Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grupowe utrzymanie loch

80 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 21:10

Grupowe utrzymanie loch czyli wcale nie wychodzi o wiele więcej niż przy dawkowaniu, wręcz tyle samo,
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grupowe utrzymanie loch Dzisiaj, 13:34
  •  

#62 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:08

Grupowe utrzymanie loch no prawie tak przy dawkowanym mialem zuzycie ok 3kg zuzycie na to naprawde na poziomie 3.3 kg /szt niewiele a to faktycznie dzieki odpowiednim skladnikom w tym 50% koncentracie ale najwazniejsze samopoczucie loch w grupie gdzie nie ma walk o zarcie oraz ta cisza najwiecej leza bo brzuch jest pelen

#63 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:26

Grupowe utrzymanie loch ile kosztuje cię 1 tona gotowej mieszanki??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 14 styczeń 2013 - 09:56

Grupowe utrzymanie loch koszt tony paszy wynosi ok1250 zl no malo to chyba nie jest ? a ty co i ile dajesz swoim lochom i jaki koszt?

#65 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 10:22

Grupowe utrzymanie loch Tak sobie na szybko przeliczyłem aktualną cenę i wychodzi nieco poniżej 900 zł. Daje standardowo 2 razy dziennie. ilość zależna od kondycji 2,5-3kg. Jak są bardziej wychudzone po porodzie to i czasem 4 się daje. Jak masz rozwiązany ten kojec ile jest w nim loch i czy są tam jakieś wygrodzenia? masz zdjęcia?

#66 Share daro090

daro090

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 10:38

Grupowe utrzymanie loch panowie a ja mam takie pytanie . bo od dawien dawna trzymam maciory w grupach po 5 sztuk no a przed porodem przeganiam do pojedynczych pomieszczeń(kojec 4na 4 i pomieszczenie 2 na 1,5 dla prosiaków ale porody w takich warunkach to meka ) i chciał bym te pomieszczania przerobić na takie specjalne porodówki dla macior ale zastawiam sie czy jak maciora nigdy nie siedział w takiej porodówce to jak one bedą sie zachowywały i boje cie by mi sie nie struła ??

#67 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 14 styczeń 2013 - 11:08

Grupowe utrzymanie loch jak moze ci wyjsc ponizej 900 jak samo zboze kosztuje prawie tyle a gdzie dodatki koncentrat czy premiks soja rzepak wyslodki tez nie sa tanie
w kojcach mam cale grupy w tym samym czsie prosnosci od 8-13 szt kojce sa sciolce 1 karmnik mam zamontowany w przegrodzie jest okrogly i z kazdej strony moga jesc dwie lochy oraz 3 karmniki pojedyncze i tez 12 loch sie naje i nie moga one miec wody

#68 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 12:21

Grupowe utrzymanie loch Zboże 650 kg x 800 zł daje 520
Premiks 120 zł
otręby pszenne 300 kg x 60 zł daje 180
pasze białkowe 25 kg około 40 zł
mykotoksyny 1 kg 18 zł

Białka dawałem 50 kg ale zdecydowanie za bardzo się otłuszczały więc zredukowałem do 25 kg. policz sobie wszystko wyjdzie poniżej 900. To są ceny na dzień dzisiejszy.

#69 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 12:46

Grupowe utrzymanie loch @maxiben-bo nie bardzo sobie dotąd wyobrażałem koncept karmienia do woli-znaczy masz zamontowane w kojcach coś a'la tubomat? nie ma problemów z marnowaniem paszy? ten koncentrat ma jakiekolwiek dodatki zapachowe czy zrezygnowali z nich by nie podnosić dodatkowo apetytu?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#70 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:26

Grupowe utrzymanie loch wiele nawet dobrych gospodarzy sobie tego systemu zywienia nie wyobraza ja przedtem rowniez ale widzialem pierwszy raz to ze 4 lata temu w holandii i sie tym zaineresowalem a ze mam firme paszowa bazujaca na recepturach i czesciowo skladnikach holenderskich i niemieckich wlasnie na to sie zdecydowalem i mi sie podoba a na efeky troche trzeba poczekac
karmniki mam takie gdzie w ogole pasza sie nie marnuje ten okrogly cos podobny do tubomata tyle ze wiekszy stabilniejszy i bez wody z pojedynczych nie ma jak tej paszy wysypac wiecej paszy marnuje sie na pojedynkach pasza nie musi pachniec swini bo swini zapach nie jest potrzebny oprocz prosiaka
lukaczmarek: bardzo malo bialka dajesz tylko 2.5% i to jakie bo cos tanie? pewnie wiecej kg paszy dajesz na szt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 15 styczeń 2013 - 05:03

Grupowe utrzymanie loch Jeżeli chodzi o koszty paszy dla trzody to należy powiedzieć, że każda rasa/ hybryda ma totalnie inne wymagania żywieniowe. Nie ma możliwości podania jednej uniwersalnej paszy chcąc wykorzystać w 100 % potencjał danej rasy.

Ostatnio z żywieniowcem liczyliśmy koszty paszy przy zakupie zboża na poziomie 830 zł/T to koszt paszy LK - 1500 zł , paszy LP -999 zł

Posiadam Danbreda więc najbardziej wymagającą rasę obecnie na rynku która potrzebuje żywienia z najwyższej półki żeby pokazać swój potencjał, co jednak odbija się po kieszeni hodowcy oczywiście.Danbred jest trudną rasą który niestety nie wybacza błędów hodowcy

#72 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 15 styczeń 2013 - 23:12

Grupowe utrzymanie loch tez mam danbreda ale za krotko by cos wiecej powiedziec i tak jak piszesz cos za cos

#73 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:21

Grupowe utrzymanie loch Dokładne zużycie paszy na 1 lochę na dzień w normalnej kondycji to 2,8 kg. Białka dawałem wiecej ale ich kondycja robiła sie za dobra

#74 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 marzec 2013 - 21:22

Grupowe utrzymanie loch wczoraj zlaczylem 5 loch pierwiastek w 5 tyg ciazy waga ok 180-200 kg i 4 loszki waga ok 150 kg bylem pelen obaw o te loszki i o dziwo jest spokoj wcale nie sa poranione fakt do karmnika podchodza z dystansem do starszych i im ustepuja a te nie zra wiecznie i ida spac wiec pozniej sie tez najedza jestem mile zaskoczony

#75 Share Stajek95

Stajek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 09:23

Grupowe utrzymanie loch Czy ktos miał już kontrole? Czy sprawdzają cos po za nowymi wymogami no i tymi starszymi? W przyszłym tygodniu mają zawitać.

#76 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:00

Grupowe utrzymanie loch ja mialem pomierzyli ogolnie popatrzeli a ze mam porzadek i wszystko w normie wiec nie czepiali sie

#77 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 09:38

Grupowe utrzymanie loch

Czy ktos miał już kontrole? Czy sprawdzają cos po za nowymi wymogami no i tymi starszymi? W przyszłym tygodniu mają zawitać.

Dostałeś jakąś informacje o tym że mają przyjechać na kontrole??

#78 Share Stajek95

Stajek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 12:58

Grupowe utrzymanie loch Dokładnie tak, w tym miesiącu.

#79 Share Kratka16

Kratka16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:42

Grupowe utrzymanie loch Ja ostatnio polaczylem maciore z tucznikiem bo nie miale miejsca pierwszy raz i jaki sie gryzly nic nie pomagalo nawet ocet a ci urzedasy co w unii siedza to lepiej niech sie zajma tymi ludzmi co nie maja co do garczka wlozyc a nie o systemie grupowego utrzymywania loch tyle biedy w europie a oni czyms takim zajmuja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 kwiecień 2013 - 10:02

Grupowe utrzymanie loch maciory w grupach to nie jest zly pomysl tylko trzeba im stworzyc dobre warunki przy laczeniu najlepiej miec arene czyli dlugi kojec aby slabsze mogly uciec ja taka posiadam i to sie sprawdza pozniej mozna juz spokojnie do mniejszego kojca tak aby mialy te 2.5 m na szt.
po moim systemie zywienia ad libitum od 5 tyg ciazy gdzie liczba loch w grupie jest ok 10 wyprasza sie lochy ktore maja mioty od 8 do 24 prosiat i co zauwazylem ze prosieta sa ciezsze srednio waza 1.5 do ponad 2 kg szt i sa bardziej wyrownane i tak np loszka dandred urodzila 21 2 martwe 19 zywych ich waga to 28.5 kg! wrecz nie do wiary ale brzuch miala wielki i waga nie klamie wiec jestem zadowolony i swinie tez bo maja ruch i przez to dluzej pozyja