Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

                   fce8ae25-6fce-41c7-b689-e212a53cfe50.jpg

 

16 Grudnia 1981 roku w Katowicach oddziały ZOMO i wojska dokonały pacyfikacji KWK ,, Wujek '' - w wyniku której zginęło 9 górników , a 21 zostało rannych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Polska jako państwo przestała istnieć wraz z ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego w 2009 roku. Od 2009 roku formalnie jesteśmy protektoratem Unii Europejskiej.

Więc dwa pytania.
1. Czytałeś traktat akcesyjny z Unią Europejską w 2004 roku?  „Tak” lub: „Nie”.
2. Czytałeś Traktat Lizboński?  „Tak” lub: „Nie”.

Jeśli nie. To nie wypowiadaj się.

 

Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński i Donald Tusk, wczesne lata 90-te. Śmieją się, bo dostali konkretną kasę za sprzedanie Polski i za ustalenie strategii wspólnych, naprzemiennych rządów na następne 3, 4, 5 dekad.

 

jaroslaw-kaczynski-i-donald-tusk1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dddddddddddddddddd Przegapił ważną datę .

 

15 grudnia 1981 roku „internowany”Lech Wałęsa poprosił esbeków o kapcie i piwo .A gdy dostał to o co prosił obiecał esbekom pracę .Jak widać dotrzymał słowa.


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  Roman%20Dmowski.jpg

 

2 STYCZNIA 1939 ROKU ZMARŁ ROMAN DMOWSKI 

 

,, Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."

 

 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

172px-Adam_Gajdek.jpg

14 STYCZNIA 1949 ROKU ZOSTAŁ ROZSTRZELANY  ŻOŁNIERZ PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO I PODOFICER  WP  ADAM GAJDEK  ps. ,, AGATA'',,ANTEK'' ,,OLEK'' .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

w koncu do ciebie dotarlo ze bandyci zawsze beda bandytami-niewazne czy beda z nsz ak.al.bch. czy armii czerwonej, czy bedziemy nazywac ich partyzantami czy zolnierzami niezlomnymi zawsze beda zbrodniarzami- w koncu ,po tylu latach to zrozumiales...............


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Bo bandytyzm nie ma rasy czy tez narodowości i jest wynikiem nie przestrzegania najbardziej prymitywnego i najprostszego kodeksu moralnego jakim jest 8 dalszych przykazań.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w koncu do ciebie dotarlo ze bandyci zawsze beda bandytami-niewazne czy beda z nsz ak.al.bch. czy armii czerwonej, czy bedziemy nazywac ich partyzantami czy zolnierzami niezlomnymi zawsze beda zbrodniarzami- w koncu ,po tylu latach to zrozumiales...............

Jacku idąc tokiem Twego rozumowania - niemcy pacyfikując powstanie w Warszawskim getcie zabijali zbrodniarzy i bandytów !


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Rzadko mi się to zdarza ale muszę powiedzieć  tym razem przegiąłeś. Jeżeli nie czujesz różnicy pomiędzy zrywem niepodległościowym pokolenia skazanego przez okupanta na eksterminację, przy tym nie ma znaczenia w jakim okresie czasu, a mordami na ludności z powodów ideologicznych, narodowościowych albo zwykłych bandyckich to nic na to nie poradzę. A byś jednak dalej nie brnął w tym kierunku widzę tylko jedno rozwiązanie. Zostaw kulturystykę albo historię w spokoju.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Bo od Ciebie oczekuje więcej niż taniego porównania, to co piszesz obroni się pod warunkiem że patrzysz z pozycji hitlerowca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

xD- straciles pamiec czy co ???- jeszcze niedawno pisales ze to zydzi wywolali II wojne i finansowali hitlera, zadnego holocaustu nie bylo, zydow mordowali zydowscy policjanci, getta i obozy smierci to wymysl lewackiej propagandy, wszyscy polscy zydzi uciekli na wschod a po powrocie mordowali polskich patriotow-a teraz wyjezdzasz z jakim powstaniem w getcie-zadnego powstania nie bylo to wymysl wyborczej i tvn, pamietaj o tym ,

poczytaj swoje stare posty i artykuly z linkow ktore przez lata wstawiales a na pewno przypomnisz sobie swoje prawdziwe poglady, tylko szybko bo jak zostaniesz liberalem to juz koniec,

chyba ze marzy ci sie kariera giertycha.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

To nie takie proste, fakt byli tez tacy co uciekli, byli tacy wrócili pod skrzydłami NKWD, byli tacy co zginęli w obozach czy to sowieckich czy niemieckich. Co ciekawe komuniści demonizują Berezę... jako coś... ala obóz koncentracyjny, tyle, że np w Berezie wielu komunistów przeżyło lata międzywojenne, miedzy innymi Gomułka, a ci co na wschód uciekli trafili na sybir i słuch po nich zaginął, jak bardzo komuna sowiecka była zbrodniczym i zakłamanym systemem to nawet trudno zrozumieć na dzisiejszą logikę,

 

np jak można było zagłodzić 6-7 milionów ukraińców i innych na wsiach w latach 1932-33 po sowieckiej stronie, i jednocześnie wysyłać do nas Szechterów i innych i mówić jak to po sowieckiej stronie mleko i miód płynie... poczytajcie, np dekret o 5 kłosach.

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kalemu ukras krowe-zle, kali ukrasc krowe-dobrze

Jacusiu dzielisz walkę o życie , wolność i godność na dobrą i złą .

Polak walczący o własne życie , o wolność i honor - zły .

Żyd walczący o własne życie , o wolność i honor   - dobry .

Powstania :Listopadowe , Styczniowe , Powstanie w Warszawie - złe .

Powstanie w getcie Warszawskim - dobre .

Śmierć Polaka walczącego o Ojczyznę , wolność i godność - bezsensowna i głupia .

Śmierć Polaka za ukrywanie żydów - usprawiedliwiona .

AK , NSZ - złe .

ŻOB , ŻZW - dobre .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Chcecie gotowych odpowiedzi? Nie da się. Dlatego lepsze jest współczucie dla ofiar niż podziw dla oprawców. Każdą śmierć można relatywizować jako niepotrzebną i głupią albo taką na która ktoś zasłużył. To nic nie daje a nasila tylko konflikty między żyjącymi. Jeżeli pamięć o wydarzeniach została przywrócona, to wystarczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

xD-co tym masz w glowie ze porownujesz walke zydow o godna smierc-bo tym bylo powstanie w getcie z napadem bandytow na bezbronnych chlopow . mordowanie dzieci i kobiet,starcow ze strzelaniem do regularnego wojska-moze wyjasnic swoj tok myslenia.

 

cytat jak zwykle wyrwany z kontekstu-chodzilo o nacjonalistow polskich i ukrainskich-dla mnie to jedna banda, dla ciebie widzocznie nie, wyjasnij czemu banderowcy ktorzy walczyli o wolna ukraine byli lepsi od nsz-owcow ktorzy walczyli o wolna polske jesli tak samo dokonywali zbrodni na ludnosci cywilne.

 

nie wiem jak ty ale ja jestem polakiem z dziada pradziada i zawsze swoich oceniam surowiej niz innych , zawsze stoje po stronie ofiar a nie katow- to cale wyjasnienie twojej litanii, a na dodatek wiem ze swiat nie jest czarno-bialy, to co dla jednych biale dla innych jest czarne a ze znam  historie nie tylko polski ale i swiata  wiec wiecej moge zrozumiec i wam wytlumaczyc.

 

do tych co lubia posty xD-napiszcie ile macie w domu ksiazek historycznych, ile takich przeczytaliscie i podajcie tytuly przykladowych :D  :D  :D ,ja mam dzieci w roznym wieku wiec wiem jaki jest poziom nauczania na kazdym poziomie, wiec o czy mam z wami dyskutowac.

 

z reszta ja jestem z zaboru austryjackiego, u nas prawdziwy zabor trwal od 1846[upadek wolnego miasta krakowa] do 1860-kleska ck armi w wojnie z prusami i to byl koniec rezimu, wiele lat polak byl nawet premierem austrii, wiec perspektywe mam zupelnie inna 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Uuuu , a cóż to za inne perspektywy masz na myśli ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

 jesli wyjedziesz z krakowa w kierunku kielc to po parunastu km widac ze krajobraz zaczyna sie zmieniac i nie chodzi o przyrode raczej o architekture -po 100 lata nadal widac gdzie byl kordon czyli granica rosji i austrii.

a ty mistrzu skad jestes- kiedy twoi przodkowie nauczyli sie pisac i czytac, kiedy u ciebie we wsi powstala szkola podstawowa, srednia, parafia, bank itd itp, z jakiego roku masz najstarsze dokumenty rodzinne ,ile pokolen swoich przodkow znasz z imienia i nazwiska, daty urodzenia i smierci.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i tak czułem . Zauważ że w ten sam sposób powstawały różne "rasy panów" . To że posiadasz w rodzie nawet wybitnych przodków nie czyni cię lepszym od innych . No i nie wiadomo czy oni szczycili by się takim potomkiem . B) Jestem z lubelskiego , tak bardziej pod mazowieckim - czyli według twoich kryteriów Polak czy nie . :ph34r:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

podaj dokladnie z jakiej gminy. sprawdze w ksiazce jaki na poczatku XX wieku byl tam procent katolikow-pewnie nawet  nie wiesz ze juz wtedy przeprowadzano spisy powszechne , tyle ze nikt na wsi nie wiedzial czy jest polakiem czy ukraincem lub bialorusinem, kazdy mowil ze jest tutejszy a swiadomosc narodowa miala tylko elita. w galicji juz w polowie XIX wieku swiadomosc narodowa byla silnie rozwinieta[niestety w przeciwienstwie do gospodarki].

 

wyscie w 1863 roku bezsensownie z rosjanami po polach gonili a ja sobie czytam o weselu w moje wsi w tymze roku, opisanym w gazecie krakowskiej, ludzie pija-ale tylko miod i piwo-bo to bylo wesele bezalkoholowe, juz wtedy ruch abstynencki byl rozwiniety, ludzie sie bawia, piesni spiewaja,teksty zapisane-co ciekawe nic z tego nie zostalo, orkiestra z krakowa gra-chlop byl bogaty, moj pradziadek byl marynarzem floty adriatyckiej, stryj oficerem wp. a jego brat w cyrku pracowal :D

 

 taka jest podstawowa roznica miedzy nami-wiem skad jestem i wiem dokad ide-bez tego bladzilbym w kolo jak ty.troche dlugie ale ci sie nudzi wiec przeczytaj.

 

https://books.google.pl/books?id=BkIOAwAAQBAJ&pg=PA71&lpg=PA71&dq=oskar+kolberg+krakowiacy&source=bl&ots=zvB7aNjmJs&sig=hn3OgQMC4mR0aF6t3urwtRQeJrY&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwjQqtmW9urRAhXIK5oKHc3SAVoQ6AEIMzAE#v=onepage&q=oskar%20kolberg%20krakowiacy&f=false


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacusiu jak zwykle u Ciebie mało konkretów dużo bzdetów i urojeń . Nie interesują Mnie Twoje życie i problemy .

Ciekawi mnie ( sądzą że nie tylko mnie ) inna kwestia .

W swych postach walkę o wolną Polskę nazywasz głupotą .

Walkę z okupantem nazywasz bandyterką .

Narodowe Siły Zbrojne i Armia Krajowa to według Ciebie bandyci . 

A jak nazwiesz żydów walczących o swoją wolność ?

Jak nazwiesz walkę żydów z okupantem ?

Czy Żydowska Organizacja Bojowa i Żydowski Związek Wojskowy to też bandyci ?

Tylko skup się i napisz krótko konkretnie i na temat .

 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj