Skocz do zawartości

Historia Polski

573 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:45

Historia Polski Młody po Locarno było już za późno, trzeba było się łapać do 23 roku kiedy Francja była temu przychylna

Do Napadu Rzeszy niemieckiej na Polskę musiało dojśc, ze względu własnie że Polska była ciekawym kąskiem i do tego łatwym do zdobycia.

Hitler nie bez powodu do połowy sierpnia 1939 roku zabiegał o Polaków że byli łatwi do zdobycia, ale dlatego że byli waleczni
W 1942 roku powiedział, gdybym miał Polskich Żołnierzy i Niemiecki sprzęt to już bym pokonał komunistów ;)

Żeby dobrowolnie oddali Gdańsk,

Gdańska nie mieliśmy od zawsze, władze w nim straciliśmy w 1933 roku

Japonia czy Włochy weszli w kompromis z Hitlerem, i co ? Źle na tym wyszli ?

Do tej pory mają obostrzenia i nie mogą prowadzić prac nad różnymi rodzajami uzbrojenia oraz posiadać broni atomowej. Tak samo Szwecja i Niemcy. Dodatkowo Łożyli na odbudowę innych krajów.

Ja myślę że Hitler zaatakował Polskę między innymi po to żeby mieć łatwe przejście do Rusków by ich przejąć

do końca z tym się nie zgodzę, chciał przejścia ale chciał walczyć z Polakami po jednej stronie.

Największym błędem 1939 roku było zawiązanie sojuszu z Francją i Anglią zamiast z ZSRR. Stalin w tedy za nic by na nas nie napadł bo zabiegał dobre kontakty z Polską ze względu na wojnę z Japonią. Hitler będąc pewny że Warszawa nie ruszy na wojnę w obronie Paryża, poszedłby na zachód. A RP miała by czas na ukończenie fabryk broni i uzupełnienie stanu broni na etatach w Dywizjach Piechoty.

Jaro do sojuszu z Litwą, Łotwą i Estonią brakowało nam kilku tygodni pokoju. Czechosłowacja ze względu na Benasia była od razu spalona. Węgry pomimo wielkich przyjacielskich zapędów wybrały Rzeszę. Rumunia była tak uzależniona od Niemiec że nie mogli nic zrobić

Edytowany przez Profil usunięty, 13 styczeń 2012 - 18:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Historia Polski Dzisiaj, 21:45
  •  

#22 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:56

Historia Polski

Jaro do sojuszu z Litwą, Łotwą i Estonią brakowało nam kilku tygodni pokoju.

Trochę więcej trzeba było czasu. Część Litwinów do tej pory nie może nam wybaczyć Wilna i Żeligowskiego czy ultimatum 1938 roku.

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 19:05

Historia Polski Ja to w ogóle nie potrafię Polakom wybaczyc jakichkolwiek związków z Litwą :D .Same problemy-zero korzyści...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2012 - 19:06

Historia Polski to całe ultimatum to była odezwa rządu Polskiego na prośbę prezydenta Litwy nazwiska zapomniałem, oraz Stasysa Rastikisa naczelnego wodza Armii Litwy. Ultimatum nawiązania stosunków dyplomatycznych przy 6 krotnej przewadze militarnej było niczym. Litwa po przejęciu Kłajpedy przez niemców zabiegała na najwyższych szczeblach o sojusz z Polską. To samo Estonia najbardziej propolski kraj nadbałtycki. Estończycy chcieli nawet do sojuszu Finów.
Łotwa pod naciskiem Litwy i Estonii zgodziła się na udział w takowym spotkaniu.
Gdyby Litwini tak nas nienawidzili to nie uznali by że Wilno jest polskie i to 11 września 1939 roku!!!, rzesza proponowała Kownie atak na RP.
Zlikwidowano Związek wyzwolenia Wilna także 11 września.

Daliś my ciała ze Słowacją
Jakby Beck dobrze rozplanował i nie był tak wstrzemięźliwy to we wrześniu 39 mielibyśmy dodatkowe 25 DP wojska oraz krótszą o 600 km linię obrony przed niemcami wtedy Armia Karpaty mogła by wspomóc Armię Kraków.

Edytowany przez Profil usunięty, 13 styczeń 2012 - 19:08.

#25 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:03

Historia Polski Polacy zawsze byli narwańcami co moim zdaniem było zgubne. Choć nie mieli najmniejszych szans to unosili się honorem i walczyli. Weźmy takie powstanie warszawskie.. Po co to komu było? Bez żadnego sprzętu,przygotowania. Można wręcz rzec ruszyli z motyką na słońce. Każdy chyba wie jakie były tego skutki.
Drugą sprawą jest, że Polacy lubią się bić zawsze za kogoś nie mając z tego żadnego pożytku choćby np. Bitwa pod Monte Cassino czy bitwa o Anglię. Tyle z tego mieli, że po wojnie Anglia wypięła się d*pą dla Polaków tak samo jak amerykanie i oddali Polskę ZSRR. Uwolniliśmy się od Rosji to znowu teraz liżemy jako naród d*pę amerykanom pomagając im w zupełnie bezsensownej wojnie. Pytam się PO CO? Tak samo teraz- dlaczego to my mamy pomagać Grecji? Zrobili sobie dług to niech sami sobie spłacą. Niestety ta Unia nas wykończy i już to wszystko do tego dąży.. wszystko drożeje, bo nie ma skąd brać tych pieniędzy. Wszystko polikwidowane w rękach zachodnich.
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#26 Share Sianek

Sianek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 22:58

Historia Polski @Piotrax12 No cóż, stwierdzam że całkowicie się z tobą zgadzam, to wszystko chyba kiedyś pierdyknie bo niby miało byc dobrze a kryzys za kryzysem <_<

#27 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 23:48

Historia Polski To że wszystko kiedyś pierdyknie to raczej pewne! I dla tego że nie wiemy kiedy pierdyknie czasami trzeba walczyć o zdawałoby się nic nie warte idee lub tak teraz sponiewierany "honor".Piotrax12 zapomniałeś dodać do kolekcji tych co Nas dymali Napoleona.
Słyszałem też teorię że tak czy inaczej druga wojna wybuchnąć musiała bo ze względu na długi zaciągnięte na zbrojenia Niemcy 31 grudnia 1939 roku zostaliby bankrutami !

Czy nie widać dzisiaj analogii do tej sytuacji?
Janekjelonek z tymi pomysłami o sojuszu ze Stalinem to se daj siana!

Edytowany przez samex69, 13 styczeń 2012 - 23:49.

#28 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 02:34

Historia Polski

Hiroszimę :D -Polska miała to nieszczęście (i ma ) leżeć pomiędzy dwoma państwami totalitarnymi o cokolwiek jednak odmiennym ustroju .Oba te państwa podobnie jak starożytne imperia miały charakter pasożytniczy-do przeżycia potrzebowały ciagłego rozwoju (podboju)-siłą rzeczy dążyły do zwarcia.Jak wiadomo wojny od dawien dawna toczyły się pomiędzy sąsiadami-trzeba było z kimś graniczyć aby go zaatakować-ZSRR i Niemcy nie graniczyły z sobą więc postanowiły ową granicę utworzyć-co było dalej wiemy doskonale.Co do oddania Gdańska o czym pisał @Hubert to po pierwsze-honor (wiem że w dzisiejszych czasach nie jest w cenie ale kiedyś i owszem) a po drugie spróbujcie oddać silniejszemu sąsiadowi kawałek ziemi za darmo-wcześniej czy później sięgnie po więcej.

Co do lat międzywojennych-moim zdaniem Polska powinna odrzucić swego czasu ambicje mocarstwowe a sojusze zawierać z najbliższymi sąsiadami (coś na kształt grupy wyszehradzkiej) no i zbroić się zbroić w mysl zasady-chcesz pokoju szykuj się do wojny...

A czytaliscie Ciszewskiego ?

PS.Coraz bardziej podoba mi się logika Wiktora Suworowa i jego twierdzenie że to Stalin bardziej parł do wojny-dlaczego jest marginalizowany chociaż wiele faktów wskazuje na to że miał rację-Bóg jeden raczy wiedziec...

W okresie miedzywojnia Polska nie specjalnie różniła się od tych państw totalitarnych. Mościcki, czy Piłsudski, choć z innych opcji politycznych w swych postępowaniach byli despotami w współczesnym rozumieniu. Problemem było to, że byli na drodze, pomiędzy silniejszymi. Zgadzam się z Tobą co do ambicji mocarstwowych i utraconych szans, nie tylko z tego, ale i innych okresów. dziejowych.

#29 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 02:46

Historia Polski Ciekawi mnie co o obecnej sytuacji w Polsce napiszą za 50 lat.... jakieś pomysły?

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 02:57

Historia Polski Wysoko nos nosiła i historyczne szanse sp... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 14 styczeń 2012 - 12:27

Historia Polski

Dobra dobra...nie chce z Tobą o tym gadać bo mamy różne poglądy ../../public/style_emoticons/default/tongue.gif wiem do czego to doprowadzi, kłótni a może i gorzej dlatego zachowam wstrzemięźliwość.

Aż tak nisko Hubert
Mnie cenisz? na kilku forach omawiany był ten temat i jakoś ludzie spokojnie dyskutowali, nacjonaliści, faszyści, lewicowcy, narodowsy, z sanacji, komuniści i było dobrze ... do momentu aż neofaszyści się pojawili. Ale szybka czystka i dalej szło spokojnie rozmawiać :)

i do tego łatwym do zdobycia.

A to dobre, ale się uśmiałem :D Po 18 września wojska niemieckie nie miały w Polsce wcale tak łatwo jak to PRL opisuje. W ciągu Kampanii Wrześniowej WP stoczyło 553 bitwy w sile Kompanii z najeźdźcą. Francja 348 z czego 48 to bitwy WP
Rzesza miała zapasy na niecały miesiąc wojny. Gdyby Stalin nie zaatakował, to możliwa by była całkowita mobilizacja Armii Lublin która miała mieć 480 tyś żołnierzy(18.09 miała 300 tyś) ta siłą stanowiła by dobry kontr atak w obronie Warszawy.
Dodatkowo Mołotow twierdzi, że 25 września AC zdobyła składy wojskowe Armiii Polskiej z 900 działami, milionem pocisków artyleryjskich. 10 tyś karabinów maszynowych, 300 tyś karabinów zwykłych z 150 mln sztuk amunicji do nich oraz 300 samolotów głównie myśliwców Jastrząb PZL P50 które były w końcowej fazie montażu z Warszawy przewiezione do Łucka. Pozwalało to na wystawienie dodatkowych 20 DP!!!! to potężna siła ognia. Więc jak Polska była Łatwa do zdobycia!!!?

Żeby dobrowolnie oddali Gdańsk, kto wie jakby potoczyły się losy Polaków. Japonia czy Włochy weszli w kompromis z Hitlerem, i co ? Źle na tym wyszli ?

Rumunia, Węgry, Czechy i Morawy, Słowacja, Bułgaria i Jugosławia dały hitlerowi 100DP w czasie wojny 2,2 mln żołnierzy z czego zginęło 980 tyś. Naszych w walce z hitlerem zginęło 475 tyś na 2,4 mln z mobilizowanych.

Hitler był cwany ale moim zdaniem Stalin jeszcze bardziej był cwańszy bo rok później zrozumiał że Hitler chcę przejąć Rosję i co za tym idzie pakt unieważnić

Bolszewiki zawsze wiedzieli że prędzej czy później wybuchnie święta wojna faszyzmu z komunizmem ;) pakt miał przedłużyć pokój

Młody po Locarno było już za późno, trzeba było się łapać do 23 roku kiedy Francja była temu przychylna

Staruszku jeszcze w 1933 roku była realna szansa na atak i to bez żabojadów, którym sojusz z RP tylko ciążył.

Największym błędem 1939 roku było zawiązanie sojuszu z Francją i Anglią zamiast z ZSRR.

No Gustlik cie przekonał :D

A masz jakieś argumenty na to? bo jeśli JJ napisał o sojuszu RP -ZSRR to ma ich masę ;)

Co do lat międzywojennych-moim zdaniem Polska powinna odrzucić swego czasu ambicje mocarstwowe

Polska była 10 potęgą gospodarczą świata i 6 potęgą militarną. Więc Mocarstwem bylibyśmy ;) a że graniczyliśmy z rosją i niemcami to już inna sprawa.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 12:43

Historia Polski

Do tej pory mają obostrzenia i nie mogą prowadzić prac nad różnymi rodzajami uzbrojenia oraz posiadać broni atomowej. Tak samo Szwecja i Niemcy. Dodatkowo Łożyli na odbudowę innych krajów.

I co źle im z tym ?

Aż tak nisko Hubert
Mnie cenisz? na kilku forach omawiany był ten temat i jakoś ludzie spokojnie dyskutowali, nacjonaliści, faszyści, lewicowcy, narodowsy, z sanacji, komuniści i było dobrze ... do momentu aż neofaszyści się pojawili. Ale szybka czystka i dalej szło spokojnie rozmawiać :)

Ja Ciebie cenię wysoko, tylko po prostu zbyt małą mam wiedzę aby się tutaj kłucić ;)

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 13:53

Historia Polski @Lukasz-"Cytat

Co do lat międzywojennych-moim zdaniem Polska powinna odrzucić swego czasu ambicje mocarstwowe
Polska była 10 potęgą gospodarczą świata i 6 potęgą militarną. Więc Mocarstwem bylibyśmy ;) a że graniczyliśmy z rosją i niemcami to już inna sprawa. "
-no tak ale jak wyrywa się zdanie z kontekstu to kwiatki :D wychodzą-ja napisałem : " Co do lat międzywojennych-moim zdaniem Polska powinna odrzucić swego czasu ambicje mocarstwowe a sojusze zawierać z najbliższymi sąsiadami (coś na kształt grupy wyszehradzkiej) no i zbroić się zbroić w mysl zasady-chcesz pokoju szykuj się do wojny...

Kurczę-szkoda że jestem jakieś dwadzieścia parę lat po moim (długotrwałym :D ) zauroczeniu tematem 2 WŚ-podyskutowalibyśmy a tak niestety zbyt dużo rzeczy zapomniałem...

#34 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:40

Historia Polski Heh, jak się fajnie temat rozwija, a tyle było krzyku. ;)

Ciekawi mnie co o obecnej sytuacji w Polsce napiszą za 50 lat.... jakieś pomysły?

"Kolos na glinianych nogach"

Polska była 10 potęgą gospodarczą świata i 6 potęgą militarną. Więc Mocarstwem bylibyśmy ;) a że graniczyliśmy z rosją i niemcami to już inna sprawa.

Militarną to się zgodzę ale gospodarczą to raczej mi się nie wydaje. Zaraz po odzyskaniu niepodległości wojna z Bolszewikami, w między czasie powstania Śląskie. Raczej nie były to dobre warunki do rozwoju gospodarczego.
Gdyby plan 15letni doszedł by do końca pewnie nie było by źle. Daj źródło tych informacji. ;)

#35 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:42

Historia Polski zgoda zdanie a raczej część urwałem ale tylko dlatego, że odnosiłem się wyłącznie do tej części, ze względu na fakt, że w wielu pracach RP opisana jest jako państwo z aspiracjami mocarstwa a my po za aspiracjami owym mocarstwem na tamte czasy byliśmy.
Sojusze z sąsiadami o których w dalszej części piszesz były po 1933 roku ciężkie do realizacji ze względu na uzależnienie bałkanów od rzeszy.
Rumunia-sojusz z RP po ociepleniu stosunków z ZSRR był nie na rękę
Czechosłowacja-będąca w gorszej sytuacji od RP ale to ona uważała, że Warszawa ma iść na ustępstwa względem Pragi a nie na odwrót
Węgry- bratanek Polaków jednak uzależnienie gospodarcze od rzeszy uniemożliwiało im sojusz z RP w momencie gdy Polska nie była wasalem gospodarczym niemiec
Bułgaria-z tymi to nie było o czym gadać
Jugosławia-dobrze przyjmujący nas kraj, ale zabrakło ktopki nad i albo Moniki Olejnik :)
Estonia-najbardziej pro polski kraj Europy o czym wspo,miał JJ, chciał sajuszu z RP
Łotwa- obawiała się pomocy ze strony ZSRR w przypadku wojny RP-Rosja Sowiecka, w późniejszym okresie wykazywała chęć sojuszu z Warszawą, dokładnie Armiaa Litwy z WP
Litwa po stracie Kłajpedy raptem chciała paktować, chyba gapneli się że śmierć Warszawy to na 110% śmierć Kowna o tym też widzę JJ skrobał
Finowie- wykazali chęć bliskiej współpracy z Polską, słaba Flota Handlowa uniemożliwiła większe zbliżenie
Turcja- wielokrotnie zabiegali o nawiązanie współpracy z Polską jednak duży wpływ niemiecki wykluczał sojusz z nimi, a szkoda
Słowacja- nawet po wystąpieniu Węgier w Pradze z planem MAdziarsko Polskiej granicy Słowacy chcieli unii z Warszawą

Hubert jakie kłótnie, wymiana poglądów

Krzysiek info jest z pamiętnika Eugeniusza Kwiatkowskiego
1. USA 68,197
2. ZSRR 28,831
3. Rzesza 22,780
4. UK 21,990
5. Indie 12,723
6. Francja 10,915
7. Chiny 7,050
8. Japonia 6,063
9. Włochy 5,710
10. Polska 4,733
podano w mld $
całość dochodu narodowego na świecie wyniósł w 1938 roku 260 mld $
wojan z bolszewikami popchnęła a raczej dała kopa gospodarce RP :D

Edytowany przez Lukasz1987, 14 styczeń 2012 - 14:52.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#36 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 15:12

Historia Polski

to całe ultimatum to była odezwa rządu Polskiego na prośbę prezydenta Litwy nazwiska zapomniałem, oraz Stasysa Rastikisa naczelnego wodza Armii Litwy. Ultimatum nawiązania stosunków dyplomatycznych przy 6 krotnej przewadze militarnej było niczym. Litwa po przejęciu Kłajpedy przez niemców zabiegała na najwyższych szczeblach o sojusz z Polską. To samo Estonia najbardziej propolski kraj nadbałtycki. Estończycy chcieli nawet do sojuszu Finów.
Łotwa pod naciskiem Litwy i Estonii zgodziła się na udział w takowym spotkaniu.
Gdyby Litwini tak nas nienawidzili to nie uznali by że Wilno jest polskie i to 11 września 1939 roku!!!, rzesza proponowała Kownie atak na RP.
Zlikwidowano Związek wyzwolenia Wilna także 11 września.

Stosunki z Litwą tuż przed wojną zaczęły się naprawiać ale potrzebowałyby jeszcze trochę czasu. Ultimatum było takim pierwszym znaczącym krokiem ku temu. Ale część społeczeństwa litewskiego bała się Polski i tego, że znowu ich podporządkujemy. Dlatego dość często rządziły tam rządy prawicowe chcące stworzyć niepodległa Litwę z prawdziwego zdarzenia. A trochę trudno to zrobić gdy prawdziwych litewskich elit nie ma i trzeba tworzyć tożsamość narodową od nowa a Polska chce być tak bliskim partnerem.
Pomysł zdobycia Kłajpedy w 1923 Litwiny zerżnęli od nas. Także zrobili bunt tylko trochę dziwne było, że zbuntowali się tylko sami młodzi, wysportowani i z bronią. A gdy Niemcy ją odebrały pojawiła się teoria wśród Litwinów, że to polskie ultimatum zachęciła Niemców do działania.

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 16:36

Historia Polski

Ale część społeczeństwa litewskiego bała się Polski i tego, że znowu ich podporządkujemy.

Tak jak Polacy bali się UE i dalej się boją :P
Tak stosunki zaczęły się poprawiać przed wojną ale dopiero zajęcie Kłajpedy oznaczało ich gwałtowne przyśpieszenie. eh gdyby Litwa i Estonia wsparły RP w wojnie to przesunięta grupa Narew zrobiła by niezły klin pomiędzy Prusami a II Armią :)

Czechosłowacja-będąca w gorszej sytuacji od RP ale to ona uważała, że Warszawa ma iść na ustępstwa względem Pragi a nie na odwrót

Dlatego poza Zaolziem i Śląskiem Cieszyńskim trzeba było brać całą Słowację to mielibyśmy mniej do obrony i większe siły na niemców, czechów olać po całości

I co źle im z tym ?

A dobrze? płacili odszkodowania do 2009-2010 roku. Zakaz prac nad wieloma rzeczami. np do końca lat 60 zakaz produkcji silników dużych pojemności w Niemczech, produkcja dla wojska pod ścisłym nadzorem.
Odcięcie technologiczne dla Szwecji, dlatego musieli dużo inwestować we własny sprzęt wojskowy z czym teraz mają problemy.

Staruszku jeszcze w 1933 roku była realna szansa na atak i to bez żabojadów, którym sojusz z RP tylko ciążył.

Ja Ci dam staruszka. Szansa była, ale atak w 33 spowodowałby, że bylibyśmy na liście Hitlera przed Czechosłowacją. A akcja za Focha i nie było by problemów

siana to ty idź daj krowom
sojusz z ZSRR zapewniał:
-bezpieczeństwo 1420 km granic z 5500km wszystkich
-zbliżenie się do nas w szybszym tempie Estonii, Łotwy i Litwy także we wrześniu mielibyśmy 18 DP do pomocy z północy
-zapewnienie dostaw ropy i gazu w razie ataku na nasze złoża
-pewność że nie stanie się co się stało. Stalin zaatakował tylko dlatego że RP nie mogła się zdecydować z kim trzyma, Stalin wiedział, że Hitler nawołuje do walki z komunizmem, RP blokowała by ewentualny atak. Atak z Rumunii i Finlandii bez terenów RP byłby trudny do realizacji.
-zapewnienie dostaw w późniejszym okresie od USA
-sojusz z ZSRR uniemożliwiałby atak Rzeszy na RP przynajmniej do 1942 roku, bo i tak naziści mieli mało zapasów jeszcze z tydzień dwa i Polska przeszłaby do kontr ataku.

Edytowany przez Profil usunięty, 14 styczeń 2012 - 16:47.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 16:55

Historia Polski A UE to co to według Ciebie jest?? Kiedyś to się nazywało ZSSR, teraz to się nazywa Unia Europejska :D

http://humor.pl/syst...IDIW6UajXcu.jpg

Dobrze obrazuje sytuację ;)

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 17:01

Historia Polski wiesz takich porównań to jest dużo ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 17:18

Historia Polski Dawaj kolejne, chętnie je sobie przyswoję