tomasz08

gdzie kupic najtaniej nowy Belarus??

Polecane posty

Junkers    44

Belarusy 952.3 mają 1150Watowy alternator 5 fazowy na 2 paski klinowe taki LINK a u mnie jest taki jak w tym właściwym 952.4 LINK jest on na pasku wieloklinowym6 i jest wzmocniony do 1250Wat, dealerom chciało by się w tym grzebać?? Nieopłacalne za różnicę np 2 tys zł w stosunku do .3.

Poza tym ten z drugiego linku jest wypasiony jak tylko się da na 952

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Przeglądałęm właśnie te materiały do których podałem link wcześniej i jeśli masz tą wersję "mercer" czeska to wszystko się zgadza bo w intrukcji od tego modelu która ma raptem pare stron jest napisane że jest to uzupełnienie instrukcji od 952.3 i wszystko się zgadza że masz 1 wajchę od biegów.

Gdybyś wział z silnikiem mmz z CR to już zupełnie co innego było. A tak jest wszystko w porządku i nie ma co dilerów oskarzać o przekręty bo nawet ten z CR na filmiku tu wrzuconym ma na takbliczce z tylu 952.3.

Także te teorie o zamienianiu masek uważam za bzdure!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a gdzie powiedzialem ze dilerzy w tym grzebia , takie sa montowane (dla polskich dilerow) JEZELI UWAZASZ ZE NIEMAM RACJI TO WSIADZ W SAMOCHOD I POJEZDZIJ PO INNYCH KRAJACH UE PO DILERACH I ZNAJDZ CHODZ JEDEN Z MASKA 952.4 A NA JEDNEJ DZWIGNI.TAK TRUDNO POJAC ZE CHODZI O KASE ,POLAK PATRZY TYLKO NA CENE JAK MALPA ,INNI JUZ NIE DLATEGO GDZIE INDZIEJ SIE TEGO NIE SPRZEDAJE.INNA SPRAWA JEST NORMA EMISJI SPALIN,SKORO U NAS ZACZELO OBOWIAZYWAC E3 TO MOZNABY SPROWADZAC TYLKO PRWDZIWE E3 ALE OT OGROMNA STRATA DLA (LICZONA W MLD) DLA FABRYKI I KOOPERANTOW BO POLACZKI BY TEGO NIE KUPOWALI WIEC SIE ROBI TAK JAK TERAZ ,JEDZ DO NIEMIEC ,CZECH SLOWACJI HOLANDII,I ZOBACZ CZY KUPISZ TAM TAKIE WYNALAZKI.A DLACZEGO U NAS NIE DA SIE BEZ PROBLEMU REJESTROWAC MODELU 820 NOWEGO NA CHOMOLOGACJE EURO1, A PEWNYCH KRAJACH SIE DA NA PELNYM LEGALU (WIDZIALEM DOKUMENY U DILERA)WYSTARCZY UMOWA PANSTWOWA ZE CIAGNIKI Z .4 DOSTANA NA PAPIERZE WMISJE E3 I WSZYSTKO GRA.DLA NIEKTORYCH TRUDNO ZROZUMIEC ZE TU CHODZI O OGROMNE PIENIADZE I ZALATWIANE TAKIE REGULACJE SA NA WYSKIM STOPNIU WLADZ.ZNAJDZ SOBIE W GOOGLACH 820.4 TO MOZE ZROZUMIESZ .ZAREJESTRUJESZ GO WSZEDZIE NA LEGALU Z ORYGINALNYMI PAPIERAMI ALE TRZEBA ZAPLACIC ZA NIEGO NIE U NAS 90TYS PLUS KOSZTY A JEST TO ZWYKLY 820 I LUDZIE TO KUPUJA I REJESTRUJA BO U NICH 952.4 KOSZTUJE OK 120TYS NA POLSKIE(PRAWDZIWY.4) A JAK IDZISZ KUPOWAC TAKIEGO TO NIK CI GLUPOT NIE OPOWADA ZE TO JAKIES .4 I EURO 3 TYLKO ZE TAK MUSI PISAC BO PRZEPISY ALE TO SA NORMALNI LUDZIE

1_mtz820_4.jpg

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

To inna sprawa że te najprostsze modele dogoniły cenowo .3. Z tym się zgodze absolutnie bo te 820.4 niczym się nie różni od tego euro 1 a chodzi tylko o spełnienie przepisów na papierze. Ceny niektórych modeli to porażka ale bum na belarusy troche minał przez te ceny to może się to unormuje. Jest produkowane tyle wersji belarusów aby na całym świecie znaleźć nabywców a ja nie należe do tych dla których najważniejszym kryterium jest cena. Cena jest ważna ale najważniejsze jest co za nią się dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

wlasnie dobrze mowisz ze chodzi o ceny.dam ci przyklad w polsce ,model 920.4 bez monobloku. nowy sa ceny od 95tys do 100 ,gdybys widzial papiery homologacyjne na obydwu sa takie same a te z jedna wajcha od biegow ,starym wlaczaniem napedu i starym tunelu z powodzeniem ci sprzedawca mowi ze to .4 i on ma najlepsza cene bo w drugiel firmie ten sam model .4 (prawdziwy) kosztuje ok100 tys i te same dokumenty. zgadnij do kogo wiecej polaczkow dzwoni i kupuje a co za tym idzie kto wiecej bierze zfabryki i na kim zarabia fabryka.a durny polaczek sie cieszy i jeszcze sie chwali ze on tanio kupil i jeszcz nowy model. (nie sprzedie nowych wiec nie mam w tym interesu zeby robic reklame ale pisze to dlatego zeby uswiadomic ludzi jak sa robieni w hu.a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

No bo z tych modeli .4 ten na czeskiej pompie różni się tylko kosmetyką od .3 Więcej zmian jest w tych z MMZ CR i Deutz ale tego mało kto wie. Polecam poczytać troche z tej fabrycznej strony jeżeli ktoś się interesuje zakupem belarusa bo są tam przydatne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a skrzynia to kosmetyka? wszystko co ma jedna dzwignie jest .3, jest jeszcze roznica przy modelu z monoblokiem mechanizmu z elektrozaworami co zalacza walek i blkkady ,w .4 jest zupenie inny,jak znajde zdjecie to wkleje.znalazlem tylko zamazalem nazwe firmy ktora sprzedaje te belarusy. to jest z pelnego 920.2

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

No przecież ma taka samą skrzynie jak te euro 2 różni się układem wtryskowym, maską, i zegarami reszta to to samo. Chodzi mi o ten co ma kolega Junkers on się nie wiele rózni od tego euro 2. Dopiero w tej wersji z common rail jest więcej różnic fabryczna klimatyzacja hamulce mokre ten panel na słupku...

Edytowano przez GoodFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

kolego pisze juz tyle razy ze wszystko co ma jedna wajche nie jest .4. mozesz kupic pelne .4 bez cr z 2 dzwigniami bez komutera z nowym zalaczniem napedu i nowymi elektozaworami za 0k 118tys bez monobloku ok 110 a taki jak ma kolega junkers to ok 102-104.pelne 920.4 bez monobloku z 2 wajchami i nowym zalaczniem napedu kosztuje conajmniej 100. modele z .4 weszly w 2009 ale nie na nasz rynek i WSZEDZIE OPROCZ POLSKI MA SKRZZYNIE NA 2 WAJCHACH I INNE ZALACZANIE NAPEDU I TE ELEKTROZAWORY.TYLKO P POLSCE KUPISZ MODEL TAKI JAK MA JUNKERS,NAWET NA LITWIE JAK MASZ MASKE .4 TO 2 WAJCHY

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tylko po co tak kombinować, nie lepiej .4 z 1 wajchą sprzedawać tak jak się sprzedaje teraz czyli za 100tys, a ten na CR i 2 wajchami za te np.115tys. Jeśli bym miał taką wiedzę jak mam teraz i chciał tego droższego Belarusa z CR u dilera to bez problemu bym takiego dostał, a tak tylko słyszałem że są takie na CR ale są wrażliwe na złej jakości paliwo, bardzo drogie pompo-wtryski jak i pompa cr więc wybór padł na to co padł. Nie wiedziałem nawet że ma inne hamulce i klima z prawdziwego zdarzenia, nie taka na dach, zero dokładnych informacji na temat tamtego modelu a ulotek cała walizka i setki jak nie tysiące kilometrów przejeżdżonych w poszukiwaniu ciągnika, nie koniecznie właśnie najtańszego, ale koniecznie belarusa.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

ale to jest .3 tylko z maska inna i papierem,mozna kupic .4 bez cr i bez kompa ale na 2 wajchach i klima mozna zamowic normalna i z nowszymi hamulcami ,poprostu nowszy tym ale to kosztuje a polak kupuje tylko to co tanie( na czechach lub niemczech ten numer nie przechodzi albo masz zwykly 820.4 albo pelne .4).maska jest z 4 poto ze by zrobic papier a polak uwierzy ze kupil nowy model. wczesnie pisalem o 820.4 w swiecie nikt nie osmieli sie powiedziec ze to jest .4 tylko tak musi byc napisane na traktorze zeby papier zrobic ale polak uwierzy we wszystko

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

ps. co do zmontowanych i kupionych w pronarze to polecam kupic 2 jeden w polsce zmontowany i drugi na bilaorus i porownaj po 1000mth.

Co masz na myśli kolego tak mówiąc??

 

Ja w 2010 kupowałem u tego dealera, http://www.rarok.pl/

Ceny ma na stronie nie dużo niższe od innych dealerów, ale jak się za dzwoni do niego/pojedzie to idzie dużo utargować, może przez to, że sam ma gospodarstwo i wie jak to jest...

Było tak, na allegro w ogłoszeniu było, że za 57 tys, ojciec pojechał obejrzeć, utargował na 54 tys, potem jeszcze za długi czas oczekiwania (miesiąc) opuścił na 53tys, więc myślę że nie drogo, zważywszy na to, że u innych dealerów taki sam ciągnik wtedy kosztował chyba 63 tys. a jeszcze mi dał za ten czas oczekiwania wersje z udźwigiem 3,5 t (siłownik C110), i jak powiedziałem, że w przyszłości planuje tura, to mówi że jeszcze sprowadzi wesje z rozdzielaczem "Mita" , podobno lepszy do tura...

Myślę że na najtańszej wersji to nie oszukuje, tak jak na np. XXX.4, a właśnie prosze specjalistów aby ocenili czy ten dealer oszukuje na tych wersjach XXX.4...

To jest jego reklama na masce mojego ciągnika: PROMARK Sprzedaż Ciągników Rolniczych Wysoka Lelowska Ul. Częstochowska 24 41-310 Żarki tel. 502097820, ja dzwoniłem na ten nr. 505448888 - prosił aby zainteresowani dzwonili dokąd nie odbierze, bo często go nie ma w domu, i nie może odebrać...

Ja kupowałem w 2010- teraz ta cena napewno jest nie możliwa...

Z serwisem nie wiem jak jest, bo na szczęście nie musiałem korzystać, ale rozmawiałem z jednym co korzystał, to mówił że dobry serwis...

 

Docisk to dobra sprawa, nie jest tak efektywny jak w starych MTZ (tzn. nie działa od razu), tylko po przejechaniu około 5 m. np, z pługami... nie da się podnieść na ramionach, ale pług wbije nawet w taką ziemię w którą nie wchodzi szpadel...

Sami zobaczcie:

to jest mój film, za każdym wbiciem pługa dociskałem...

KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Istnieje, zamiast żółw-zając masz przód-tył. Modele 592 i 952 takie mają, ale nie tak łatwo je znaleźć, do tura dobre ale w polu za mało przełożeń. Było o tym na forum nie raz.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Może ktoś orientuje się jakie są aktualne ceny nowego MTZ Belarus 820 ? Zna ktoś jakichś dealerów lub sklepy gdzie można tanio kupić taki ciągnik?

Dublowanie tematów. Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Mi sie zdaje ze najlepiej kupowac w fabrycznym punkcie sprzedazy.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

ciężko by mu było na własny koszt ściągnąć ciągnik z białorusi :P

oficjalnym dilerem Belarusa w Polsce jest Pronar ale możesz jeszcze poszukać na Allegro z opcją nowy, jest dużo mniejszych dilerów którzy prowadzą sprzedaż tych ciągników, ale jak napisał kolega casejx w punkcie będzie najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Mi wlasnie chodzi o fabryczny punkt pronara gdzie mozna kupic taniej.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Jestem z Małopolski . Hmmm czyli tylko w pronarze? A wie ktoś jaka cena może być? Kilka lat temu były w miarę tanie chyba nie wiem jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Moj znajomy kupowal rok temu 820 za 80tys.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budremex    0

Witaj

Właśnie chcę kupić tego Belarusa ,krzyżak nowsze rozwiązanie tak jak dla mnie pod TUR, nie wiem tylko co się za tym kryje Rozdzielacz Sterujący - Wersja specjalna Siłownik podnośnika - Wersja specjalna.Cena jest świetna, pewnie pojadę pooglądać nie mogę się zdecydować bo nurtuje mnie jeszcze ten nowy Ursus 8014H jest podobno super komfortowy. Co do belarusa to waham się ze względu na skrzynię 18/4 nie wiem jak się będzie spisywała ?

 

 

 

 

Czym się różni ta wersja http://agropol-polsk...&category_id=29 od tej http://agropol-polsk...art&Itemid=5��?

Tzn. co ma lepszego ta wersja specjalna oprócz opon większych i szerszych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@Bugremex jezdzilem Polmotem i to prawda jest komfortowy(rewers, dobra klima, sprezarka na guzik, cicho) ale jakbys mial go podpiac do Belarusa to belarus by go ciagal jak pies flaka po podworku...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj