Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

Gość   
Gość
Znowu dzisiaj racuchy zaleją mordy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PiS walczy o reparacje wojenne od Niemiec. Pomóc ma ZUS

Ile już Polska otrzymała od Niemiec?
Z dokumentu znajdującego się w archiwach NBP, który jest datowany na 10 kwietnia 1954 r. wynika, że "ostateczne saldo na rachunku Ministerstwa Finansów" wyniosło 74 112 844,34 zł. Aktualna wartość tych pieniędzy, po uwzględnieniu inflacji, to około 42 mln zł, (11,7 mln dol.). Większość tego rozliczenia z NRD stanowiły nie pieniądze, ale towary. Otrzymywaliśmy m.in. maszyny, oleje, żywność, czy... sól. http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/pis-walczy-o-reparacje-wojenne-od-niemiec-pomoc-ma-zus-ile-juz-dostalismy-od-berlina_1028423.html

"jesteśmy ostatnim pokoleniem Polaków, które ma emocjonalny stosunek do tego, co się zdarzyło, dzięki opowieściom naszych dziadków, którzy przeżyli wojnę". "Według mnie to najwyższy czas, żeby Polska wnioskowała i żądała od Niemiec reparacji wojennych" - powiedział polityk brytyjskiej Partii Konserwatywnej Daniel Kawczynski. http://www.parlamentarny.pl/gospodarka/reparacje-wojenne-wielka-brytania-wesprze-polske-w-sprawie-odszkodowania-od-niemiec,25731.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

to co podajesz to jak zwykle bzdury- porownywanie kwot z lat piedziesiatych z dzisiejszymi to trudna sprawa ale biorac pod uwage sile nabywcza i srednia place to po zlodziejskiej  wymianie pieniadza srednia placa robotnika wynosila ok. 500 zl wiec przelicz to na dzisiejsze realia, choc z drugiej strony dolar kosztowal[oficjalnie] mniej niz dzisiaj a  q zyta byl troche drozszy.

jakby nie liczyl to i tak sa smieszne kwoty wobec "hekatumby" II wojny, po naglowku sadzilem ze wyslemy emerytow i rencistow do niemiec -niech ich faszysci utrzymuja[choc dla polskiej gospodarki to bylby silny negatywny wstrzas], zgodnie z ustaleniami "wielkiej trojki" reparacje mial nam wyplacic zsrr- wiec pisac to mozemy sobie "na berdyczow" albo do putina:13_upside_down::13_upside_down::13_upside_down:, odda nam pieniadze jak nie przymierzajac wrak.......

mojej rodzinie wystarczy jak oddadza 100 zl ktore ukradli mojej babce z szafki gdy sprzedala krowe czyli liczac bez odsetek ze 3 tys- babka nigdy nie mowila jak ta krowa byla mleczna czy na rzez wiec podaje wartosc ostrozna,

taki chichot historii ze "zolnierze wykleci" tez dziadkom pieniadze ukradli-do kogo mam zglaszac wniosek o odszkodowanie ???:D

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Znajdź jednostkę wojskową dziedziczącą tradycje "Żołnierzy Wyklętych", potem powołaj się na to w piśmie do Antoniego z prośba o wyrównanie strat. Oczywiście pismo musi zawierać odpowiednie peany pod adresem grabiących i odniesienie do zasad sprawiedliwości społecznej. Musisz też zaznaczyć iż krowa była antykomunistką i mleka najeźdźcy nie dawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Już wam dadzą... nasrają wam, że aż sie udławicie gównem... Pisiory doprowadziły budżet państwa na skraj bankructwa, to teraz za gangsterkę się biorą i próbują sił w wymuszeniach ?? he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w garażu nadajemy życie staremu silnikowi WSK z części z różnych źródeł.

A tu niespodzianka :12_slight_smile: polska myśl.........

' Miasto Świdnik, PZL Świdnik oraz Ursus chcą wznowić produkcję kultowych motocykli WSK. - Jesteśmy jednym z wielu elementów tego projektu. Bardzo chcemy, żeby kolejna polska legendarna marka, historia motoryzacji, wróciła na polskie drogi - mówi money.pl Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.'

http://www.dziennikwschodni.pl/swidnik/tak-ma-wygladac-nowy-motocykl-wsk-kiedy-moze-ruszyc-produkcja,n,1000204582.html

https://www.money.pl/forum-ekonomiczne-w-krynicy-2017/zarajczyk-motocykl-wsk-ursus-lublin,22,0,2361878.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Podejrzewam ,że będzie takie jak teraz wszystko " jedna wielka chińska sieczka". Przykład : Romet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie WSK będzie wyglądał jak quad :13_upside_down:..

Dziś tacie, aż łezka zakręciła się.... 13 stycznia mówi, że nigdzie nie rusza się.
Jak mu ponad 20 lat temu-wspomina, owego felernego 13 stycznia nowego 3-miesięcznego komara ukradli pod SKRem..............

dziwne, że dat urodzin dzieci nie pamiętał nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

byly takie wsk z tylnym wozkiem - szwagier takiego kiedys na zlomie kupil i juz lata remontuje:D

prawo jazdy robilem na nim -po przejechaniu 2 metrow pekl lancuch:13_upside_down:.

mialem rometa ogara- chyba rowne 30 lat temu go kupilem-pamietam jak dzis- 326 tys kosztowal., to byl zlom jakich malo,psul sie co chwile, wiec ojciec niech nie zaluje:D, po paru latach sprzedalem go za 2 mln-to byl biznesB|


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łańcuch...hmo.O...

może za ciężką miałeś pupę B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 13.01.2018 o 20:37, Ywa napisał:

U mnie WSK będzie wyglądał jak quad :13_upside_down:..

Dziś tacie, aż łezka zakręciła się.... 13 stycznia mówi, że nigdzie nie rusza się.
Jak mu ponad 20 lat temu-wspomina, owego felernego 13 stycznia nowego 3-miesięcznego komara ukradli pod SKRem..............

dziwne, że dat urodzin dzieci nie pamiętał nigdy.

Rozumiem faceta    :)   komara miał jednego i na dodatek ukradli, a dzieci pewnie dużo.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

I pewnie dzieci nieraz zostawiał w różnych miejscach i nikt żadnego nie zajumał;).


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xD  Raczej stawiałem że komara miał ciężej się dorobić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

ja w 88 zaplacilem 326 tys, jawa 350-kosztowala ponad 500 tys, cezetka-tez cos kolo tego, jak dla 15 letniego chlopaka to nie byly jakies oszalamiajace sumy za wakacje zarobile razem z ojcem, moglem kupic tez jawe ale bylem za mlody jak na taki prawdziwy motocykl..

ywa- to byl motocykl nauki jazdy i swoje przeszedl -to chyba byl rocznik 69. kumpel 2 przesla siatki kierownica sciagnal-byla moc:D:D:D a ja po nim mialem egzamin. co ciekawe -zdalem :26_nerd:


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Tych co nie zabili , to przez lata dobijali Goldsteinowie , Stolzmany, Michniki, Bermany, ......

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3061
Napisano (edytowany)
Dnia 29.01.2018 o 09:09, dddddddddddddddddd napisał:

29 STYCZNIA 1944 ROKU W KONIUCHACH SOWIECCY I ŻYDOWSCY ,,PARTYZANCI'' ZABILI 38 POLAKÓW W TYM KOBIETY I DZIECI .http://3obieg.pl/kon...nia-na-polakach   http://3obieg.pl/kon...nia-na-polakach http://www.polskawal...oniuchy#p52282  U4HJ6BW.jpg

Od wschodu z tymi Koniuchami sąsiaduje jedna wioska i czy ktoś powie coś więcej na jej temat w kontekście drugiej wojny światowej. Ilu tam zamordowano, kto to zrobił i czy ta wojna jest zakończona czy dopiero przed nami?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Parę minut temu minęła 13 rocznica śmierci Karola Wojtyły papieża Jana Pawła II.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to za osobowość...nie lubię go słuchać, a  do poduszki wzięłam i popsuł mi humor. Z przymrużeniem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

to po co sluchasz ???-ja wlaczylem na chwile w paru miejscach i bez trudu stwierdzilem jakiej profesji lekarz mu jest potrzebny-choc nie wierze zeby mu pomogl..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj