Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grupowe utrzymanie loch

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 27 wrzesień 2012 - 13:51

Grupowe utrzymanie loch Mam pytanko czy 2 lochy w kojcu to już grupa ? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grupowe utrzymanie loch Dzisiaj, 17:40
  •  

#42 Share dawid432

dawid432

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 październik 2012 - 06:23

Grupowe utrzymanie loch Witam, mnie też czeka modernizacja chlewni w najbliższym czasie i chciałbym spytać jaką jest u was szerokość stanowisk pokarmowych dla jednej lochy w kojcach grupowych?

#43 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 25 grudzień 2012 - 10:01

Grupowe utrzymanie loch 3 tyg temu stworzylem grupe 13 loch 2 ras pic i danbred z stwierdzona ciaza 4-5tyg i co sie okazalo ze wcale nie bylo tak wielkiej agresji co do wczesniejszych grup ale po tygodniu pice zdominowaly dunki ze te bez walki bojazliwie odchodzily od koryta i sie nie najadly trzeba bylo stac i odganiac a to zabieralo czas musialem odsadzic danbreda kolejna grupe tez13 loch mam z danbreda i tam jest narazie spokoj podobnie wczesniej z samym picem jest wzgledny spokoj zobacze co sie bedzie dzialo jak wprowadze zywienie ad libitum

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Agro-Farm

Agro-Farm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 23:34

Grupowe utrzymanie loch ja miałem w planach budować pojedyńcze kojce dla loch a w planach jest na początek z 20 sztuk, a jak by przyszła kontrol to mógł bym się zdziwić co oni mówią.
Czyli mam wybudawać np 2 kojce po 20 sztuk w kojcu i trzymać je w tym kojcu przez 100 dni ma siedzieć w tym kojcu a np 10 dni przed oproszeniem przegnać je do kojców porodowych i trzymać je tam aż do odłączenia prosiat a potem znowu do kojca grupowego dobrze mówię czy nie

#45 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 13:23

Grupowe utrzymanie loch Ja gdybym budował kolejną chlewnie to tylko kojce samoblokujące i żadnych problemów nie bedzie

#46 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 27 grudzień 2012 - 16:44

Grupowe utrzymanie loch ale samobloki sa drogie i potrzeba ich wiele i wiecej miejsca zajmuja za tydzien moje lochy w grupach dostana zarcia do woli i zobazce jaki bedzie spokoj

#47 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 17:01

Grupowe utrzymanie loch ja już sie ciebie pytałem ale nie odpisałeś. czy masz juz ułożoną dawkę żywieniową dla loch prośnych?

#48 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:52

Grupowe utrzymanie loch sory ale nie wiem gdzie i kiedy o dawki mnie pytales? recepture mam ulozona sklad do jej utwozenia jest bardzo prosty ja srutowac bede sam jeczmien i dodaje 50 % koncentratu specjalnie stworzonego do zywienia ad libitum sa w nim tak dobrane skladniki aby maciory nie zarly zbyt wiele i sie nie zatuczaly bylem w niemczech na kilku fermach z tym zywieniem i wygladalo to super cisza spokoj zadnych zapasionych loch nie zauwazylem a grup bylo sporo gdzies za 2 tyg bede mial koncentrat i bede praktykowal i podziele sie swoim doswiadczeniem

#49 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 09:33

Grupowe utrzymanie loch 50% to duży udział. W jakiej on jest cenie i czy znasz jego skład? pewnie kilkadziesiąt procent jego składu to włókno

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:35

Grupowe utrzymanie loch Dla mnie to głupi przepis kiedyś prubowaliśmy zewrzeć do jednego chlewika dwie lochy to po 5min znowó rozwarliśmy bo gryzły się tak że krew lała się strumieniami, jeżeli takie rozporządzenie miało wejśc to rezygnuję z chodowli swiń i tak teraz mam mało bo zaledwie 30 sztuk a kiedyś trzymałem cały czas 160sztuk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Agro-Farm

Agro-Farm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 21:58

Grupowe utrzymanie loch Właśnie co zrobić gdy wpuszczę 10 sztuk macior i będą się gryzły jak głupie.
Jest chyba taka opcja że się będą gryzły.

Właśnie co zrobić gdy wpuszczę 10 sztuk macior i będą się gryzły jak głupie.
Jest chyba taka opcja że się będą gryzły.

#52 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:07

Grupowe utrzymanie loch

To rozumiem że 10 loch można utrzymywać w pojedynkach.Bo czytając na ten temat znalazłem ,,W kojcach indywidualnych można również utrzymywać lochy gdy w gospodarstwie jest mniej niż 10 loch''i nie rozumiem włącznie z 10 czy 9 jest maksymalnie.

10 włącznie

#53 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:00

Grupowe utrzymanie loch i wkoncu mam zywienie ad libitum loch w grupach psza fajnie idzie paszociagiem do karmnikow bez wody i zra ile chca leza walki minimalne na poczatku pozniej cisza spokoj duzo leza zero agresji o robocie i halasie zapomiec sklad paszy:50% jeczmien 50% koncentrat ad lib
slad koncentratu ad libitum g /kg
bialko surowe 127 oleje ituczcze sur 24 wlokno sur 180 popiol 85 lizyna 6.3 metionina2 wapn 10.8 fosfor 3.2
wyprodukowano z sruty rzepakowej wyslodki buraczane suszone niemelasowane susz z traw sruta slonecznikowa olej z lososia

#54 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 18:21

Grupowe utrzymanie loch jaka cena tego specyfiku? kupować trawę i wysłodki dla świń... ciekawe :) i nie wmówisz mi że to jest coś super dobrego, bo do dziś Ojciec mi wypomina jak go namówiłem na zakup tira wysłodek dla loch :)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#55 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 18:54

Grupowe utrzymanie loch myślę ze takie żywienie spokojnie można samemu stworzyć bez kupowania 50% koncentratu bo to proste składniki z pewnością wyszło by taniej. A w ogóle zastanawiam się jaki jest koszt takiego żywienia w porównaniu z konwencjonalnym. U mnie 30 loch jest w jednym kojcu i też walk nie ma. jedyne co sie mogę doczepić to spory hałas jak zbliża się godzina karmienia :)

#56 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:30

Grupowe utrzymanie loch ile ludzi tyle opini zeby wiedziec trzeba sprobowac a nie negowac wyslodki dla loch sa super tylko w odpowiednim skladzie i ilosci jak dales tira mokrych to moglbyc problem
jak myslisz o stworzeniu wlasnej receptury szukania i bilansowania skladnikow zycze powodzenia bo ja nie mam czasu by w to sie bawic koszt zywienia jest wiekszy ale nie wiem o ile bo to zlezy od zuzycia dzienneg paszy na loche za kilka dni beda pierwsze wyniki

#57 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:09

Grupowe utrzymanie loch absolutnie nie neguje sam jestem ciekawy.
Ja hoduje świnie i moja zabawa właśnie polega na tworzeniu dawek i bilansowanie składników wraz z doradcami żywieniowymi po to by maksymalnie obniżyć koszty żywienia które jak wiadomo stanowią główną część kosztów.
Powiem tak mogłem stosować koncentrat dla prosiąt i mieć po problemie ( bo to tylko jeden składnik) ale zamiast tego wolę dawać 10 różnych składników po to aby zminimalizować koszty a pasze mieć na tym samym lub nawet wyższym poziomie.

#58 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 12 styczeń 2013 - 14:22

Grupowe utrzymanie loch i oto mam pierwsze wyniki zuzycia paszy ad libitum a moze ktos strzeli ile na szt dziennie?

#59 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 17:28

Grupowe utrzymanie loch początkowo i na lochy luźne? zakładam że średnia nie większa niż 4,5 kg, ale jeśli mam strzelać konkretniej to 3,5 kg, zwłaszcza ze mówiłes że pasza ma tyle włókna, czyli małą gęstość.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 13 styczeń 2013 - 19:15

Grupowe utrzymanie loch duzo sie nie pomyliles wyszlo 3.3 kg wiec jestem zadowolony bo liczylem ze zuzycie bedzie wieksze tym bardziej na poczatku