stanu i oby dale nie poszło po sąsiednich kojcach. w budynkach jest ciepło w kojcach optymalne zagęszczenie ok 22-25szt/ 18M2. Proszę o podpowiedzi czym leczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 04 listopad 2012 - 19:10

Padniecia prosiat(chudniecie i zgon) Twój weterynarz zapewne ma rację, ja również myślę że to jest PDNS. Czynników wywołujących tę jednostkę chorobową jest wiele, ale za główny patogen jest uważany PCV2. Leczenie tej jednostki chorobowej jest bardzo ciężkie i większość przypadków kończy się niepowodzeniem. Wskazane jest podawanie niesterydowych środków przeciwzapalnych, oraz preparatów wapniowych. Częściowo można zapobiegać PDNS szczepiąc świnie przeciwko PCV2

#26 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 21:49

Padniecia prosiat(chudniecie i zgon) Nigdy wcześniej tego świństwa nie miałem ale ostatnio ze zdrowotnością było nie ciekawie, panuję wymianę stada podstawowego tylko gdzie kupić loszki z dobrym statusem, stado podstawowe mam w oddzielnym budynku i planuję je skasować do zera mycie dezynfekcja i wprowadzać stopniowo nowe loszki tylko na tuczarni warchlakarni nadal by były świnki czy ma to sens , pierwsze loszki teraz bym kupił i trzymał u znajomego pusty budynek , tak żeby za dużej przerwy nie mieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share lew-aleks

lew-aleks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:00

Padniecia prosiat(chudniecie i zgon) massey uważaj znam kolege który zmienił na gorsze stado ,

Edytowany przez lew-aleks, 12 listopad 2012 - 22:10.