pablo21

7211 czy 5211?

Polecane posty

Dawid777    0

Witam mam zetorka 7211 z 1989roku i mam takie pytanie. Czy w nim była seryjnie montowana zapalniczka? Jeśli tak to gdzie, a jeśli nie to gdzie można ją zamontowac?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel929    0

czy byly montowane to nie wiem. ale ja w 5211 mam na gorze w panelu miedzy włącznikiem wycieraczek przód i tył <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

u mnie jest na dole deski rozdzielczej nad hamulcami.trzeba sie dobrze schylic zeby ja zobaczyc


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Zdecydowanie 7211 po pierwsze silniejszy a po drugie ładniejszy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Jestem pewien że zetor 5211 mniej zrobi niż C-360.

Ten zetor nie ma tyle mocy co C-360.

 

Taa jasne i co jeszcze, a jedzie pod okiem mi taczka z gnojem ? <_< Zetor ma nawet ciut więcej mocy niż c-360 C-360 to padło w porównaniu do 5211 Lepszy komfort, cięższy, lepszy uciąg ma. no ale trzeba robić sprzetemżeby co nie co wiedzieć o nim. Ja nim dużo jeździłem. Już z turem wiele lepiej sie sprawował i to bardzo masywnym i przy 2 balotach słomy nic nie czuć żeby go unioslo a c-360? by latała pewnie.

 

hmmm a jaka jest róznica w wygladzie miedzy 72 a 52?? <_< dłuższa maska i to wszystko, inne tylne laczki. To zalęzy od ciebie co cchesz. ale chyba dla ciebie to 7211 bo pomocniczy będziesz mial T25? co nie?


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

A widze że ty się znasz, zetory 5211 z rocznika 1984-87 miały 47km. a z rocznika 1987-93 miały 51km. to jest naprawde ciut więcej od c-360, tylko że c-360 ma 52km. <_< Zetorem 2 bele słomy woziłeś ?? nie no rewelacja ja 2 bele słomy też woziłem c-360 bez kabiny i skrzynki i w ogóle nieczuł, weź do tego zetora bele ważącą z 600 kg i dopiero się udzielaj ;) <_<

Gdyby do c-360 założył kabinę od zetora to uciąg by był taki sam, i zetora i c-360

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zeby nie bylo ja nie przerywam waszych wypowiedzi bo taki temat pewnie przyda sie innym uzytkownikom kiedys ale u mnie bedzie kupowany (jak bedzie kasa) sporo wiekszy ciagnik ok 100km a moze nawet wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
A widze że ty się znasz, zetory 5211 z rocznika 1984-87 miały 47km. a z rocznika 1987-93 miały 51km. to jest naprawde ciut więcej od c-360, tylko że c-360 ma 52km. ;) Zetorem 2 bele słomy woziłeś ?? nie no rewelacja ja 2 bele słomy też woziłem c-360 bez kabiny i skrzynki i w ogóle nieczuł, weź do tego zetora bele ważącą z 600 kg i dopiero się udzielaj :D:P

Gdyby do c-360 założył kabinę od zetora to uciąg by był taki sam, i zetora i c-360

 

taa napewno C-360 żeby taki uciąg miala to by trzeba jej było pare worow cementu. Chalisz sprzet swoj, rozumie. tylko ja już nigdy bym nie kupił C-360. Coś z serii. C-360 gostka z Anną się drapie a 5211 z tą sama bo na spólke idzie jak kuna i ani ten ani ten nie dobity.

I co że wezme 600 kg ja nim big bagi ładowalem i bylo elegancko. Tylko byście chwalili te C-360 bo Ursus, polski nie wiem co tu chwalić <_< Ani komfortu ani uciągu. Pd gorke mi się drapie w 3 skibowym musze regulwoać non stop a ten Zetor idzie jak kuna. Kazdy wię że Zetor lepszy i cięzszy a ty tutaj jak dzielny patrita URSUS lepszy i ursus lepszy <_< jeżeli gospodarstwo moje by bylo to w pierwszej kolejności Zetorka za c-360 i na takich laczkach jak mój kumpel ma http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-5211-i-...image75232.html

 

EDIT:

Z Anną to chodzi jak gorka jest bo na prostym to nawet postlicencyjny idzie dobrze :D

A tak po za tym cięższy to wiem że Zetorek jest a ile on ma dokładnie masy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Myślę że jak C-360 ma obciążniki od C-355 czy 4011 to i ciężar będzie do zetora zbliżony. Właśnie ile wazy zetor 5211 z kabina i obciążnikami?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Z kabiną i obciążnikami 3185 kg z czego rozkład mas 1120 na przód i 2065 na tył. Obciążniki standardowe przód 100 kg i tył 2+4 150kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561
taa napewno C-360 żeby taki uciąg miala to by trzeba jej było pare worow cementu. Chalisz sprzet swoj, rozumie. tylko ja już nigdy bym nie kupił C-360. Coś z serii. C-360 gostka z Anną się drapie a 5211 z tą sama bo na spólke idzie jak kuna i ani ten ani ten nie dobity.

I co że wezme 600 kg ja nim big bagi ładowalem i bylo elegancko. Tylko byście chwalili te C-360 bo Ursus, polski nie wiem co tu chwalić <_< Ani komfortu ani uciągu. Pd gorke mi się drapie w 3 skibowym musze regulwoać non stop a ten Zetor idzie jak kuna. Kazdy wię że Zetor lepszy i cięzszy a ty tutaj jak dzielny patrita URSUS lepszy i ursus lepszy <_< jeżeli gospodarstwo moje by bylo to w pierwszej kolejności Zetorka za c-360 i na takich laczkach jak mój kumpel ma http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-5211-i-...image75232.html

 

EDIT:

Z Anną to chodzi jak gorka jest bo na prostym to nawet postlicencyjny idzie dobrze :P

A tak po za tym cięższy to wiem że Zetorek jest a ile on ma dokładnie masy

 

 

Właśnie widać jaki kierowca skoro c-360 nie daje rady z pługiem 3 skibowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kierowca, ojciec jak jest jebitna gora a on się kopie nie zdycha jest za lekki i troche pisaku i to nie orka tylko redliny


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinx    0

360 do 5211 wogule nie ma polotu Zetorem o wiele więcj zobisz; Ja to udowodniłem bo miałem 360 i zmieniem na Zetora i jest to dzień do nocy! i nie zamiłbym już zetorka na 360!

 

Zetor ciągnie 3x35 + kolczatka trzy walce gdzie 360 przy tym zestawie zdychała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

C-360 wywodzi się z zetora 4011, który miał 45km, zaś c 360 ma 52km, ale co z tego, jeżeli jego układ różnicowy przekazuje mniej mocy na koła? Wuja miał 5211 i c 360 jednocześnie, więc miał porównanie. Obydwa orały ok.50ha.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Trochę to złe porównanie to 5211 od 4011 się nie wywodzi. 40 ma 1 gar więcej i ma 42km. Ursus na opak robił ciągniki. Chociaż z drugiej strony patrząc ja w tym roku zemściłem że 60 jest ciężka jak wpadałem na torfie. Więc ten ciężar to tez wartość względna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

zetor 3320 waży 3670kg, czyli 5211 powinien ważyć podobnie, zetor lepszy ma uciąg od 360 bo jest cięższy i ma większe opony 16,9 a 360 14,9 felga ta sama tylko balon większy ale daje uciągu, wracając do tematu to kupując szukaj ciągnika w bdb stanie a potem patrz na moc oba obrobią ten areał, 7211 bardziej się opłaca bo 5211 pali prawie tyle samo, pomimo tego, że jest słabszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Patrz post61. 5211 ma 3185kg. A wg instrukcji C-360 z obciążnikami kabina i oponami zalanymi woda ma 3tony. Czyli jakby nie patrzeć Trudno by było uzyskać 60 cięższa od zetora.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brat mojej żony ma starą 60-tkę .. mój 7711 nie ma polotu..

 

jego ursus ciagnie 3 skiby i w najgorszym wypadku kola sie mieszaja ale jedzie dalej a moj zetor traci na obrotach..

 

 

ma niby te KM ale tylko na dowodzie rejestracyjnym.. w polu ich nie widac.. robię na borowince, glince, kredzie, lekkim piaseczku i po ptrostu na 4 skiby mi zdycha.. pracuje 3 skibowym plugiem .. i jadę jedyneczką.. bo na dwojce traktor mi umiera..

 

 

Zetory są kiepskie..

 

 

mam ursusa-fergusona 3512 i niewiele jest roznicy niedzy nim a zetorem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o to kolego coś masz nie tak z tym zetorem w 4 skibach to on powinien śmigać na 2 :D ja sam mam 5245 i próbowałem go w 3 skibach to idzie aż miło a ty masz 4 gary i ci zdycha coś chyba jest z nim nie tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

dokładnie coś z silnikiem w tym zetorku nie tak bo on plug 3 powinien rozerwać a nie stękać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam Zetora 7745 i bywało ze ciągnoł na zime pług 4*40 to na 1 albo już na 5 polowa schodziłem ale żeby mi z obrotów schodził to tego nie miałem. Musisz mieć coś z pompą paliwową bo nie ma siły żeby sobie nie radził z 3 skibowym!!


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Popieram kolegę wyżej. Masz coś nie tak bo te zetory ciężko z obrotów zbić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

krzysiek z tego co mi wiadomo to borowiny są to gleby jedne z najcięższych do uprawy , to co ty się dziwisz ze zetor nie chce ci iść do przodu w 4 skibach , ale z drugiej strony z 3 skibach np 3x35 powinien chodzić na 2-3 biegu :D więc zasadniczo chyba będziesz musiał zainwestować w zestaw naprawczy i sprawdzić pompę paliwową :D a sam posiadam zetora 7211 i w tym roku wykonywałem podorywki pługiem 3x30 na 2 biegu wiec szału w polu też nie robił i miał ciężko ciekawe co będzie w orkach siewnych i zimowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj