Skocz do zawartości

Historia Polski

573 odpowiedzi na ten temat

#401 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 19 luty 2016 - 20:02

Historia Polski

jacuś , a skąd się wzięło przysłowie "że ma węża w kieszeni" ? :rolleyes:  Dopiero po wynalezieniu innego materiału na owe prezerwatywy , przysłowie zmieniło znaczenie.

Na dowód

Skóra węża, bawełna i ślepa kiszka

Już dla starożytnych indiańskich plemion niepożądana ciąża i/lub choroby weneryczne musiały być problemem, bo ponoć  to oni właśnie wpadli na pomysł wykorzystania jako ochrony delikatnej skóry węża. Egipcjanie zaś używali cieniutkiej bawełny, choć nie wiadomo, czy w celach antykoncepcyjnych, ponieważ faraonowie właśnie tą materią po prostu przyozdabiali swoje członki. Najstarsze zapisy o takich praktykach sięgają ok. 1350 r. p.n.e. Ta metoda jeszcze w XVI wieku znajdowała zwolenników. Niejaki Gabrielle Falloppio, znany też jako Fallopius, włoski lekarz i jeden z najsłynniejszych badaczy ludzkiej anatomii, zalecał jako sposób na uniknięcie przykrych przypadłości stosowanie lnianych woreczków nasączonych odpowiednimi solami.
Kolejne epoki rozwinęły ludzką pomysłowość, a najczęściej wykorzystywane były zwierzęce jelita - świńskie, kozie i baranie. Przebiła je jednak owcza ślepa kiszka - wygodniejsza i w odpowiednim kształcie - i to ona stopniowo zaczęła przodować jako prezerwatywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Historia Polski Dzisiaj, 13:52
  •  

#402 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:21

Historia Polski

my zawsze bylismy zacofani i o takich metodach nikt nie slyszal.

waz w kieszeni-ja jestem krakowiakiem wiec nie musisz mi tego tlumaczyc.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#403 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 21 luty 2016 - 14:42

Historia Polski

21 Lutego 1944 roku - ukraińscy bojówkarze podstępem dostali się do klasztoru w Wiśniowcu i dokonali masakry zakonników i około 180 ukrywających się tam Polaków , głównie kobiet i dzieci .https://pl.wikipedia...nie_w_Wiśniowcu

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#404 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 21 luty 2016 - 19:45

Historia Polski

http://www.agrofoto....-polski/page-21 nie byłem za Lechem ale to co teraz robią to troche niebardzo porównanie daje to

#405 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 24 luty 2016 - 09:16

Historia Polski

24 LUTEGO 1953 ROKU W WIĘZIENIU MOKOTOWSKIM ZOSTAŁ POWIESZONY PO SFINGOWANYM PROCESIE GEN. AUGUST EMIL FIELDORF - NIL generalnil.jpg

#406 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 28 luty 2016 - 09:42

Historia Polski

67+rocznica+Pami%25C4%2599tamy.jpghttps://pl.wikipedia...cie_Pieniackiej

#407 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:49

Historia Polski

https://pl.wikipedia...dnia_w_Sahryniu

pamiec wybiorcza to nie tylko polska przypadlosc

#408 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 28 luty 2016 - 14:13

Historia Polski

Dla jednych ta Polska to świętość , pisana zawsze z dużej litery , dla innych nic nie znaczący slogan , pisany z malej litery ,bez należnego jej szacunku . Tym się różnimy.

#409 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 28 luty 2016 - 16:18

Historia Polski

Jak Chmielnicki fikał to też nasi rozpierduche zrobili. Ich zawsze trzeba było nap....ać. Taka rasa

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#410 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 28 luty 2016 - 22:40

Historia Polski

znajdz jedna roznice genetyczna miedzy polakami a ukraincami a nagroda jobla gwarantowana.

twoi przodkowie aby na pewno byli polakami- podaj z jakiej jestes gminy a podam ci dane statystyczne z konca XIX w, jeszcze zaden z was sie nie poddal tej weryfikacji-gwarantuje ze podam prawdziwe dane z rosyjskich spisow.zona chruszczowa byla spod chelma lubelskiego :D  :D  :D

scofer-widziales zebym jakiekolwiek slowo napisal z duzej litery-jak tu jestem 9 lat, taki cud nie nastapil i nie nastapi. pojecie o patriotyzmie to mam rzeczywiscie inne niz wy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 28 luty 2016 - 23:07

Historia Polski

Niestety tego w szkole nie uczą , a szkoda , bo słowa Muńka z piosenki "Wychowanie" powinny być lekturą obowiązkową .

":Ojczyznę kochać trzeba i szanowaćNie deptać flagi i nie pluć na godło. Należy też w coś wierzyć i ufać. Ojczyznę kochać i nie pluć na godło "

A pochodzenie , jakie ma znaczenie. Ten kto żyje w tym kraju , niezależnie od swoich korzeni , ma szanować prawo tego kraju i jego obywateli .

Podajesz przykład ludności ukraińskiej , która zamieszkując ziemie innego państwa , mordowała bestialsko pod osłoną nocy kobiety , dzieci i starców na ich wlasnej ziemi , dajesz zly przykład .

Nie znam takiego prawa by jakakolwiek mniejszość np w USA , Rosji , Izraelu badz Wielkiej Brytani miała prawo żadać pzreprosin za odwet wobec mordowania , gwalcenia , palenia w okrutny sposób rodzimych obywateli .

To jest Polska ziemia i należy się jej szacunek , która mniejszość tego nie rozumie , niech wraca do swojej większości . 

#412 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 28 luty 2016 - 23:25

Historia Polski

znajdz jedna roznice genetyczna miedzy polakami a ukraincami a nagroda jobla gwarantowana.

twoi przodkowie aby na pewno byli polakami- podaj z jakiej jestes gminy a podam ci dane statystyczne z konca XIX w, jeszcze zaden z was sie nie poddal tej weryfikacji-gwarantuje ze podam prawdziwe dane z rosyjskich spisow.zona chruszczowa byla spod chelma lubelskiego :D  :D  :D

scofer-widziales zebym jakiekolwiek slowo napisal z duzej litery-jak tu jestem 9 lat, taki cud nie nastapil i nie nastapi. pojecie o patriotyzmie to mam rzeczywiscie inne niz wy.

Ukraińcy to przede wszystkim mentalnośc. Ambicje i mniemanie o sobie olbrzymie a lenistwo i głupota nie mniejsze. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#413 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 28 luty 2016 - 23:42

Historia Polski

Dziekuje, jak dobrze wiedziec ze ktos gdzies tam czuwa, by mnie oswiecic o mojej mentalnosci, ambicjach, lenistwie i glupocie.

#414 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 29 luty 2016 - 22:11

Historia Polski

zmien ukrainiec na polak i tez bedzie  idealnie pasowac-albo i nie, przeciez kazdy polak to pijak i zlodziej-spytaj niemca waszego pokroju -kazdy ci tak powie.

ulman -zlituj sie podaj chociaz powiat z jakiego pochodzisz-leje, wiec mi sie nudzi B) ,z checia podam ci dane.

rodzimi obywatele na wolyniu-dobrze sie czujesz, ale pojechales po bandzie, znowu pala z historii,to byly ziemie etnicznie ukrainskie,podobnie jak polowa lubelsczyzny i podkarpacia, a slyszales o lemkach ,bojkach, zwarte grupy ukraincow zamieszkiwaly i mieszkaja do dzis ok 100 km od krakowa,  mam tez mapy z austriackich spisow ludnosci.

wiekszosc zamordowanych to byli osadnicy wojskowi, byli zolnierze i bezrolni chlopi z centralnej polski ktorzy dostali ziemie zabrana ukraincom i dlatego na tym terenie byl taki krwawy odwet, takze za przesladowania w czasie II rp,zapominacie o setkach spalonych cerkwi, karnych ekspedycjach wojskowych, buntach chlopskich-polskie armia takze i do polskich chlopow i robotnikow strzelala-przy pilsudskim jaruzelski to lagodny baranek.nic nie usprawiedliwia mordow ale one mialy swoje przyczyny w polityce II rp wobec kazdej mniejszosci, 

#415 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 luty 2016 - 22:50

Historia Polski A ty że tak zapytam z jakiej nacji się wywodzisz?

#416 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 29 luty 2016 - 23:51

Historia Polski

jak bys dokladnie przeczytal ten temat to bys wiedzial ze jestem tu jedynym prawdziwym polakiem z dziada-pradziada B)  B)  B) .mam rodowod dluzszy niz araby z janowa  :P  :P  :P i dlatego nie boje sie rozdrapywac narodowych ran, zeby nie zarosly blona podlosci-jak napisal klasyk, zawsze to podkreslam zeby denerwowac tych narodowych neofitow ktorych przodkowie malo mieli z polskoscia wspolnego.dla mnie kazdy kto uwaza sie za polaka jest nim-niewazne skad pochodzi i kim byli jego przodkowie a wy jak myslicie inaczej to pokazcie jakie macie do tego podstawy zeby uwazac sie za prawdziwych polakow ;)  ;)  ;)

#417 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 08:19

Historia Polski

wykl%C4%99ci.jpg

#418 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 09:09

Historia Polski

Skoro uważasz że to wiarygodny opis tego co sie stało to jest tam podany powód najazdu na te wsie. Jakoś nie znalazłem tam nic o mordowaniu i gwałceniu kobiet czy krzyżowaniu małych dzieci na płocie.

Twierdzisz że jesteś 100% Polakiem  wiec mam uważać że "sranie we własne gniazdo " to typowo Polska przypadłość ?

#419 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 01 marzec 2016 - 09:11

Historia Polski

cieplinskill.jpg Niestety okrutny los zabiera mnie przedwcześnie a Ciebie zostawia sierotą. Dlatego piszę i płaczę…

W tych dniach mam być zamordowany przez komunistów..-pisał Łukasz Ciepliński „Pług” do Żony i Syna zza krat.

Sąd wyższej instancji 16 XII 1950 r. utrzymał wyrok w mocy, zaś prezydent Bierut decyzją z 20 II 1951 r. nie skorzystał z prawa łaski. Wyrok na Cieplińskim i jego towarzyszach z IV ZG WiN wykonano 1 III 1951 r. strzałem w tył głowy (katyńskim). Miejsce jego pochówku do dziś pozostaje nieznane. Data wykonania wyroku śmierci na Łukaszu Cieplińskim w dniu 1 marca 1951 r. została uznana za datę obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przez okres rządów komunistycznych w Polsce był bohaterem zapomnianym, „żołnierzem wyklętym”, o którym mówić zakazano. 3 maja 2007 r. Prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie ppłk. Łukasza Cieplińskiego najwyższym polskim odznaczeniem – Orderem Orła Białego.

Grypsy Łukasza Cieplińskiego wynosił z celi współwięzień skazany na dożywocie. Były przechowywane w Anglii i dopiero w 2005 r. wróciły do Polski. Materiały pochodzą ze strony:pomnikcieplinskiego.pl :

Bądź Polakiem, to znaczy całe zdolności zużyj dla dobra Polski i wszystkich Polaków [fragment nieczytelny] Bądź katolikiem, to znaczy pragnij poznać Wolę Bożą, przyjmij ją za swoją i realizuj w życiu. Katolik to nie niedołęga, ale zdolny przedsiębiorczy, służący dobru i walczący ze złem. Przez wykształcenie umysłu i charakteru osiągnąć musisz odpowiednie stanowisko społeczne – by cele te móc realizować.

http://gazetawarszaw...kasz-cieplinski

Edytowany przez Ywa, 01 marzec 2016 - 10:47.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:09

Historia Polski

Wieczna cześć i chwała tym którzy walczyli i umierali za Białego Orła i koronę dla Niego .

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY