Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertb    4007

Na podlasiu działały różne organizacje. Pytam konkretnie, na moich terenach np. nie było narodowców a u was było ich dość sporo. Spadkobiercami byli wszyscy opozycjoniści. Walczono o wolną i niepodległa Polskę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

chłopie czytaj co piszą inni bo było już pisane kto jest bandytą  

za leniwy jestem aby tu się rozpisywać i uświadamiać niedouczonych ... ale wymienię ci głównego'' bohatera''   łupaszke  co mordował dzieci i kobiety  spalił i ograbił nie jedną  wieś na  Podlasiu 

druga sprawa jak sam dotrzesz to może coś z tego wywnioskujesz bo jak na razie łykasz co ci wygodne 

 

 wszyscy czyli ten nie internowany  - no bardzo ciekawe  :D  :D  :D

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

   Czerwony komunistyczny zindoktrynowany przez lewactwo  żydopachołek pajacus wciąż pluje na walczących o wolną ojczyznę Polaków .

   Kilka postów wyżej z dumą pisze że robi to już od 10 lat !

   Należy ubolewać i współczuć rodzinie tego debila .

 

 

Pluje , i to zawsze pod wiatr ... , efekt wiadomy :D:P .

gdyby nie to, ze widzialem nieraz na filmach zabawy narodowych chlopcow, zaproponowalbym wam gdzie mozecie mi skoczyc-ale boje sie ze dla was to by byla dlugo oczekiwana przyjemnosc....

 

nazwa zolnierze przekleci wziela sie z wystawy z 94 r. gdzie pokazano ich losy, 

pis kreuje ich na bohaterow bo brakuje im innych o podobnych pogladach, zdecydowana wiekszosc opozycjonistow jest po drugiej stronie barykady politycznej, a samym macierewiczem[zreszta dlugie lata ortodoksyjnym lewakiem] to duzo nie zwojuje- no chyba ze "piotrowicze" i "jasinscy" nagle zostana bohaterami walki z prl-ale tego to chyba nawet dziedzic pruski, zetorek, wojtek, xD i hubert nie lykna.

tak sie tworzy polityke historyczna . za pare lat beda inni bohaterowie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Pewnie najlepiej było by żeby UBekow dalej za wyzwolicieli uznawać. Trzeba powiedzieć twardo i wprost armia czerwona przyniosła nam okupację, to był następny zabór. Ten kto walczył z władzą komunistyczną był bohaterem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Szendzielarz

 

O tym samym mówimy ? Czy o tym z Gazety jąkały? Bo jak dla mnie to dwie różne osoby. 

chłopie nie pajacuj już bo to żenujące jet , wierzysz w to co chcesz twoja sprawa ale z faktami to nie ma nic wspólnego 

poczytaj poniżej , ot tak znaleziony pierwszy z brzegu komentarz 

jak myślisz ktoś to sobie zmyślił  ? 

ludzie opisują  różne fakty , dlaczego to robią ? zmyślają bo za komuna tęsknią czy jak ? 

 

 

Zwykły bandzior. Mordował niewinnych ludzi. Przykład na Wileńszczyźnie w Skorbucianach jego ludzie w czasie pogrzebu dokonali egzekucji syna nieboszczyka, gorzej niż hitlerowcy. Weszli w czasie pogrzebu zapytali, po nazwisku i strzelili w głowę przy trumnie, aż mózg rozprysł się na suficie. Przeszkadzali w odbudowie kraju. aKury Akaczki. Ojciec opowiadał jak chlali. Pod lufą pistoletu trzeba było dać zjeść i wypić, wyspać się i chronić żony i córki. Wielokrotnie trzeba było ich ukrywać przed Wojskiem Polskim, w przeciwnym razie groziła natychmiastowa egzekucja, bez wyroku. Ojciec opowiadał jak ukrywano w piwnicy gdy zbliżali się żołnierze. Gdyby znaleźli bandziorów też byłoby z rodziną żle. Mego ojca bandziory od Łupaszki zabrali razem z końmi jako podwodę. Przez kilka dni widział ich bohaterskie wyczyny w piciu, gwałceniu itd. Przebył z nimi drogę z pod suwalskiej wsi do Bań Mazurskich. W końcu wyrzekł się koni i uciekł. Bał się wojska i bał się bandziorów. Cenzura prewencyjna jest chyba po to aby nie znalazł się ktoś kto Wam zaśmieci świętowanie bandziorów. Niewielu żyje pamiętających tamte czasy. 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Będę sobie wierzył w to co uważam za słuszne i nie widzę w tym nic żenującego. Sam zwrot "przeszkadzali w odbudowie kraju" pachnie na kilometr czerwonym dziadostwem. UB za to pomagał wywozić to co jeszcze zostało i konfiskować co lepsze dobra. O rozbiórce kościołów i cerkwi na cegły nie wspomnę. Taka to była odbudowa państwa. 

 

Co do tych napadów, to jak myślisz dlaczego tak chętnie w tym okresie powstawały różne grupy przestępcze. A no dla tego że ktoś kompletnie rozbroił społeczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

 a jak myslisz co by dzisiaj sie dzialo gdy armia czerwona nas nie wyzwolila-czy dzisiaj istniala by polska i czy zyli by na swiecie polacy ? porownaj ilu ludzi wymorodawli hitlerowcy a ilu armia czerwona i nkwd, ilu bylo partyzantow ak.al, nsz i bch a ilu zolnierzy niezlomnych- uwazaj zeby ci sie zera nie pomylily :D .

 

nam dzisiaj latwo wydawac kategoryczne oceny- korzystamy z laski poznego urodzenia,ciekawe co bysmy sami zrobili na ich miejscu..........

http://joemonster.org/mg/188956,16,Dwa_stanowiska


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@hubertb A co maja powiedzieć potomkowie "przesiedleńców ze wschodu". Ogólnie mówiąc. ziemie mieli z nadania, ale tez ojcowiznę zostawili. Moja rodzina dostała 24 godziny na spakowanie gratów i wyjazd, albo czerwony paszport. Zostawili 50 ha czarnoziemów i dostali 15 ha jałmużny na tzw. ziemiach zagrabionych, które zostały po referendum zredukowane do 12 ha. Zrobili interes życia tylko dlatego że chcieli dalej mówić po Polsku i w tym języku wychowywać dzieci. 

@jacus są to podobne wielkości liczbowe.

Siedząc wygodnie w fotelu I popijając wino, jest nam łatwo decydować, co jest czarne, a co białe. Inaczej jednak byśmy śpiewali, jak by  to nas osobiście dotknęło: "Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono' Nałkowska Medaliony.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Agromatik wspomniałem o siłowym przydziale ziemi. UB/NKWD wymordowało więcej niż hitlerowcy, Armia czerwona nie wyzwoliła tylko zniewoliła, nie pozwolono nam na wolne wybory, nie pozwolono również na skorzystanie z planu Marshalla. Generalnie mimo wygranej wojny byliśmy tak samo okupowani jak faszystowskie Niemcy, tak samo przesunięto nasze granice, tak samo narzucono obcą wole. Zamiast odbudowy ze zgliszczy wydzierano maszyny, dzieła sztuki, meble i wywożono na wschód. Zamiast braterstwa w kaźniach UB tracono niewinnych ludzi, by potem chować gdzieś pod płotem i po cichu, żeby nawet rodzina nie mogła pomodlić się na grobie. Taka właśnie była Polska Rzeczpospolita Ludowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Będę sobie wierzył w to co uważam za słuszne i nie widzę w tym nic żenującego.  

tylko to nie ma nic wspólnego z historią i wiedzą o faktach 

dobrze napisałeś,  teraz właśnie fałszuje się historię dla własnych słusznych poniekąd poglądów politycznych

robiła tak komuna , sowieci  ...no bardzo fajnie to taki słowiański zwyczaj ze wschodu  który nadal aktualny  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 widzialem nieraz na filmach zabawy narodowych chlopcow, 

O gustach się nie dyskutuje . Skoro podnieca cię oglądanie takich filmów - twoja sprawa .

Ale twoje kłopoty z pisownią Polskich znaków mogą świadczyć o zbytnim forsowaniu rąsi !


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

ja wam nie bronie robic co wam sie zywnie podoba- jesli lubicie sie zabawiac w czysto meskim gronie i potem to publikowac- wasza wola, wiec jesli ktos heteroseksualny jak ja sie z tego smieje-tez mi wolno,

to forsowanie rasi-to wiesz z wlasnego doswiadczenia ??? bo chyba tego w ksiazkach nie wyczytales ????

 

agromatik i hubert- wy chyba z choinki sie urwaliscie,skad macie takie informacje ze rosjanie i niemcy wymordowali tyle samo polakow ????, podstawowych faktow nie znacie, ja piernicze- chyba na reforme edukacji juz za pozno, uroslo nam pokolenie glupkow bez podstawowej wiedzy historycznej.

 

w samym powstaniu warszawskim zginelo ok. 200 tys ludzi to sporo wiecej niz za calego prl-takiej podstawowej sprawy nie wiecie, dno, mul i wodorosty........

 

brat i siostra dziadka po wojnie wyjechali na ziemie "odzyskane" i tam mieszkali sobie w pieknej willi w uzdrowiskowej czesci jeleniej gory, a wyszli z drewnianej dwu-izbowej chalupy krytej strzecha- chyba dobrze na tym wyszli, choc dzisiaj wnukom reszty rodzenstwa zyje sie lepiej.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jeśli brać okres samej wojny to Niemcy zabili więcej gdyż wymordowano żydów, których liczymy jako Polaków. Natomiast jeśli brać pod uwagę straty łączne zadane od armii czerwonej i sowietów to Polaków zginęło dwukrotnie więcej. Liczby dokładnie nie są znane, te ponad 6mln które zapewne znasz Jacku to czysty wymysł i to zgodnie potwierdzają wszyscy historycy. Na tym przykładzie widać jak można sterować wiedzą ludzi, w Rosji też uważa się ze armia czerwona tylko wyzwalała 17 września to nie był żaden atak a Katyń to nie była żadna zbrodnia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

?

 

agromatik i hubert- wy chyba z choinki sie urwaliscie,skad macie takie informacje ze rosjanie i niemcy wymordowali tyle samo polakow ????, podstawowych faktow nie znacie, ja piernicze- chyba na reforme edukacji juz za pozno, uroslo nam pokolenie glupkow bez podstawowej wiedzy historycznej.

 

w samym powstaniu warszawskim zginelo ok. 200 tys ludzi to sporo wiecej niz za calego prl-takiej podstawowej sprawy nie wiecie, dno, mul i wodorosty........

 

 

Nie wiem jak ty, ale ja skończyłem szkoły gdzie nie wymagali poprawnego wypełniania ptaszków w testach, a samodzielnego myślenia nad poprawnymi odpowiedziami. Historii uczyłem się dwóch, tej oficjalnej, okrojonej od wschodu i nieoficjalnej przekazywanej przy ogniskach , stole rodzinnym itp. Jeżeli podałeś wiek faktyczny to umiejętność czytania między wierszami i samodzielnego myślenia powinieneś własnie wynieść ze szkoły. Obecnie tego nie uczą, bo nie ma takiej potrzeby, a szkoda. 

Między danymi strony niemieckiej a NKWD, jest taka różnica, że u jednych był porządek, a u drugich pełna uznaniowość. Dlatego Niemcom można udowodnić konkretną liczbę, natomiast NKWD "przypisuje się"

Czy ty naprawdę tak siebie nie lubisz?

Ps. przeczytaj pomyśl i wyciągnij wnioski. Nigdy się nie dowiemy ilu Polaków tak naprawdę pochłoną komunizm.

"W obawie przed reakcją ZSRR w szacunkach tych pominięto także straty ludnościowe powstałe w wyniku działalności Rosji sowieckiej. W szacunkach nie uwzględniono lub uwzględniono tylko częściowo, przypisując je Niemcom, ofiary kampanii wrześniowej w walkach z ZSRR oraz ofiary wysiedleń i stalinowskich czystek etnicznych dokonanych w okresie II wojny światowej. Od stycznia 1988 r. Ośrodek KARTA rozpoczął projekt badawczy dokumentujący także losy obywateli polskich represjonowanych przez Związek Radziecki w latach 1939–56. Informacje zawarte w bazie danych „Indeksu” zawierają dziś około 946 tys. biogramów i pozwoliły na zweryfikowane ponad 262 tys. osób w Internetowym Centrum „Indeksu Represjonowanych”."

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moi koledzy to sami narodowcy-im tez wolno kochac inaczej, 

 widzialem nieraz na filmach zabawy narodowych chlopcow

  

     pajacus - Z tego co  piszesz wynika że z członkami organizacji narodowych jesteś w niezwykle bliskich stosunkach .

Dlaczego swoje chore zboczenie uparłeś się opisywać akurat na forum rolniczym ?

Być może istnieją jakieś gejowskie fora które pomogą w realizacji twych zboczonych fantazji .


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

najblizsze stosunki to mam teraz wlasnie z wami-ty,xD,wojtus- to moi ulubieni koledzy, bo ci ktorych znalem osobiscie to juz dorosli ,pryszcze im zniknely a glowy zarosly wlosami.

nie badz skromny podaj jakies adresy-ja nie skorzytam ale moze twoi mniej oblatani koledzy znajda nowych  przyjaciol, 

 

zauwazyles ze to forum rolnicze :D - za te lata napisales 10[dziesiec] postow , ja jestem prawdziwym rolnikiem i za 10 lat napisalem ponad 1,5 tys MERYTORYCZNYCH postow, wiec kto tu jest intruzem, masz w ogole jakas wiedze rolnicza,znasz sie na czymkolwiek, masz jakies pojecie o rolnictwie-wiec to udowodnij a nie, to spadaj na fb tam jest miejsce dla takich jak ty "gimbusow"

 

agromatik-ja podalem konkretne dane z wiarygodnego zrodla a ty podaj swoje i wtedy pogadamy,  ogladam rozne programy historyczne ale nawet w republice czy trwam nikt takich glupot nie wygaduje.

 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Któregoś stać na zaprzestanie obrzucania się błotem, czy to Wasz ulubiony sport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Pisze wyraźnie, bo nie nauczyli Cie jednak czytania miedzy wierszami. NIE WIERZĘ W OFICJALNE DANE KOMUNY, GDZIE ZAFAŁSZOWANIE BYŁO NA PORZĄDKU DZIENNYM.  Wyłącz narodowość żydowską i policz. Jeden system zakładał oficjalnie eksterminację niearyjskich ras na terenach podbitych , drugi miłował pokój i demokracje.

Na tym kończę jakże miłą wymianę zdań.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

ja sie czesto papram w blocie-ziemie u nas ciezkie, wczoraj wjechalem na pole z rozrzutnikiem i wtopa , troche w blocie sie pobawilem ale wyjechalem-to tak jak na tym forum z kazdym bagnem [chodzi o stan wiedzy i umyslu]  dam sobie rade :D  :D  :D . od jutra[jak pogoda pozwoli] bede walczyl z rolnictwem a nie z glupkami, wiec na chwile mozecie rozwinac szkrzydla.....

 agromatik- komuna dawno sie skonczyla, podaj dane z ipn-u[mam nadzieje ze wiesz co to]. wedlug twojej logiki jakby niemcy zabili przodkow pani prezydentowej to kto by zginal-obywatele polski?polacy?zydzi?slazacy? niemcy? czy moze kosmici ???


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jacku jak byk jest tam napisane że 6mln podaje władza komunistyczna. Jest tam podpunkt "Kontrowersje". 

 

Zacytuję pozwolisz ? 

 

W obawie przed reakcją ZSRR w szacunkach tych pominięto także straty ludnościowe powstałe w wyniku działalności Rosji sowieckiej. W szacunkach nie uwzględniono lub uwzględniono tylko częściowo, przypisując je Niemcom, ofiary kampanii wrześniowej w walkach z ZSRR oraz ofiary wysiedleń i stalinowskich czystek etnicznych dokonanych w okresie II wojny światowej. Od stycznia 1988 r. Ośrodek KARTA rozpoczął projekt badawczy dokumentujący także losy obywateli polskich represjonowanych przez Związek Radziecki w latach 1939–56. Informacje zawarte w bazie danych „Indeksu” zawierają dziś około 946 tys. biogramów i pozwoliły na zweryfikowane ponad 262 tys. osób w Internetowym Centrum „Indeksu Represjonowanych”.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@jacus nie urągaj swojej inteligencji, bo doskonale wiesz o co mi chodzi. Narodowość "Żyd" według kurdupla z Linzu i jego pod fiurerków należało zlikwidować i nie ważne jakiego paszportu był tenże właścicielem. Mógł nawet udowodnić swoje pozaziemskie pochodzenie. Nadawał się do jednego, paszport jedynie mógł uprawniać do bardziej luksusowej podwózki niż wagon bydlęcy, do krematorium. To i fakt że w II RP blisko co czwarty obywatel był mojżeszowego wyznania daje tak porażające liczby. 

Co do IPN, to tropienie zbrodni komunistycznych wygląda jak podróż ociemniałego przez błędne skałki z pomocą notorycznego łgarza. 

 

ps. nie życzę sobie używania co do mojej osoby synonimu słowa głupek, bo moge dojść do błędnego wniosku że leczysz jakoweś kompleksy


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

twojej inteligencji nie mozna uragac -z zasadniczej przyczyny, jakiej to sie domysl, wystarczy podac ze zydzi w II rp stanowili jakies 10 % ludnosci - i to wystarczajace podsumowanie twojej wiedzy

zadalem sobie troche trudu i znalazlem najnowsze wyliczenia-w sumie nieodlegle od tych z czasow prl. potwierdzaj one tylko to co napisalem wczesniej liczba ofiar okupacji hitlerowskiej byla wielokrotnie wyzsza niz radzieckiej.

myslalem ze to wiedza powszechna, ale tym razem sie mylilem-mea culpa,mea maxima culpa- nie jestem widac nieomylny, w odroznieniu od was jestem w mylnym bledzie......

 

https://web.archive.org/web/20120323161233/http://niniwa2.cba.pl/polska_1939_1945.htm

 

proboszczem parafii pod linzem jest teraz polak-taki chichot losu


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Z % masz racje .

Nie dam się pokonać doświadczeniem. Żegnam.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj